Друга молодість Сокільця
Репортаж зі студентського оздоровчого табору
З 2019 року колишній профспілковий оздоровчий комплекс «Сокілець» рахується власністю ВНМУ імені М.Пирогова. Однак за такий чималий відрізок часу цей мальовничий куточок колись популярної оздоровниці доведено до вкрай занедбаного стану і від нього фактично не було жодної віддачі. Як то кажуть: ні собі, ні людям!
Вікторія Вікторівна Петрушенко одразу після свого призначення виконуючою обов’язки ректора університету ретельно перевірила стан університетського майна, в тому числі, оздоровчих та санаторно-курортних комплексів і справедливо вирішила: комплекс «Сокілець» повинен запрацювати за своїм призначенням ще цього літа.
Звичайно, повністю до відповідного стану житлові будиночки, інші приміщення, спортивний комплекс, пляж на ріці Південний Буг одразу привести не вдалося. Є проблеми з організацією харчування, побутового обслуговування.
Але все таки в перший тиждень липня «Сокілець» прийняв першу зміну студентів 1-5 курсів – 82 чоловіки. За задумом Вікторії Вікторівни, студентський відпочинок повинен бути не лише розважальним, але й активним, освітнім. Тому щодня в таборі до молоді приїздять на творчі зустрічі, лекції, бесіди політологи, журналісти, краєзнавці. Ті, хто вміє і хоче донести юнакам і дівчатам щось цікаве, потрібне, корисне. Працювали з таборянами, забезпечували належний рівень роботи табору викладачі університету Юрій Леонідович Шкарівський, Сергій Олександрович Кульбаба та Ігор Іванович Ратушняк.
«Сокілець» - це великий природний заповідний масив площею близько 30 гектарів. Місце з великим і глибоким історичним корінням. Мекка для туристів, яких приваблюють неповторні пороги на ріці, можливість сплавлятися по воді на човнах.
Учасники першої студентської зміни мали можливість ознайомитися з місцевими раритетами, серед яких стародавній млин, подолати пішу переправу через Південний Буг. Серед них були й три студенти-іноземці, громадяни Індії Ахмат Таушім, Маквана Радж Нандал, Мохаммад Тахір.
Побували в гостях у студентів першої зміни відомі професійні журналісти, які створили кістяк медіа-інформаційного центру університету: Олександр Гордієвич, Михайло Каменюк, Віктор Мельник. М.Каменюк розповів про творчі задуми Центру, про обрії сучасної журналістики, закликав слухачів спробувати себе згодом дикторами і ведучими програм університетської телестудії, авторами краєзнавчих розвідок, репортерами. Він читав надзвичайно уважним присутнім власні поезії, а найактивнішим подарував збірки своїх віршів з автографом.
А відзначити Купальське свято з першовідкривачами цьогорічного Сокільця приїхала виконуюча обов’язки ректора університету Вікторія Вікторівна Петрушенко. Її попросили запалити купальське вогнище і взяти участь в усіх магічних обрядах цього праслов’янського свята. Вікторія Вікторівна вручила усім учасникам першої табірної зміни сертифікати учасників.
З 10 липня в Сокілець заїде друга зміна табору. А в подальшому, як вважає Вікторія Вікторівна Петрушенко, університетський оздоровчий табір в Сокільці стане місцем підготовки реабілітологів, орієнтованих на допомогу ветеранам Збройних Сил України та правоохоронних органів.
На знімках: в гостях у таборян В.В.Петрушенко, фрагменти купальського свята та зустрічі студентів з журналістами.
Фотографував Олександр Гордієвич
Медіа-інформаційний центр ВНМУ імені М.Пирогова
|
|