Загальна інформація про навчально-тренінговий центр
Адреса: 21018 м. Вінниця, Стуса 2
Тел.: (097) 396 76 99
Штат
Завідувач центру Кульчиковський Всеволод Михайлович |
|
Старший лаборант Лозовська Галина Іванівна |
Загальна інформація про навчально-тренінговий центр
В національній стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні зазначено, що система охорони здоров’я та медичної освіти потребують якісних змін, запровадження нових прогресивних способів навчання.
Сучасна медицина вимагає від лікарів всіх спеціальностей високого рівня кваліфікації, а це неможливо без освоєння нових прийомів та методів лікування на основі сучасних технологій. Початок цьому мусить покласти вища медична освіта, яка має надати не лише глибокі теоретичні знання, а й необхідні лікареві різнобічні практичні навички і уміння.
Для підвищення ефективності навчального процесу, впровадження новітніх форм організації навчання в 2013 році в університеті під особистим патронатом ректора ВНМУ ім. М. І. Пирогова Героя України академіка НАМН України доктора медичних наук професора Мороза Василя Максимовича був створений і почав функціонувати навчально - тренінговий центр.
Завданням центру є опанування студентами та інтернами практичних навичок з клінічних дисциплін на базі запровадження сучасних тренажерів, муляжів, фантомів, лікування та профілактики різних нозологій.
Симулятори мають по кілька програм для відтворення близьких до реальних фізіологічних та можливих патологічних процесів в організмі людини. Навчання на симуляторах дозволяє провести «репетицію» дій лікаря по відношенню до хворої людини, засвоїти алгоритм цих дій, змоделювати різноманітні ситуації, які можуть виникнути в ході діагностики, надання невідкладної медичної допомоги та лікування пацієнтів.
Використання симуляторів дозволяє в будь-який момент зупинити процес, що вивчається (наприклад, біомеханізм пологів), повернувшись на вихідну позицію, почати все з початку і при потребі багаторазово повторити.
Навчання на симуляторах знижує ймовірність в майбутньому лікарських помилок в процесі трудової діяльності випускників університету. Важливим є те, що навички здобуті студентами чи інтернами під час роботи з симуляторами виступають не лише, як складова частина практичної діяльності, але й, як один з механізмів призваних формувати мислення лікаря.
Заняття зі студентами та інтернами в навчально - тренінговому центрі проводяться асистентами, доцентами та професорами клінічних кафедр університету за консультативної та методичної допомоги штатних працівників центру - завідувача і старшого лаборанта.
Проведення занять на базі центру викликало велику зацікавленість з боку кафедр. Особлива увага викладацьким складом клінічних кафедр зосереджується на оволодінні студентами практичних навичок з діагностики невідкладних станів та наданні якісної, як екстреної так і невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі дорослим і дітям у відповідності до стандартів та протоколів МОЗ України.
Відповідно до своїх навчальних і календарних планів та розкладу занять завідувачі клінічних кафедр хірургічного, терапевтичного, педіатричного профілю, кафедр акушерства і гінекології, анестезіології і реанімації, медицини катастроф і безпеки життєдіяльності подають заявки на проведення занять в центрі.
Для проведення занять центр має три навчальних класи – два класи для медичного факультету і один для стоматологічного. Це дає змогу на протязі одного дня прийняти вісім груп медичного та чотири групи стоматологічного факультетів.
В зв’язку з великим навантаженням в 2018 році центр було розширено з виділенням додаткових приміщень для проведення занять з акушерства і гінекології та дитячих хвороб.
Навчально тренінговий центр своєю діяльністю сприяє практичній реалізації головного напрямку медичної освіти в університеті – постійному підвищенню її якості, оновленню змісту і форми організації навчально-виховного процесу, розвитку освіти до рівня провідних країн світу, гармонізацію освітньої системи з країнами Європи для підвищення конкурентоспроможності нашого вузу.
Перелік забезпечення
На сьогоднішній день на своєму оснащенні центр має:
- Манекен догляду за хворим.
- Модель для СЛР дорослий «Профі» з контролем учбова.
- Модель руки для венепункції з автоматизованою системою.
- Модель руки для внутрішньовенних ін’єкцій.
- Муляж догляду за новонародженими.
- Муляж верхньої кінцівки для пункції вен та внутрішньовенної ін’єкції.
- Муляж верхньої кінцівки для ушивання ран.
- Муляж для здійснення серцево-легеневої реанімації.
- Муляж для катетеризації сечового міхура у чоловіків.
- Муляж для катетеризації центральних вен.
- Муляж для катетеризації сечового міхура у жінок.
- Муляж для наклад. швів та хірургічних доступів для дренажу ран.
- Муляж для сестринської практики Сюзі-Сімон.
- Муляж для спинномозкової пункції.
- Муляж для трахеостомії.
- Муляж інервації та кровопостачання сідниці і стегна.
- Набір для відпрацювання хірургічних навичок 1.
- Набір для відпрацювання хірургічних навичок 2.
- Набір для хірургічних вправ.
- Симулятор для навчання пальцевому ректальному обстеженню.
- Симулятор кров’яного тиску.
- Тренажер для абдомінального обстеження хворих.
- Тренажер для в’язання вузлів.
- Тренажер для назогастральних та трахеомічних навичок.
- Тренажер парацентезу.
Галерея
Невідкладна медична допомога при |
Робота на тренажері для внутрішньовенних |
Діагностика захворювання |
Загальний вигляд навчально-тренінгового центру |
Відпрацювання методики ендоскопічного хірургічного втручання |