Круглий стіл «Результати навчальних візитів до країн Європи в рамках проєкту UNICOM та створення Центру громадського здоров’я у ВНМУ ім. М.І. Пирогова»
16 травня 2024 року у коворкінг-центрі бібліотеки Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова у рамках проєкту Еразмус+ «UNICOM» Університети – громади: посилення співпраці» відбулася зустріч студентів, викладачів, співробітників університету з учасниками проєкту. Зустріч проходила у змішаному форматі, зокрема в онлайн-режимі до зустрічі доєдналася координатор проєкту Діана Спулбер, яка звернулася до присутніх з вітальним словом, заступник директору Департаменту з стратегічного планування та розвитку охорони здоров’я Наталія Коробчинська, а також координатор проєкту у ВНМУ Олег Власенко і менеджери проєкту Руслана Харковенко та Ольга Драчук.
Круглий стіл був присвячений обговоренню результатів навчальних візитів до країн Європи та планам на майбутню діяльність. Інспектор міжнародного відділу та учасниця проєкту Наталія Горбенко розповіла про досвід, набутий під час останнього навчального візиту до м. Рига, де представники консорціуму українських університетів прийняли участь у серії тренінгів запропонованих Університетом Латвії, присвячених вивченню механізмів взаємодії університету та громади на шляху до їх стійкого розвитку, зокрема в аспекті економічного зростання громад та доступності освіти. Також під час візиту до Риги відбулася 82-га Міжнародна наукова конференція «Сталі університети – стале суспільство», де делеговані від Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова учасники проєкту представили доповідь присвячену здобуткам університету щодо укріплення взаємодії між університетською спільнотою та громадою.
Доцент кафедри загальної гігієни та екології та учасниця проєкту Ольга Браткова розказала про плани щодо створення в недалекому майбутньому центру Громадського здоров’я, який буде функціонувати задля створення та розширення взаємодії між університетом та широким загалом. Була представлена для обговорення концепція роботи майбутнього центру, після чого учасникам зустрічі була надана можливість виявити власні думки з цього приводу. Зокрема, деякі конструктивні пропозиції внесла ще одна учасниця проєкту, професорка кафедри фармації, Вікторія Родінкова. Під час спілкування були визначені основні напрямки роботи майбутнього центру Громадського здоров’я, доцільність залучення до співпраці активної молоді та перспективи функціонування центру.
Заключне слово присутні мали задоволення почути від заступника директору Департаменту з стратегічного планування та розвитку охорони здоров’я Наталії Коробчинської, яка відзначила важливість третьої місії університету, що полягає у розширенні взаємозв’язків із громадою, чому безумовно буде сприяти створення центру Громадського здоров’я, та виказала готовність до співпраці із Вінницьким національним медичним університетом ім. М.І. Пирогова щодо розглянутих питань взаємодії університету та громади.