Кафедра дитячої хірургії ВНМУ — на Конгресі ендокринологів Європи
Актуальне наукове дослідження кафедри дитячої хірургії ВНМУ представили на Конгресі європейської ендокринології
Щорічний Конгрес європейської ендокринології (Joint Congress of ESPE and ESE 2025) (ECE 2025) зібрав у Копенгагені більше ніж 7 000 дорослих та дитячих спеціалістів ендокринологів, науковців, експертів, а також суміжних спеціалістів і пацієнтів. Гасло об’єднаного конгресу «Connecting Endocrinology Across the Life Course» (Єднання ендокринології протягом всього життя) свідчить про значний крок до розуміння єдності процесів ендокринного здоров’я, що відбуваються в дитячому віці та пожиттєво впливають на якість життя, фертильність, гомеостаз організму.
До української делегації увійшло 67 лікарів, і – завдяки підтримці ради обох європейських фахових товариств – участь наших представників була безплатною.
Під час Конгресу відбулась зустріч українських лікарів із президентами ESPE та ESE і керівною радою. Президент ESE Жером Бертерат (Jérôme Bertherat) вкотре наголосив, що підтримка українських лікарів є одним з важливих напрямків роботи міжнародного товариства.
Чимало доповідей були присвячені новим поглядам на різноманіття облич цукрового діабету, порушення функції щитоподібної залози, роботи надниркових залоз і вищих регуляторних центрів у дітей та дорослих. Експерти торкнулись надзвичайно важливої теми переходу пацієнтів від дитячого до дорослого спеціаліста (англ. transition) як процесу, що часто спричиняє погіршення прихильності пацієнта до лікування й погіршення якості життя.
Однією з найбільш обговорюваних тем стало порушення статевого розвитку (DSD) та визначення статі дитини. Спеціалісти європейських центрів поділились досвідом діагностики й менеджменту таких пацієнтів, закликали до співпраці та створення єдиної бази даних,провели плідну дискусію з ендокринологами з різних точок світу.
Вінницький національний медичний університет був представлений на конгресі вже втретє. Фізичну постерну доповідь зробила аспірантка кафедри дитячої хірургії Світлана Сучок (науковий керівник — доцент Олександр Якименко).
Темою доповіді стало прогностичне значення нейтрофільно-лімфоцитарного індексу для гострого апендициту в дітей з гострим абдомінальним синдромом та цукровим діабетом І типу (Prognostic value of the neutrophil-to-lymphocyte ratio for acute appendicitis in children with acute abdominal pain and T1DM).
«Можливість представити частину власного дослідження та отримати зворотний звʼязок, поспілкуватись з експертами галузі та занотувати досі нерозвʼязані питання в розрізі ендокринної коморбідності — це невіддільна та найцікавіша частина міжнародних фахових зустрічей, — зазначає Світлана. — Кожен молодий науковець має постійно удосконалювати свої знання, навички та бути частиною міжнародної спільноти, щоб покращити якість діагностики, лікування та, що найважливіше, — якість життя пацієнта».
Медіацентр ВНМУ