Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

18 травня 2021 року у Великому конференц-залі НАН України відбулась урочиста церемонія вручення дипломів та нагрудних знаків лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки.

За дорученням Президента України високі нагороди вручили Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та Президент НАН України академік Анатолій Загородній.

Серед лауреатів Премії є представник і нашого університету – кандидат медичних наук, доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини ГАЛАЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, який у складі команди науковців працював над проектом «Медицина катастроф в умовах бойових дій», присвяченому розробці концептуальних підходів та обґрунтуванню системи функціонування Державної служби медицини катастроф з метою ліквідації медико-санітарних наслідків гібридної війни та надзвичайних ситуацій.

Творчий внесок Галаченка О.О. стосувалась організації фізичної і медико-психологічної реабілітації постраждалих та необхідності корекції віддалених метаболічних наслідків травматизуючих подій за рахунок санаторного етапу відновного лікування. Крім того, показано переваги саногенетичного впливу природних та преформованих фізичних факторів для можливості мобілізації власних адаптаційних резервів організму комбатантів.

Вітаємо нашого колегу лауреата та бажаємо йому підкорення нових наукових висот!

1

2

Диплом та нагрудний знак лауреата Державної премії України

Галаченко О.О. на врученні нагороди

Науковий відділ