Звітно-виборча профспілкова конференція співробітників ВНМУ обрала профком на 2025 – 2030 роки
У звітно-виборчій конференції первинної профспілкової організації (ППО) співробітників ВНМУ, яка пройшла 21 березня, взяли участь 84 делеговані представники структурних підрозділів.
До робочої президії вибрали проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Костянтина Вергелеса, дійсного голову ППО Миколу Матвійчука та очільника Вінницької обласної організації профспілки працівників охорони здоровя Івана Лєту — він і став головою зборів.
У звіті за 2020 – 2025 роки голова ППО Микола Матвійчук зокрема зазначив:
- На обліку в первинній профспілковій організації співробітників ВНМУ перебуває 1 445 членів, що складає 90,4% загальної кількості працівників.
- Від початку війни члени профспілки займаються волонтерством, збором коштів для переселенців та ЗСУ, допомагають у розміщенні переселенців в гуртожитках університету.
- Профспілковий комітет докладав зусиль, щоб спричинені війною проблемні питання зі сфери соціальної політики та трудових відносин вирішувались на користь працівників університету, співпрацюючи з комісіями ВНМУ: ревізійною, із соціального страхування, із трудових суперечок.
- Порозуміння й співпраця між керівництвом університету та профкомом спрямовані на розвиток університету, задоволення потреб працівників, аспірантів, студентів, розвʼязання соціальних питань.
- На жаль, не в повному обсязі вирішені питання забезпечення житлом, але співробітникам, насамперед викладачам, надається житло в гуртожитках університету.
- Профспілковий комітет надає членам ППО кваліфіковану юридичну допомогу з питань оформлення пенсії, житлового законодавства, оплати праці за сумісністю, порядку надання відпусток, умов укладання контрактів, виплат пільги та компенсацій тощо.
- Заборгованості із заробітної плати та затримки її виплат немає.
Резюмуючи звіт голови профспілкової організації Миколи Матвійчука, проректор Костянтин Вергелес підкреслив, що працювати профспілковому комітету у 2020 – 2025 роках довелось у вкрай складних умовах. Відзначивши активну позицію ПК та його голови у відстоюванні інтересів як працівників університету, так і студентів, Костянтин Миколайович запропонував дати цій роботі високу оцінку.
Конференція одноголосно обрала Миколу Матвійчука головою ППО співробітників університету на громадських засадах терміном на 5 років.
Профспілковий комітет ППО затвердили у такому складі:
- Микола Матвійчук — голова профспілкового комітету;
- Костянтин Вергелес, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи;
- Раїса Жарлінська, доцентка кафедри судової медицини та права;
- Ірина Потоцька, доцентка кафедри педагогіки та психології;
- Аліна Білошицька, директорка Науково бібліотеки ВНМУ;
- Віта Ружанська, асистентка кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії;
- Наталя Романова, провідний фахівець відділу кадрів;
- Олена Мартинюк, бухгалтер;
- Олена Скрипник, старша лаборантка кафедри медицини катастроф та військової медицини;
- Артем Матняк, лаборант кафедри педагогіки та психології;
- Микита Васильєв, старший лаборант кафедри стоматології дитячого віку — новий голова профспілки студентів ВНМУ;
- Віктор Кривицький, водій.
Відкритим голосуванням головою ревізійної комісії ППО обраний начальник розрахункового відділу Василь Гульчак, а її членкинями — доцентка кафедри мікробіології Зоя Прокопчук і старша лаборантка кафедри патологічної фізіології Антоніна Корносюк.
Делегація ППО співробітників університету на звітно-виборчу конференцію територіальної організації профспілки затверджена у складі Миколи Матвійчука, Олени Мартинюк та Олени Скрипник.
Медіацентр ВНМУ