За показниками якості надання медичної допомоги при інсульті Україна — у пʼятірці кращих рейтингу з 57 країн

13 – 14 вересня у Львові відбулась перша зустріч робочої групи Європейської організації інсульту в Україні (1st Joint Meeting of the European Stroke Organization Task Force for Ukraine - TF4UK–) та Української асоціації боротьби з інсультом (УАБІ) і Українського товариства інсультної медицини (УТІМ) за підтримки міжнародної ініціативи Angels.

В роботі конференції взяли участь наживо:

  • професор Ханне Крістінсен (Данія) – голова комітету SAP-E ESO (Stroke Action Plan 2022  - 2030 for Europe of European Stroke Organization);
  • професорка Ельзе Шарлотта Сандсет (Норвегія);
  • професорка Валерія Касо (Італія);
  • експрезидент ESO професор Натан Борнштейн (Ізраїль);
  • докторка Франческа Романо Піццелла (Італія);
  • експерт ВООЗ з інсульту доктор Бйорн Торарінссен (Ісландія);
  • докторка Тетяна Орабіна;
  • очільники Директорату медичних послуг МОЗ України професор Сергій Московко, завідувач кафедри нервових хвороб ВНМУ (Вінниця) та професорка Тетяна Негрич (Львів);
  • доктори Дмитро Лебединець та Юрій Фломін (Київ), Михайло Тончев (Полтава), Юрій Чередніченко  (Дніпро);
  • професор Андрій Нетлюх (Львів) та інші.

У залі були присутні близько 100 лікарів-інсультологів з усієї України, а до онлайн-трансляції приєднались близько 600 зацікавлених слухачів.

У дискусії «Підвищення якості допомоги при інсульті в Україні» обговорювались нагальні питання організації інсультної допомоги. Саме цей акцент – на якості надання допомоги – був у центрі обговорення, обмін практичним досвідом з розвинених країн порівнювався із досягненнями та проблемами організації інсультної служби та мережі спроможних закладів в Україні.

У своєму виступі професор Сергій Московко — Національний координатор ініціативи Angels та міжнародного Реєстру інсульту RES-Q в Україні, президент УТІМ — продемонстрував результати першого глобального звіту RES-Q.

У звіті порівнювались понад 20 індикаторів якості надання допомоги у 57 країнах світу (включно з Україною) станом на вересень 2024 р.

Слід наголосити, що попри війну, економічні труднощі та популяційні зрушення медичні заклади, задіяні до допомоги при інсульті за підтримки МОЗ та НСЗУ, демонструють високі досягнення й за переліком показників упевнено займають місця у першій п’ятірці з 57 країн, а по деяких ключових показниках швидкості та повноцінності надання допомоги – у першій трійці.

Ці результати були високо оцінені зарубіжними колегами, особливо з урахуванням міжнародного аудиту даних та аудиту МОЗ України і НСЗУ. Попереду ще багато роботи з удосконалення якості надання лікарської допомоги, і професор Сергій Московко від імені українських інсультологів щиро подякував зарубіжним колегам та організаціям — TF4UKR, ESO, ініціативи Angels та іншим — за підтримку України.