Студенти ВНМУ склали Присягу на вірність Українському народові

Для студентів, які навчаються у Вінницькому національному медичному університеті, цей серпневий ранок запам’ятається на все життя. Адже сьогодні вони склали Присягу на вірність Українському народові.

Позаду в цих юнаків і дівчат– навчання за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі медицини катастроф та військової медицини ВНМУ ім. Миколи Пирогова: два роки лекцій і семінарів, місяць інтенсивних практичних занять із загальновійськової та стройової підготовки, загальної тактики, тактичної медицини, меддопомоги пораненим на догоспітальному етапі тощо.

Як розповів начальник кафедри полковник запасу Микола Матвійчук, цього року військову кафедру закінчили 125 студентів. Усі вони серйозно, як справжні військові, поставилися і до польового вишколу, і до державного іспиту.

– Ми обмежені мобілізаційним замовленням, тому студентів усього 125. Хоча охочих навчатися на нашій кафедрі було більше, і ми мали можливість обирати найкращих. Хочу зауважити, що студенти з кожним роком стають більш впевненими у своєму виборі стати військовими лікарями. Щороку зростає мотивація молодих людей здобувати військові знання. Головною причиною  цьому, вважаю, є війна на сході України, а також загальна нестабільність у світі, – прокоментував кореспондентці АрміяInform начальник військової кафедри.

Акцентував Микола Васильович на тому факті, що військова кафедра ВНМУ – друга в Україні за кількістю абітурієнтів, які хочуть навчатися в Українській військово-медичній академії.

– Приблизно 40 відсотків наших випускників поповнюють лави УВМА. Це один із найкращих показників в Україні. І ця цифра свідчить про те, що наші випускники мають не лише високий рівень підготовки за спеціальністю, а й гарну військову підготовку. З упевненістю можу сказати, що наші студенти хоч завтра спроможні надавати медичну допомогу в бойових умовах.

Серед випускників – шестикурсники Катерина Гончарук та Денис Бойко.

– Вступити на військову кафедру планував ще  з першого курсу навчання в університеті. Адже моя мета – стати військовим лікарем. У військовому колективі приваблює насамперед єдність, відчуття плеча побратима, спільні цінності. Я вважаю, що чим більше військових медиків, тим більше врятованих життів. Особливо, коли триває війна,  потрібні люди з фаховими знаннями, які готові рятувати. Планую стати терапевтом із поглибленням у кардіологію. Хоч зараз готовий вирушити в район бойових дій, але все-таки спочатку планую вступити в УВМА, – поділився планами Денис.

– Планую пов’язати свою подальшу кар’єру з військом, хоча остаточне рішення ще не прийняла. Загалом здобуття базових військових знань вважаю корисним для будь-якої людини, особливо тоді, коли в країні триває війна, тому без вагань вирішила пройти підготовку на військовій кафедрі. Тут ми отримали можливість не лише на практиці закріпити теоретичні знання і за спеціальністю, і військові, а й практикувати свої навички в симуляційних центрах, що не доступно для всіх інших студентів, – розповіла Катерина.

Уже за рік після здобуття необхідного освітньо-кваліфікаційного рівня студенти-медики отримають військове звання «молодший лейтенант запасу».