Студенту
Інтерну
Master
Аспіранту
Слухачу
Силабус
Вибіркові курси
Кваліфікаційні роботи
Clinical ordinator
Історія кафедри
Історія кафедри пропедевтики дитячих захворювань та догляду за хворими дітьми
Кафедра дитячих хвороб лікувального факультету Вінницького медичного інституту ім. М.І.Пирогова була організована у 1934 році на базі дитячої лікарні №2 м. Вінниці, що розташовувалася по вулиці Ворошилова (нині вулиця Замостянська). Першим завідуючим кафедри на протязі десяти років був професор Б.П. Бруханський, а потім − професор А.А. Розумовський. У 1951-1952 рр. кафедру очолювала доцент С.А. Піотровська-Векслер, з 1952 по 1960 рр. – доцент М.М. Красногорський. В 1962 р. завідуючим кафедри була доцент Е.М. Мечинська, в 1964-1965 рр. кафедру очолював професор О.І. Гнатюк , а далі − доц. В.А. Чеканов (1965-1966 рр.).
З 1966 р. до 1996 р. кафедрою дитячих хвороб завідував професор М.Б. Царюк.
Головним науковим напрямком роботи кафедри є клініко-фізіологічні дослідження терморегуляції, біоенергетики та нервової системи при різних функціональних розладах та запальних захворюваннях у дітей.
Крім цього, кафедра на протязі 20 років вивчає стан здоров’я дітей та їх фізичний розвиток за умов проживання на забруднених територіях внаслідок аварії на ЧАЕС.
За допомогою сучасних методик розроблено діагностичну та лікувальну тактику і реабілітацію дітей, що постраждали від аварії на ЧАЕС. Кафедра має великий досвід надання допомоги дітям при затяжному субфебрилітеті та надання невідкладної допомоги хворим з гіпертермічним синдромом і фебрильними судомами. За цими матеріалами видані методичні рекомендацій для студентів 3-го курсу, лікарів-педіатрів та захищено 9 кандидатських дисертацій.
На кафедрі з науковою та діагностичною метою застосовувалися методики дистанційної термографії за допомогою тепловізора „Факел” та „Радуга”. Розроблено діагностичні критерії багатьох захворювань.
В 1996 р. кафедру дитячих хвороб було перейменовано на кафедру пропедевтики дитячих захворювань та догляду за хворими дітьми. Очолив її професор Л.М. Булат, а згодом, клінічною базою кафедри стала міська дитяча лікарня м.Вінниці «Центр матері та дитини» (1998).
Лікарня є специфічним закладом, який об’єднує пологовий будинок та дитячий стаціонар, створюючи замкнений цикл від нагляду за вагітністю у жіночій консультації, народжуванням та наданням медичної допомоги дітям до 18 років фахівцями дитячого стаціонару та амбулаторно-діагностичного відділення. Стаціонарну медичну допомогу дітям надають у відділенні старшого дитинства, відділенні молодшого дитинства, відділенні патології новонароджених.
Крім цього, заняття із студентами проводяться на базі ЦПМСД №5 м. Вінниці, ВОДКЛ та будинку дитини, що значно покращує сприйняття практичних навичок та формує клінічне мислення студентської молоді.
Професорсько-викладацький персонал кафедри виконує обсяг навчального навантаження близько 12 000 годин з навчальних дисциплін «Пропедевтика дитячих захворювань», «Догляд за хворими і здоровими дітьми», «Медсестринська практика» для студентів 2-3 курсів медичного факультету №1 та №2, а також для іноземних студентів, «Дитячі хвороби» для студентів стоматологічного факультету, «Педіатрія» для лікарів-інтернів загальної практики та сімейної медицини, з них за видами: лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів, консультації для студентів. Викладання на кафедрі проводиться українською та англійською мовами.
Сьогодні на кафедрі працюють: професор О.В. Кулешов, почесний професор ВНМУ ім. М.І. Пирогова доцент Л.І.Лайко, доцент Курець О.О., доцент Катілов О.В., доцент Лисунець О.В., доцент Медражевська Я.А., доцент ФІк Л.О., доцент Олійник В.С., доцент Коцур Л.Д., доцент Тихолаз О.В., доцент Антонець Т.І., доцент Чигір І.В.
Перед початком кожного навчального року завідувачем кафедри професором О.В. Кулешовим та завучем кафедри доцентом Л.І. Лайко переглядаються робочі програми з навчальних дисциплін та, відповідно до змін програм і навчальних планів дисциплін, оновлюються тематичні плани лекції, практичних занять, самостійної аудиторної та позааудиторної роботи студентів, питання для теоретичного контролю знань та перелік практичних навичок для складання диференційного заліку.
На методичних нарадах співробітників кафедри обговорюються та затверджуються всі навчально-методичні матеріали, загальні положення щодо проведення практичних занять, результати взаємовідвідувань, підсумкових занять, заліків, атестації студентів, диференційного заліку, ОСКІ. Наголошується на важливості досягнення мети, виконання завдань та отримання позитивних результатів навчання.
Щорічно професорсько-викладацьким складом кафедри оновлюються методичні рекомендації для викладачів, самостійної роботи студентів, самостійної позааудиторної роботи студентів до кожної з тем практичних занять. Методичні рекомендації містять не тільки питання, що підлягають розгляду, а й короткий зміст, що висвітлює основний необхідний для мінімального обсягу знань матеріал, тестові завдання, ситуаційні задачі, перелік сучасних літературних джерел. Методичні рекомендації написані 2 мовами (українською та англійською), є у вільному доступі на сайті кафедри.
Під час проведення практичних занять студенти використовують навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються українською, англійською мовами «Клініне обстеження дитини/ Pediatric
Опитування студентів проводиться біля ліжка хворого, а також в форматі розв’язування ситуаційних задач з пропедевтики дитячих захворювань, завдань з бази даних КРОК-2, що постійно оновлюються.. Щорічно поповнюється архів додаткових методів обстеження пацієнтів різного віку з метою використання їх під час практичних занять, консультацій студентів.
Позааудиторне навчання включає роботу студентського наукового гуртка. Свою роботу гурток починав під керівництвом професора Л.М. Булата (старостами гуртка були Коцюбська І.Ю., Сідоров А.А., Зайцева Т.І. Засідання проводяться щомісяця згідно робочих планів кафедри. Відповідальна за студентський гурток доцент В.С. Олійник. Староста - Гейдарова Е.Г. Доповідачами є студенти різних факультетів. На засіданнях висвітлюються методика та інтерпретація результатів нових методів діагностики захворювань дитячого віку.
Студентами під керівництвом викладачів виконується наукова робота, яка базується на власних результатах, отриманих під час безпосереднього спілкування з хворими, їх обстеженням, аналізом даних додаткових методів обстеження. Щорічно результати наукових досліджень студентської молоді висвітлююся під час роботи педіатричної секції міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених «Перший крок у науку» та різних наукових форумах
Упродовж всього періоду функціонування кафедри проводилися дослідження згідно планової науково-дослідної роботи навчального закладу.
1974-1980 рр «Лихоманка у дітей, особливості перебігу лихоманки у дітей різного віку»
1986-1992 рр проводилося закрите дослідження захворювань органів дихання та травлення у дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
З 1996 року НДР виконується сумісно з кафедрою загальної гігієни, вивчаються анатомо-фізіологічні особливості, перебіг захворювань, можливості профілактики та реабілітації дітей шкільного віку
З 2016 по 2020 рік на кафедрі, сумісно із кафедрою загальної гігієни та екології виконується НДР за темою: «Фізіолого-гігієнічна оцінка особливостей адаптації дітей, підлітків і молоді до умов навчання в сучасних закладах освіти та наукові основи університетської гігієни: профорієнтаційні аспекти, проблеми запровадження здоров’я зберігаючих технологій та створення превентивного освітнього середовища»
Видавнича діяльність кафедри
Опубліковано близько 300 статей за весь період існування кафедри, в тому. числі у виданнях, які входять в базу Scopus/WoS
Видані 5 підручників, 4 навчальних посібників, 8 інформаційних листів, 5 методичних рекомендації.
Отримані 6 патентів, 18 рацпропозицій та впроваджень.
Зроблені близько 400 виступів на наукових медичних форумах.
Лікувальна робота проводиться всіма співробітниками кафедри. Розроблений і виконується графік консультацій у відділеннях лікарні.
Співробітники кафедри беруть активну участь в організації та проведенні клінічних розглядів, патолого-анатомічних конференцій.
Багато часу приділяється проведенню освітніх програм серед лікарів міста та області. З 2017 року за участі кафедри проходить міжнародна «Українсько-Литовська алергологічна школа»
В середньому за місяць співробітники кафедри здійснюють близько 240 консультацій, курують 20 хворих, приймають участь у патолого-анатомічних конференціях у якості рецензентів.
Співробітники кафедри виконують обов’язки позаштатних міських та обласних спеціалістів: почесний професор ВНМУ ім. М.І. Пирогова, доцент Л.І. Лайко – міський позаштатний дитячий пульмонолог, доцент Л.Д. Коцур - міський позаштатний дитячий алерголог. Вони проводить потужну роботу по вдосконаленню надання медичної допомоги дитячому населенню міста та області.
З 1 вересня 2024 року кафедру пропедевтики дитячих захворювань та догляду за хворими дітьми очолює професор, д. мед. н. Кулешов Олександр В'ячеславович.
Штат кафедри
Кулешов Олександр Вячеславович
завідувач кафедри, професор, доктор медичних наук
Лайко Лілія Іванівна
зав.учбовою частинию кафедри, доцент, кандидат медичних наук
У 1972 році закінчила педіатричний факультет Вінницького медичного інституту iм. М.I.Пирогова. Після проходження iнтернатури на базі Тульчинської ЦРЛ з 1973 по 1974 р. працювала лiкарем-ординатором дитячого відділення Тульчинської ЦРЛ.
З 1975 по 1978 рр. працювала дільничним педіатром у міській дитячій поліклініці №1 м. Вінниці.
Протягом 1978 - 1980 років проходила навчання в клiнiчнiй ординатурі на кафедрі дитячих хвороб Вінницького медичного інституту
iм. М. I. Пирогова. Після закінчення клінічної ординатури з 1980 по 1983 рр. працювала завідувачем стаціонарного відділення міської дитячої лікарні №2 м. Вінниці. З 1983 року займала посаду асистента кафедри дитячих хвороб лікувального факультету Вінницького медичного інституту iм. М.I.Пирогова.
З 1983 по 1986 рр. навчалася в аспірантурі (заочна форма) на кафедрі дитячих хвороб Вінницького медичного інституту iм. М.I. Пирогова.
У 1986 р. захистила кандидатську дисертацію (Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України) на тему «Кондиционирующая функция аппарата внешнего дыхания в норме, рецидивирующем бронхите и острой пневмонии у детей».
Є консультантом інфекційно-боксованого відділення дітей раннього віку, відділення дітей старшого віку та відділення реанімації Вінницької міської лікарні «Центр матері та дитини». Є членом робочої групи з оперативного аналізу причин смертності населення м. Вінниці та членом клініко-експертної комісії при Вінницькій міській лікарні «Центр матері та дитини». Має 80 друкованих робіт. з Червня 2024 року Почесний професор ВНМУ ім. М.І. Пирогова
Курець Олександра Олександрівна
доцент , кандидат медичних наук
Протягом 1996-1998 років проходила навчання в клiнiчнiй ординатурі з педiатрii, після закінчення якої займала посаду завідуючої дитячим відділенням Вінницького військово-медичного центру ВПС України.
З грудня 1998 року по грудень 2002 року заочно навчалась в аспірантурі на кафедрі пропедевтики дитячих хвороб Вінницького державного медичного університету. У 2005 році захистила кандидатську дисертацію на тему: "Стан вегетативного гомеостазу та система лікувально-реабілітаційних заходів у дітей із затяжними бронхо-легеневими захворюваннями" та отримала ступінь кандидата медичних наук.
З 1999 року працює на кафедрі пропедевтики дитячих хвороб Вінницького національного медичного університету (спочатку на посаді асистента, з 2011 року – на посаді доцента). Має 40 друкованих робіт. з 2016 року відповідальна за електронні журнали кафедри (модератор). Викладає предмет "Пропедевтика дитячих захворювань" студентам 3-го курсу (практичні заняття та лекції). Косультант відділення старшого дитинства клінічної лікарні "ЦМтД". Має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю "Педіатрія"
Катілов Олександр Васильович
Доцент, кандидат медичних наук
Тихолаз Оксана Валеріївна
Доцент, кандидат медичних наук
Медражевська Яна Афанасіївна
доцент, кандидат медичних наук
З 2005 по 2009 роки навчалась в ВНМУ ім. М.І. Пирогова в заочній аспірантурі з фаху “педіатрія”. В 09.02.2006 році запланувала дисертаційну роботу "Особливості ліпідного обміну у дітей хворих на хронічний вірусний гепатит С та шляхи його медикаментозної корекції" під керівництвом д.мед.н., проф. В.М. Дудник. В 03.07.2009 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю “педіатрія”.
З жовтня 2011 року працює асистентом кафедри пропедевтики дитячих хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. З 2018 року займає посаду доцента.Викладає предмет "Пропедевтика дитячих захворювань" англомовним та україномовним студентам 3-го курсу (практичні заняття) та предмет "Догляд за хворими дітьми" англомовним студентам. Має 88 друкованих робіт. Консультант відділення для дітей раннього віку лікарні ЦМтД. Лікар-педіатр вищої категорії. З 2019 року відповідає за лікувальну роботу кафедри.
Коцур Людмила Дмитрівна
доцент, кандидат медичних наук
кандидат медичних наук
У 1996 році закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова. З 1997 по 2010 рік працювала дитячим лікарем алергологом у міській дитячій поліклініці №1. За час роботи в поліклініці виконала і захистила кандидатську дисертацію (2010) за темою: «Недіагностована бронхіальна астма: поширеність, клінічні та фармакоекономічні аспекти». З 2010 року – асистент кафедри пропедевтики дитячих хвороб. Є автором 34 наукових публікацій, 2 з яких у науко-метричній базі Web of Science. Учасник конгресів та конференцій з питань алергології, пульмонології, педіатрії, вакцинації. В 2019 р. присвоєно вчене звання доцента. Отримала Бронзовий Грант для участі в роботі Конгресу Європейського респіраторного товариства, Золотий Грант для участі в роботі Турецького респіраторного товариства, які дозволили презентувати результати наукових досліджень. Має вищу атестаційну категорію з дитячої алергології. Консультує хворих з алергологічною патологією всіх відділень ЦМтаД. З 2015 р. виконую обов’язки міського позаштатного спеціаліста по дитячій алергології. Член Асоціації алергологів України. Нагороджена почесною грамотою міського департаменту охорони здоров’я та подякою від лікарні ЦМтаД.
Фік Леся Олександрівна
доцент, кандидат медичних наук
В 2008році запланувала дисертаційну роботу під керівництвом д.мед.н., проф. Т.В. Починок.
17 травня 2012 року захистила кандидатську дисертацію за темою: “Предиктори формування та профілактика атеросклеротичних змін у дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини ” при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія , в жовтні 2012 року отримала затвердження Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. З вересня 2010 року працювалавикладачем - стажером кафедрипропедевтики дитячих хворобВінницькогонаціональногомедичногоуніверситетуім. М. І. Пирогова за сумісництвом. а з грудня 2012 року асистентом кафедри на основній роботі. Має 28 друкованих праць. З 2018 року - доцент кафедри. Викладає предмет "Пропедевтика дитячих захворювань" студентам 3-го курсу (практичні заняття) україно- та англомовним студентам та предмет "Догляд за хворими дітьми" англомовним студентам 2-го курсу. Консультує відділення старшого дитинства ЦМтД. Лікар гастроентеролог та педіатр вищої категорії
Олійник Вікторія Сергіівна
Доцент, Кандидат медичних наук
Тренер на курсі Unicef з грудного вигодовування для медичних працівників. Член Української академії грудного вигодовування (УАМГВ). Напрямки роботи УАМГВ: навчання членів організації консультуванню з питань грудного вигодовування, створення позиційних документів, організація конференцій для лікарів. Входить до складу робочої групи по створенню позиційних документів, що грунтуються на принципах доказової медицини з урахуванням позицій авторитетних медичних організацій та ресурсів.
Лисунець Оксана Василівна
доцент, Кандидат медичних наук
Чигір Ірина Викторівна
доцент, Кандидат медичних наук
З 2011 по 2013 рр.- навчання у клінічній ординатурі на базі кафедри пропедевтики дитячих захворювань з доглядом за хворими дітьми ВНМУ ім. М.І. Пирогова за фахом «Педіатрія». З 2013 по 2015 рр.- навчання в заочній аспірантурі на базі кафедри пропедевтики дитячих захворювань з доглядом за хворими дітьми ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
В 2015 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клініко-діагностичні особливості білково-енергетичної недостатності та її корекція у дітей першого року життя із гіпоксично-ішемічним ушкодженням центральної нервової системи», виконану під керівництвом професора, кафедри педіатрії №1 д.мед.н. Токарчук Надії Іванівни.
З вересня 2015 року - асистент кафедри пропедевтики дитячих захворювань з доглядом за хворими дітьми .Здійснює лікувальну роботу як лікар-педіатр першої категорії у педіатричному відділенні молодшого дитинства «ВМКЛ «Центр матері та дитини».
Є автором та співавтором 32 друкованих робіт.
Гуренко Наталія Володимирівна
старший лаборант
Булат Леонід Мойсейович
Роки роботи на кафедрі: 1977 - 2024
професор, доктор медичних наук
Липко Михайло Романович
Роки роботи на кафедрі: 1975 - 2020
доцент, кандидат медичних наук
З 1988 року - на посаді доцента. має 50 друкованих робіт
Черепахіна Лариса Павлівна
Роки роботи на кафедрі: 2014 - 2024
доцент, Кандидат медичних наук
З 27 жовтня 2014 року працює доцентом кафедри пропедевтики дитячих захворювань та догляду за хворими дітьми Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пірогова. Викладає предмет "пропедевтика дитячих захворювань" англомовним студентам 3-го курсу (практичні заняття та лекції). Відповідальна за роботу з іноземними студентами з 2018 року.
Загальний стаж роботи 32 роки. Лікарський стаж – 28 років.
Стаж роботи у медичному вищому навчальному закладі 19 років.
Захистила дисертацію на звання кандидата медичних наук 5 листопада 2002 р (затвердження 9 квітня 2003 року, диплом ДК №018212).
23 грудня 2008 року присвоєне вчене звання доцента (протокол №6/Д).
Присвоєна вища кваліфікаційна категорія зі спеціальності “Педіатрія” (наказ управління охорони здоров’я ЛОДА №495-К від 28.12.2002 року). Підвищення кваліфікації: 1994 р. - Харківський інститут удосконалення лікарів, спеціалізація “Невропатологія дитячого віку”; 2000 рік - стажування з питань клінічної та лабораторної імунології на базі Луганської обласної дитячої клінічної лікарні; на базі Луганського державного медичного університету: 1997, 2002 р.р. - куси підвищення кваліфікації за фахом «Педіатрія»; 2003 рік - ТУ з «Терапії»; 2004 рік – вторинна спеціалізація за фахом «Загальна практика – сімейна медицина»; 2005 рік – ТУ «Рефлексотерапія»; 2006 р.(грудень) – курси з питань педагогіки на базі НДМУ ім. О.О. Богомольця (м.Київ), 28.03.2008 – ТУ для викладачів «Загальна практика – сімейна медицина», 20.06.2009. – закінчила на базі Московського Гештальдт інституту програму I ступеня «Теорія та практика Гештальдт - терапії», 30.06.2011р. – виконала повністю програму та склала відповідні іспити з курсу поглибленого вивчення англійської мови на базі ДЗ «ЛДМУ», 2012 р.(січень) – курси з питань педагогіки на базі НДМУ ім. О.О. Богомольця (м.Київ), 2012 (лютий) - передатестаційний цикл з педіатрії, щодо підтвердження вищої кваліфікаційної лікарської категорії на базі ЛДМУ.
Опубліковано 68 друковані роботи.
Ющенко Леся Олександрівна
Роки роботи на кафедрі: 2008 - 2023
Доцент, Кандидат медичних наук
Трифяк Олександра Геннадіївна
Роки роботи на кафедрі: 2013 - 2022
Асистент
В 2011 році закінчила ВНМУ ім.. М.І. Пирогова фармацевтичний факультет на контрактній основі, заочна форма навчання, за спеціальністю - провізор.
В 2013 пройшла спеціалізацію в м. Києві в інституті НМАПО ім.. П.Л Шупіка за спеціальністю - дитячі інфекційні хвороби.
З 2011-2017 рік працювала в ВОДКЛ дитячим інфекціоністом.
З 2018 і по сьогодні працює в ВОКДІЛ лікарем інфекціоністом дитячим.
З 2015 року працює за сумісництвом на кафедрі пропедевтики дитячих захворювань та догляду за хворими дітьми, як асистент кафедри. Викладає англомовним студентам.
Трифяк Олександра Геннадіївна закінчила аспірантуру з педіатрії в травні 2019 р. та планує захист дисертаційної роботи на осінь 2019 року.
Має 2-гу категорію за спеціальністю – педіатрія та 2-гу категорію з дитячих інфекційних хвороб.
Меркулова Дар'я Олександрівна
Роки роботи на кафедрі: 2011 - 2024
асистент
Новини
Викладач |
Група/дата
|
База, адреса |
доц. Лайко Лілія Іванівна (067)775-12-82 |
гр.13а, 13б: 06.01-10.01.2025
|
Вінницька міська клінічна лікарня «Центр матері та дитини», вул. Синьоводська,142 |
доц. Курець Олександра Олександрівна (093)760-44-03 |
гр.4а, 4б: 13.01-17.01.2025 гр.7а, 7б: 20.01-24.01.2025
|
|
доц. Олійник Вікторія Сергіївна (096)313-75-28 |
гр.15а, 15б: 06.01-10.01.2025 гр.6а, 6б: 20.01-24.01.2025 |
|
доц. Фік Леся Олександрівна (068)743-33-34 |
гр.5а, 5б: 13.01-17.01.2025 гр.11а, 11б: 20.01-24.01.2025 |
|
доц. Медражевська Яна Афанасіївна (067)292-27-61 |
гр.16а, 16б: 06.01-10.01.2025 гр.12а, 12б: 20.01-24.01.2025 |
|
доц. Коцур Людмила Дмитрівна (067)561-82-59 |
гр.14а, 14б: 06.01-10.01.2025 гр.2а, 2б: 13.01-17.01.2025 гр.10а, 10б: 20.01-24.01.2025 |
ППО КНП «Вінницький обласний будинок дитини ВОР», вул. Мечнікова, 34 Будинок «Малятко» |
доц. Антонець Тетяна Іванівна (067)500-23-25 |
гр.3а, 3б: 13.01-17.01.2025 гр.9а, 9б: 20.01-24.01.2025 |
|
доц. Фік Леся Олександрівна (067)286-77-61 |
гр.17а, 17б: 06.01-10.01.2025
|
Центр первинної медико-санітарної допомоги №5, вул. Замостянська, 49 |
доц. Тихолаз Оксана Валеріївна (063)318-60-35 |
гр.1а, 1б: 13.01-17.01.2025 гр.8а, 8б: 20.01-24.01.2025 |
КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради», вул. Хмельницьке шосе, 108 |
Викладач |
Група/дата
|
База,адреса |
доц.Лайко Лілія Іванівна (067)775-12-82 |
гр.19а, 19б: 13.01-17.01.2025 гр.20а, 20б: 20.01-24.01.2025
|
Вінницька міська клінічна лікарня «Центр матері та дитини», вул. Синьоводська, 142 |
доц. Курець Олександра Олександрівна (093)760-44-03 |
гр.23а, 23б: 06.01-10.01.2025
|
|
доц. Чигір Ірина Вікторівна (063)117-25-12 |
гр.22а, 22б: 06.01-10.01.2025 гр.18а, 18б: 13.01-17.01.2025 гр.95а, 95б, 96а: 20.01-24.01.2025 |
|
доц. Лисунець Оксана Василівна (063)475-46-74 |
гр.21а, 21б: 20.01-24.01.2025 |
Початок занять: 8:30
Клінічні бази:
1. Вінницька міська клінічна лікарня «Центр матері та дитини»
вул. Синьоводська, 142.
2. КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради» Хмельницьке шосе, 108
3. ППО КНП «Вінницький обласний будинок дитини ВОР» вул. Мечнікова, 34; Будинок «Малятко»
4. Центр первинної медико-санітарної допомоги №5, вул. Замостянська, 49
З собою мати:
- халат або медичний костюм
- шапочка
- змінне взуття + бахіли,
- маска (2 шт)
- рукавички нестерильні (2 пари)
- тонометр
- фонендоскоп
- звіт та щоденник (заповнюється та підписується відповідальним викладачем щоденно наприкінці дня)
Підготовка до занять: перелік обов’язкових практичних навичок та методичні рекомендації, література розміщені на сайті кафедри у розділі СТУДЕНТУ / 3 КУРС / СЕСТРИНСЬКА ПРАКТИКА
Теоретичне опрацювання перед заняттям обов’язкове!
Засідання наукового гуртка проводиться останнього четверга кожного місяця на базі кафедри (ВМКЛ Центр Матері та Дитини).
Місяць |
Рік |
Викладач, який проводить засідання |
Тема засідання засідання наукового гуртка |
Листопад |
2024 |
Доцент Коцур Л.Д. |
Алергічні прояви у дітей |
Грудень |
2024 |
Проф. Кулешов О.В. |
Особливості кардіології дитячого віку |
Січень |
2025 |
Доцент Медражевська Я.А. |
Догляд за дітьми з лихоманкою |
Лютий |
2025 |
Доцент Лисунець О.В. |
Абілітація дітей з вадами та генетичними захворюваннями |
Березень |
2025 |
Доцент Фік Л.О. |
Вплив харчування на здоров’я дітей |
Квітень |
2025 |
Доцент Черепахіна Л.П. |
Аналіз крові та його значення для діагностики патологічних станів у дітей |
Date (Tuesday from 3 to 5 p.m.) |
Lecturer |
Date (Thursday from 3 to 5 p.m.) |
Lecturer |
03.09.2024 |
доц. Лайко Л.І. Associate Professor Laiko L.I. |
05.09.2024 |
доц.Лисунець О.В. Associate Professor Lysunets O.V. |
10.09.2024 |
доц. Тихолаз О.В. * Associate Professor Tykholaz O.V. |
12.09.2024 |
доц. Медражевська Я.А. Associate Professor Medragevska Y.A. |
17.09.2024 |
доц. Фік Л.О. Associate Professor Fik L.O. |
19.09.2024 |
доц. Олійник В.С. Associate Professor Oliinyk V.S. |
24.09.2024 |
доц.Лисунець О.В. Associate Professor Lysunets O.V. |
26.09.2024 |
доц. Тихолаз О.В. * Associate Professor Tykholaz O.V. |
01.10.2024 |
доц. Фік Л.О. Associate Professor Fik L.O. |
03.10.2024 |
доц. Коцур Л.Д. ** Associate Professor Kotsur L.D. |
08.10.2024 |
доц. Черепахіна Л.П. Associate Professor Cherepakhina L.P. |
10.10.2024 |
доц. Лайко Л.І. Associate Professor Laiko L.I. |
15.10.2024 |
доц. Олійник В.С. Associate Professor Oliinyk V.S. |
17.10.2024 |
доц. Антонець Т.І. ** Associate Professor Antonets T.I. |
22.10.2024 |
доц.Лисунець О.В. Associate Professor Lysunets O.V. |
24.10.2024 |
доц. Медражевська Я.А. Associate Professor Medragevska Y.A |
29.10.2024 |
доц. Чигір І.В. Associate Professor Chihir I.V. |
31.10.2024 |
доц. Лайко Л.І. Associate Professor Laiko L.I. |
05.11.2024 |
доц. Олійник В.С. Associate Professor Oliinyk V.S. |
07.11.2024 |
доц. Тихолаз О.В. * Associate Professor Tykholaz O.V. |
12.11.2024 |
доц. Фік Л.О. Associate Professor Fik L.O. |
14.11.2024 |
доц. Коцур Л.Д. ** Associate Professor Kotsur L.D. |
19.11.2024
|
доц. Черепахіна Л.П. Associate Professor Cherepakhina L.P. |
21.11.2024
|
доц. Чигір І.В. Associate Professor Chihir I.V. |
26.11.2024 |
доц. Чигір І.В. Associate Professor Chihir I.V. |
28.11.2024 |
доц. Курець О.О. Associate Professor Kurets O.O. |
03.12.2024 |
доц. Олійник В.С. Associate Professor Oliinyk V.S. |
05.12.2024 |
доц. Тихолаз О.В. * Associate Professor Tykholaz O.V. |
10.12.2024 |
доц. Чигір І.В. Associate Professor Chihir I.V. |
12.12.2024 |
доц. Медражевська Я.А. Associate Professor Medragevska Y.A. |
17.12.2024 |
доц.Лисунець О.В. Associate Professor Lysunets O.V.
|
19.12.2024 |
доц. Лайко Л.І. Associate Professor Laiko L.I. |
*- training takes place COMMUNAL NON-PROFIT ENTERPRISE VINNYTSIA CHILDREN’S REGIONAL CLINICAL HOSPITAL **- training takes place VINNYTSIA REGIONAL CHILDREN’S HOME
Дата (з 15 до 17 год.) |
Викладач |
Дата (з 15 до 17 год.) |
Викладач |
27.08.2024 |
доц. Лисунець О.В. ( 063)475-46-74 |
05.09.2024 |
доц. Фік Л.О. (068)743-33-34 |
28.08.2024 |
доц. Лайко Л.І. (067)775-12-82 |
06.09.2024 |
доц. Антонець Т.І. (067)5002325 |
29.08.2024 |
доц. Лисунець О.В. ( 063)475-46-74 |
09.10.2024 |
доц.Олійник В.С. (096)313-75-28 |
30.08.2024 |
доц. Лайко Л.І. (067)775-12-82 |
10.09.2024 |
доц. Медражевська Я.А. (067)292-27-61 |
02.09.2024 |
доц. Лисунець О.В. ( 063)475-46-74 |
11.09.2024 |
доц.Тихолаз О.В. (063)318-60-35 |
03.09.2024 |
доц.Лайко Л.І. (067)775-12-82 |
12.09.2024 |
доц.Лайко Л.І. (067)775-12-82 |
04.09.2024 |
доц.Медражевська Я.А. (067)292-27-61 |
13.09.2024 |
доц. Черепахіна Л.П. (093)202-01-86 Замостянська 49, другий поверх, кімната 47 |
І тиждень |
ПН |
ВТ |
СР |
ЧТ |
ПТ |
||||||||||
|
1 - 2 |
3 - 4 |
1 - 2 |
3 - 4 |
1 |
2 |
3 - 4 |
1 |
2 |
3 - 4 |
1 |
2 |
3 - 4 |
||
1. ЛАЙКО Л.І. |
|
13б |
|
16б |
14б |
20б |
|
|
|
7б |
|
|
|||
2. КУРЕЦЬ О.О. |
95а |
|
|
|
|
20а |
4а |
23а |
|
|
7а |
|
|
||
3. КОЦУР Л.Д. |
|
|
26а |
|
14а |
19а |
|
|
2а |
|
10а |
|
|||
4. ТИХОЛАЗ О.В. |
|
|
25а |
|
|
4б |
|
8а |
1а |
|
10б |
43 |
|||
5. ЧЕРЕПАХІНА Л.П. |
|
13а |
71а |
|
|
3б |
|
9а |
39 |
|
11а |
|
|||
6. ОЛІЙНИК В.С. |
|
12а |
|
|
15а |
19б |
|
21а |
|
|
6а |
|
|
||
7.МЕДРАЖЕВСЬКА Я.А |
96а |
|
|
16а |
|
|
22б |
|
1б |
|
81 |
||||
8. АНТОНЕЦЬ Т.І. |
46 |
|
|
17а |
|
3а |
22а |
|
|
|
5а |
||||
9.. ЧИГІР І.В. |
95б |
|
25б |
|
|
18б |
|
23б |
8б |
|
|
|
|||
10. ФІК Л.О. |
|
|
|
17б |
|
18а |
|
|
2б |
|
11б |
5б |
|||
11. ЛИСУНЕЦЬ О.В. |
|
12б |
45 |
|
15б |
|
|
21б |
9б |
|
6б |
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
ІІ тиждень |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
ПН |
ВТ |
СР |
ЧТ |
ПТ |
||||||||||
|
1 - 2 |
3 - 4 |
1 |
2 |
3 - 4 |
1 |
2 |
3 - 4 |
1 |
2 |
3 - 4 |
1 - 2 |
3 - 4 |
||
1. ЛАЙКО Л.І. |
|
14б |
13б |
|
20б |
16б |
|
|
|
7б |
|
|
|||
2. КУРЕЦЬ О.О. |
95а |
|
|
20а |
|
4а |
|
|
7а |
23а |
|
||||
3. КОЦУР Л.Д. |
|
14а |
|
26а |
19а |
|
41 |
2а |
|
|
|
10а |
|||
4. ТИХОЛАЗ О.В. |
|
|
|
25а |
|
|
4б |
8а |
1а |
|
|
|
10б |
||
5. ЧЕРЕПАХІНА Л.П. |
|
|
13а |
71а |
|
|
3б |
9а |
|
|
|
11а |
|||
6. ОЛІЙНИК В.С. |
|
15а |
12а |
|
19б |
|
|
|
6а |
21а |
|
||||
7.МЕДРАЖЕВСЬКА Я.А |
96а |
|
|
|
16а |
|
|
1б |
81 |
|
22б |
|
|||
8. АНТОНЕЦЬ Т.І. |
|
|
44 |
|
17а |
3а |
|
|
5а |
42 |
22а |
|
|||
9.. ЧИГІР І.В. |
95б |
|
|
25б |
18б |
|
8б |
|
|
|
23б |
|
|||
10. ФІК Л.О. |
|
|
|
18а |
17б |
|
|
2б |
5б |
|
|
11б |
|||
11. ЛИСУНЕЦЬ О.В. |
|
15б |
12б |
|
|
|
9б |
|
6б |
21б |
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
Зав .кафедри проф. Олександр КУЛЕШОВ
Адреси клінічних баз кафедри пропедевтики дитячих захворювань
|
Викладач |
Клінічна база |
адреса |
транспорт |
1 |
зав.каф.,проф. Кулешов О.В. (097)441-25-86 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
2 |
завуч, проф. Лайко Л.І. (067)775-12-82 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
3 |
доц.Курець О.О. (096)601-36-59 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
4 |
доц.Коцур Л.Д. (067)561-82-59 |
ППО КНП “ Вінницький обласний будинок дитини ВОР” |
Вул.Мечнікова,34 Будинок ,,Малятко,. |
Трамвай №:5,2,4 |
5 |
доц.Тихолаз О.В. (063)318-60-35 |
КНП,,Вінницька обласна дитяча клінінічна лікарня Вінницької обласної Ради,, |
Хмельницьке шосе.108 |
Трамвай №:5,2,4 |
6 |
доц.Олійник В.С. (096)313-75-28 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
7 |
доц.Медражевська Я.А. (067)292-27-61 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
8 |
доц.Антонець Т.І. (067)5002325 |
ППО КНП “ Вінницький обласний будинок дитини ВОР” |
Вул.Мечнікова,34 Будинок ,,Малятко,. |
Трамвай №:5,2,4 |
9 |
доц.Чигір І.В. (063)117-25-12 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
10 |
доц.Фік Л.О. (068)743-33-34 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
11 |
доц.Черепахіна Л.П. (093)202-01-86 |
Центр первиної медико-санітарної допомоги №5 |
Вул.Замостянська,49 |
Тролейбус № 10,4 |
12 |
доц.Лисунець О.В. (063)475-46-74 |
Вінницька міська клінічна лікарня ,,Центр матері та дитини,, |
вул.Синьоводська, 142 |
Автобус №21 Марш.таксі №21а |
КАФЕДРА ПРОПЕДЕВТИКИ ДИТЯЧИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
План проведення наукового гуртка на 2023-2024 рр.
Засідання наукового гуртка проводиться останнього четверга кожного місяця на базі кафедри (ВМКЛ Центр Матері та Дитини).
Місяць |
Рік |
Викладач, який проводить засідання |
Тема засідання засідання наукового гуртка |
Жовтень |
2023 |
Доцент Олійник В.С. |
Комунікативні навички в педіатрії. |
Листопад |
2023 |
Доцент Олійник В.С. |
Перша домедична допомога дітям |
Грудень |
2023 |
Доцент Коцур Л.Д. |
Аспекти проявів алергічних захворювань у дітей та їх діагностика |
Лютий |
2024 |
Доцент Лисунець О.В. |
Харчування дітей раннього віку |
Березень |
2024 |
Професор Кулешов О.В. |
Актуальні питання дитячої кардіології |
Квітень |
2024 |
Доцент Тихолаз О.В. |
Вакцинація дітей в роботі лікарів різних спеціальностей |
Дата (вівторок з 17 до 19 год.) |
Викладач |
Дата (середа з 17 до 19 год.) |
Викладач |
05.09.2023 |
доц. Олійник В.С. |
06.09.2023 |
доц. Медражевська Я.А. |
12.09.2023 |
доц. Чигір І.В. |
13.09.2023 |
доц. Коцур Л.Д. |
19.09.2023 |
доц. Лайко Л.І. |
20.09.2023 |
доц.Курець О.О. |
26.09.2023 |
доц. Тихолаз О.В. * |
27.09.2023 |
доц. Фік Л.О. |
*- відпрацювання відбуваються на базі ВОДКЛ
https://med-expert.com.ua/webinars
https://www.dnu.dp.ua/view/konferenchii
Наукова діяльність
ЗВІТ
ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ
ЗА 2024 рік
ЗМІСТ
№ з/п |
Назва розділу |
Стор. |
1 |
Кадрове і матеріально-технічне забезпечення наукової діяльності |
3 |
2 |
Статусні показники діяльності кафедри (підрозділу) |
3 |
3 |
Перелік НДР, виконуваних на кафедрі |
5 |
4 |
Участь у доклінічних та клінічних випробуваннях фармпрепаратів |
6 |
5 |
Стисла інформація про найвагоміші наукові досягнення кафедри |
6 |
6 |
Патентно-ліцензійна діяльність кафедри |
6 |
7 |
Перелік нововведень, що плануються для включення до Реєстру галузевих нововведень на 2025 рік |
7 |
8 |
Інформація про підготовку наукових кадрів |
7 |
9 |
Участь співробітників у наукових форумах |
9 |
10 |
Публікаційна діяльність кафедри |
11 |
11 |
Інформація про участь у міжнародному науково-технічному співробітництві |
13 |
12 |
Отримані співробітниками нагороди, премії, звання (державні, громадські |
19 |
13 |
Студентська наука |
19 |
1. Кадрове і матеріально-технічне забезпечення наукової діяльності
1.1 Дані про науково-педагогічних працівників (НПП)
Кількість співробітників (всього/ з них беру участь у виконанні НДР) 13
1.1.1. докторів наук - _1/
1.1.2. канд.наук/PhD - _11/_
1.1.3. без ступеня - _0/0_
1.1.4. пенсійного віку - _2/_
1.1.5. професорів - _1/_
1.1.6. доцентів - _11/
1.1.7. асистентів - _0/0_
1.1.8. старших лаборантів - _1/0_
1.1.9. докторів наук молодших 30 років - _0/0_
1.1.10. докторів наук молодших 40 років - _0/0_
Таблиця 1.1
Список співробітників кафедри, які є членами докторських спеціалізованих рад; координаційних рад МОЗ; експертних рад МОН; експертами НАЗЯВО; експертами МОЗ; опонентами і рецензентами (вказати № ради) у 2024 р
№ з/п |
ПІБ |
Посада |
Рада |
1. |
Кулешов Олександр Вячеславович |
завідувач кафедри |
ДФ 05.600.055 (Рецензент)
|
2. |
Тихолаз Оксана Валеріївна |
доцент |
Член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Наказ МОЗ України № 1400 від 4.08.2023
|
2. Статусні показники діяльності кафедри (підрозділу).
2.1. Профілі науково-педагогічних працівників
Таблиця 2.1
|
ПІБ + англ.прізвище |
Посада |
Профіль в Google Scholar |
Профіль в Scopus |
Профіль в WoScience |
1 |
Кулешов О.В. Kuleshov O. |
Завідувач кафедри |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=6Yj7scUAAAAJ&hl=ru |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57195262280 |
H-1586-2018
|
2 |
Лайко Л.І. Laiko L. |
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=Zev6rwwAAAAJ&hl=ru |
Немає |
Немає |
3 |
Тихолаз О.В. Tikholaz О.V. |
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=CU-ZrUUAAAAJ&hl=ru |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57822853800 |
Researcher ID |
4 |
Медражевська Я.А. Medrazhevka Yana |
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=3oLes9sAAAAJ&hl=ru |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57427682800 |
Researcher ID |
5 |
Коцур ЛД Kotsur L. |
доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&authuser=3&user=EI6_DMEAAAAJ
|
немає |
Researcher ID |
6 |
Лисунець О.В. Lysunets O. |
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=WjSHneAAAAAJ |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57490932700 |
Researcher ID v-3665-2018 |
7 |
Фік Л.О. Fik L. |
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=SsiGl-EAAAAJ&hl=ru |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57427892600 |
CPA-7838-2022
|
8 |
Курець О.О. Kurets O. |
Доцент |
https://scholar.google.com/citations?view_op=list_works&hl=ru&hl=ru&user=txEYipUAAAAJ |
немає |
https://www.webofscience.com/wos/author/record/ABE-3540-2020ABE-2611-2020 Researcher ID: ABE-3540-2020 |
9 |
Антонець Т.І Antonets T. |
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=6zAcJ6sAAAAJ&hl=ru |
Немає |
Немає |
10 |
Олійник В.С. Oliynyk V.
|
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=5bqG35QAAAAJ&hl=ru |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57822979700 |
Researcher ID AAG-6245-2021 |
11 |
Чигір І.В. Chihyr I. |
Доцент |
https://scholar.google.com/citations?user=-k8EfLQAAAAJ&hl=ru |
немає |
https://www.webofscience.com/wos/author/record/ABE-2611-2020
Researcher ID: ABE-2611-2020
|
12 |
Лисиця Ю.М. Lysytsia Y. |
Доцент |
https://scholar.google.com.ua/citations?user=nQY5epwAAAAJ&hl=uk |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57208280417 |
ResearcherID: V-8351-2018
|
2.2. Кількісні показники діяльності науково-педагогічних працівників (НПП) у 2024 р.
Таблиця 2.2
|
Статті
|
Статті за співавторства студента
|
Підручники, посібники |
Монографії |
Патенти
|
Інформаційні листи |
переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт + переможців Всеукраїнської Олімпіади |
Загальна кількість показника |
8 |
- |
- |
- |
1 |
- |
1 |
Коефіцієнт участі НПП (Заг.кільк. поділена на кільк. НПП) |
0,67 |
- |
- |
- |
0,1 |
- |
0,1 |
3. Перелік НДР, виконуваних на кафедрі:
Таблиця 3
Науково-дослідні роботи, що завершились у 2024 р./інформація за роки виконання/
№ з/п |
Найменування науково-дослідної роботи (НДР), номер держреєстрації, прикладна чи фундаментальна, підрозділ, що виконував НДР, керівник НДР |
Строки виконання НДР (рік початку і закінчення) |
Наукові результати (наукова продукція) НДР (перелік нововведень, методичних рекомендацій, інформаційних листів, патентів, монографій, навчальних посібників, наказів МОЗ України та інших нормативних документів; кількість опублікованих наукових праць, в т.ч. у незалежних міжнародних експертних виданнях тощо, до яких включені результати проміжних НДР). Місце впровадження. Ефективність (медична, соціальна, економічна) |
|
|
|
|
Таблиця 3.1
Науково-дослідні роботи, виконувані на кафедрі у 2024 р.
№ з/п |
Найменування науково-дослідної роботи (НДР), номер держреєстрації, прикладна чи фундаментальна, підрозділ, що виконував НДР, керівник НДР |
Строки виконання НДР (рік початку і закінчення) |
Наукові результати (наукова продукція) НДР (перелік нововведень, методичних рекомендацій, інформаційних листів, патентів, монографій, навчальних посібників, наказів МОЗ України та інших нормативних документів; кількість опублікованих наукових праць, в т.ч. у незалежних міжнародних експертних виданнях тощо, до яких включені результати проміжних НДР). Місце впровадження. Ефективність (медична, соціальна, економічна) |
|
|
|
|
Перелік НДР, що продовжують та плануються виконуватися на кафедрі у 2025 році:
Таблиця 3.2
№ з/п |
Найменування науково-дослідної роботи (НДР), номер держреєстрації, прикладна чи фундаментальна, підрозділ, що виконував НДР, керівник НДР |
Строки виконання НДР (рік початку і закінчення |
Очікувальні результати та їх можливий вплив на показники здоров'я населення. Очікуваний економічний ефект від впровадження, тощо |
|
Соматична патологія у дітей: клініка, діагностика, лікування, реабілітація |
2025-2029 |
Покращення діагностики соматичної патології у дітей, формування груп ризику ускладнень функціональних станів у дітей. Розробка алгоритмів медикаментозної та немедикаментозної реабілітації |
4. Участь у доклінічних та клінічних випробуваннях фармпрепаратів
Таблиця 4
Перелік досліджень фармпрепаратів, виконаних кафедрою у 2024 р.
№ з/п |
Назва дослідження |
№ протоколу |
Дата укладання |
Компанія |
Спонсор
|
№ та дата експертного висновку дослідження |
ПІБ Головного дослідника |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
5. Стисла інформація про найвагоміші наукові досягнення кафедри за 2024 рік
Співробітники кафедри активно співпрацюють з студентами, залучаючи їх до наукових досліджень, зокрема серед іноземних студентів. Йде робота над підготовкою до видання методичного посібника для студентів стоматологічного факультету. Співробітники кафедри активно приймають участь у майстер класах для лікарів по грудному вигодовуванню. Опубліковано 3 статті у виданнях індексації Scopus, готуються до подачі ще 4 статті на час звітного періоду.
- Список співробітників кафедри, які є членами редакційної колегії журналів з електронними посиланнями на ці журнали. (ВИДІЛИТИ журнали Scopus, WoS)
№ з/п |
П І Б |
Посада |
Назва журналу та електронне посилання |
1 |
Кулешов О.В. |
зав.кафедри |
Вісник вінницького національного медичного університету https://reports-vnmedical.com.ua/index.php/journal/issue/view/23
|
2 |
Катілов О.В. |
Доцент
|
1. PainMedicine https://painmedicine.org.ua/index.php/pnmdcn/index 2. Perioperative medicine https://www.perioperative.org.ua/index.php/prtmdc/index |
6. Патентно-ліцензійна діяльність кафедри за 2024 рік
Таблиця 6
Дані про патентно-ліцензійну діяльність кафедри за 2024 р.
Перелік поданих заявок на об'єкти промислової власності (назва, держава, до якої подано заявку, № заявки, дата пріоритету, винахідники) |
Перелік одержаних охоронних документів на об'єкти промислової власності (назва, вид та № документа, держава патентування, винахідники, патентовласник) Посилання на електронний ресурс |
Відомості про НОУ-ХАУ |
Відомості про об'єкти авторського права (назва, № свідоцтва, автори) |
Відомості про передачу прав та ліцензійні договори (№ охоронного документа, назва, № договору, дата укладання, ліцензіар, ліцензіат) |
НДР, в процесі виконання якої створено об'єкт інтелектуальної (промислової) власності (назва, керівник, строки завершення, джерела фінансування) |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
- |
- |
- |
(№127662, «Методика дослідження частоти розвитку емоційних розладів у дітей та особливостей їх перебігу в залежності від віку, статі, місця навчання, повноти сім’ї» Автори: Пипа Л.В., Лисиця Ю.М., Свістільник Р.В., Невоя М.В. |
- |
- |
7. Перелік нововведень, що плануються для включення до Реєстру галузевих нововведень на 2025 рік
Таблиця 7
Для подання заявки на включення наукового повідомлення до Переліку наукової (науково-технічної) продукції, призначеної для впровадження досягнень медичної науки у сферу охорони здоров’я перейти за посиланням https://www.testcentr.org.ua/uk/naukova-naukovo-tekhnichna-produktsiia( Центр тестування)
ПЕРЕЛІК нововведень
№ з/п |
Назва |
Автори |
1 |
|
|
8. Інформація про підготовку наукових кадрів:
8.1. Кількісні показники щодо виконання дисертаційних робіт
Кількісні показники щодо виконання дисертаційних робіт Таблиця 8.1
Дисертації
|
Виконується на кафедрі |
З них: |
|||||
Заплановано у 2024 році |
Захищені у 2024 році за планом або із випередженням плану |
Затверд-жено МОН України |
Знаходя-ться на розгляді у МОН України |
Подано до спецрад |
Заборгованість |
||
Докторські |
|
|
|
|
|
|
|
Кандидатські |
|
|
|
|
|
|
|
Док. філософ. |
|
|
|
|
|
|
|
8.2. Перелік виконуваних на кінець звітного періоду дисертаційних робіт:
Таблиця 8.2
Перелік виконуваних дисертаційних робіт співробітниками кафедри
№ з/п |
ПІБ |
Назва теми |
Терміни виконання за планом |
Місце роботи виконавця |
Шифр спеціальності |
докторські |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
кандидатські |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
доктор філософії |
|||||
|
|
|
|
|
|
8.3. Перелік захищених у 2024 році дисертаційних робіт:
Захищені у 2024 році дисертаційні роботи Таблиця 8.3
№ з/п |
ПІБ |
Назва теми, ПІБ керівника |
Терміни виконання за планом |
Установа, де відбувся захист Дата захисту |
Місце роботи виконавця |
Шифр спеціальності |
|||
● докторські |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
● кандидатські |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
● доктор філософії |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
8.4. Перелік затверджених у 2024 році МОН України дисертаційних робіт:
Затверджені МОН України у 2024 р. дисертаційні роботи Таблиця 8.4
№ з/п |
ПІБ |
Назва теми, ПІБ керівника |
Терміни виконання за планом |
Номер диплома, дата видачі |
Місце роботи виконавця |
Шифр спеціальності |
● докторська |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
· кандидатські |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
● доктор філософії |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
Додати до звіту сканкопію диплома
8.5. Перелік дисертаційних робіт, поданих до спеціалізованих рад у 2024 році:
Дисертаційні роботи, подані до спеціалізованих рад у 2024 році Таблиця 8.5
№ з/п |
ПІБ |
Назва теми |
Терміни виконання за планом |
Установа, де знаходиться спецрада |
Місце роботи виконавця |
Шифр спеціальності |
● докторська |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
● доктор філософії |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
8.6. Перелік боржників за дисертаційними роботами:
Боржники за дисертаційними роботами Таблиця 8.6
№ з/п |
ПІБ |
Назва теми |
Терміни виконання за планом |
Установа, де знаходиться спецрада |
Місце роботи виконавця |
Шифр спеціальності |
● докторська |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
● доктор філософії |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
8.7. Клінічна ординатура, аспірантура, докторантура:
Таблиця 8.7.1
Дані про осіб, які навчалися в аспірантурі, докторантурі, клінічній ординатурі протягом року
№ з/п |
ПІБ |
Терміни навчання |
Ефективність навчання (захист дисертаційної роботи або за відсутності зазначити причини) |
|
|
|
|
Дані про докторантів, які захистили дисертації або подали їх до захисту до спеціалізованих рад поза ВНМУ Таблиця 8.7.2
№ з/п |
ПІБ |
Тема дисертації |
Дата захисту |
Номер, шифр спеціалізованої ради |
Дата затвердження |
|
|
|
|
|
|
8.8. План підготовки докторів та докторів філософії:
Докторів наук Таблиця 8.8.1
Шифр спе- ціаль- ності |
Спеціальність |
Т е р м і н в и к о н а н н я |
Примітка |
||||
Початок у 2024 році |
Продовжують виконувати |
Завершують у 2025 році |
|||||
згідно з пла- ном |
поза- пла- ном |
згідно з пла- ном |
поза- пла- ном |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Докторів філософії Таблиця 8.8.2
Шифр спе- ціаль- ності |
Спеціальність |
Т е р м і н в и к о н а н н я |
Примітка |
||||
Початок у 2024 році |
Продовжують виконувати |
Завершують у 2025 році |
|||||
згідно з пла- ном |
поза- пла- ном |
згідно з пла- ном |
поза- пла- ном |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
9. Участь співробітників у наукових форумах України (з’їздів, конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, виставок)
9.1. Кількісні показники участі співробітників у наукових форумах України
Кількісні показники участі співробітників у наукових форумах Таблиця 9.1
№ з/п |
Назва наукового форуму та місце проведення |
Участь співробітників кафедри у наукових форумах (осіб) |
Термін проведення |
1 |
Міжнародна науково-практична конференція “Інфекції та імунітет”. м.Київ |
1 |
30.11-1.12.23 |
2 |
Науково-методична конференція Вінницького національного медичного університету «Актуальні проблеми якісної підготовки медичних кадрів у надзвичайних умовах», Вінниця |
8 |
07.02.24 |
3 |
Майстер-клас «Бронхіальна астма: сучасні стандарти ведення пацієнтів», Київ |
1 |
09.02.24 |
4 |
Майстер- клас з міжнародною участю: «Актуальні проблеми світової панкреатології. Коморбідність в панкреатології.» Київ |
1 |
15.02.2024 |
5 |
Майстер-класу «Мікробіом і фармабіотики нового покоління. Доказові факти застосування біопрепаратів в персоніфікованій превентивній прогностичній медицині» в рамках 6-го конгресу з міжнародною участю PRO/PRE BIOTIC, Київ |
1 |
27.02.2024 |
6 |
Науково-практична конференція “XIV Академічна школа педіатрії», Київ |
1 |
29.02-02.03.24 |
7 |
Науково-практична конференція на тему: «Діагностика, лікування і профілактика функціональних розладів травлення при введені прикорму і штучному вигодовуванні».Київ |
1 |
13.03.2024
|
8 |
Міністерство охорони здоров’я України. Курси від American Heart Association за підтримки благодійної неурядової організації «MedGlobal». Київ |
1 |
20.03.2024 |
9 |
Вебінар: «Педіатричні респіраторні хвороби – клінічні випадки». Київ |
1 |
20.03.2024 |
10 |
Науково-практична конференція «UkrainePediatricGlobal – 2024», Київ |
3 |
27.03.2024 |
11 |
Міжнародний конгрес «Запальні та алергічні захворювання верхніх дихальних шляхів: європейський вектор розвитку», Київ-Варшава |
1 |
29-30.03.24 |
12 |
ХХVI Національна школа гастроентерологів і гепатологів України «Сучасні підходи до профілактики , діагностики та лікування захворювань органів травлення та супутньої патології», Київ |
1 |
4-5.04.2024 |
13 |
Науково-практичний майстер клас: «Гіпертрофія глоткового мигдалика» Київ |
1 |
05.04.2024 |
14 |
Науково-практична конференція з міжнародною участю «ІПІП -2024: інтернаціональна платформа інтегративної педіатрії» пам’яті видатного вченого педіатра, академіка НАМН України Віталія Григоровича Майданника. Київ |
6 |
17-18.04 2024 |
15 |
Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми педіатрії та перинатальної неврології, орфанні захворювання в Україні». Київ |
3 |
18.04.2024 |
16 |
Науково-практична конференція «Сучасні медичні технології в педіатричній науці, практиці, сімейній медицині та освіті», Одеса |
1 |
19-20.04.24 |
17 |
IV Україно-польський конгрес «Іноваційні технології в оториноларингології»ю Киїй-Варшава |
1 |
19-20.04.2024 |
18 |
Майстер класі: « Вигодовування дітейрізних вікових груп. Порушення харчової поведінки». Київ |
1 |
23.04.2024 |
19 |
Науково-практична конференція «Актуальні питання та практичні аспекти дитячої пульмонології та алергології: стандарти медичної допомоги», Київ |
2 |
25-26.04.24 |
20 |
Міжнародний конгрес, V’yazana tsytsya» |
1 |
26.04.2024 |
21 |
PedSMART Вакцинація (рівень Advanced), Київ |
1 |
28.04.2024 |
22 |
Майстер- клас: «Обрані питання загальної клінічної практики. Сучасні наративи в діагностиці та лікуванні захворювань внутрішніх органів у дітей та дорослих», Київ |
1 |
01-02.05.2024 |
23 |
Медичний форум: «Сучасні інфекційні захворювання, цікаві кейси з інфекційних хвороб у практиці лікаря». Київ |
1 |
09.05.2024 |
24 |
Науково-практична конференція «Респіраторна медицина: алергія та небажані явища». Київ |
1 |
10.05.24 |
25 |
Training of Trainers course Pediatric Trauma Fundamentals, Вінниця |
1 |
13-17.05.2024 |
26 |
Stop the bleed, Вінниця |
1 |
17.05.2024 |
27 |
Науково-практична конференція «Сучасні підходи до діагностики, лікування і профілактики гострих респіраторних захворювань». Київ |
1 |
23.05.2024
|
28 |
Міжнародний форум «Респіраторна медицина – виклики 2024», Київ |
1 |
24-25.05.2024 |
29 |
Майстер-клас «Педіатричні читання». Київ |
1 |
06.06.2024 |
30 |
PRIME PEDIATRICS 2024, Львів |
2 |
7-9.06.2024 |
31 |
Науково-практична конференція: «Респіраторна медицина», Київ |
1 |
14.06.2024 |
32 |
Науково-пратичної конференції «ТОЧКИ ДОТИКУ», Київ |
2 |
12.09.2024 |
33 |
Медичний форум «UkrainePediatricGlobal-2024. Session 8», Київ |
1 |
17.09.2024. |
34 |
ХХVI всеукраїнська |
1 |
18-20.09.2024 |
35 |
Науково-практична конференція «Експертна версія: дискусійний клуб сучасної оториноларингології та алергології», Київ |
1 |
19.09.24 |
36 |
науково-практична конференція «Актуальні питання педіатрії – XXVI Сідельниковські читання». Київ |
2 |
19-20.09.24 |
37 |
ІХ з’їзд ГО «Українська гастроентерологічна асоціація» з міжнародною участю, Київ |
1 |
25-27.09 |
38 |
Медичний форум «Інфекційні хвороби сучасності: етіологія, епідеміологія, діагностика, лікування, профілактика, біологічна безпека», Київ |
1 |
15.10.24. |
39 |
Науково-практична конференція «Інфекційні та паразитарні хвороби: сучасні проблеми, особливості діагностики та лікування», Київ |
2
|
7-8.11.2024 |
Наукові форуми, які були проведенні на базі кафедри Таблиця 9.2
№ з/п |
Назва заходу |
Термін проведення |
Кількість учасників |
Посвідчення УКРНТі |
1 |
Майстер класі: « Вигодовування дітей різних вікових груп. Порушення харчової поведінки». м.Хмельницький |
23.02.2024 |
180 |
|
10. Публікаційна діяльність кафедри
Кількісні показники Таблиця 10.1
Монографії |
Розділи монографій |
Підручники |
Посібники |
Статті, в т.ч. закордоном |
Статті Scopus/WOS |
Тези, в т.ч. закордоном |
Методичні рекомендації
|
Інформаційні листи |
Патенти, авторське свідотство
|
Ново- введення |
|
|
|
|
8 |
3/- |
12/5 |
|
|
1 |
|
10.2. Перелік публікацій Таблиця 10.2
№ з/п |
Автори |
Назва |
Вихідні дані (місце, видавництво, рік, сторінки, тираж) Посилання на електронний ресурс |
|||
Монографії , що виданні в Україні |
||||||
|
|
|
|
|||
Монографії , що виданні за кордоном |
||||||
|
|
|
|
|||
Розділи монографій виданих в Україні |
||||||
|
|
|
|
|||
Розділи монографій виданих за кордоном |
||||||
|
|
|
|
|||
Підручники |
||||||
|
|
|
|
|||
Посібники |
||||||
|
|
|
|
|||
Методичні рекомендації |
||||||
|
|
|
|
|||
Інформаційні листи |
||||||
|
|
|
|
|||
Науково-довідкові видання |
||||||
|
|
|
|
|||
Перелік опублікованих статей, що входять до баз Scopus та WOS Таблиця 10.3
№ |
Назва журналу |
Назва статті
|
П.І.Б. авторів |
Електронна адреса |
Scopus |
||||
1 |
Здоров'я дитини. 2023; 7: 530-535 |
"Клінічні варіанти перебігу коронавірусної хвороби у дітей " |
Булат Л.М., Лисунець О.В, Дідик Н.В. |
http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.18.7.2023.1646
|
2 |
Frontiers in Immunology 2024 Jun 28:15:1428724 |
Nijmegen breakage syndrome: 25-year experience of diagnosis and treatment in Ukraine |
Oksana Boyarchuk, Larysa Kostyuchenko, Hayane Akopyan 3, Anastasiia Bondarenko, Alla Volokha, Anna Hilfanova, Ihor Savchak, Liliia Nazarenko, Nataliia Yarema, Olha Urbas, Iryna Hrabovska, Oleksandr Lysytsia, Andrii Budzyn, Oksana Tykholaz, Mariana Ivanchuk, Olha Bastanohova, Erika Patskun, Nataliia Vasylenko, Yuriy Stepanovskyy, Liudmyla Chernyshova, Halyna Makukh |
|
3 |
Сучасна педіатрія. Україна. 2024;5: 96-103 |
Клінічний випадок ускладненої форми пневмонії у дитини після COVID-19 |
Мантак Г.І., Андрікевич І.І., Олійник В.С., Ющенко Л.О., Ходасевич О.І. |
https://med-expert.com.ua/journals/ua/publishing-activity-uk/sovremennaya-pediatriya-ukraine-ua/suchasna-pediatrija-ukraina-%e2%84%96-5_2024/#dflip-df_38460/96/ |
WOS |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Перелік статей, що опубліковані в наукових фахових виданнях України Таблиця 10.4
№ |
Назва журналу |
Назва статті
|
П.І.Б. авторів |
Електронна адреса |
Категорія «А»
|
Категорія «Б»
|
1 |
Вісник Вінницького національного медичного університету, 2024, № 28(3), С.458-465.
|
Клінічна структура та особливості перебігу больових та неспецифічних соматоформних розладів у дітей підліткового віку.
|
Пипа Л.В., Свістільнік Р.В., Лиси-ця Ю.М., Руда В.І., Філик А.В., ОдарчукІ.В., Невоя М.В. |
https://reports-vnmedical.com.ua/index.php/journal/issue/view/37 |
|
+ |
2 |
«Health & Education».2024; №2:111-116
|
Особливості емоційних розладів у лікарів первинної ланки медичної допомоги ПЦМСД №5 м. Вінниці під час воєнних дій
|
Черепахіна Л.П., Кулешов О.В., Медражевська Я.А.
|
https://journals.medacad.rivne.ua/index.php/health-education/issue/view/6 |
|
+ |
3 |
Вісник Вінницького національного медичного університету. - 2023.- Т. 27, №4. - С. 554-557. |
Структурна організація ядер моста у плодів людини 39-40 тижнів внутрішньоутробного розвитку |
Лопаткіна О. П., Тихолаз В.О., Школьніков В. С., Тихолаз О.В. |
https://reports-vnmedical.com.ua/index.php/journal/issue/view/34/4-2023-pdf |
|
+ |
4 |
Фізична культура, спорт та здоров’я нації: збірник наукових праць. 2024;17(36):370-379 |
Діагностика порушень постави у дітей методом комп’ютерної фотометрії |
Корольчук А., Кулешов О.,Герасименко В., Ломинога С. |
https://vspu.net/fks/index.php/fks/index |
|
+ |
Перелік статей, що опубліковані в інших наукових періодичних виданнях Таблиця 10.5
№ |
Назва журналу |
Назва статті
|
П.І.Б. авторів |
Електронна адреса |
1 |
Алергія у дитини |
Методика диференціального діагнозу різних типів респіраторного диспное у дітей |
Катілов О., Варзарь А., Валіуліс А., Басустаогли А., Клімішин М. |
https://nauka.meduniv.lviv.ua/wp-content/uploads/alergiya-u-dytyny-%E2%84%9633_34-2024-r.pdf |
11. Інформація про участь у міжнародних проєктах, програмах, спільних наукових дослідженнях.
11.1 Інформація про участь у проєктах.
№ з/п |
ПІБ (співробітника кафедри) |
Країна |
Назва проєкту |
Статус участі (координатор, бенефіціар, учасник) |
Стадія (розробляється, затверджується, затверджено, в процесі, завершено в 2024) |
Організація-фінансист |
Короткий опис проєкту та участь співробітника |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
11.2 Інформація про участь у міжнародних програмах, спільних наукових дослідженнях.
№ з/п |
ПІБ (співробітника кафедри) |
Країна |
Назва програми, дослідження |
Електронне посилання |
Статус участі (координатор, бенефіціар, учасник) |
Стадія (розробляється, затверджується, затверджено, в процесі, завершено в 2024) |
Організа-ція фінансист |
Короткий опис проєкту та участь співробітника |
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
|
|
11.3 Інформація про гранти.
№ з/п |
Грантодавець |
Грантоотримувач |
Сума гранту |
Статус (подано, на розгляді, отримано) |
Характеристика гранту |
Результати |
1. |
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
11.4 Інформація про закордонні стажування, школи.
№ з/п |
ПІБ (співробітника кафедри) |
Країна |
Назва закладу, де проходило стажуваннянавчання |
Тематика |
Терміни |
Форма (он-лайн, оф-лайн) |
Тип стажування (планове/педагогічне, наукове, клінічне/практичне, ін.), чи згідно з графіком стажувань |
Результати стажування (впровадження методик нових форм навчання, розробка курсу, посібника, методики тощо) |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
11.5 Участь у міжнародних наукових заходах (форуми, конгреси, з’їзди, конференції, виставки).
Заходи, що відбувалися он-лайн.
№ з/п |
ПІБ (співробітника кафедри) |
Країна |
Назва наукового форуму |
Терміни |
Тип заходу (форум, конгрес, з’їзд, конференція, симпозіум, виставка тощо) |
Форма участі (доповідач, слухач, публікація статті, тез) |
1. |
Лисунець О.В. |
США |
XI Міжнародну науково-практичну конференцію «Advanced technologies for the implementation of educational initiatives». Київ |
19-22.03.2024 |
Конференція |
тези |
2 |
Лисиця Ю.М. |
Австрія |
10th Congress of the European Academy of Paediatric Societies Vienna, Austria & Online, |
17-20.10. 2024 |
10th Congress |
слухач |
3 |
Лисиця Ю.М. |
Данія |
FOR PARTICIPATING INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL CONFERENCE „TOPICAL ISSUES OF SCIENCE, EDUCATION AND TECHNOLOGY IN THE 21ST CENTURY“ Данія |
20.04.2024 |
Конференція |
тези |
4 |
Лисиця Ю.М. |
Фінляндія Tampere, Finland. |
International Scientific-Practical Conference «Current issues of science, education and society: experience and prospects» Book of abstracts |
19.07.2024, |
Конференція |
тези |
5 |
Тихолаз О.В. |
Italy |
ERS International Congress 2023 |
9–13.09. 2023 |
Конгрес |
тези |
6 |
Тихолаз О.В. |
Denmark |
42nd Annual Meeting ESPID |
20-24.05.2024 |
Конгрес |
слухач, тези |
Заходи, що відбувалися оф-лайн.
№ з/п |
ПІБ (співробітника кафедри) |
Країна |
Назва наукового форуму |
Терміни |
Тип заходу (форум, конгрес, з’їзд, конференція, симпозіум, виставка тощо) |
Форма участі (доповідач, слухач, публікація статті, тез) |
1. |
Тихолаз О.В. |
France |
21st Biennial Meeting of The European Society for Immunodeficiencies |
16–19 October 2024 |
Конгрес |
слухач, тези |
2. |
Тихолаз О.В. |
Netherlands |
Attended the 6th International Primary Immunodeficiencies Congress. |
8-10/11/2023 |
Конгрес |
слухач |
11.6 Членство в закордонних організаціях.
№
|
ПІБ (співробітника кафедри) |
Країна |
Назва організації, членом якої є співробітник |
Електронне посилання |
Коротка характеристика діяльності, її результати |
1. |
Тихолаз О.В. |
European |
ESPID Member |
ESPID сприяє досконалості в педіатричних інфекційних захворюваннях і здоров'ї дітей. Дана спільнота є основою для європейських дослідників, які цікавляться інфекційними захворюваннями у дітей та профілактикою інфекцій у дитинстві |
|
2. |
Liudmyla Kotsur |
Switzerland |
EAACI |
https://eaaci.org/ |
Європейська академія алергії та клінічної імунології - це асоціація лікарів, дослідників і суміжних медичних працівників, яка займається покращенням здоров'я людей, які страждають на алергічні захворювання |
3. |
Олійник В.С. |
Great Britain |
«Lactation Consultants of Great Britain». |
https://lcgb.org/about-lcgb/ |
Lactation Consultants of Great Britain (LCGB) є зареєстрованою благодійною організацією, яка працює над покращенням здоров’я та благополуччя сімей за допомогою пропаганди та експертного догляду за грудним вигодовуванням. |
11.7 Міжнародні відзнаки, отримані співробітниками кафедри.
№
|
ПІБ (співробітника кафедри) |
Назва відзнаки/нагороди |
Назва організації, яка присудила відзнаку/ нагороду |
1. |
Олійник В.С. |
подяка за проведене свято в підтримку грудного вигодовування 4 серпня у Вінниці в рамках Всесвітнього тижня грудного вигодовування де була у якості співорганізатора та доповідача |
Всесвітній альянс за грудне вигодовування (WABA) — це глобальна мережа осіб і організацій, які займаються захистом, просуванням і підтримкою грудного вигодовування в усьому світі. WABA тісно співпрацює з багатьма організаціями та окремими особами. Серед партнерів у цій роботі: Академія медицини грудного вигодовування (ABM) , Міжнародна мережа дій щодо дитячого харчування ( IBFAN ), Міжнародна асоціація консультантів з лактації ( ILCA ), Міжнародна ліга Ла Лече ( LLLI ), Дитячий фонд ООН ( ЮНІСЕФ ), Світ Організація охорони здоров'я ( ВООЗ ) і кілька інших міжнародних організацій. |
2. |
|
|
|
3. |
|
|
|
11.8 Міжнародна діяльність співробітників кафедри, що не підпадає під вищеперераховані пункти (участь у редакційних колегіях, рецензування закордонних програм, статей, виступ у якості запрошеного лектора тощо).
№
|
ПІБ (співробітника кафедри) |
Коротка характеристика діяльності, її результати |
1. |
Олійник В.С. |
Проведено 6 тренінгів: Належні практики годування немовлят та дітей раннього віку в контексті надзвичайних ситуацій/IYCF-E Training for health workers Тренінги Міжнародного Медичного Корпусу. Форма участі: тренер заходу. Тренінги проведені у м. Вінниця, Житомир, Хмельницький. |
2. |
Олійник В.С. |
Проведено 3 тренінги: «Тренінг ЮНІСЕФ з грудного вигодовування» у м. Київ. Форма участі: тренер заходу. |
3. |
Олійник В.С. |
Член Української академії грудного вигодовування (УАМГВ). Напрямки роботи УАМГВ: навчання членів організації консультуванню з питань грудного вигодовування, створення позиційних документів, організація конференцій для лікарів.
Протягом 2024 року: доповідь на конгресі «V’yazana tsytsya» 26-27 квітня, м. Ужгород; доповідь на майстер-класі з міжнародною акредитацією PedSMART грудне вигодовування 3 серпня, м.Київ; проведено свято в підтримку грудного вигодовування 4 серпня у Вінниці в рамках Всесвітнього тижня грудного вигодовування де була у якості співорганізатора та доповідача (отримала подяку від Української Академії Грудного Вигодовування). |
4. |
Олійник В.С. |
Входжу до складу робочої групи по створенню позиційних документів УАМГВ, що ґрунтуються на принципах доказової медицини з урахуванням позицій авторитетних медичних організацій та ресурсів. Протягом 2024 року створено три позиційних документи: Позиційний документ №2 Харчування жінки в період лактації. Вплив харчування на склад грудного молока, стан матері та дитини; Позиційний документ №3 Прикорм; Позиційний документ №4 Організація грудного вигодовування. https://uabm.org.ua/statements.html |
12. Перелік співробітників, які у 2024 р. нагороджені дипломами, мають нагороди, премії, звання (державні, громадські).
№ з/п |
П І Б |
Посада |
Нагороди, премії, звання (державні, громадські) |
1 |
Олійник В.С. |
доцент |
Подяка від Української Академії Грудного Вигодовування за проведене свято в підтримку грудного вигодовування 4 серпня у Вінниці в рамках Всесвітнього тижня грудного вигодовування де була у якості співорганізатора та доповідача. |
2 |
Лайко Л.І. |
доцент |
Присвоєно звання Почесного професора |
13. Студентська наука
Таблиця 13.1
Інформація про переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
№ з/п |
Назва заходу, країна проведення і дата |
ПІБ |
Факультет, курс, група |
Керівник |
Назва нагород |
Примітка |
|||||
перше місце |
другемісце |
третємісце |
гран-прі |
||||||||
|
|||||||||||
1 |
Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, Вінниця. Україна, березень 2024 р. |
Гейдарова Е.Г. |
Медичний, 4-й, 2а |
д.мед.н., проф. Кулешов О.В. |
|
|
+ |
|
|
||
Інформація про участь студентів у міжнародних заходах
Таблиця 13.2
№ з/п |
Назва заходу, країна проведення і дата |
ПІБ |
Факультет, курс, група |
Керівник |
Назва нагород |
Примітка |
||||||||||
першемісце |
другемісце |
третємісце |
гран-прі |
|||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|||||||
Олімпіада, яка відбулася в Україні |
||||||||||||||||
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
Міжнародна олімпіада, яка відбулася за межами України |
||||||||||||||||
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
Міжнародний конкурс (турнір), який відбувся в Україні |
||||||||||||||||
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
Міжнародна конференція, яка відбулася в Україні |
||||||||||||||||
1 |
Науково-практична конференція з міжнародною участю «IPIP-2024: ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА ПЛАТФОРМА ІНТЕГРАТИВНОЇ ПЕДІАТРІЇ», Україна (м. Київ), 17-18 квітня 2024 |
Супрун Тимофій Ігорович
|
95б група, 3-й курс
|
к.мед.н., доц. І.В. Чигір
|
|
+
|
|
|
|
|||||||
1 |
Науково-практична конференція з міжнародною участю «IPIP-2024: ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНА ПЛАТФОРМА ІНТЕГРАТИВНОЇ ПЕДІАТРІЇ», Україна (м. Київ), 17-18 квітня 2024 |
Супрун Тимофій Ігорович
|
95б група, 3-й курс
|
к.мед.н., доц. І.В. Чигір
|
|
+
|
|
|
|
|||||||
Міжнародна конференція, яка відбулася за межами України |
||||||||||||||||
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
Статті в журналах за 2021 р., включених до баз Scopus або Web of Science
Автори |
Назва роботи |
Електрона адреса |
Бібліо-графія |
Kuleshov A.V., Medrazhevskaya Ya.A., Malyk S.L. |
Cerebral hemodynamics in children with left ventricular false tendons |
https://publons.com/publon/40585993/ |
World of medicine and biology. 2020; 4: 76-79 |
Л. В. Пыпа, Ю. Н. Лисица, Р. В. Свистильник, Н. И. Синчук |
Ассоциация полиморфизма 5-HTTLPR гена-переносчика серотонина с развитием соматоформного расстройства у детей |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57208280417 |
Психиатрия, психотерапия и клиническая психология. – 2020. – Т. 11, № 3. – С. 465–479. |
Andrew Bush, Thomas Ferkol, Algirdas Valiulis, Artur Mazur, Ivane Chkhaidze, Tamaz Maglakelidze, Sergey Sargsyan, Gevorg Boyajyan, Olga Cirstea, Svitlana Doan, Oleksandr Katilov, Valeriy Pokhylko, Leonid Dubey, Edita Poluziorovienė, Nina Prokopčiuk, Vaida Taminskienė, Arūnas Valiulis |
Unfriendly fire: How the tobacco industry is destroying the future of our children |
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56510225800 |
Acta Medica Lituanica 2021; 28(1):6-18 |
Перелік тез що входять до науковометричних Scopus або Wos за 2021 рік
Автори |
Назва роботи |
Електрона адреса |
Бібліографія |
Zupanets, K.O., Shebeko, S.K., Ratushna, K.L., Katilov, O.V. |
Cumulative risks of excipients in pediatric phytomucolytic syrups: The implications for pharmacy practice
|
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56510225800 |
|
Zhang, Y., Huang, H., Liu, W., ...Dong, X., Katilov, O. |
Endothelial progenitor cells-derived exosomal microRNA-21-5p alleviates sepsis-induced acute kidney injury by inhibiting RUNX1 expression
|
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=56510225800 |
Перелік опублікованих статей, що входять до інших наукометричних баз даних за 2021 рік
№ |
Назва статті Назва журналу |
П.І.Б. авторів |
Електронна адреса |
Обсяг сторінок статті
|
Бібліо-графія |
1 |
Particularities of distance learning of foreign students in a pandemic COVID-19. Медична освіта |
Yushchenko L.O., Tikholaz O. V., Oleynik V.S. |
https://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/med_osvita/article/view/11924 |
6 |
Медична освіта. – 2021. - №1. – С. 69-74. |
2 |
Дослідження церебральної гемодинаміки у дітей з малими аномаліями розвитку серця. Вісник вінницького національного медичного університету |
Кулешов О.В., Медражевська Я.А., Черепахіна Л.П. |
https://reports-vnmedical.com.ua/index.php/journal/issue/view/21 |
5 |
Вісник вінницького національного медичного університет.2020; 3: 404-408 |
3 |
Місце соталолу в лікуванні екстрасистолії у хворих з гіпертонічною хворобою. Вісник Вінницького національного медичного університету |
Ivanov, V., Bulat, L., Lysunets, O., Didik N |
https://doi.org/https://doi.org/10.31393/reports-vnmedical-2020-24(1)-16 |
8 |
2020; 24(1) : 84-91. |
4 |
A good teacher through the eyes of students. International scientific journal «Grail of Science» |
Yushchenko L.O., Oliinyk V.S. |
https://ojs.ukrlogos.in.ua/index.php/grail-of-science/issue/view/07.05.2021 |
3 |
2021; 4:468-470 |
Перелік захищених у 2021 році дисертаційних робіт:
№ з/п |
ПІБ |
Назва теми |
Терміни виконання за планом |
Установа, де відбувся захист Дата захисту |
Місце роботи виконавця |
Шифр спеціальності |
|||
● докторські |
|||||||||
|
Кулешов Олександр Вячеславоич |
Фактори ризику виникнення і прогнозу пролапсу мітпрального клапана у дітей та особливості його корекції |
2011-2020 |
НМУ імені О.О. Богомольця |
ВНМУ імені М.І. Пирогова |
14.01.10 - педіатрія |
|||
● кандидатські |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
● доктор філософії |
|||||||||
|
Лисиця Юлія Миколаївна |
Клініко-патогенетичні особливості формування і перебігу соматоформних розладів у підлітків асоційованих з афективними станами |
2018-2021 |
ВНМУ імені М.І. Пирогова |
ВНМУ імені М.І. Пирогова |
22 охорона здоров’я, 228 - педіатрія |
Перелік виконуваних дисертаційних робіт (кандидатські) співробітниками кафедри
№ з/п |
ПІБ |
Назва теми |
Місце роботи виконавця |
Шифр спеціальності |
1 |
Гилюк Олександра Геннадіївна
|
Клініко-патогенетична характеристика та фармакологічна корекція метаболічних порушень і уражень печінки у дітей з Епштейн-Барр вірусною інфекцією |
ВНМУ |
14.01.10 |
Література, що видана кафедрою
Перелік підручників, виданий кафедрою
Автори: О. Катілов, А. Варзарь, А. Валіуліс, Д. Дмитрієв та ін. |
Педіатрія |
Педіатрія : у 3-х т. Т. 1 : підручник для студ. вищих мед. навч. закладів IV рівня акред. / [Артеменко Є. О., Бабаджанян О. М., Белоусова О. Ю. та ін. ; за ред. Катілова О. В., Варзаря А. В., Валіуліса А., Дмитрієва Д. В.]. — Вінниця : Нова Книга, 2022. — 656 с. : іл. ISBN 978-966-382-931-9 |
Автори: О. Катілов, А. Варзарь, А. Валіуліс, Д. Дмитрієв та ін. |
Педіатрія |
Педіатрія : у 3-х т. Т. 2 : підручник для студ. вищих мед. навч. закладів IV рівня акред. / [Артеменко Є. О., Бабаджанян О. М., Белоусова О. Ю. та ін. ; за ред. Катілова О. В., Варзаря А. В., Валіуліса А., Дмитрієва Д. В.]. — Вінниця : Нова Книга, 2023. — 712 с. : іл. ISBN 978-966-382-941-8 |
Автори: О. Катілов, А. Варзарь, А. Валіуліс, Д. Дмитрієв та ін. |
Педіатрія |
Педіатрія : у 3-х т. Том 3 : підручник для студ. вищих мед. навч. закладів IV рівня акред. / [Артеменко Є. Я., Бабаджанян О. М., Белоусова О. Ю. та ін. ; за ред. Катілова О. В., Варзаря А. В., Валіуліса А., Дмитрієва Д. В.]. — Вінниця : Нова Книга, 2023. — 544 с. : іл. ISBN 978-966-382-940-1 |
Перелік посібників за 2020-2021 рр
Катилов А.В., Дмитриев Д.В., Дмитриева Е.Ю. |
Клиническая пульмонология детского возраста:учебное пособие для студентов высших учебных учреждений |
Клиническая пульмонология детского возраста: учебное пособие для студ. высших учебных учреждений / А. В. Катилов, Д. В. Дмитриев, Е. Ю. Дмитриева. – 3-е изд, допол. – Винница: Нова Книга, 2020. – 336 с. : илл. |
Катілов О.В., Дмитрієв Д.В., Дмитрієва К.Ю. |
Клінічна пульмонологія дитячого віку |
Клінічна пульмонологія дитячого віку : навчальний посібник для вищих мед. навч. закладів / О. В. Катілов, Д. В. Дмитрієв, К. Ю. Дмитрієва. – Вінниця : Нова Книга, 2020. – 320 с. : іл. ISBN 978-966-382-853-4 |
Katilov O.V., Dmytriiev D.V., Dmytriieva K.Yu., Makarov S.Yu. |
Pediatric physical examination |
Pediatric physical examination : textbook for students of higher educational institutions = Клінічне обстеження дитини : навчальний посібник для студ. вищих навч. закладів : переклад з укр. мови / O. V. Katilov, D. V. Dmytriiev, K. Yu. Dmytriieva, S. Yu. Makarov – 3rd ed., up. – Vinnytsia : Nova Knyha, 2021. – 504 p. : il. |
Перелік посібників за минулі роки
№ з/п |
Автори |
Назва |
Вихідні дані (місце, видавництво, рік, сторінки, друковані аркуші, тираж)
|
1 |
Katilov A.V.m Dmitriev D.V., Dmitieva K.Y., Makarov C.Y. |
Pediatric Physical Examination
|
Вінниця, Нова Книга, 504 стор., 2018рік |
2 |
Катілов О.В., Дмитрієв Д.В., Дмитрієва К.Ю., Макаров С.Ю. |
Клінічне обстеження дитини |
Вінниця, Нова Книга, 520 стор., 2017 рік |
3 |
Катилов А.В., Дмитриев Д.В., Дмитриева Е.Ю., Макаров С.Ю. |
Клиническое обследование ребенка
|
Винница. Нова Книга. 2016. 560 с. |
4 |
Булат Л.М., Лисунець О.В. |
Вибрані питання медичної допомоги дітям в практиці ЛЗПСМ |
Навчальний посібник.2016.132 с. |
Контакти
E-mail: child.diseases@vnmu.edu.ua
м. Вінниця, вул. Синьоводська, 142 (КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВІННИЦЬКА МІСЬКА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ "ЦЕНТР МАТЕРІ ТА ДИТИНИ")
З викладачем можна зв’язатися в Microsoft Teams за його прізвищем ім’ям та по батькові, або через електронну пошту: child.diseases@vnmu.edu.ua