Патріотами не народжуються – ними стають

Триває робота над створенням книги-історії Вінницького Національного медичного університету імені М.Пирогова (спільний проект Видавничого Дому з медіа-інформаційним Центром ВНМУ). До виходу книги в паперовому варіанті обнародуватиметься її інтернет-версія. Ці подачі сторінок книги-історії в інтернеті видавнича група назвала «вікнами». В групі фейсбука «ПУЛЬС: вінницьке університетське братство» вже оприлюднені три перших «вікна», вони - про витоки, першоджерела народження університету в 1920-30-х роках.

В одному з найближчих «вікон» з’явиться історія нинішнього студента  медуніверситету, 6-курсника з Індії КАПІЛА ЧОУДХАРІ. В книзі вона буде під рубрикою «Лікар і війна». Історія дивовижна. З початком вторгнення в Україну російських загарбників Капіл вирішив перейти на дистанційне навчання і вступити в іноземний легіон Збройних Сил України, піти на фронт. Перед цим він злітав на Батьківщину, щоб взяти благословення на це від батьків, а, повернувшись, став лікарем-воїном. На запитання, чому він так вчинив, Капіл відповів, не задумуючись: «Україна для мене рідна держава. Вона дала мені вищу освіту, допомогла отримати омріяну професію хірурга, тут в мене з’явилося багато друзів. Я мушу повернути борг Україні, захищаючи її».

Журналісти (власний кореспондент газети Верховної Ради «Голос України» ВІКТОР СКРИПНИК і редактор Видавничого Дому, начальник Медіа-інформаційного Центру ВНМУ МИХАЙЛО КАМЕНЮК) зустрілися вчора з Капілом і провели з ним не одну годину в цікавій, одвертій і повчальній розмові. Повчальна вона для тих, хто тему патріотизму в ці трагічні для України дні хвацько озвучує з різних трибун і не більше, а справжніми українськими патріотами тим часом стають не багатослівні, скромні, але такі дорогі Вітчизні молоді люди. Навіть іноземці, які увібрали справжню Україну в свою душу.

До честі й самому нашому медичному університету за не лише ґрунтовне навчання сотень іноземних студентів з багатьох країн, але й виховну роботу серед них. Саме тому КАПІЛ ЧОУДХАРІ не хоче покидати Україну після завершення навчання, а залишитися працювати тут хірургом. Він в захопленні від України та її щирих, добросердних людей. Крім нього, на фронті воюють ще два індійських студенти-медики. А сам Капіл збирається після завершення екзаменів за 6 курс знову повернутися на фронт. Він регулярно спілкується з однополчанами та їхніми командирами.

Творча команда по створенню книги-історії нашого університету звертається до всіх ветеранів колективу, колишніх випускників з проханням поділитися своїми спогадами, світлинами, які торкаються їхнього перебування в стінах університету, їхнього трудового становлення, наукових пошуків. Все це буде відтворено в книзі-історії, яка матиме публіцистичне спрямування.

На знімку: з Капілом Чоудхарі в Медіа-центрі ВНМУ спілкується відомий журналіст, власний кореспондент газети «Голос України» Віктор Скрипник.