Василь Князевич підтримав реформи в нашому університеті та розповів про “Орден Святого Пантелеймона”

“Відкрита зустріч з успішними людьми” - під таким гаслом відбулось спілкування студентів, викладачів ВНМУ ім. М. І. Пирогова з головою поважної ради “Ордена Святого Пантелеймона”, міністром охорони здоров'я України (2007-2010 рр.), заслуженим лікарем України, доктором медичних наук Василем Князевичем.

Високодостойний гість зазначив, що наш навчальний заклад залишається одним з найкращих в Україні і що обраний напрямок його розвитку дасть вагомі результати. Василь Князевич підтримав реформу ректорки Вікторії Петрушенко зі створення університетської лікарні, а також активне налагодження співпраці з іноземними медичними інституціями. 

Звернувшись до студентів, сказав, що цей період є унікальним, тому що навчання проходить під час війни, коли професія медика стала визначальною, ключовою, адже без розвинутої медицини неможливо здолати ворога.  

На Вінниччині десятеро загиблих на війні лікарів

Разом з тим, найстрашнішим є те, що, допомагаючи рятувати життя, гинуть й самі медики. На Вінниччині десятеро загиблих на війні лікарів.  

Про них - окрема ініціатива “Ордена Святого Пантелеймона”, в “Книзі пам'яті”, з увіковічненням їх подвигів, а також підтримка родин загиблих.

Місія медичного оскару - вшанувати тих, хто є еталоном

Василь Князевич детально розповів про місію медичного оскару, який є більшим, ніж нагорода. Вона формує суспільство майбутнього, вшановуючи тих, хто є еталоном людяності, професіоналізму та моральності.

У 2017 році відзнака стала найвищою незалежною, громадською нагородою у сфері медицини. А 9 серпня, в день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у місті Києві, вперше в Україні, відбулися урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків нашої країни та нагородження їх Орденом.

Відзнака має міжнародне охоплення в 20 країнах світу.

На сьогодні налічується більше 200 лауреатів, які зробили значний внесок у медицину.

Вінницька курія

Серед них й вінничани (Вінницька курія): Андрій Верба, Вадим Бабій, Анатолій Ордатій, Олександр Фомін, Максим Ходаківський, Катерина Гріжимальська, Євгеній Антонюк, Андрій Дудник.

Як зазначив Василь Князевич, система відбору кандидатів має три рівні, а вийти у фінал дуже непросто.

Цьогоріч церемонія нагородження пройде у п'яти номінаціях.

Напочатку працюватиме експертна комісія, куди входять представники 20 країн, голови регіональних рад в Україні, які оберуть по сім кандидатів в кожній номінації. 

У підсумку номінантів на Орден один раз на рік 27 липня (за новим стилем) визначає поважна рада таємним голосуванням - по три орденоносця у кожній номінації.

Родзинкою зустрічі стали виступи членів Вінницької курії, які побажали майбутнім лікарям з честю пройти шлях у професії й врешті-решт стати лауреатами престижного конкурсу.

Випускник ВНМУ, начальник хірургічного відділення військово-медичного клінічного центру центрального регіону  Євгеній Антонюк порадив обов'язково закінчувати військову кафедру, щоб отримати офіцерське звання.

Також наш випускник, ординатор відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії військової частини А0206 Максим Ходаківський розповів про високий рівень знань наших інтернів, які приходять в анестезіологічну спеціальність.

Катерина Гріжимальська, зав. кафедри очних хвороб, яка отримала Орден як цивільний медик звернулась до студентів з такими словами:

“Ми всі одна велика родина. Для того, щоб стати хорошим лікарем, потрібно бути людяним і милосердним. А ми вам в цьому допоможемо!”.

Завершив зустріч з успішними людьми Василя Князевича феєричний виступ грою на саксофоні студент третього курсу стоматологічного факультету Влад Бевз. 

Трохи згодом цього дня у Вінниці відбулося нагородження переможців регіонального відбору на всеукраїнську відзнаку "Орден Святого Пантелеймона". На її здобуття від Вінниччини претендують сім номінантів. Серед них — лікарі, медсестри, волонтерка та медичний заклад.  Детальніше про претендентів - у наступних матеріалах.