Від історії соборності України до сучасних реалій: за тематичним круглим столом обговорили багато нагальних питань
Круглий стіл, присвячений вшануванню Дня соборності України, зібрав 22 січня представників адміністрації університету, деканів, завідувачів кафедр та науковців. Відкриваючи захід, голова його оргкомітету ректорка ВНМУ Вікторія Петрушенко коротко окреслила історичне підгрунтя свята та подякувала присутнім за бажання донести свою думку з приводу розуміння соборності в суспільному й політичному житті сучасної України.
Вікторія Вікторівна наголосила, що кожен викладач певною мірою є державотворцем, адже причетний до формування свідомості української молоді — майбутнього країни. Цю тему різнобічно висвітлили у виступах старший викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини Євген Івашкевич, який говорив про патріотичне виховання студентів-медиків, та в.о. завідувача кафедри менеджменту та маркетингу Юлія Головчук. Аналізуючи молодіжне лідерство як основу майбутнього соборної держави, вона акцентувала значущість ролі викладачів і вимоги, які ставить до них сучасність: «Щоб бути близьким до молоді, треба опановувати нові інструменти та бути гнучким до нових ідей… своєю працею, енергією, патріотизмом і людяністю викладачі можуть надихати молодь на служіння країні».
Виступ доцента кафедри філософії та суспільних наук Валерія Лациби був присвячений історико-географічній та культурно-ментальній матриці соборної України. Доцентка кафедри судової медицини та права Раїса Жарлінська зробила огляд правових засад створеної у 1919 році Української Народної Республіки, її символів, Конституції, перших законодавчих актів.
Жваве обговорення викликав виступ доцент кафедри соціальної медицини та організації охорони здоровʼя Костянтина Герасимюка щодо впливу обʼєднавчих ідей соборності на реформу системи охорони здоровʼя України та формування спроможної мережі медзакладів.
Не менш зацікавленою стала дискусія після виступу доцентки кафедри українознавства Тетяни Полиці. Вона представила огляд впливу мови на формування національної свідомості та суспільні взаємини в розрізі подій воєнного часу. Підсумовуючи обговорення, Вікторія Петрушенко нагадала учасникам круглого столу, що кафедра українознавства проводитиме курси для викладачів ВНМУ, які хочуть поліпшити й поглибити знання української мови.
На завершення заходу Вікторія Вікторівна подякувала усім спікерам, відзначила внесок в організацію круглого столу проректора з науково-педагогічної та виховної роботи Костянтина Вергелеса й повідомила про підготовку окремого міжкафедрального збірника наукових праць.
Медіацентр ВНМУ
Відеозвіт Круглий стіл до Дня соборності України