ВНМУ став другим за результатами голосування серед 52 номінантів міжнародної премії Triple E Award
Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова не лише став переможцем серед українських університетів за результатами глядацького голосування, а й посів загальне друге місце серед всіх 52 номінантів міжнародної премії Triple E Award – університетів та окремих науковців з Європи та Африки.
Названа премія вручається щороку Радою з акредитації підприємницьких та залучених університетів (Accreditation Council for Entrepreneurial and Engaged Universities (ACEEU)). Це єдиний світовий орган оцінки якості, який визначає залученість університетів до життя громади та їхню підприємливість.
Церемонія нагородження проходила з 18 по 20 вересня у Лісабоні (Португалія) на базі університету NOVA University Lisbon.
Для отримання премії ВНМУ подав проєкт «Все про алергію: поінформованість про алергію та її профілактика в мінливому світі» (All About Allergy: Allergy Awareness and Prevention in a changing World). На церемонії нагородження університет представляла професорка кафедри фармації ВНМУ Вікторія Родінкова. Крім власне участі у церемонії нагородження вона відзначилась промовою щодо важливості підтримки соціальних ініціатив університетів України під час війни.
А першим серед народних улюбленців став факультет громадського здоров'я Медичного університету Варни (Болгарія). Проєкт-переможець під назвою «Зелений морський дворик Варни» (The Green Sea Yard of Varna) присвячений ранній соціалізації дітей від 0 до 3 років 11 місяців. І, як пояснюють його автори, служить «для плавного переходу між сім'єю, дитячим закладом і суспільством».
У категорії ж соціальних українських проєктів, номінованих ACEEU на премію Української громадської ініціативи року, приз від журі забрав Сумський аграрний університет з роботою, присвяченою відновленню пошкоджених війною ґрунтів. Друге та третє місця посіли Львівський національний та Мелітопольський педагогічний університети.
Для ВНМУ ця премія була б неможливою без участі у проєкті Erasmus+ UNICOM (Universities-Communities: strengthening cooperation), який навчив робочу групу розуміти важливість третьої місії університетів – тієї, що передбачає активне залучення до життя громади. Отже, не зупиняймося на досягнутому, і не задовольняємося отриманим: у ВНМУ, направду, є ще десятки важливих соціальних ініціатив, які він втілює в життя. Щодня.
Відтак впевнені, що це був не останній успіх ВНМУ на ниві визнання його соціального внеску.
Список всіх фіналістів – номінантів на премію для підприємливих університетів та науковців, залучених до життя громади, ви найдете за посиланням: http://surl.li/hykakt