Студенту
Інтерну
Master
Аспіранту
Слухачу
Силабус
Вибіркові курси
Кваліфікаційні роботи
Clinical ordinator
Історія кафедри
Історія кафедри крокує разом з історією університету і почалась в далекому 1934 році.
Доц. Яворський О.М. |
З 1933 по 1937 роки кафедру очолював Кожухівський О.М., асистентами тоді працювали Кожухівський О.М., Яворський О.М., Глуховська Ф.Є.
Ст. викл. Лопатюк Л.М. |
З 1937 по 1941 і з 1944 по 1958 роки обов’язки завідувача кафедри виконував доцент Яворський О.М.
З 1958 по 1967 роки кафедрою керував старший викладач Лопатюк Л.М.
З 1963 по 1964, а потім з 1967 по 1979 роки кафедру очолював доцент Ткач В.К.
Доц. Ткач В.К. |
З 1979 по1996 роки обов’язки завідувача кафедри виконував доцент Дяков В.А.
Доц. Дяков В.А. |
В 1982 році кафедра біофізики була перейменована на кафедру біофізики, медичної апаратури та інформатики.
Починаючи з 1985 року проводилась значна робота по впровадженню у навчальний процес дисциплін з інформатики та обчислювальної техніки.
При кафедрі було створено комп`ютерні класи.
Проф. Хаймзон І.І. |
З 1996 по 2014 роки обов’язки завідувача кафедри виконував проф. Хаймзон І.І.
З 2014 року кафедру очолює професор Кулик А.Я.
Проф. Кулик А.Я. |
Матеріальна база кафедри постійно нарощується. На сьогодні до її складу входять чотири комп’ютерні класи та чотири навчальні аудиторії, обладнані сучасною технікою.
Заняття проводяться з дисциплін, пов’язаних з біофізикою, інформатикою, математикою, методами аналізу, інформаційними технологіями тощо для студентів всіх факультетів, інтернів та аспірантів українською, англійською та російською мовами за бажанням.
На кафедрі працює 27 співробітників, серед яких:
1 доктор технічних наук, професор – Кулик А.Я.;
14 кандидатів наук (біологічних, фізико-математичних, технічних та педагогічних): Вуж Т.Є., Гульчак Ю.П., Дідич В.М., Добровольська К.В., Іващук О.В., Мисловська С.К., Мотигін В.В., Нікольський О.І., Пудова С.С., Ревенок В.І., Ременяк О.В., Серпак Н.Ф., Теренчук А.Т., Юрій Р.Ф.
5 старших викладачів: Коваль Б.Ф., Ковальчук П.П., Назаренко Н.С., Остапенко Е.М., Ревіна Т.Г.;
4 асистенти: Боднар М.В., Коваль Л.Д., Тарчинець О.І., Тарчинець Ю.В.;
3 старші лаборанти: Вайн Р.М., Матюшевська О.П., Овчаренко В.А.
Ст. викл. Коваль Б.Ф. та Ревіна Т.Г. проводять заняття з інформатики на ІІ курсі |
|
Науково-дослідна робота розвивається на кафедрі в декількох напрямках, які стосуються медичної та біологічної фізики, сучасних методів збирання і аналізу медичних даних, в тому числі зображень, математичного моделювання біологічних систем, побудови інформаційно-вимірювальних засобів різного функціонального призначення тощо.
Ст. викл. Назаренко Н.С. проводить практичне заняття з біофізики для студентів І курсу |
|
Це стосується не лише викладачів кафедри. Студенти приймають участь в наукових дослідженнях, доповідають їх результати на конференціях різного рівня у провідних вищих навчальних закладах України, приймають активну участь в семінарах. Лише в останньому році на наукових конференціях відзначились нагородами за доповіді студенти Лугіна К.В., Чубак А.А., Пасічник О.А., Ахмед Хаммуд. На міжнародному конкурсі наукових робіт в Казахстані студенти Чорний Є. та Лукашенко А. зайняли ІІ місце. Команда студентів під керівництвом доц. Ревенка В.І. виборола І місце на регіональній Олімпіаді з програмування.
Mетодична робота спрямована на оновлення змісту і впровадження нових методик і технічних засобів навчання. Тільки за останні два роки на кафедрі підготовлено і видано 6 монографій та 9 навчальних посібників, задіяних для навчання як українських, так і іноземних студентів всіх факультетів, інтернів та аспірантів.
Штат кафедри
Кулик Анатолій Ярославович
Завідувач кафедрою БІтаМА ВНМУ ім. М.І. Пирогова, професор кафедри АІВТ ВНТУ
1960 – народився в м. Вінниця
1977 – поступив у Вінницький політехнічний інститут (ФАВТ)
1982 – закінчив Вінницький політехнічний інститут по спеціальності "Автоматика і телемеханіка"
1982 – інженер-технолог заводу ім. 60-річча "Жовтня" ВО "Жовтень" (м. Вінниця)
1982-1984 – служба в лавах Радянській Армії
1984 – інженер інституту проблем управління АН СРСР (м. Москва)
1984 – інженер кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки Вінницького політехнічного інституту
1986 – асистент кафедри АІВТ
1992 – захистив кандидатську дисиртацію на тему "Дослідження і розробка засобів контролю різниці частот обертання електромеханічних перетворювачів енергії" по спеціальності 05.11.13 - "Методи і засоби контролю речовини, матеріалів, виробів та навколишнього середовища"
1993 – старший викладач кафедри АІВТ ВНТУ
1994 – доцент кафедри АІВТ ВНТУ
1996 – присвоєно вчене звання доцента по кафедрі АІВТ ВНТУ
2001 – заступник першого проректора з комп’ютерної техніки
2004-2006 – директор загальноуніверситетського комп’ютерного центру, заступник першого проректора ВНТУ
2009 – професор кафедри АІВТ ВНТУ
2009 – захистив докторську дисертацію на тему "Методи та засоби адаптивного передавання інформації у проблемно-орієнтованих розподілених комп'ютерних системах" за спеціальністю 05.13.05 - "Комп'ютерні системи та компоненти"
2009 – обраний академіком Академії наук прикладної радіоелектроніки
2011 – присвоєно вчене звання професора по кафедрі АІВТ ВНТУ
2014 – завідувач кафедри біофізики, інформатики та медапаратури ВНМУ ім. М.І. Пирогова
професор кафедри АІВТ ВНТУ (за сумісництвом)
Нікольський Олександр Іванович
доцент, кандидат технічних наук
З 1988р. по 1996р. закінчив аспірантуру і працював на посадах асистента та старшого викладача у ВПІ.
У 1996р. захистив кандидатську дисертацію по спеціальності "Елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем управління"
З 2001р. – член SPIE (Society of Photo-Optical Instrumentation Engineers — SPIE) — професійне некомерційне міжнародне об'єднання вчених, інженерів і студентів в області оптики та фотоніки.
2002р присвоєно вчене звання доцента кафедри проектування комп'ютерної та телекомунікаційної апаратури Вінницького національного технічного університету (ВНТУ).
2016р доцент кафедри радіотехніки ВНТУ.
2018р доцент кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики ВНМУ.
Опублікував понад 90 наукових робіт, у тому числі 26 наукових робіт з цитуванням в Scopus, співавтор в двох колективних монографіях видавництва InTech, 4 патенти України та 6 авторських свідоцтв, 4 навчальних посібники.
Основні напрямки науково-технічної діяльності: розробка елементів нейробіологіки та моделей нейронних мереж, побудова схемотехніки нейронних мереж, розпізнавання та обробка медичних образів.
Мотигін Володимир Вячеславович
доцент, к.т.н.
1996 - захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження термоадресованого рідиннокристалічного транспаранта для проекційних пристроїв відображення інформації» за спеціальністю 05.13.08 - обчислювальні машини, системи та мережі, елементи обчислювальної техніки і систем управління.
2000 - присвоєно вчене звання доцента кафедри проектування комп'ютерної техніки ВНТУ.
2016 - доцент кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики ВНМУ ім. Н. І. Пирогова
Ревенок Віктор Іванович
доцент, к.т.н.
Крім ВПІ працював у Вінницькому фінансово-економічному університеті та Вінницькому торговельно-економічному інституті на посадах доцента, завідувача кафедри, декана.
Кількість наукових і науково-методичних праць – 74, з яких, 3 авторських свідоцтва, 2 навчальних посібника, 10 наукових праць опубліковані у фахових виданнях.
Приймав участь в якості керівника і виконавця науково-дослідних тем, зокрема, «Ремонт і модернізація ендоскопічного обладнання», «Впровадження сучасних інформаційних технологій у сферу діяльності регіональної системи охорони здоров’я».
Викладав дисципліни: «Web-дизайн», «Web-дизайн і web- програмування», «Електронна комерція», «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Інструментальні засоби прикладних програм», «Технологія створення програмних систем в управлінні», «Економічна інформатика», «Інформаційні війни», «Чисельні методи» та інші. На даний час викладаю дисципліни «Медична інформатика» і «Медична і біологічна фізика».
E-mail: vrevenok@ukr.net
Юрій Раїса Федорівна
доцент, Кандидат фізико-математичних наук
Іващук Олена Володимирівна
доцент, кандидат фіз-мат. н.
Добровольська Катерина В'ячеславівна
доцент, к.п.н.
Мисловська Світлана Констянтинівна
доцент, к.п.н.
У 1996 р. закінчила Україно-американський технічний ліцей із срібною медаллю. У 1996-2001 рр. навчалась на фізико-математичному факультеті Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Фізика та основи інформатики». У цьому ж навчальному закладі здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізика» (диплом з відзнакою).
Працювала на посаді вчителя математики та фізики у ЗОШ І-ІІІ ступеня №9 і № 32.
З 2002 року по 2005 рік навчалась в аспірантурі на кафедрі методики фізики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (м. Київ). У 2008 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.02-теорія та методика навчання фізики на тему «Методика використання електронних додатків до підручника фізики в основній школі».
З 2006 року по 2014 рік асистент кафедри біофізики, медичної апаратури та інформатики Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
З 2014 року працюю на посаді доцента кафедри.
Впродовж роботи на кафедрі викладала наступні дисципліни: "Інформаційні технології у фармації", "Вища математика", "Метрологія", "Медична інформатика".
Зараз викладаю дисципліну "Медична інформатика".
Наукові інтереси: питання застосування засобів інформаційно-комунікаційних технологій для організації навчального процесу у ВНЗ.
Контакти: svetlanamyslov@mail.ru.
Дідич Володимир Миколайович
доцент, к.т.н.
Вуж Тетяна Євгенівна
доцент, к.т.н.
2000 р. – закінчила Вінницький національний технічний університет за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія».
2004 р. – методист навчального відділу Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова
2010 р. – асистент кафедри Біологічної фізики, медичної інформатики та медичної апаратури ВНМУ.
З 2013 р. є здобувачем кафедри комп’ютерного еколого-економічного моніторингу та інженерної графіки (КЕЕМІГ) Вінницького національного технічного університету.
2014 р. – затверджена тема кандидатської дисертації "Інформаційна технологія ідентифікації, аналізу та оптимізації просторово-хронологічних інформаційних моделей динамічних об’єктів та систем".
Викладає курси:
Дисципліна «Медична інформатика» для студентів 2-го курсу медичного №1 та №2, стоматологічного факультетів.
Контакти:
E- mail: tasya_v@inbox.ru
Ременяк Ольга Володимирівна
доцент, к.б.н.
Назаренко Надія Степанівна
старший викладач, -
Коваль Борис Федорович
старший викладач, -
Остапенко Емілія Миколаївна
доцент., к.пед.н.
1999р. – старший лаборант кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
2001р. - асистент кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
2015р. – старший викладач кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
2021р. - захист дисертації на тему “Формування інформаційної культури майбутнього лікаря засобами математичного моделювання”, спеціальність 13.00.04 Теорія та методика професійної освіти; затвердження рішення Атестаційної колегії МОН України про присудження наукового ступеня кандидата педагогічних наук.
2022р. – доцент кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
2023р. – присвоєння вченого звання доцента кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Викладає дисципліну «Медична інформатика» та курс за вибором «Європейський стандарт комп’ютерної компетентності».
Наукові інтереси: використання сучасних засобів інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі ЗВО та практичній медицині.
Контакти: t000094@vnmu.edu.ua
Ревіна Тетяна Григорівна
ст. викладач
Коваль Людмила Дмитрівна
асистент, -
Боднар Марія Вікторівна
асистент
З 2009-2014р. навчалася в ВДПУ імені М.М. Коцюбинського, інституту математики, фізики та технологічної освіти, здобула кваліфікацію вчителя математики та інформатики.
З 2015р. працювала старшим лаборантом, з 2017р. працюю асистентом кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики, ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Волосович Олександр Сергійович
асистент-стажист, ст.лаборант
2014 році закінчив фізико-математичну гімназію №17 у м. Вінниці
2018 р. – закінчив Вінницький національний технічний університет за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія».
2022 р. – асистент-стажист кафедри біологічної фізики, медичної апаратури та інформатики, ВНМУ ім. М.І. Пирогова..
Вайн Ріта Михайлівна
лаборант
Матюшевська Олена Петрівна
лаборант
Сизов Валерiй Олександрович
інженер
Новини
ПРОТОКОЛ
засідання журі І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади
з «Медичної та біологічної фізики»
06 травня 2024 рік
Голова журі: проф. Анатолій КУЛИК
Члени журі: доц. Володимир ДІДИЧ
доц. Катерина ДОБРОВОЛЬСЬКА
доц. Світлана МИСЛОВСЬКА
Список здобувачів освіти, що отримали призові місця
№ |
Прізвище, ім’я, по-батькові |
Місце |
Кількість балів |
Керівник |
1 |
Починок Олександр Дмитрович |
1 |
16 |
доц. Мисловська С.К. |
2 |
Торчук Софія Вікторівна |
2 |
15 |
доц. Мисловська С.К. |
3 |
Журенко Олексій Юрійович |
3 |
14 |
ст. викл. Назаренко Н.С. |
Список здобувачів освіти, що брали участь, але не отримали призового місця та електронний протокол засідання журі в цьому посиланні:
ПРОТОКОЛ засідання журі І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади
з «Медичної інформатики» 2024
18 квітня 2024 рік
Голова журі: проф. Анатолі КУЛИК
Члени журі: доц. Олександр НІКОЛЬСЬКИЙ
доц. Володимир МОТИГІН
ст. викл. Борис КОВАЛЬ
Список здобувачів освіти, що отримали призові місця
№ |
Прізвище, ім’я, по-батькові |
Місце |
Кількість балів в ІРС |
Керівник |
1 |
Салюк Євгенія Володимирівна |
1 |
11 |
Доц. Мотигін В. В. |
2 |
Загородній Андрій Сергійович |
2 |
10 |
Доц. Остапенко Е.М. |
3 |
Колодницький Андрій Валерійович |
3 |
9 |
Доц. Нікольський О.І. |
Список здобувачів освіти, що брали участь, але не отримали призового місця та електронний протокол засідання журі в цьому посиланні:
https://drive.google.com/file/d/15i45od3dtWUbh_EiqSYojzYdks46jJgP/view?usp=sharing
Вельмишановні колеги!
Повідомляємо, що 18-19 квітня відбудеться ХХI Студентська наукова конференція з міжнародною участю «Перший крок в науку – 2024»!
Звертаємо увагу, що останній термін прийому тез та списку доповідачів – 22.02.2024 року.