Студенту

Master

Аспіранту

Методичнi вказівки для аспірантів з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Методичнi вказівки для аспірантів з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Методичнi вказівки для аспірантів з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Методичні вказівки з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Робоча програма з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Робоча програма з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Робоча програма з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Робоча програма навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Список рекомендованої лiтератури для аспірантів з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Тематичний план з самостійної роботи з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Тематичний план лекцій з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Внутрішні хвороби" (10 кредитів) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Кардіологія" (10 кредитів) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Пульмонологія" (10 кредитів) Тематичний план практичних занять з навчальної дисципліни "Сучасна внутрішня медицина" (1 кредит)

Вибіркові курси

Кваліфікаційні роботи

Clinical ordinator

Історія кафедри

КАФЕДРА ПРОПЕДЕВТИКИ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ

 

 

 

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова була створена в 1936 році.
Її засновником був видатний український вчений, терапевт Борис Соломонович Шкляр (1936-1941 рр), який завідував кафедрою пропедевтики в 1936-1941гг., А потім ще в 1945-1950 рр. Цей талановитий вчений успішно поєднував велику лікувальну роботу з науково-педагогічної та громадською діяльністю і запам'ятався своїм учням як блискучий лектор, педагог-методист, умілий і чуйний лікар. Борис Соломонович - автор 67 наукових робіт, в тому числі ряду монографій і навчальних посібників. Саме він в 1949 році видає підручник «Діагностика внутрішніх хвороб», який став одним з найавторитетніших підручників терапії на території колишнього Радянського Союзу. Підручник «Діагностика внутрішніх хвороб» витримав 6 видань досі з одним з кращих для вивчення пропедевтики - основ клінічної грамотності кожної лікаря. Під керівництвом Б.С. Шкляра на кафедрі було захищено 15 кандидатських і докторських дисертацій.
Учні Бориса Соломоновича, нині професори і доценти кафедри, в знак коментарів свого вчителя видали в 1996 р повість «клаптиків життя. Спогади про дитинство і юність », написана професором Б.С. Шкляром і пролежала у вигляді рукопису 40 років. У 1997 р кафедра опублікувала спогади про професора Б.С Шкляра за матеріалами інтерв'ю його учнів.
У різні роки кафедру очолювали талановиті вчені, висококваліфіковані лікарі, а саме: М.О.Аушев (1950-1954 рр.), М.Ю. Мілімовка (1954-1967 рр.), І.А. Рибачук (1967-1980 рр), М.Б. Шкляр (1981 -1993 рр.).
У 1950-1954 рр. Кафедра пропедевтики Вінницького медичного інституту очолював доцент Микола Олександрович Аушев. Наукові дослідження в роки керівництва цього висококваліфікованого лікаря і педагога, автора 15 наукових робіт в основному були зосереджені на проблемних питаннях гастроентерології.
У 1954-1967 рр. кафедрою завідував професор Михайло Юхимович Мілімовка. Під його керівництвом розроблялися питання кардіології, курортології, клінічної фармакології, методів інструментальної та лабораторної діагностики внутрішніх хвороб. М.Ю. Мілімовка видав оригінальні монографії «Профілактика і лікування ускладнень інфаркту міокарда» (1958) і «Інфаркт міокарда» (1960). Протягом декількох років на базі курорту «Хмільник» тривали наукові розробки і розробки науково-практичних конференцій, ініціатором проведення яких виступила кафедра. Під керівництвом М.Ю. Мілімовки в клінічному семінарі були впроваджені методи дефібриляції і ерітрографіі.
Професор Іван Андрійович Рибачук очолював колектив кафедри в 1967-1980 рр. Протягом тривалого часу він був головним терапевтом Вінницької області, і поєднував організаційну та клінічну роботу з науковою та педагогічною діяльністю, як асистент кафедри факультетської терапії. Під його керівництвом на кафедрі пропедевтики розроблялись проблемні питання кардіології, геріатрії, була організована перша біохімічна лабораторії. У 1966 р професор І.А. Рибачук видав підручник «Внутрішні хвороби з доглядом за хворими і основами патології». І.А. Рибачук - автор близько 50 наукових робіт, він назавжди запам'ятався студентам і колегам як чудовий лектор, чуйна людина, талановитий лікар.
У 1981-1993 рр. кафедрою керував син першого завідувача - професор Михайло Борисович Шкляр. У 1971 р під загальною редакцією М.Б. Шкляра був перевиданий «Діагностика внутрішніх хвороб» Бориса Соломоновича Шкляра. Підручник був доповнений новими розділами. М.Б. Шкляр працював над проблемами кардіології, під його керівництвом було захищено 4 кандидатські дисертації. Він став першим завідувачем кафедри терапії факультету удосконалення лікарів Вінницького медичного інституту (м.Хмельницький). М.Б. Шкляр був ініціатором проведення клінічної апробації нових препаратів в кардіології, впровадження в клініку. З середини 1980-х рр. під звернення М.Б. Шкляра почали активно розробляти питання реабілітації хворих з ішемічною хворобою серця.

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова була створена в 1936 році.


Її засновником був видатний український вчений, терапевт Борис Соломонович Шкляр (1936-1941 рр), який завідував кафедрою пропедевтики в 1936-1941рр., а потім ще в 1945-1950 рр. Цей талановитий вчений успішно поєднував велику лікувальну роботу з науково-педагогічною та громадською діяльністю і запам'ятався своїм учням як блискучий лектор, педагог-методист, умілий і чуйний лікар. Борис Соломонович - автор 67 наукових робіт, в тому числі ряду монографій і навчальних посібників. Саме він в 1949 році видає підручник «Діагностика внутрішніх хвороб», який став одним з найавторитетніших підручників терапії на території колишнього Радянського Союзу. Підручник «Діагностика внутрішніх хвороб» витримав 6 видань досі з одним з кращих для вивчення пропедевтики - основ клінічної грамотності кожної лікаря.

 Під керівництвом Б.С. Шкляра на кафедрі було захищено 15 кандидатських і докторських дисертацій.

У різні роки кафедру очолювали талановиті вчені, висококваліфіковані лікарі, а саме: М.О.Аушев (1950-1954 рр.), М.Ю. Мілімовка (1954-1967 рр.), І.А. Рибачук (1967-1980 рр), М.Б. Шкляр (1981 -1993 рр.).

У 1950-1954 рр. Кафедра пропедевтики Вінницького медичного інституту очолював доцент Микола Олександрович Аушев.

Наукові дослідження в роки керівництва цього висококваліфікованого лікаря і педагога, автора 15 наукових робіт в основному були зосереджені на проблемних питаннях гастроентерології.
У 1954-1967 рр. кафедрою завідував професор Михайло Юхимович Мілімовка.

Під його керівництвом вивчалися питання кардіології, курортології, клінічної фармакології, методів інструментальної та лабораторної діагностики внутрішніх хвороб. М.Ю. Мілімовка видав оригінальні монографії «Профілактика і лікування ускладнень інфаркту міокарда» (1958) і «Інфаркт міокарда» (1960). Під керівництвом М.Ю. Мілімовки в клінічну практику були впроваджені методи дефібриляції і ерітрографіі.
Професор Іван Андрійович Рибачук очолював колектив кафедри в 1967-1980 рр.

Протягом тривалого часу він був головним терапевтом Вінницької області, і поєднував організаційну та клінічну роботу з науковою та педагогічною діяльністю, як асистент кафедри факультетської терапії. Під його керівництвом на кафедрі пропедевтики вивчалися проблемні питання кардіології, геріатрії, була організована перша біохімічна лабораторія. У 1966 р професор І.А. Рибачук видав підручник «Внутрішні хвороби з доглядом за хворими і основами патології». І.А. Рибачук - автор близько 50 наукових робіт, він назавжди запам'ятався студентам і колегам як чудовий лектор, чуйна людина, талановитий лікар.
У 1981-1993 рр. кафедрою керував син першого завідувача - професор Михайло Борисович Шкляр.

У 1971 р. під загальною редакцією М.Б. Шкляра була перевидана «Діагностика внутрішніх хвороб» Бориса Соломоновича Шкляра. Підручник був доповнений новими розділами. М.Б. Шкляр працював над проблемами кардіології, під його керівництвом було захищено 4 кандидатські дисертації. Він став першим завідувачем кафедри терапії факультету удосконалення лікарів Вінницького медичного інституту (м.Хмельницький). М.Б. Шкляр був ініціатором проведення клінічної апробації нових препаратів в кардіології, впровадження в клініку черезстравохідної стимуляції передсердь. З середини 1980-х рр. під керівництвом М.Б. Шкляра  активно вивчалися питання реабілітації хворих з ішемічною хворобою серця.

 

З 1994 р. кафедру пропедевтики очолює професор Мостовой Юрій Михайлович.

Кафедра була розташована на базі Вінницької клінічної лікарні №4, яка наразі є Комунальним некомерційним підприємством «Вінницька клінічна лікарня №1», в надрах якої утворилась ще одна структура – Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології.

У 2016 році відбулися урочистості з нагоди 80-річчя кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. На зібранні були присутні співробітники кафедри та університету на чолі з ректором ВНМУ імені М.І. Пирогова академіком НАМН України, професором Василем Максимовичем Морозом, Вінницький міський голова Моргунов С.А., директор Департаменту охорони здоров’я Обласної державної адміністрації Грабович Л.О., директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської Ради Шиш О.В., громадськість міста.

Співробітники кафедри були нагороджені грамотами різних рівнів. Створений документальний фільм про історію кафедри «Пропедевтика – минуле і сьогодення». Видана книга спогадів про навчання на кафедри колишніх студентів «Аускультація пам’яті».

Цій події були присвячені спеціальні випуски газети «Здоров’я України», «Сімейний лікар», «Новости медицины и фармации».

Кафедра отримала подяки від громадських організацій, зокрема Національної медичної палати України, Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної Ради, ряду фармацевтичних компаній.

На кафедрі нині, а саме у 2018 році працює 5 професорів (Ю.М. Мостовой, Л.В. Распутіна, Т.В. Константинович, Н.О. Пентюк, А.В. Демчук), 9 доцентів (Солейко Л.П., Откаленко О.К., Томашкевич Г.І., Степанюк А.Г.,
Ткаченко Т.В., Слепченко Н.С., Овчарук М.В., Вільцанюк О.О.), 6 асистентів (Діденко Д.В., Моцюк О.М., Обертинська О.Г., Данілевич Т.Д., Цимбалюк Н.В., Довгань А.О.). Всі співробітники кафедри мають облаштовані навчальні кімнати.

Професорсько-викладацький персонал кафедри затверджений у кількості 19 осіб виконує обсяг навчального навантаження 8497 годин з навчальних дисциплін «Пропедевтика внутрішньої медицини» та «Догляд за терапевтичними хворими», з них за видами: лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів, консультації для студентів, перевірка історій хвороб. На кафедрі навчаються студенти 2, 3 курсів українською, російською та англійською мовами.

Перед початком кожного навчального року завідувачем кафедри професором Ю.М. Мостовим, завучем кафедри доцентом Г.І. Томашкевич переглядається робоча програма з навчальних дисциплін «Пропедевтика внутрішньої медицини» та «Догляд за терапевтичними хворими». Відповідно до змін програми, навчального плану дисципліни оновлюються тематичні плани лекції, практичних занять, самостійної аудиторної та позааудиторної роботи студентів, питання для теоретичного контролю знань та перелік практичних навичок для складання диференційного заліку.

На методичних нарадах співробітників кафедри обговорюються та затверджуються всі навчально-методичні матеріали, загальні положення щодо проведення практичних занять, результати взаємовідвідувань, підсумкових занять, заліків, атестації студентів, диференційного заліку, державних іспитів. Наголошується на важливості досягнення мети, виконання завдань та отримання позитивних результатів навчання.

Наразі проведене ретельне оновлення лекційного курсу з пропедевтики внутрішньої медицини (30 годин), відповідно до сучасних положень, вимог, досягнень світової медицини у сфері діагностичних критеріїв захворювань внутрішні органів.

Щорічно професорсько-викладацьким складом кафедри оновлюються методичні рекомендації для викладачів, самостійної роботи студентів, самостійної позааудиторної роботи студентів до кожної з 35 тем практичних занять. Методичні рекомендації містять не тільки питання, що підлягають розгляду, а й короткий зміст, що висвітлює основний необхідний для мінімального обсягу знань матеріал, тестові завдання, що входять до бази КРОК-2, ситуаційні задачі, перелік сучасних літературних джерел. Методичні рекомендації написані 3 мовами (українською, російською та англійською), є у вільному доступі на сайті кафедри.

Під час проведення практичних занять студенти використовують навчальний посібник для студентів медичних ВУЗів, які навчаються українською, англійською та російською мовами «Керівництво з клінічного обстеження терапевтичного хворого та написання історії хвороби/Guide to case report writing, history taking and physical examination of the therapeutical patient/Руководство по клиническому обследованию терапевтического пациента и написанию истории болезни», укладачі Ю.М. Мостовой, Демчук А.В., Константинович Т.В., Данілевич Т.Д., Побережець В.Л. Навчальний посібник рекомендовано Державною установою «Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти МОЗ України» як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України (22.12.2016 р., лист №23-19/498).

Опитування студентів проводиться в форматі розв’язування «Ситуаційних задач з пропедевтики внутрішніх захворювань» за редакцією професора Мостового Ю.М. Посібник рекомендований Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України» для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації (протокол № 1 від 15.01.2001 р. засідання Комісії з медицини Науково-медичної ради Міністерства освіти і науки України), завдань з бази даних КРОК-2, що постійно оновлюються.

Щорічно поповнюється архів аудіозаписів мелодії серця, дихальних шумів з метою використання їх під час практичних занять, консультацій студентів.

Позааудиторне навчання включає роботу студентського наукового гуртка. Засідання проводяться щомісяця. Доповідачами є студенти. На засіданнях висвітлюються методика та інтерпретація результатів нових методів діагностики захворювань внутрішніх органів. Засідання студентських гуртків проводяться в залах краєзнавчого музею, залах музею ім. М.І. Пирогова. Особливо багато зусиль до роботи докладає доц. Солейко Л.П.

Студентами під керівництвом викладачів виконується наукова робота, яка базується на власних результатах, отриманих під час безпосереднього спілкування з хворими, їх обстеженням, аналізом даних додаткових методів обстеження. Високий рівень виконання та сучасність наукової студентської роботи підтверджується визнанням не тільки на рівні ВНМУ імені
М.І. Пирогова, а й на державних та міжнародних форумах.

Не стандартно, оригінально багато років поспіль проводяться освітньо-розважальна програма «Кращий знавець пропедевтики», «Брейн Ринг Пропедевт», «Пропедевт Шоу».

 

 

Завідувач кафедри професор Ю.М. Мостового є головою Державної екзаменаційної комісії, членами якої 4 роки поспіль є 8 викладачів кафедри.

На базі кафедри проходять очне та заочне навчання аспіранти університету. Лекції та семінарські заняття з ними проводять завідувач кафедри, професор Ю.М. Мостового, професори Т.В. Константинович, Л.В. Распутіна, доценти кафедри, д.мед.н. Пентюк Н.О. д.мед.н. Демчук А.В., Слепченко Н.С., Томашкевич Г.І.

Керівництво літньою виробничою практикою студентів 2-5 курсів здійснюють 6 співробітників кафедри, в тому числі 2 з них англійською мовою на клінічних базах: Міська клінічна лікарня № 1 м. Вінниці, Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону, Немирівська центральна районна лікарня. Усі без винятку викладачі кафедри приймають залік у студентів 2-5 курсів з літньої виробничої практики, які проходили її не на клінічних базах Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Крім цього, на базі кафедри навчаються в очній інтернатурі 2 групи лікарів-інтернів під керівництвом завідувача кафедри професора
Ю.М. Мостового, проф. Пентюк Н.О. Семінарські заняття, клінічні розгляди з ними також проводять професори Т.В. Константинович, Л.В. Распутіна, Демчук А.В., доценти Слепченко Н.С., Томашкевич Г.І.

Протягом 2009-2018 рр. під науковим керівництвом завідувача кафедри професора Мостового Ю. М. співробітниками кафедри виконувалися планові кафедральні НДР:

2003-2010 рр. «Особливості надання медичної допомоги хворим на амбулаторному та стаціонарному етапах за розповсюджених захворювань внутрішніх органів з урахуванням параметрів якості життя»;

2011-2015 рр. «Особливості перебігу гострих та хронічних неспецифічних захворювань органів дихання в поєднанні з патологією серцево-судинної, травної, сечовидільної та ендокринної систем з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя».

З 2016 р. виконується НДР «Особливості діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів у разі їх поєднання: фармакоепідеміологічні, фармакоекономічні аспекти, показники якості життя».

В рамках виконання планових кафедральних НДР захищено 10 дисертацій, серед яких 4 докторських дисертації:

 1. Константинович Т. В. (2011) «Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя» (науковий консультант – проф. Мостовой Ю. М.).
 2. Пентюк Н.О. (2011) «Гіпергомоцистеінемія та асоційовані з нею метаболічні та судинні фактори прогресування цирозу та цирозу печінки: можливості патогенетичної терапії» (науковий консультант проф. Харченко Н. В.).
 3. Распутіна Л.В. (2013) «Епідеміологія, особливості клініки та лікування хворих на гіпертонічну хворобу при поєднанні з ХОЗЛ» (науковий консультант – проф. Мостовой Ю. М.).
 4. Демчук А.В. (2016) «Негоспітальна пневмонія на тлі поширених захворювань внутрішніх органів: перебіг, фармакоепідеміологічні аспекти» (науковий консультант – проф. Мостовой Ю. М.).

Захищені 6 кандидатських дисертацій, в тому числі:

 1. Овчарук М. В. (2009) «Важкі загострення бронхіальної астми: клінічний та фармакоекономічний аналіз» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 2. Цимбалюк Н. В. (2009) «Клініко-епідеміологічні аспекти тромбоемболії легеневої артерії. Вплив антикоагулянтної терапії на клінічні характеристики та параметри якості життя» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 3. Коцур Л. Д. (2010) «Поширеність недіагностованої бронхіальної астми у дітей, вплив різних медикаментозних програм на прогноз та показники якості життя» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 4. Попенко Н. В. (2010) «Вплив системної та інгаляційної ГКС-терапії на розвиток остеопорозу у хворих бронхіальною астмою» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 5. Вільцанюк  О. О. (2012) «Клініко-морфологічна характеристика перебігу негоспітальної пневмонії у пацієнтів із ураженням внутрішніх органів та опійною наркоманією» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 6. Довгань А. О. (2018) «Соматопсихічний фенотип ХОЗЛ: діагностика, ефективність лікування» (науковий керівник – проф. Константинович Т. В.)

До спеціалізованих вчених рад подано до офіційного захисту 2 кандидатських дисертації:

 1. Діденко Д. В. (2018) «Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: особливості діагностики і клінічного перебігу при їх поєднанні» (науковий керівник – проф. Распутіна Л. В.).
 2. Черепій Н. В. (2018) «Виявлення хронічного обструктивного захворювання легень у осіб, що вважають себе здоровими. Клінічна характеристика, фактори ризику, якість життя у пацієнтів з вперше діагностованим захворюванням» (науковий керівник – проф. Распутіна Л. В.).

Виконані та захищені на засіданні вченої ради ВНМУ імені М. І. Пирогова 2 магістерських НДР:

 1. Некрут Д. О. (2014) «Питання коморбідності в структурі патології органів травлення» (науковий керівник проф. Пентюк Н. О.).
 2. Гавінська О. В. ( 2017) «Саркопенія у хворих на цироз печінки: поширеність та зв’язок з важкістю захворювання» (науковий керівник проф. Пентюк Н. О.).

У процесі виконання 3 кандидатські дисертації, серед яких:

 1. Сідоров А.А. (2016-2020) «Прихильність до базисної терапії при ХОЗЛ та її вплив на клінічні та фармакоекономічні показники» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).
 2. Побережець В.Л. (2018-2022) ХОЗЛ у поєднанні з дисфункцією скелетних м’язів: клініко-функціональні особливості та індивідуалізація лікування» (науковий керівник проф. Демчук А. В.).
 3. Дмітрієв К.Д. (2018-2022) «Особливості клінічного перебігу та ефективності лікування хронічного обструктивного захворювання легень в залежності від поліморфізмів гену ADRB2» (науковий керівник проф. Мостовой Ю. М.).

Видавнича діяльність кафедри протягом 2009-2018 рр.

 

Опубліковані 320 статей, 372 тез.

Видані 3 монографії, 35 навчальних посібників, 5 інформаційних листів, 3 методичні рекомендації.

Отримані 33 патенти, 18 рацпропозицій та впроваджень.

Зроблені 709 виступів на наукових медичних форумах.

Отримані 7 грандів за наукові досягнення.

На кафедрі протягом 2009-2018 рр. проводиться дослідження клінічної ефективності та безпеки нових лікарських засобів для лікування поширених захворювань внутрішніх органів в рамках багатоцентрових рандомізованих досліджень, в цілому завершено та виконується 131 дослідження.

Лікувальна робота проводиться всіма співробітниками кафедри. Розроблений і виконується графік консультацій у відділеннях лікарні, кардіоцентру. Професор Ю.М. Мостовой консультує реанімаційне, терапевтичне, пульмонологічне, гастрологічне відділення у Вінницькій клінічній лікарні №1, кардіологічне відділення №1 кардіоцентру.

Професори Т.В. Константинович, А.В. Демчук консультують пульмонологічне відділення; доценти Г.І. Томашкевич, Т.В. Ткаченко – відділення гастрології; проф. Пентюк Н.О., доценти Степанюк А.Г., Слепчен
ко Н.С. консультують хворих у терапевтичному відділенні.

В кардіологічному відділенні №1 хворих консультують доценти
Л.П. Солейко, О.К. Откаленко, М.В. Овчарук. Асистенти кафедри ведуть хворих у відділеннях лікарні.

     

Співробітники кафедри беруть активну участь в організації та проведенні клінічних розглядів, патолого-анатомічних конференцій. Багато часу приділяється проведенню освітніх програм серед лікарів міста та області шляхом організації науково-практичних конференцій, круглих столів, симпозіумів. Так, співробітниками кафедри організовані спеціальні школи кардіологів, пульмонологів для лікарів області впродовж 2009-2018 років. Також був прочитаний курс лекцій для лікарів та фельдшерів бригад швидкої допомоги Вінницької області.

Саме ініціатива проф. Ю.М. Мостового та підтримки співробітників кафедри та особисто Вінницького міського голови у 2008 році у м. Вінниці був створений кардіологічний кардіо-реанімаційний блок, впроваджена муніципальна програма «Артеріальна гіпертензія», спеціально до цієї програми були розроблені і видані методичні рекомендації. Співробітниками кафедри обговорювалась, а потім проф. Ю.М. Мостовим була ініційована муніципальна програма «Стоп-грип».

В середньому за місяць співробітники кафедри здійснюють близько 580 консультацій, 5 виїздів по санавіації, курують 80 хворих, приймають участь у 4 патолого-анатомічних конференцій у якості рецензентів, рецензуються історії хвороби за завданням Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Департаменту охорони здоров’я ВМР.

З 2017 року професор кафедри Л.В. Распутіна стала обласним позаштатним кардіологом і вона проводить потужну роботу по вдосконаленню надання кардіологічної допомоги жителям Вінницької області.

Говорячи про освітню роботу серед лікарів слід відмітити, що співробітники кафедри вже впродовж більш як 25 років традиційно в березні проводять науково-практичну конференцію «Досягнення та перспективи терапії» та видають довідник посібник «Стандарти діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів».

В 2018 році це видання було внесене до «Книги рекордів України» як таке, що витримало найбільшу кількість перевидань, усі без винятку співавтори отримали дипломи «Книги рекордів України».

Відеофільм про історію кафедри пропедевтики внутрішньої медицини можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=8hJVLmZVe9Y  

 

 

Штат кафедри

Пентюк Наталія Олександрівна


завідувачка кафедри, професор, доктор медичних наук

Пентюк Наталія Олександрівна у 1996 році з відзнакою закінчила Вінницький медичний інститут за спеціальністю “лікувальна справа”. У 1996 році вступила до магістратури Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова і у жовтні 1998 році закінчила повний курс магістратури на кафедрі факультетської терапії за спеціальністю “терапія”. З 1998 року до 1999 року працювала страшим лаборантом на кафедрі інфекційних хвороб ВДМУ ім. М.І. Пирогова. З вересня 1999 року по серпень 2006 року працювала асистентом кафедри інфекційних хвороб. У 2001 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою: «Нефротоксичність нестероїдних протизапальних препаратів та її корекція триметазидином», спеціальність 14.01.28 – клінічна фармакологія (науковий керівник - проф. Станіславчук М.А.). З вересня 2006 по травень 2012 року працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. У 2011 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою: «Гіпергомоцистеїнемія та асоційовані з нею метаболічні та судинні фактори прогресування фіброзу і цирозу печінки: можливості патогенетичної терапії» за фахом 14.01.36 – гастроентерологія (науковий консультант - проф. Харченко Н.В.). З 2012 року по 2018 рік працювала на посаді доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова, а з 2018 року по 2023 рік – на посаді професора кафедри. З 2015 по 2021 рік була членом спеціалізованої вченої ради Д 05.600.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальностями 03.00.07 – мікробіологія 14.01.32 – медична біохімія.
З лютого 2023 року очолює кафедру пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Читає лекції з пропедевтики внутрішньої медицини, керує науковою роботою студентів. Проводить семінарські заняття з лікарями-інтернами та аспірантами.
З 2014 року має вищу кваліфікаційну категорію з терапії. Має спеціалізацію за фахом ревматологія (2017) та гастроентерологія (2019).
Консультує пацієнтів та бере участь у лікарських консиліумах в клінічному терапевтичному відділенні №1 та №2, інфекційному відділенні, відділенні анестезіології та інтенсивної терапії №1 та №2 КНП «Вінницька міська клінічна лікарня №1». Проводить обходи хворих у клінічному терапевтичному відділенні №1. Бере участь у понад 30 міжнародних клінічних багатоцентрових рандомізованих дослідженнях І-ІV фази, у 5 із них - в якості головного дослідника. Є постійним членом Європейського товариства з дослідження печінки (EASL).
Проводить клінічні розгляди, як рецензент бере участь у патолого-анатомічних конференціях та у роботі консультативно-експертних комісій Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА.
Є автором 117 друкованих робіт, серед яких 8 публікацій в наукометричних базах Scopus або Web o Science, 26 публікацій навчально-методичного характеру, 62 публікації у фахових виданнях. Має 5 патентів України на корисну модель. Бере участь в захисті дисертаційних робіт у ролі офіційного опонента та рецензента. Здійснює наукове керівництво здобувачем вищої освіти ступеня доктора філософії. Науково-педагогічний стаж 24 роки.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

RESEARCH GATE

Константинович Тетяна Володимирівна


професор, доктор медичних наук, відповідальний виконавець науково-дослідної роботи кафедри

В 1987 р. з відзнакою закінчила Вінницький медичний інститут ім. М. І. Пирогова.
Протягом 1994 - 1996 рр. - навчалась у клінічній ординатурі при кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.
28.09.1998 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему „Особливості перебігу бронхіальної астми у хворих із супутніми вегетативними розладами та шляхи їх медикаментозної корекції” за спеціальністю «Пульмонологія».
30.05.2011 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему «Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя» за спеціальності «Пульмонологія».
Працює на кафедрі з 1996 року в якості асистента. Протягом 2003-2011 рр. обіймала посаду доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова. З 2012 р. по теперішній час працює на посаді професора кафедри.
На кафедрі викладає предмети «Пропедевтика внутрішньої медицини», «Сестринська практика» для студентів 3 курсу, в тому числі з англійською мовою навчання, «Догляд за терапевтичними хворими» для студентів 2 курсу, «Внутрішня медицина» для студентів 6 курсу, цикл «Невідкладні стани» для студентів 6 курсу.
Область наукових інтересів – питання коморбідності, психо-соматичні розлади у терапевтичних хворих, якість життя терапевтичних хворих, особливості перебігу захворювань органів дихання, внутрішня медицина.
Є відповідальним виконавцем планової науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
З 2000 року приймає участь у проведенні міжнародних рандомізованих клінічних випробувань препаратів для лікування захворювань органів дихання в якості співдослідника.
Є асоційованим членом Європейського Респіраторного Товариства, членом Асоціації пульмонологів України, членом асоціації лікарів Поділля, членом Вінницького товариства терапевтів. З 2012 р. є членом державної атестаційної комісії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.
Є авторoм близько 200 наукових публікацій. Під керівництвом проф. Константинович Т.В. у 2018 році захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидат медичних наук Довгань Аліною Олександрівною на тему: "Соматопсихічний фенотип хронічного обструктивного захворювання легень: діагностика та ефективність лікування" 14.01.27 - пульмонологія.
Має вищу атестаційну категорію з терапії та пульмонології. Консультує хворих пульмонологічного та реанімаційного відділень КНЗ «Міська Клінічна Лікарня № 1 м. Вінниці».


GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

Демчук Анна Василівна


професор, доктор медичних наук, голова державної екзаменаційної комісії факультету підготовки іноземних громадян, відповідальна за роботу з іноземними студентам

У 1991 році закінчила Вінницький державний медичний інститут ім. М.І. Пирогова. З 1997 по 1999 рік навчалась у клінічній ординатурі, у 2000-2003 роках – в аспірантурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
У 2003 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.01.27 – пульмонологія, на тему: «Особливості клінічного перебігу негоспітальної пневмонії у осіб молодого віку різних соціальних груп».
У 2016 році захистила дисертація на здобуття вченого ступеня доктора медичних наук з спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби, на тему: «Негоспітальна пневмонія на тлі поширених хронічних захворювань внутрішніх органів: перебіг, фармакоепідеміологічні аспекти».
З 2005 року працювала асистентом кафедри, з 2012 року по 2018 рік обіймала посаду доцента кафедри, з 2018 року – професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Читає лекції та проводить практичні заняття зі студентами 2 та 3 курсу медичного факультету № 1, у тому числі з іноземними, які навчаються англійською мовою.
Учасник та доповідач 30 Міжнародних та Європейських форумів з пульмонології, інфекційних захворювань та клінічної мікробіології, внутрішніх хвороб. Неодноразово отримувала гранди від Європейського Респіраторного Товариства для підтримки проведених досліджень і презентації їх результатів на щорічних Конгресах ERS.
З 2002 року приймає участь у проведенні міжнародних рандомізованих клінічних випробувань в якості співдослідника.
З 2003 року є членом Європейського Респіраторного Товариства (ERS), Європейського Товариства з Клінічної Мікробіології та Антимікробної Хіміотерапії (ESCMID), Асоціації пульмонологів України та Асоціації лікарів Поділля.
Під керівництвом проф. Демчук А.В. у 2022 році захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня доктор філософії (PhD) Побережцем Віталієм Леонідовичем на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з дисфункцією скелетних м’язів: клініко-функціональні особливості та індивідуалізація лікування» за спеціальністю «Медицина».
Має вищу атестаційну категорію з терапії та пульмонології. Консультує хворих пульмонологічного, реанімаційного відділення НКП «Вінницька МКЛ №1», експерт обласної клініко-експертної комісії Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації.
Займається проблемами профілактики, діагностики та лікування хворих із патологією органів дихання в поєднанні з розповсюдженими хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

Распутіна Леся Вікторівна


професор, доктор медичних наук, екперт департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА з фаху "кардіологія", відповідальна за роботу з аспірантами

Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова у 1997 році, проходила інтернатуру з внутрішньої медицини у МКЛ №4, працювала лікарем приймального відділення МКЛ №1 1998-1999 рр. Навчалась у клінічній ординатурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова з 1999-2000 рр. З 2000 року асистент-стажер та надалі асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. З 2007 року – доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, З 2015 року – професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Виконує обов'язки секретаря кафедри.
Наукова робота: Захистила кандидатську дисертацію на тему «Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів у різних статево-вікових та професійних контингентів населення» Дата захисту 27.11.2001 рік. 14.01.27 – пульмонологія. Захистила докторську дисертацію 24.04.2013 року на тему: «Хронічне обструктивне захворювання легень у хворих із супутньою артеріальною гіпертензією: особливості клінічного перебігу та тактика лікування». Під керівництвом захищено 2 кандидатських дисертацій: Черепій Наталія Вікторівна «Виявлення хронічного обструктивного захворювання легень у осіб, що вважають себе здоровими. Клінічна характеристика, фактори ризику, якість життя у пацієнтів з вперше діагностованим захворюванням», Діденко Дар'я Вікторівна «Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: особливості діагностики та клінічного перебігу при їх поєднанні».
Є співавтором наукових та методичних видань: «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів», «30 невідкладних станів», «Особливості клінічного перебігу, тактика лікування захворювань серця та судин при хронічних неспецифічних захворюваннях легень» (Вінниця, 2005); Сучасні додаткові методи обстеження в пульмонології (Вінниця, 2001); Сучасні інструментальні методи діагностики ішемічної хвороби серця. Методичні рекомендації. Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика» (2009); Методичні рекомендації «Артеріальна гіпертензія» (2016), Сучасні додаткові методи обстеження серцево-судинної системи: навчальний посібник/Ю.М. Мостовой, Л.В. Распутіна, О.Г. Обертинська та ін.; за ред.проф. Ю.М.Мостового. - Львів: Видавець Марченко Т.В., 2022.-288 с. Є автором більше ніж 100 наукових публікацій.
Читає лекції та проводить практичні заняття студентам 3 курсу, лікарям-інтернам, аспірантам І року навчання з курсу «Сучасна медицина».
3 2022 року є Гарантом ОНП 222 «Медицина» у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова.
Наказом МОН від 02.12.2022 № 1092 «Про затвердження персонально складу експертних рад Міністерства освіти і науки України з питань атестації наукових кадрів» включена до складу експертної ради Міністерства освіти і науки України з питань атестації наукових кадрів з клінічної медицини (внутрішні хвороби).
Консультує пацієнтів кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда КНП «ВРЦСП», реанімаційного відділення ВМКЛ №1. З 2017 року – експерт за фахом «Кардіологія та кардіохірургія» департамента охорони здоров’я Вінницької ОДА. З 2017 по 2022 рік лікар - консультант медицини катастроф за фахом «Кардіологія». Має вищу категорію з терапії, кардіології. З 2007 року бере участь у проведенні міжнародних клінічних досліджень лікарських засобів.
Є асоційованим членом Європейського Кардіологічного Товариства, членом Асоціації кардіологів України, Асоціації аритмологів України, членом асоціації лікарів Поділля.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

Томашкевич Галина Іванівна


доцент, кандидат медичних наук, завуч кафедри

На кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького Національного медичного університету імені М.І. Пирогова працює з 1996 року.
У 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у осіб з обтяженою спадковістю, різними антигенами крові та соматотиповими характеристиками» під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового за спеціальністю «Терапія». Захист в спеціалізованій вченій раді Д 20.601.01 Івано-Франківської державної медичної академії, диплом кандидата наук на підставі рішення президії Вищої Атестаційної комісії України від 09.02.2000 р., протокол № 18-09/2.
З 2000 року виконує обов’язки завуча кафедри.
Обрана на посаду доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини у 2003 році. Вчене звання доцента присвоєне у 2005 році.
З 2016 року є екзаменатором на державних іспитах.
Входила до складу групи моніторингу якості освіти університету у 2016-2021 рр..
Читає лекції, проводить практичні заняття зі студентами 2, 3 курсу медичного факультету.
Викладає цикл «Гастроентерологія» лікарям-інтернам, аспірантам.
Здійснює керівництво літньою виробничою практикою студентів 2-5 курсів медичного факультету на базі відділень терапевтичного профілю КНП «Вінницька міська клінічна лікарня №1», ЦПМСД №3.
Володіє англійською мовою в межах викладання предмету, медицини рівень В2, 2018 рік.
Лікувальну роботу здійснює в терапевтичному відділенні №2, хірургічному, реанімаційному відділеннях КНП «Вінницька міська клінічна лікарня №1». Має вищу категорію зі спеціальності «Терапія» з 2009 року, посвідчення від 14.05.2021 року. Пройшла спеціалізацію за фахом «Гастроентерологія», сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія» від 07.04.2017.
З 2005 року приймає участь у міжнародних клінічних дослідженнях.
Член Громадської організації «Українська гастроентерологічна асоціація»; Українського клубу панкреатологів, Асоціації лікарів «Поділля».
Відзначена почесними грамотами: Виконавчого комітету Вінницької міської ради за багатолітню сумлінну працю, високий професіоналізм, ініціативу і наполегливість, активну життєву позицію та з нагоди відзначення Дня медичного працівника (11.06.2015); ректора ВНМУ ім.
М.І. Пирогова за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у роботі та у зв’язку із 80 річчям кафедри пропедевтики внутрішньої медицини (24.02.2016 р.); подякою в.о. Директора департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради за сумлінну і наполегливу працю та з нагоди 80-річчя з дня заснування кафедри (лютий 2016 р.); почесною грамотою ректора ВНМУ ім. М.І. Пирогова з нагоди відзначення Дня медичного працівника (2017); Директора департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради за сумлінну і наполегливу працю, відданість обов’язку, високий професіоналізм активну життєву позицію та з нагоди 25-річчя від дня заснування Вінницького міського гастроентерологічного відділення (січень, 2018); подякою Міністра охорони здоров'я України за вагомі досягнення у професійній діяльності та сумлінну працю (серпень 2023).
Нагороджена дипломом за встановлення рекорду України: категорія «Видавництво» - найбільше перевидання освітньої книжки з медицини для лікарів в Україні (березень, 2018) «Стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів. 30 невідкладних станів». З 25 видань у 21 (2000-2021 рр.) була відповідальною за випуск посібника.

GOOGLE SCHOLAR

Слепченко Наталія Степанівна


доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за підготовку лікарів-інтернів

В 2000 р. закінчила лікувальний факультет Вінницького державного медичного університету імені М.І. Пирогова та отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобула кваліфікацію лікаря.
З 01.08. 2000 по 31.07.2001 р. проходила інтернатуру у Вінницькій міській клінічній лікарні №1.
З 2000 по 2001 р. роки навчалась у магістратурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова та захистила магістерську роботу під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового. 31.07.2001 здобула кваліфікацію магістра медицини з внутрішніх хвороб.
29.06.2001 року присвоєно звання лікаря спеціаліста за спеціальністю «Терапія».
З 01.12.2001-01.12.2004 рр. навчалась в аспірантурі, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб ВНМУ ім. М.І. Пирогова та працювала над дисертаційною роботою на тему «Вплив паління на функцію зовнішнього дихання, показники якості життя у підлітків» під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
15.09.2004 року була зарахована на посаду асистента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
15.12.2005 року рішенням спеціалізованої вченої ради Інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського АМН України на підставі прилюдного захисту дисертації присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук за спеціальністю «Пульмонологія».
01.05.2012 року була обрана за конкурсом на посаду доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини - обіймає посаду по теперішній час.
21.11.2013 року присвоєно вчене звання доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З вересня 2021 року навчалась в Західноукраїнському національному університеті за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».
30 грудня 2022 року здобула кваліфікацію магістр за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», М22 №082939 у Західноукраїнському національному університеті.
Проводить практичні заняття зі студентами 2 курсу з навчальної дисципліни «Догляд за хворими», зі студентами 3 курсу з навчальної дисципліни «Пропедевтика внутрішньої медицини», зі студентами 3 курсу з навчальної дисципліни «Сестринська практика», з лікарями-інтернами за спеціальністю «Внутрішні хвороби», аспірантами з навчальної дисципліни «Внутрішні хвороби», «Пульмонологія», «Кардіологія». З 2018 року є екзаменатором на державних іспитах у ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Проводить засідання студентського наукового товариства.
Вища атестаційна категорія зі спеціальності «Терапія», друга категорія зі спеціальності «Пульмонологія» та «Кардіологія».
Є консультантом терапевтичного відділення в КНП ВМКЛ №1 та консультант в КНП " Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології" у кардіологічному відділенні для хворих на інфаркт міокарда.
З 2005 року бере участь у міжнародних клінічних рандомізованих контрольованих дослідженнях з клінічної ефективності та безпеки нових фармакологічних препаратів, які використовуються в лікуванні хворих пульмонологічного, кардіологічного, ендокринологічного профілю у якості співдослідника та головного дослідника.
Автор більше 150 публікацій в державних і закордонних виданнях, в тому числі в фахових виданнях, рекомендованих ВАК України, Scopus, Web of Science і т.д.
Співавтор довідника-посібника «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії. Аналізи: нормативні показники, трактування змін», що видається за редакцією Ю.М. Мостового з 1999 року і понині, і у 2018 році був внесений до Книги рекордів України в номінації «медична книга, що має найбільшу кількість перевидань в Україні».
Співавтор навчального посібника для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, терапевтів, пульмонологів, сімейних лікарів «Сучасні інструментальні методи дослідження в діагностиці захворювань органів дихання» 2022р.
Співавтор підручника «Реабілітація в сімейній медицині»2021 р.
Співавтор навчального посібника «30 невідкладних станів у терапії» 2017 р.
Співавтор монографії «Тютюнопаління: культуральні та медико-соціальні аспекти» 2012р.
Співавтор пам’ятки для лікарів первинної, вторинної ланки медико-санітарної допомоги «Кашель у дорослих» 2017 р.
Член Європейської респіраторної асоціації з 2005 року, де представляє результати власних досліджень, неодноразово отримувала Срібні та Бронзові Гранти, виступала з доповідями, як з усними так і стендовими, опубліковано більше 30 публікацій, які дозволили презентувати результати наукових дослідженнях зазначеного конгресу.
Член Асоціації Пульмонологів України.
Член асоціації лікарів Поділля.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

RESEARCH GATE

YOUTUBE

Вільцанюк Оксана Олександрівна


доцент, кандидат медичних наук, керує роботою симуляційного класу кафедри

В 2005 році закінчила Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа» з відзнакою.
01.08.2005 - 31.07.2007рр. проходила інтернатуру за спеціальністю «Внутрішня медицина» та одночасно навчалась у магістратурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Впродовж навчання у магістратурі під керівництвом доктора медичних наук, професора Юрія Михайловича Мостового була виконана та захищена наукова робота на ступінь «Магістра медицини» в 2007р.
З 01.12.07р. по 01.12.10р. була зарахована на навчання в аспірантурі на кафедру пропедевтики внутрішньої медицини. В січні 2012 року під керівництвом доктора медичних наук, професора Юрія Михайловича Мостового, захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клініко-морфологічна характеристика перебігу негоспітальної пневмонії на тлі прихованої поліорганної патології» – за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби.
З вересня 2007р. по лютий 2015р. працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. За поданням Вченої Ради та Ректорату Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова Вільцанюк О.О. було призначено стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених згідно постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 01 жовтня 2014 року № 4. Також Вільцанюк О.О. приймала активну участь у суспільному житті університету. З 2010 по 2019рр. виконувала функції заступника голови Ради молодих вчених по клінічним дисциплінам.
З березня 2015р. і по теперішній час працює на посаді доцента кафедри.
Автор 111 публікацій, з них 95 наукового та 16 навчально-методичного характеру (з них у фахових виданнях ВАК – 19). У співавторстві отримано 9 деклараційних патента України, 2 інформаційних листа, 2 публікації у Реєстрі галузевих нововведень, а також співавтор 29 актів впровадження у лікувальний та навчальний процес.
Займається проблемами поєднаної патології органів дихання та поліорганної недостатності.
Результати наукових досліджень постійно висвітлюються на всеукраїнських, міжнародних та європейських наукових форумах. Являється активним членом Європейського респіраторного товариства, у вересні 2022 року була обрана на посаду Національного делегату від України. Має досвід рецензування тез доповідей, співголовування у сесіях постерних доповідей під час роботи конгресів. Працює як рецензент Міжнародного International Journal of Medical Case Reports(IJMCR).
З 2011 є співавтором ряду розділів довідника – посібника «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії», а також навчального посібника «Сучасні інструментальні методи дослідження в діагностиці захворювань органів дихання».
Має вищу кваліфікаційну категорію з спеціальності «Терапія» та першу – з спеціальності «Пульмонологія». Обидві категорії присвоєні МОЗ України. Проводить курацію та консультує хворих в пульмонологічному відділенні Військового Медичного Клінічного Центру Центрального Регіону, м. Вінниця.
Членство в організаціях:
- Європейське респіраторне товариство
- Європейська академія алергології та клінічної імунології.
- Британське товариство антимікробної хіміотерапії.
- Асоціація лікарів Поділля.
- Асоціація превентивної та антиейджинг медицини.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

RESEARCH GATE

Довгань Аліна Олександрівна


доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за вибіркові дисципліни кафедри

В 2010 р. закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М.І Пирогова. З 2012 р. по 2019 р. навчалася в аспірантурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І Пирогова.
В 2018 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.01.27 – пульмонологія, на тему: «Соматопсихічний фенотип хронічного обструктивного захворювання легень: діагностика та ефективність лікування» під керівництвом професора Константинович Тетяни Володимирівни.
З 2013 р. працювала асистентом кафедри. З 2021 р. присвоєно звання доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Проводить практичні заняття зі студентами 2 та 3 курсів медичного факультету №1, у тому числі з іноземними, які навчаються англійською мовою.
Учасник та доповідач Міжнародних та Європейських форумів з пульмонології та внутрішніх хвороб, науково-практичних конференцій місцевого, регіонального та загальнодержавного значення. Неодноразово презентувала результати власних дослідженя на щорічних Конгресах ERS. Є автором більше 50 наукових публікацій, в тому числі у наукових фахових виданнях, рекомендованих МОН України та тих, що входять до міжнародних наукометричних баз (в тому числі Web of Science). Є співавтором довідника-посібника «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії» за редакції проф. Ю. М. Мостового починаючи з 16-того видання та навчального посібника для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, терапевтів, пульмонологів, сімейних лікарів «Сучасні інструментальні методи дослідження в діагностиці захворювань органів дихання» 2022р. З 2014 р. є асоційованим членом Європейського респіраторного товариства (ERS), членом Асоціації пульмонологів України, членом Асоціації лікарів Поділля, членом Вінницького товариства терапевтів.
Має вищу атестаційну категорію за спеціальністю «пульмонологія» та першу категорію за спеціальністю «внутрішні хвороби». Консультує хворих пульмонологічного, реанімаційного відділення НКП «Вінницька МКЛ №1». Цікавиться та займається питаннями особливостей діагностики та лікування патології органів дихання у коморбідних пацієнтів, в тому числі і з розладами психоемоційної сфери, якості життя терапевтичних хворих.

GOOGLE SCHOLAR

WEB OF SCIENCE

ORCID

Солєйко Лариса Петрівна


доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за проведення студентської олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини

Закінчила з відзнакою Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова.
В 1973 році закінчила аспірантуру на кафедрі фармакології. В червні 1973 р. захистила кандидатську дисертацію (спеціальність – терапія) на тему « Вплив аміодарону та метоксаміну на перебіг експериментального атеросклерозу та інфаркту міокарда у кролів». З жовтня 1975 р. почала працювати на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини. До 1986 р – асистентом, а далі – доцентом кафедри. Працювала зі студентами II, III, IV курсів, лікарями – інтернами. Протягом декількох років керувала виробничою практикою студентів II-V курсів у Немирівській ЦРЛ. Створила курс «Догляд за хворими» (робочі програми, тематичні плани, методичні розробки до 20 практичних занять, тексти 6 лекцій, оснастила кожне практичне заняття необхідним інструментарієм). Видала методичні розробки по догляду за хворими для іноземних студентів. Видано 8 методичних рекомендацій. Впродовж останніх 14 років щорічно проводила олімпіади з пропедевтики внутрішньої медицини. За проведення Всеукраїнської олімпіади з терапії, яка проходила у Вінницькому національному медичному університеті нагороджена Грамотою міністерства освіти України. Щорічно брала участь у науково-методичних конференціях з питань педагогіки.
Вся лікарська діяльність проходить в кардіологічному відділенні: від ведення 10-12 хворих та 2 нічних чергувань до консультативної роботи в кардіологічному відділенні №1 Вінницького регіонального центру серцевої патології. Більше 20 років консультувала хворих хірургічного відділення (100 ліжок + ургентність через добу). Консультувала хворих реанімаційного відділення МКЛ №1. Протягом 10 років – по 10 днів щомісячно чергувала по санітарній авіації. Більше 10 років проводила шефську допомогу Могилів-Подільській та Тиврівській ЦРЛ. Кожний місяць проводила 3-денні дні терапевта (науково–практична конференція для лікарів, консультація важких хворих, прийом заліків у лікарів-інтернів). Постійно проводила підвищення наукового рівня лікарів кардіологічного відділення №1. Практичні лікарі є співавторами наукових статей, доповідей на з'їздах та конференціях. Проходила стажування в різних відділах інституту кардіології ім. М.Д. Стражеско, кардіоцентрі ім. академіка Бакулєва, клініках м. Кракова (Польща).
Наукова робота проходить в руслі вивчення кардіології. Основні пріоритетні напрямки:
1.Перебіг та лікування хворих на гострий інфаркт в різних вікових категоріях.
2.Діагностика, перебіг та лікування хворих на різні види кардіоміопатій.
3.Лікування важкої серцевої недостатності.
4.Вивчення проявів синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини в клініці внутрішніх хвороб.
5.Постковідний синдром – прояви, діагностика, лікування, прогнозування.
6.Історія медицини.
Проводить засідання студентського наукового гуртка кафедри, в яких поєднуються проблеми медицини, особливо питання пропедевтики, з питаннями літератури, живопису, музики. Робота студентського наукового гуртка була відзначена Почесною грамотою ректора університету. Щороку виконуються 3-4 студентські наукові роботи, які займають перші місця в студентських наукових конференціях в різних університетах. Члени гуртка були доповідачами на міжнародних конференціях та конгресах кардіологів. Є співавтором 26 видань «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії». Посібник занесений до книги рекордів Гінеса в Україні. Співавтор кафедральної книги «Аускультація пам'яті». Автор багатьох наукових публікацій, в тому числі за останні 2 роки – 3 в Web of Science, патентів на винахід, рацпропозицій, нововведень. З першого дня на кафедрі проводила клінічні дослідження лікарських препаратів. З 2009 р. член Європейського товариства кардіологів.
Монографії:
1.«Синдром недиференційованої дисплазії сполучної тканини» (2016р.)
2.«Хронічна постінфарктна аневризма серця» (2018 р.)
3.«Профессор Ф.Ф.Меринг – возвращение в историю отечественной науки» (2005 р.)
4.«Медицина в літературі та живописі» (2007р.)
За дві монографії з історії медицини двічі лауреат літературної премії «Кришталева вишня».

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

ORCID


Откаленко Олександр Костянтинович


доцент, кандидат медичних наук, відповідальний за лікувальну роботу кафедри

У 1977 році закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова за спеціальністю лікувальна справа.
У 1988 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Влив літію оксибутірату, феназепаму, карбідіну та інмекарбу на метаболічні наслідки хронічної алкогольної інтоксикації в експерименті".
З 1990 по 1995 рік працював асистентом кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, 1995 року – доцент кафедри. Читає лекції та проводить практичні заняття зі студентами 3 курсу медичного факультету № 1, у тому числі іноземними.
Опублікував результати власних досліджень в матеріалах Національних конгресів кардіологів України (ІХ-ХVII) з проблем міофасціального синдрому у пацієнтів із серцевою патологією та психосоматичних розладів при ішемічній хворобі серця.
Є автором та співавтором біля 90 наукових робіт, 3 патентів на винахід та 12 рацпропозицій, 2 навчальних посібника.
Брав участь у тренінгах медичного персоналу бригад екстреної медичної допомоги з надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом.
Є автором розділів книги «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів. Невідкладні стани в терапії» (хронічна серцева недостатність, фібриляція та тріпотіння передсердь, ревматична лихоманка, остеоартроз, пієлонефрит, гломерулонефрит, хронічна ниркова недостатність).
Автор ситуаційних задач для державного ліцензійного іспиту для студентів 6 курсу «КРОК-2».
Консультує хворих у Вінницькому Центрі серцево-судинної патології та у реанімаційному відділенні МКЛ №1. Відповідає на кафедрі за лікувальну роботу співробітників.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

Степанюк Алла Георгіївна


доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за адміністративно-господарчу роботу

В 1991 р. закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа».
1993-1998 р.р. – лікар приймального відділення Вінницької обласної лікарні ім. М.І. Пирогова.
В 1999 р. – захист кандидатської дисертації на тему: “Експериментальне обґрунтування доцільності використання бензофурокаїну при гострому інфаркті міокарда”, спеціальність фармакологія.
1999-2000 р.р. – старший лаборант кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
2001-2008 р.р. – асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицині ВНМУ ім. М.І. Пирогова
2008 і по теперішній час – доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицині ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Читає лекції та проводить практичні заняття зі студентами 2, 3, 6 курсів. Відповідає за адміністративно-господарчу роботу на кафедрі з 2003 року. Має вищу атестаційну категорію з внутрішніх хвороб. Консультує хворих терапевтичного, інфекційного відділень, проводить рецензії історій хвороб. З 2007 року приймала участь у проведенні міжнародних рандомізованих клінічних випробувань в якості співдослідника. На разі займається проблемами внутрішньої медицини.
Автор та співавтор більше 100 публікацій, 3 навчальних посібників (останній затверджений МОН України), співавтор 28 видань довідника-посібника для лікарів, 1авторського свідоцтва, 2 патентів на винахід. Учасник багатьох міжнародних конгресів та щорічних конференцій з питань кардіології, ревматології, клінічної фармакології; терапевтичних товариств, клінічних розборів, патологоанатомічних конференцій.
У червні 2023 прийняла участь у стажуванні в рамках Освітньої програми для лікарів в Австрії, Хорватії за сприяння Світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ).


GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

Овчарук Марія Валентинівна


доцент, кандидат медичних наук, відповідальна за студентську наукову роботу

Закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова в 2004 році з відзнакою. З 1.08.2004 по 27.06.2005 проходила інтернатуру по внутрішнім хворобам на базі Вінницької міської клінічної лікарні №1 та навчалась в магістратурі на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини. З 2005 по 2008 р.р. навчалась в аспірантурі з відривом від виробництва при кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини.
З 01.09 2007 по 01.03. 2015 працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. В 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Тяжкі загострення бронхіальної астми : клінічний і фармакоекономічний аналіз» за спеціальністю 14.01.27 – пульмонологія,(затверджено ВАК України 10 лютого 2010 р., диплом ДК № 056554), науковий керівник – д.мед.н.,професор Мостовой Ю.М. 30.08.2012 р. пройшла атестацію з англійської мови у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова з наданням права викладати дисципліну англійською мовою.
З 2007 р. приймає участь у міжнародних клінічних дослідженнях.
Проходила педагогічне та мовне стажування у Фінляндіі.
З 01.03.2015 р. працює на посаді доцента кафедри.
Має 30 публікацій, в т.ч. в міжнародних журналах,що входять до бази даних SCOPUS.
Щорічно є організатором студентської терапевтичної вікторини та відповідає за роботу студентського наукового гуртка кафедри.
В 2017 році присвоєне вчене звання доцента.
Має вищу лікарську категорію з терапіі, сертифікат лікаря-ендокринолога.
З 2017 р. консультує пацієнтів у ВРЦССП.
GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

Ткаченко Тетяна Володимирівна


доцент, кандидат медичних наук

У 1990 році закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова . З 1995 по 1996 рік навчалась у клінічній ординатурі, у 1997-2000 роках – в аспірантурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
У 2001 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.01.27 – пульмонологія на тему: «"Особливості перебігу бронхоектатичної хвороби у осіб з обтяженою спадковістю, різними антигенами крові та соматотиповими характеристиками"» під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
З 2001 р по 2007 р працювала асистентом кафедри інфекційних хвороб Вінницького національного медичного університету ім.. М.І Пирогова, а з 2007 по 2008 р – асистентом кафедри інфекційних хвороб Киівської національної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
З 2008 року працювала асистентом кафедри, а з 2015 року обіймає посаду доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини. Читає лекції та проводить практичні заняття з пропедевтики внутрішньої медицини семінарські заняття зі студентами 6 курсу, лікарями-інтернами та аспірантами. З 2019 р. є членом державної атестаційної комісії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.
Має вищу атестаційну категорію з терапії, спеціалізацію з гастроентерології та наразі консультує хворих терапевтичного відділення №2 КНЗ «Міська Клінічна Лікарня № 1 м. Вінниці» Займається проблемами профілактики, діагностики та лікування хворих із патологією шлунково-кишкового тракту в поєднанні з розповсюдженими захворюваннями внутрішніх органів. Постійний слухач Національної школи гастроентерологів, учасник Європейських гастротижнів, Міжнародної асоціації панкреатологів. Є членом асоціації лікарів Поділля, членом Вінницького товариства терапевтів.
З 2008 року бере участь міжнародних рандомізованих клінічних випробуваннях препаратів для лікування захворювань внутрішніх органів в якості співдослідника.

GOOGLE SCHOLAR

ORCID

Обертинська Оксана Григорівна


доцент, кандидат медичних наук

У 1999 році закінчила Вінницький державний медичний інститут ім. М.І. Пирогова. З 2003 по 2007 року навчалась в аспірантурі на кафедрі кардіології та функціональної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України. В 2007 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Стан гуморальних субстанцій у хворих на есенціальну гіпертензію із інсулінорезистентностю» та отримала науковий ступінь кандидат медичних наук за спеціальністю 14.01.11-кардіологія. З 2009 року працювала асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, у 2020 році отримала звання доцента. Має вищу атестаційну категорію з внутрішніх хвороб та вищу атестаційну категорію з кардіології.
Консультує хворих пульмонологічного та терапевтичного відділення Військового Медичного Клінічного Центру Центрального Регіону, м. Вінниця. На разі займається проблемою курації хворих з поєднаною патологією серця та ХХН. Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях. В якості доповідача приймала участь на конгресі Європейського товариства кардіологів у складі делегації українських фахівців в галузі кардіології (2018 рік м. Мюнхен, Німеччина, 2019 рік м. Париж, Франція). З 2018 р. є асоційованим членом асоціації Європейського товариства кардіології, Європейської асоціації серцевої недостатності, Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації. Має більше 20 наукових публікацій, з них 6 статей у наукових фахових виданнях, рекомендованих МОН України, що входять до міжнародних наукометричних баз (в тому числі Web of Science).
Членство в організаціях:
- Європейське кардіологічне товариство
- Європейська товариство кардіоваскулярної візуалізації
- Європейська товариство превентивної кардіології
- Товариство кардіологічної практики
- Європейська товариство серцевої недостатності
- Європейська товариство гострої серцево-судинної патології
- Асоціація лікарів Поділля.

GOOGLE SCHOLAR


WEB OF SCIENCE

ORCID

Данілевич Тетяна Дмитрівна


доцент, кандидат медичних наук

Данілевич Тетяна Дмитрівна у 2012 р. закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа». У 2014 - 2016 р.р. навчалася у клінічній ординатурі за спеціальністю загальна практика-сімейна медицина. У 2015 р. пройшла первинну спеціалізацію по терапії та кардіології. У 2018 р. відвідала курси тематичного удосконалення по «Ехокардіографії», у 2023 р – «Основи та особливості холтерівського моніторування ЕКГ та артеріального тиску».
У 2016 - 2019 р.р. працювала лікарем-кардіологом палати інтенсивної терапії кардіологічного відділення для хворих з порушенням ритму Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології. У 2015 - 2021 р. - асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова. З 2022 р. і на даний час працює на посаді доцента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
У 2016 р. – отримала сертифікат на підтвердження рівня володіння англійською мовою (рівень В2). На кафедрі викладає предмети «Пропедевтика внутрішньої медицини», «Сестринська практика» для студентів 3 курсу, в тому числі з англійською мовою навчання, «Догляд за терапевтичними хворими» для студентів 2 курсу, цикл тематичного удосконалення «Ехокардіографія» для лікарів.
Курує пацієнтів кардіологічного профілю на базі відділення інфаркту міокарда Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології. Кардіолог-консультант екстренної медичної допомоги та гастро-ентерологічного відділення міської клінічної лікарні №1 м. Вінниці.
У 2019 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клініко-прогностичне значення рівня альдостерону в хворих із гіпертонічною хворобою і рецидивуючою фібриляцією передсердь, ефективність блокаторів мінералокортикоїдних рецепторів і сартанів» за спеціальністю 14.01.11 – «Кардіологія». Є співавтором 3 навчальних посібників, 32 статей, 40 тез. Є співавтором деклараційного патенту на корисну модель: «Спосіб оптимізації лікування пацієнтів на гіпертонічну хворобу з частими нападами фібриляції передсердь». Приймала/є участь в клінічних дослідженнях як субдослідник.
Представила фрагменти наукової роботи, як постерні та усні доповіді на Європейському конгресі по гострій серцево-судинній допомозі 2018 р. (м. Мілан, Італія), Європейському конгресі по серцевій недостатності 2020 р., Європейському кардіологічному конгресі 2021 р, Європейському конгресі з серцево-судинної профілактики 2021 р. та всеукраїнських конгресах/конференціях. Доповідач на регіональних та всеукраїнських конференціях. Отримала три навчальні гранти для участі в Європейському кардіологічному конгресі 2017 р. (м. Барселона, Іспанія), Європейському конгресі аритмологів 2018 р. (м. Барселона, Іспанія), Європейському конгресі аритмологів 2019 р. (м. Лісабон, Португалія).
Отримала диплом всеукраїнської асоціації кардіологів України за ІІ місце у конкурсі молодих вчених, проведеного в рамках ХІХ Національного конгресу кардіологів України 2018 р., диплом всеукраїнської антигіпертензивної асоціації України за ІІ місце у конкурсі молодих вчених, проведеного в рамках Науково-практичної конференції «Медико-соціальні проблеми артеріальної гіпертензії в Україні» 2018 р. та диплом І ступеня за доповідь на XIV міжнародній науковій конференції «Перший крок в науку – 2017».
Є дійсним членом робочої групи Європейської асоціації по тромбозу, робочої групи Європейської асоціації по захворюванням міокарду та перикарду, Європейської асоціації порушень ритму, Європейської асоціації по серцевій недостатності та Європейської асоціації гострої серцево-судинної допомоги.

GOOGLE SCHOLAR

WEB OF SCIENCE

ORCID


Діденко Дар'я Вікторівна


асистент, кандидат медичних наук

У 2011 р. закінчила медичний факультет Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа». У 2011-2013 рр. проходила інтернатуру із внутрішньої медицини на базі кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та міської клінічної лікарні №1 м. Вінниці, в 2013 році отримала сертифікат спеціаліста за спеціальністю «внутрішні хвороби», наразі має 2 атестаційну категорію. У 2015 р. отримала сертифікат лікаря-спеціаліста «Медицина невідкладних станів». У 2013-2016 р. працювала лікарем-терапевтом відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги МКЛ №1. У 2014 р. була викладачем-стажистом, з 2015 р. працює асистентом кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. У 2015 році вступила до аспірантури заочної форми навчання, дисертаційна робота на тему «Ішемічна хвороба серця та хронічне обструктивне захворювання легень: особливості діагностики і клінічного перебігу при їх поєднанні» за спеціальністю «внутрішні хвороби» подана до офіційного захисту, науковий керівник – професор Распутіна Леся Вікторівна.
Є автором та співавтором 40 друкованих наукових праць, з них 3 деклараційні патенти на корисну модель. Результати наукової роботи доповідала на 13 науково-практичних конференціях, в тому числі ХVI та ХVII Національний конгрес кардіологів України, Европейський аритмологічний конгрес EHRA 2018 (м. Барселона).
Проводить практичні заняття з пропедевтики внутрішньої медицини із студентами 3 курсу медичного факультету №1 та з англомовними студентами.
Курує пацієнтів кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда КНП «Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології».

Побережець Віталій Леонідович


асистент, доктор філософії (PhD), помічник ректора ЗВО із виховної роботи та соціально-гуманітарних питань

В 2016 році закінчив медичний факультет №1 ВНМУ ім. М.І Пирогова за спеціальністю «Лікувальна справа».
2016 – 2020 р.р. – старший лаборант кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
2016 – 2018 р.р – інтернатура за спеціальністю «Внутрішні хвороби».
2021 р. – спеціалізація із пульмонології.
2018 – 2022 р.р. – аспірант кафедри. 01.06.2022 захистив дисертацію на тему «Хронічне обструктивне захворювання легень у поєднанні з дисфункцією скелетних м’язів: клініко-функціональні особливості та індивідуалізація лікування» на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю «Медицина».
Із 2014 р. член Європейського респіраторного товариства, де із 2019 року займає ряд ключових позицій: голова групи 01.04 «Цифрові та мобільні технології в пульмонології», член робочої групи із цифрової медицини, член комітету довгострокового планування Асамблеї 1, запрошений редактор монографії «Цифрова респіраторна охорона здоров’я»; член Клінічної дослідницької коллаборації «CONNECT»
2016 р. – номінант Премії НАМН України за значні успіхи в науковій діяльності.
Із 2018 р. член Європейської академії алергології та клінічної імунології.
Із 2023 р. – співголовуючий у розробці рекомендацій Американського торакального товариства із домашнього моніторування хворих.
Із 2022 р. – рецензент Європейської ради із акредитацій в пневмонології (EBAP).
Із 2023 р. – національний делегат від України в Асамблеї GOLD.
Виконав більше 50 рецензій у 17 міжнародних журналах, 14 з яких індексуються в наукометричних базах даних Web of Science Core Collection та/або Scopus
Проводить лікувальну роботу у пульмонологічному відділенні МКЛ №1 м. Вінниця.
Рівень володіння англійською мовою – C1 (TOEFL iBT– 97 балів).
Із 2019 р. – експерт із акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
2015-2022 р.р. – голова профкому студентів ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
2022-2023 р.р. – заступник декана медичного факультету №1.
Із 2023 р. – помічник ректора ЗВО із виховної роботи та соціально-гуманітарних питань.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

YOUTUBE

Моцюк Віталій Миколайович


асистент, доктор філософії (PhD), відповідальний за інформаційно-аналітичну роботу, модерацію електронних журналів та сайту кафедри

У 2010 році закінчив лікувальний факультет ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
У 2012 р. завершив навчання в інтернатурі за спеціальністю «внутрішні хвороби» на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2012 р. по 2014 р. працював на посаді лікаря – терапевта відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування.
З 2014 р. по 2018 р. працював лікарем – терапевтом у ПМП МЦ «Пульс», а також за сумісництвом на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова на посаді старшого лаборанта.
У 2017 році отримав другу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «внутрішні хвороби».
У 2019 році пройшов спеціалізацію за фахом "гастроентерологія".
З 2018 по 2019 р. працював старшим лаборантом на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини.
З 2019 по 2023 р. навчався в аспірантурі за спеціальністю 222 - Медицина, галузі знань 22 - Охорона здоров'я.
У грудні 2023 р. захистив дисертаційну роботу на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) на тему "Мальнутриція та саркопенія у хворих на цироз печінки: поширеність, прогностичне значення, можливості корекції" (науковий керівник - професор Пентюк Н.О.).
Проводить практичні заняття зі студентами, в т.ч. нерезидентами з дисциплін "пропедевтика внутрішньої медицини", "сестринська практика", "догляд за хворими".
Відповідає за інформаційно-аналітичну роботу на кафедрі, модерує електронні журнали та сайт кафедри.
Бере активну участь у науково-практичних конференціях міжнародного, національного та регіонального рівнів. Є членом Європейської асоціації з вивчення печінки (EASL).
Бере участь в клінічних дослідженнях терапевтичного напрямку як співдослідник.

GOOGLE SCHOLAR

SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

RESEARCH GATE

Одноріг Юлія Олегівна


викладач-стажист, аспірант кафедри

У 2021 році закінчила медичний факультет №1 ВНМУ ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «лікувальна справа» з відзнакою.
2021-2023 р.р. - навчання в інтернатурі за спеціальністю «внутрішні хвороби» на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова та на базі КНП «Вінницька міська клінічна лікарня №1».
З 2021 - 2023 р. працювала на посаді старшого лаборанта кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
З 2023 року навчається в аспірантурі за спеціальністю 222 – Медицина.
Напрямок наукових досліджень – діагностичне та прогностичне значення біомаркерів активації макрофагів у пацієнтів з декомпенсованим цирозом печінки. (науковий керівник – професор Пентюк Н.О.).
Працювали на кафедрі

Мостовой Юрій Михайлович


Роки роботи на кафедрі: 1984 - 2022

завідувач кафедри (1994-2022), професор, заслужений лікар України, доктор медичних наук

Трудовий шлях:

Закінчив Вінницький медичний інститут, лікувальний факультет, за спеціальністю лікувальна справа у 1977 р. У 1983 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук «Виникнення та особливості перебігу туберкульозу легень у осіб з різними соматотиповими характеристиками та антигенними системами крові» за спеціальністю «Фтизіатрія», у Київському ордена Трудового Червоного Прапора НДІ туберкульозу, пульмонології та грудної хірургії ім. академіка Ф.Г. Яновського. Науковий керівник д. мед. н., професор Березовський Б.А., науковий консультант к. мед. н., доцент Коган Б.Й. У 1984-1991 рр. працював асистентом кафедри пропедевтики внутрішніх захворювань Вінницького державного медичного університету ім. М. І. Пирогова. У 1989 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук «Роль спадкових факторів в розвитку хронічного бронхіту» за спеціальністю пульмонологія у Центральному науково-дослідному інституті туберкульозу, м. Москва, консультант – академік АМН СРСР О.Г. Хоменко. Професор кафедри пропедевтичної терапії з 1992 року. У 1994 році очолив кафедру пропедевтики внутрішніх хвороб.

Наукова діяльність:

Професор Мостовой Ю.М. активно розробляв та впроваджував декілька інноваційних наукових напрямків. Суттєві досягнення було отримано при виконанні дисертаційних робіт, присвячених вивченню антигенів крові, генетичних факторів та їх зв’язку з перебігом захворювань. Результатом стали кандидатські дисертації: Томашкевич Г.І. (2000) «Особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у осіб з обтяженою спадковістю, різними гематологічними маркерами крові та соматотиповими характеристиками» та Ткаченко Т.В. (2001) «Особливості перебігу бронхоектатичної хвороби у осіб з обтяженою спадковістю, різними антигенними структурами крові та соматотиповими характеристиками». Цей напрямок досліджень знайшов своє продовження і сьогодні. Під керівництвом професора Мостового Ю.М. виконується робота, присвячена вивченню поліморфізму гену ADRB2 та його впливу на клінічний перебіг та ефективність лікування хронічного обструктивного захворювання легень «Особливості клінічного перебігу та ефективності лікування хронічного обструктивного захворювання легень в залежності від поліморфізмів гену ADRB2» (виконавець Дмітрієв К.Д.).
Значна увага була зосереджена на вивчення хронічних обструктивних захворювань легень. Під керівництвом Юрія Михайловича були захищені дисертаційні роботи Распутіної Л.В. (2001) «Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів у різних статево-вікових та професійних контингентів населення» (науковий керівник проф. Мостовой Ю.М.). та Слепченко Н.С. (2005) «Вплив паління на функцію зовнішнього дихання, показники якості життя у підлітків», виданий посібник «Синдром гіперреактивності бронхів» (2002), монографію «Тютюнопаління: культуральні та медико-соціальні аспекти» (2012). Проблемі бронхіальної астми були присвячені наступні дисертаційні дослідження: Коцур Л.Д. (2010) «Поширеність недіагностованої бронхіальної астми у дітей, вплив різних медикаментозних програм на прогноз та показники якості життя»; Галінської В.О. (2007) «Перебіг бронхіальної астми в осіб, інфікованих Chlamydia pneumoniae»; Попенко Н.В. (2010) «Вплив системної та інгаляційної ГКС-терапії на розвиток остеопорозу у хворих бронхіальною астмою»; Овчарук М.В. (2009) «Важкі загострення бронхіальної астми: клінічний та фармакоекономічний аналіз».
Під керівництвом професора Мостового Ю.М. активно проводились дослідження особливостей перебігу пневмонії у різних груп пацієнтів. Проведено ретроспективний (1985-1997 роки) аналіз етіологічної діагностики та особливостей перебігу пневмонії у молодих осіб, що проходили строкову службу, що лягло в основу кандидатської дисертації Демчук А.В. У досліджені оцінено поширеність антибіотикорезистентних збудників пневмонії серед пацієнтів, що захворіли в умовах закритого колективу, проведено порівняння етіологічних та клінічних особливостей перебігу негоспітальної пневмонії в різних соціальних групах осіб молодого віку – військовослужбовців, цивільних громадян та тих, хто зловживає наркотичними препаратами. Вперше в України проведено фармакоепідеміологічний та фармакоекономічний аналіз антибіотикотерапії негоспітальної пневмонії, результати дослідження доповідались на Конгресі Європейського Респіраторного Товариства (ERS) у 2003 році, було отримано Срібний Грант ERS. Захищена кандидатська дисертація Демчук А.В. (2003) «Особливості клінічного перебігу негоспітальної пневмонії у осіб молодого віку різних соціальних груп». Продовжили тему пневмонії наукові дані, що отримані в дисертаційному дослідженні Вільцанюк О.О. «Клініко-морфологічна характеристика перебігу негоспітальної пневмонії на тлі прихованої поліорганної патології». У 2014 році наукові дослідження Вільцанюк О.О. виконані під керівництвом професора Мостового Ю.М. були високо оцінені та призначено стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених згідно постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки.
За ініціативи та під керівництвом Ю.М. Мостового із середини 2000-х років розроблено та впроваджено актуальний напрямок з вивчення поєднання хронічних та гострих захворювань внутрішніх органів. Особливості клінічного перебігу негоспітальної пневмонії на тлі поширених хронічних захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, цукрового діабету, оцінка соціального та матеріального тягаря їх поєднання висвітлено у дисертації на здобуття ступеня доктора медичних наук Демчук А.В. Вперше встановлено, що поєднання хронічної серцево-судинної патології та пневмонії є найбільш загрозливими для життя пацієнта як під час епізоду негоспітальної пневмонії так і після одужання від неї протягом 30 місяців, спричиняючи значимо більший ризик смерті та ускладнень, зокрема прогресування серцевої недостатності. Необхідність лікування хронічних супутніх захворювань паралельно з призначенням антибіотиків та інших препаратів при негоспітальній пневмонії призводить до значної поліпрагмазії та виникнення небажаних побічних ефектів – неконтрольованої гіпоглікемії або гіперглікемії у хворих з цукровим діабетом, рефрактерної серцевої недостатності, порушень ритму, антибіотик асоційованої діареї, кандидозу слизових оболонок та інше. Результати дослідження доповідались на 38 науково-практичних конференціях та з’їздах в Україні, міжнародних конгресах ERS та ESCMID, опубліковано 56 статей та тез доповідей.
Ще одним вагомим напрямком наукової діяльності професора Мостового Ю.М. та його учнів є вивчення проблем раціональної антибіотикотерапії, яке було розпочато з середини 90-х років. У цей період вийшли методичні рекомендації та лекція «Антибіотикотерапія негоспітальної пневмонії». У 1997 році на базі Вінницького ВМЦ ВПП було проведено першу в Україні «Школу з антибіотикотерапії» за участі провідних вітчизняних науковців та вчених з країн СНД, де вперше обговорювались засновані на даних доказової медицини узгоджувальні документи та керівництва з антибіотикотерапії інфекційних захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів, сечової системи, септичного ендокардиту, пептичних виразок, сепсису.
У 2010-2013 рр. одночасно з фармакоепідеміологічним моніторингом застосування антибіотиків в Україні під керівництвом Ю.М. Мостового співробітники кафедри та МКЛ №1 приймали участь у міжнародному багатоцентровому дослідженні з вивчення антибіотикорезистентності провідних збудників інфекцій дихальних шляхів S. pneumoniae та H. influenza – SOAR (спонсор компанія ГлаксоСмітКляйн). У дослідженні вперше були отримані відомості щодо динаміки чутливості зазначених патогенів до антибіотиків, що дозволило обґрунтовано відкоригувати національні рекомендації з лікування бактеріальних загострень ХОЗЛ та негоспітальної пневмонії. Результати досліджень з фармакоепідеміології та антибіотикорезистентності доповідались на щорічних конгресах Європейського Товариства з Клінічної Мікробіології та Інфекційних Хвороб (ESCMID) та ERS.
Для впровадження сучасних принципів раціональної антибіотикотерапії у рутинну медичну практику було видано ряд довідників-посібників, які користуються популярністю серед лікарів: «Антибіотики у таблицях і схемах: у фокусі – амоксицилін», «Антибіотики у таблицях і схемах: у фокусі – макроліди», «Негоспітальна пневмонія, ключові положення».
У 2002 році вперше вийшли друком дані щодо адаптації опитувальника з якості життя MOS SF36 за авторством Фещенко Ю.І., Мостового Ю.М. та Бабійчука Ю.В. В Україні на той час не існувало вітчизняних опитувальників для оцінки якості життя. Сама якість життя почала активно вивчатись саме на початку 2000 років та розглядатись, як один із інструментів оцінки ефективності лікування, впливу захворювання на людину. Було створено українську версії опитувальника шляхом мовної та культурної адаптації з наступною оцінкою її валідності. Українська версія опитувальника показала високу інформативність та чутливість при бронхіальній астмі. У наступних дослідженнях активно застосовувалась при оцінці параметрів якості життя при інших нозологіях: Бабійчук Ю.В. (2002) «Динаміка первинної інвалідності, фактори ризику її виникнення, показники якості життя хворих бронхіальною астмою»; Цимбалюк Н.В. (2009) «Клініко-епідеміологічні аспекти тромбоемболії легеневої артерії. Вплив антикоагулянтної терапії на клінічні характеристики та параметри якості життя»; Константинович Т.В. (2011) «Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя».
Юрій Михайлович одним із перших в Україні почав вивчати проблему коморбідних вегетативних та психосоматичних розладів в структурі захворювань внутрішніх органів. Результатом цього напрямку досліджень стали сумісні дослідження з Константинович Т.В. Вперше в Україні на підставі клінічних, лабораторних, інструментальних, функціональних, психологічних та фармакоекономічних досліджень було дано нове вирішення актуальної проблеми пульмонології – удосконалена діагностика супутніх соматопсихічних станів, коморбідних бронхіальній астмі, встановлені їх поширеності та тип, визначені особливості клініко-функціонального перебігу захворювання, показники якості життя та загальні витрати на лікування за клінічного фенотипу бронхіальної астми, що поєднується з соматопсихічною дисфункцією, доведена доцільність та економічна рентабельність використання психотропних препаратів в комплексному лікуванні пацієнтів, що дозволить підвищити ефективність терапії та сприятиме оптимізації контролю над перебігом бронхіальної астми. У 2003 році був виданий посібник Мостовой Ю.М., Томашкевич Г.І., Константинович Т.В. (2003) «Фармакоепідеміологічні та фармакоекономічні дослідження у медицині: [навч. посіб.]. МОЗ України. Вінниця, 79». Продовження проблеми вивчення фармакоекономіки у пацієнтів ХОЗЛ та вивчення прихильності до терапії стала дисертаційна робота Сідорова А.А. (2020) «Прихильність до базисної терапії при ХОЗЛ та її вплив на клінічні та фармакоекономічні показники» (науковий керівник проф. Мостовой Ю.М.).
Професор Мостовой Ю.М. є одним із фундаторів вивчення коморбідності при хронічних захворюваннях органів дихання в Україні. Вперше було показано, що хронічні захворювання органів дихання, як правило поєднуються з хронічними захворюваннями інших систем та органів. Найбільш частою коморбідністю є поєднання ХОЗЛ та захворювань серцево-судинної системи. Проблема коморбідності вивчена при артеріальній гіпертензії, серцевій недостатності, ішемічній хворобі серця, аритміях. Розроблено та впроваджено у практичну роботу алгоритми діагностики та диференційної діагностики задишки при поєднаному перебігу ХОЗЛ та серцево-судинних захворювань. За 10 річний період вивчення даної проблеми професором Мостовим Ю.М. та його учнями виконано оцінку великої кількості сучасних діагностичних методів, розроблено та впроваджено схеми антигіпертензивної терапії пацієнтів з супутнім ХОЗЛ. За матеріалами роботи опубліковано 96 праць, 18 статей, 3 патенти, 4 інформаційних листа. Матеріали доповідались на міжнародних та вітчизняних кардіологічних та респіраторних форумах. За матеріалами такого напрямку захищено 1 кандидатська та 1 докторська дисертація: Колошко О.М. (2002) «Вплив бронхіальної астми на функціональний стан серцево-судинної системи», Распутіна Л.В. (2013) «Епідеміологія, особливості клініки та лікування хворих на гіпертонічну хворобу при поєднанні з ХОЗЛ».
Юрій Михайлович з 1999 року був членом спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 з захисту докторських та кандидатських дисертації при ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України». Мостовой Ю.М. входив до складу робочої групи зі створення державних настанов «Негоспітальна пневмонія», «Хронічне обструктивне захворювання легень», «Бронхіальна астма». Член редакційної ради трьох фахових видань «Український пульмонологічний журнал», «Астма та Алергія», «Український хіміотерапевтичний журнал», медичної газети «Здоров’я України».

Видавнича діяльність:

Видані 7 монографій, 35 навчальних посібників. Отримані 33 патенти, 18 рацпропозицій та впроваджень, 7 грантів за наукові досягнення.
Серед найбільш вагомих праць, що вийшли під керівництвом та за участі
Ю.М. Мостового слід відмітити:
1. Мостовой Ю.М., Константинович Т.В., Мороз Л.В., Демчук А.В., Слепченко Н.С., Вільцанюк О.О., Попович О.О., Довгань А.О., Чічірельо-Константинович К.Д., Дмітрієв К.Д., Побережець В.Л. (2022). Сучасні інструментальні методи дослідження в діагностиці захворювань органів дихання. Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, терапевтів, пульмонологів, сімейних лікарів. 308.
2. Мостовой Ю.М., Распутіна Л.В., Обертинська О.Г. та ін. (2022) Сучасні додаткові методи обстеження серцево-судинної системи: навчальний посібник за ред. проф. Ю.М. Мостового. - Львів: Видавець Марченко Т.В. 288.
3. Y.M. Mostovoy, A.V. Demchuk, T.V. Konstantynovych, T.D. Danilevych,
V.L. Poberezhets. (2016, 2017, 2018, 2019). Guide to case report writing, history taking and physical examination of the therapeutical patient. Textbook for the medical students by Ukrainian, English or Russian. 2 nd, 3 d, 4nd, 5 th edition with correction and added. Vinnytsia: Center DZK. 120.
4. Мостовий Ю.М., Томашкевич Г.І., Константинович-Чічірельо Т.В. (2003) Фармакоепідеміологічні та фармакоекономічні дослідження у медицині: навчальний посібник. 108.
5. Мостовой Ю.М., Чекман І.С., Степанюк А.Г., Бурдейна Л.В. Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність: діагностика, клініка, лікування (Навчальний посібник) Вінниця: ДП ДКФ, 2012 – 240 с.
6. 20 невідкладних станів (Навчальний посібник) За ред. проф.
Ю.М. Мостового Вінниця: ДП «ДКФ», 2010. - 56 с
7. 30 невідкладних станів у терапії (Навчальний посібник) За ред.. проф. Ю.М. Мостового Вінниця: ДП ДКФ, 2012 – 112 с.
8. Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Антибіотики у таблицях і схемах: у фокусі – амоксіцилін (Практичний посібник) Київ, Ферзь, 2012. – 48 c.
9. Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Антибіотики у таблицях і схемах: у фокусі – макроліди (Практичний посібник) Київ, Ферзь, 2012. – 54 c.
10. Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Бронхіальна астма. Ключові положення Київ, АстраЗенека, 2015. – 8 с.
11. Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Бронхіальна астма. Хронічне обструктивне захворювання легень. Ключові положення. Київ, Берінгер Інгельхайм РЦВ Гмбх. Енд. Ко КГ, 2015. – 8 с.
12. Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Негоспітальна пневмонія, ключові положення Київ, ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна», 2015. –16 c.
13. Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Пневмонія. Бронхіальна астма. ХОЗЛ. Базова інформація. Київ, РВХ Ферзь, 2015. –12 c.
14. Фещенко Ю.І., Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Хронічне обструктивне захворювання легень: ключові положення (GOLD 2017). Київ, АстраЗенека, 2017. – 10 с.
15. Фещенко Ю.І., Мостовой Ю.М., Демчук А.В. Хронічне обструктивне захворювання легень: ключові положення (GOLD 2019) для лікарів сімейної медицини та загальної практики). АстраЗенека UA-1084, 2019. – 28 с.
16. Ішемічна хвороба серця, гострий коронарний синдром: ключові положення: Тези лекцій / За ред. проф. Ю.М.Мостового, проф. Л.В. Распутіної – Київ: Центр ДЗК, 2017 – 96 с.
17. Мостовой Ю.М., Распутіна Л.В., Распутін В.В. Сучасні інструментальні методи діагностики ішемічної хвороби серця: Методичні рекомендації для студентів, лікарів-інтернів, сімейних лікарів. – Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика», 2009. – 52 с.
18. Мостовой Ю.М., Распутіна Л.В., Сидоров А.А. Особливості клінічного перебігу і тактика лікування захворювань серця та судин на тлі хронічних неспецифічних захворювань легень. – Вінниця, 2005. – 111 с.
19. Мостовой Ю.М., Распутіна Л.В. Синдром гіперреактивності бронхів. – Вінниця, 2003. – 63 с.

Європейські форуми та товариства:

Професор Мостовой Ю.М. був одним з організаторів першого з’їзду пульмонологів, який проведений у м. Вінниця. Неодноразово брав участь як доповідач та модератор на з’їздах та конгресах в Україні, був учасником багатьох зібрань Європейського Респіраторного Товариства (ERS), Американського Торакального Товариства (ATS), Європейського Товариства з Клінічної Мікробіології та Інфекційних Хвороб (ESCMID).
Участь в міжнародних клінічних наукових дослідженнях
Із 1991 р. Юрій Михайлович є головним дослідником в наукових багатоцентрових рандомізованих дослідженнях з клінічної ефективності та безпеки нових фармакологічних препаратів, які використовуються в лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію, бронхіальну астму, хронічне обструктивне захворювання легень, гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, цукровий діабет, порушення ритму серця, серцеву недостатність, ревматоїдний артрит, неалкогольну жирову хворобу печінки, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона та інші, ІІ-ІV фаз.

Діяльність навчально-педагогічна:

З приходом Юрія Михайловича у пропедевтиці внутрішньої медицини почалися глобальні зміни. Класична дисципліна поступово стала набувати ознак сучасної пропедевтики внутрішньої медицини. Впроваджений синдромальний підхід до діагностики розповсюджених захворювань внутрішніх органів, в основі якої лежать дані міжнародних консенсусів. Вперше були створені мультимедійні презентації лекцій, інформація у яких щорічно оновлювалась з появою нових підходів до обґрунтування діагнозу. Пізніше презентації були доповнені аудіозаписами дихальних та серцевих шумів. Лекційна зала була завжди заповнена. Студентів приваблювали харизма, викладання матеріалу Юрієм Михайловичем. Ясний легеневий звук під час перкусії легень, яку він демонстрував під час лекції, було чутно на останніх рядах і через гучність звуку і через тишу, яка панувала в аудиторії. Щоденно Юрій Михайлович відвідував практичні заняття. Цікавився підготовкою студентів, методикою проведення заняття, роботою студентів з пацієнтами, звертав увагу на основні питання, які обов’язково мав засвоїти студент.
Видані навчальні посібники «Ситуаційні задачі з пропедевтики внутрішніх захворювань» за редакцією професора Мостового Ю.М. Посібник рекомендований Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України» для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації (протокол № 1 від 15.01.2001 р. засідання Комісії з медицини Науково-медичної ради Міністерства освіти і науки України) та «Керівництво з клінічного обстеження терапевтичного хворого та написання історії хвороби/Guide to case report writing, history taking and physical examination of the therapeutical patient/Руководство по клиническому обследованию терапевтического пациента и написанию истории болезни», укладачі Ю.М. Мостовой, Демчук А.В., Константинович Т.В., Данілевич Т.Д., Побережець В.Л., рекомендований Центральним методичним кабінетлм з вищої медичної освіти МОЗ України» як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів МОЗ України (22.12.2016 р., лист №23-19/498).
На кафедрі пропедевтики вперше в університеті почали проводитись підсумкові заняття з методів обстеження дихальної, серцево-судинної, травної систем у формі об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ 1).
Мостовой Ю.М. є гарантом освітньої наукової програми зі спеціальності 222 «Медицина».

Просвітницька та лікувальна діяльність, вклад в розбудову охорони здоров’я України:

Загальний лікарський стаж – 46 років. Юрій Михайлович є лікарем вищої кваліфікаційної категорії з фаху «Терапія», сертифікований спеціаліст з фаху «Пульмонологія», «Кардіологія», «Гастроентерологія». Постійно консультував терапевтичне, пульмонологічне, гастроентерологічне відділення та відділення реанімації та інтенсивної терапії КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1», кардіологічного відділення Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. З середини 90-х років минулого століття Мостовой Ю.М. став ініціатором першої на Вінниччині інформаційно-освітньої телевізійної медичної програми «Пульс», був її сценаристом та ведучим. Надалі вона перетворилась в телепрограму «Лінія здоров´я», в якій Мостовой Ю.М. був консультантом.
З 1994 р. кафедра впродовж більш 30 років традиційно в березні проводять науково-практичну конференцію «Терапія: сучасні досягнення та перспективи», яка є найбільшим в Україні регіональним освітнім заходом із залученням провідних фахівців з кардіології, пульмонології, гастроентерології, терапії, а також науковців та практичних лікарів. З 1997 року конференція набула державного рівня та увійшла до переліку заходів, що проводяться під патронатом МОЗ та АМН України.
З 2018 року Мостовой Ю.М. є організатором проведення щорічної науково-практичної конференції «Досягнення сучасної кардіології – лікарю загальної практики та сімейної медицини», де розглядаються найбільш актуальні проблеми діагностики та лікування захворювань серцево-судинної системи, які варто знати лікарям загальної практики та сімейної медицини.
За ініціативи проф. Ю.М. Мостового, підтримки Вінницького міського голови у 2008 році було створене сучасне рентген-операційне відділення, яке наразі є структурним підрозділом Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Відділення є лідером серед кардіоваскулярних центрів в Україні. Під керівництвом Мостового Ю.М., співробітники кафедри пропедевтики внутрішньої медицини проводили та проводять освітню роботу серед лікарів кардіологів Вінницької області. Так у 2009 році було проведено 10 денний майстер-клас «Тромболітична терапія у лікуванні гострого інфаркту міокарда»; у 2010 році – тренінг «Гострий коронарний синдром: сучасні підходи до лікування». В 2015 році було проведено 10 засідань кардіологічної школи для лікарів екстреної медичної допомоги, первинної ланки, кардіологів та терапевтів ЛПЗ Вінницької області, де висвітлювались питання діагностики та лікування гострого коронарного синдрому, показів і діагностичних можливостей коронарографії та тактики ведення пацієнтів після ГКС. У 2018-2019 році були проведені виїзні тренінги в 10 районах області на тему «Гострий коронарний синдром: тактика лікаря на різних етапах надання медичної допомоги. Принципи серцево-легеневої реанімації», де лікарі прослухали цикл лекцій щодо курації пацієнтів з ГКС, розібрали практичні кейси та відпрацювали практичні навички розшифровки ЕКГ, вибору тактики ведення пацієнтів, алгоритмів серцево-легеневої реанімації.
В 2011 – 2012 році Мостовой Ю.М. став автором ідеї та модератором освітнього проекту «Астма-школа», а в 2016 році - «Подільська респіраторна школа». Метою цих проектів було надати лікарям найсучасніші знання з лікування гострих та хронічних захворювань органів дихання у дорослих і дітей, що відповідають міжнародним та національним узгоджувальним документам. У рамках цих проектів проводилось також навчання для пацієнтів.
У 2015 році Мостовой Ю.М. був генератором ідеї створення та запровадження муніципальної програми «Гіпертензія», метою якої є зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності від АГ шляхом забезпечення доступності лікування АГ для пацієнта за рахунок часткового відшкодування коштів міською владою та лібералізації виробниками цін на атигіпертензивні ліки. У рамках цієї програми під редакцією Мостового Ю.М. вийшли в світ «Методичні рекомендації з лікування артеріальної гіпертензії в рамках муніципального проекту «Гіпертонія»». Також в 2016 році Мостовой Ю.М. був ініціатором розробки та впровадження муніципальної профілактичної програми «Стоп грип», що передбачає відшкодування 50% вартості вакцини за рахунок бюджетних коштів з метою зменшення захворюваності на грип та попередження ускладнень шляхом вакцинації. Цей проект немає аналогів в жодному місті України.
З 1999 року за редакцією Мостового Ю.М. щорічно видається довідник-посібник «Сучасні класифікації та стандарти лікування захворювань внутрішніх органів», в якому наведено класифікації, стандарти діагностики та лікування поширених захворювань внутрішніх органів на основі існуючих в країні та світі узгоджувальних документів. У 2018 році довідник був включений до Національної Книги рекордів України в номінації «Книга в сфері медицини, що має найбільшу кількість перевидань». Видання має величезний попит та популярність серед лікарів України.
Мостовой Ю.М. є автором ряду оригінальних видань у форматі «кишеньковий довідник», а саме «Пневмонія», «Бронхіальна астма», «ХОЗЛ», «Кашель», «Гіпертонічна хвороба», ініціатором та редактором довідників-посібників «30 невідкладних станів в терапії», «20 невідкладних станів в терапії», «Аналізи: нормативні показники, трактування змін», «Оптимізація лікування хворих бронхіальною астмою шляхом корекції вегетативних розладів», «Інструментальні методи дослідження функції зовнішнього дихання при захворюваннях бронхо-легеневої системи», «Тромбоемболія легеневої артерії сучасні стандарти діагностики та лікування», «Соматопсихічні розлади в клініці внутрішніх хвороб: етіопатогенез, клініка, діагностика, лікування», «Бронхіальна астма як модель соматопсихіатрії», «Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність: діагностика, клініка, лікування», «Антибіотики в таблицях і схемах. У фокусі макроліди» «Негоспітальна пневмонія - ключові положення», «Пневмонія. Бронхіальна астма. ХОЗЛ. Базова інформація», «Небулізація лікарських засобів. Нові можливості інгаляційної терапії», «Ішемічна хвороба серця, гострий коронарний синдром: ключові положення», «Бронхіальна астма. Питання та відповіді», «100 питань з артеріальної гіпертензії», «Синдром гіпереактивності бронхів», «Сучасні інструментальні методи діагностики ішемічної хвороби серця», «Тютюнопаління. Культуральні та медико-соціальні аспекти» , «Раціональна антибіотикотерапія пневмоній», «Пневмонія – сучасний стан питання», «Вибрані лекції з терапії».
Мостовой Ю.М. є головою Вінницького терапевтичного товариства, головою громадської організації «Асоціація лікарів Поділля», засідання яких проводились щомісячно в МКЛ №1 з 1994 року. Також є радником на громадських засадах з питань охорони здоров’я міського голови. Юрій Михайлович Мостовой був рецензентом та членом груп експертів з внутрішньої медицини клініко-експертних комісій Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації.

Публіцистична діяльність:

“Тяга до письменництва в мене була завжди. Я вів щоденники, виписував афоризми, робив замальовки, писав довгі хитромудрі листи. Все це ще більше загострилося у старшому віці, коли мені до рук потрапила книга К. Паустовського „Час великих очікувань”. Вона справила на мене незабутнє враження. Я заразився журналістикою! ” - згадує Юрій Михайлович.
Навчаючись на 2 курсі медичного інституту Юрій Михайлович почав писати тексти до сценаріїв КВК. Його оповідання друкувались в газетах та журналах. Було написано сотні оповідань, які публікувались у багатьох газетах та журналах, виступав на творчих вечорах в редакціях газет, в театрі. В кінці 90-х у видавництві «Молодь» було видано книгу оповідань «Завтра буде не так…».
У 1996 році Юрій Михайлович став ініціатором створення книги «Борис Соломонович Шкляр. 100-летию со дня рождения посвящается». Книга містить у собі автобіографічну повість Б.С. Шкляра, дві просвітницько-деонтологічні статті та спогади людей, які знали його в різні роки. Пізніше став ініціатором відкриття меморіальної дошки Б.С. Шкляру у будинку, де він проживав. Також у 1996 році Юрій Михайлович Мостовой до 60-річчя заснування кафедри видав книгу «Кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб (Історично-документальний нарис) 1936-1996».
У 2004 році Юрій Михайлович став ініціатором видання книги «Мы прошли через ад» . Це спогади батьків Юрія Михайловича – Мостових Михайла Наумовича та Олександри Григорівни, мешканців м. Немирів (Вінницька область), про долю єврейського населення міста у роки фашистської окупації. В цій книзі вони розповідають про трагедію, яку на нашу землю приніс фашизм.
У 2016 році з нагоди 80-річчя кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Юрій Михайловичем видано книгу спогадів про навчання на кафедрі колишніх студентів «Аускультація пам’яті» та створено документальний фільм про історію кафедри «Пропедевтика – минуле і сьогодення» .
У 2005 році було видано книгу «Зигзаги мысли» , в 2011 році - «Перо в обьятьях стетоскопа» , у 2018 році - книгу «Вектори думки» . Опубліковано багато оповідань, серед яких: «Плацкартна ідилія», «Нічне чергування», «Лист до друга», «Брюссельський урок», «Антибиотики! Из плесени на Олимп!», «Побачити Париж і…», «Чорт поплутав», «Килинів діагноз», «Перо в объятьях стетоскопа», «О круглой дате замолвите слово». Також були написані п’єси «Приступ удушья с благоприятным исходом», «Бренд та генерики - не близнюки ми! Ні!», «Фармацевтичний парад. Слава Богу, перезимували!». Юрій Михайлович писав у книзі «Вектори думки»: “Всі мої п’єси перетворювались на спектаклі і оживали, дякуючи артистам Вінницького обласного театру ляльок, а особливо, завдяки головному режисеру театру Олександру Свіньїну. Саме він вдихав життя в моїх героїв. Він їм придумував костюми, знаходив форму подання матеріалу, фантазував над декораціями і музичним супроводом”. Разом з артистами театру спектаклі ставились в Києві, Одесі, Львові, Івано-Франківську і усюди був успіх.

Визнання досягнень:

У 2014 р. указом Президента України Мостовому Ю.М. присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України». За ініціативну діяльність в сфері організації охорони здоров’я у Вінницькій області та м. Вінниці його неодноразово нагороджено грамотами та подяками Вінницької обласної державної адміністрації й Вінницької міської ради. Мостовой Ю.М. отримав звання «Людина року» у Вінницькій області в номінації «Діяч Науки» (2014), почесну відзнаку «За заслуги перед Вінниччиною» (2016), медаль Національної медичної палати України “За вірність клятві Гіпократа” (2016) та почесну грамоту МОЗ України (2020). Нагороджений «Подякою за вірність медицині» рішенням Правління української Федерації Професійних Медичних Об’єднань (2022).
Інформація щодо наукової та професійної діяльності ім’я професора Мостового Ю.М. внесено до Енциклопедії сучасної України (том 22, 2019) . За підтримки Національної академії наук України та національних галузевих академій наук вийшло іміджево-презентаційне видання «Науковці України − еліта держави», метою проекту є представлення плеяди вітчизняних науковців, чиї знання, досвід, талант та наукові досягнення зміцнюють науковий потенціал держави та створюють основи розвитку економіки та суспільства. У даному виданні розміщений допис про біографічний, трудовий та творчий шлях Юрія Михайловича Мостового.


SCOPUS

WEB OF SCIENCE

ORCID

Моцюк Ольга Миколаївна


Роки роботи на кафедрі: 2007 - 2020

асистент, магістр медицини

У 2004 році закінчила лікувальний факультет ВНМУ ім. М.І. Пирогова з відзнакою.
З 2004 по 2005 р. навчалась у інтернатурі та магістратурі на кафедрі внутрішньої медицини №3 ВНМУ за спеціальністю «внутрішні хвороби». Виконала та успішно захистила науково-кваліфікаційну роботу на здобуття ступеня магістра медицини на тему «Клінічна ефективність різних методів корекції електрофізіологічної та міокардіальної дисфункції при хронічній фібриляції передсердь у хворих на ішемічну хворобу серця, ускладнену хронічною серцевою недостатністю», науковий керівник проф. Денисюк В.І.
В період з 2005 по 2007 рік навчалась у клінічній ординатурі за фахом терапія.
З 2007 по 2015 рр. працювала на посаді старшого лаборанта на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2010 по 2021 р. працювала лікарем-ординатором терапевтичного відділення Вінницької міської клінічної лікарні №1, здобула вищу категорію за спеціальністю «терапія».
З 2016 по 2020 рр. працювала на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини на посаді асистента за сумісництвом. Проводила практичні заняття зі студентами 2 та 3 курсів з дисциплін «догляд за хворими», «пропедевтика внутрішньої медицини».
Брала активну участь у науково-практичних конференціях регіонального та національного рівня, міському терапевтичному товаристві. Має 7 друкованих праць у фахових виданнях України. Брала участь у міжнародних рандомізованих клінічних дослідженнях пульмонологічного та ендокринологічного профілю в якості співдослідника.
Зарекомендувала себе як висококваліфікований фахівець, дуже уважний і чуйний лікар, справедливий та відповідальний викладач, який користується повагою серед колег, студентів та пацієнтів.

GOOGLE SCHOLAR

Цимбалюк Наталія Вікторівна


Роки роботи на кафедрі: 2014 - 2020

асистент, кандидат медичних наук

У 2001 р. закінчила лікувальний факультет Вінницького державного медичного університету імені М.І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа».
З 2001 по 2002 р. проходила інтернатуру у Вінницькій міській клінічній лікарні №1.
З 2002 по 2004 р. роки навчалась у клінічній ординатурі на кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
У 2010 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за темою: «Клініко-епідеміологічні аспекти тромбоемболії легневої артерії на її перебіг та параметри якості життя» у спеціалізованій вченій раді Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.І. Яновського під керівництвом професора Юрія Михайловича Мостового.
З 2014 по 2020 працювала на посаді асистента кафедри пропедевтики внутрішньої медицини.
Проводила практичні заняття зі студентами 2-3 курсу, в тому числі іноземними студентами.
Була співвиконавцем планової науково-дослідної роботи кафедри та співавтором наукових та методичних видань: «Сучасні класифікації та стандарти лікування розповсюджених захворювань внутрішніх органів», «30 невідкладних станів». Автор більше 20 наукових публікацій.
GOOGLE SCHOLAR

Афанасюк Іван Семенович


Роки роботи на кафедрі: 1969 - 1999

асистент

У 1963 році закінчив Вінницький медичний інституту ім. М.І. Пирогова за спеціальністю “лікувальна справа”, 1963-1965 рр. – навчався в клінічній ординатурі з терапії. 1965-1969 рр. викладав у Вінницькому медичному училищі. 1969-1999 рр. – працював асистентом на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини. Основні напрямки наукових досліджень: вивчення особливостей впливу погоди (зміни температури повітря, частоти та інтенсивності надзвичайних погодних явищ, атмосферного тиску, вологості, фаз місяця та ін.) на стан серцево-судинної системи пацієнтів, які проживали у клімато-географічних умовах Поділля України. Тривалий час займався мануальною терапією, мав сертифікат міжнародного зразка для роботи в країнах ЄС.

Новини

Майстер-клас: "ІХС: від симптому до діагнозу" 11.04.2024
03.04.2024

 

Шановні колеги!

 

11.04.24 з 09:00 до 16:30 на кафедрі пропедевтики внутішньої медицини відбудеться майстер-клас: "ІХС: від симптому до діагнозу"

Запрошуються сімейні лікарі, терапевти, кардіологи.

Учасники заходу мають можливість удосконалити знання з діагностики та лікування ІХС – стабільної стенокардії напруги, гострого коронарного сидрому, курації пацієнтів, які перенесли гострий інфаркт міокарда.

Форма участі – он-лайн.

Лектори: професор, д.м.н. Распутіна Л.В., к.м.н. Діденко Д.В.

Посилання на захід:

https://us05web.zoom.us/j/86021967042?pwd=maYjXKnVraVvj5Ranprtbiv5Kp0xfc.1

Ідентификатор конференції: 860 2196 7042

Код доступу: 8LHy82

Форма реєстрації: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezYcd7-yAeH-Nj_cgzSGuSXFR24mqUCDmcUNTGXnVSrc4sww/viewform?usp=sf_link

Вартість участі у майстер-класі 162 грн.

В день проведення буде відкрито форму для тестування, посилання для проходження тестування:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfU8Z-sbe2pcqGsQobZlHTksjbqtWDhBiU1NvNh1jg32lkRpA/viewform?usp=sf_link

Майстер-клас: "Сучасні додаткові методи обстеження серцево-судинної системи" 21.03.2024
20.03.2024

21.03.24 з 09:00 до 16:30 на кафедрі пропедевтики внутішньої медицини відбудеться майстер-клас: "Сучасні додаткові методи обстеження серцево-судинної системи"

Запрошуються сімейні лікарі, терапевти, кардіологи.

 

Учасники заходу мають можливість удосконалити знання з КТ, МРТ серця, коронарографії, ехокардіографії, добового моніторування ЕКГ та АТ, тілт-тестування, проб з дозованим фізичним навантаженням.

Форма участі онлайн.

 

Посилання на захід:

https://us05web.zoom.us/j/87598045161?pwd=YHae6pWBuhhjurUMiB8ZrpkLqHeJYV.1

ідентифікатор конференції: 875 9804 5161

Код доступу: 7mUwbe

 

Форма реєстрації: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebgSjkSg1_vFjz5dHKhASU5VVpQNr-nKiYM--XtuY3PeBemw/viewform?usp=sf_link

Вартість участі у майстер-класі 162 грн.

 

В день проведення буде відкрито форму для тестування, посилання для проходження тестування:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2OOZFkY1eyWsOx92VIr5G9Bq3soXtoRjgtFn1nsb9tg4B6w/viewform?usp=sf_link

Зимова виробнича практика 2024 студентів ІІ та ІІІ курсу .
01.03.2024

З 22 січня по 09 лютого 2024 року студенти ІІ та ІІІ курсів проходили виробничу практику на базах КНП "Вінницька міська клінічна лікарня №1", симуляційний клас терапевтичних дисциплін (ВНМУ), Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону (м. Вінниця).

Студенти мали змогу опанувати основні медичні маніпуляції з догляду за хворими та сестринської справи.

Дякуємо кожному за активність, мотивацію та готовність навчатися!

                                                     

 

Короткий відеозвіт 

Складання заліку з практики для студентів IІІ курсу (сестринська практика), які пройшли практику за місцем проживання.
11.02.2024

Шановні студенти!

До Вашої уваги важлива інформація про проведення заліку терапевтичного циклу зимової виробничої практики «Сестринська практика» для студентів ІІІ курсу, що проходили практику поза м. Вінниця

Графік складання

 

Дата

Група

20.02.2024

1а, 2а, 3а, 4а, 5а

21.02.2024

1б, 2б, 3б, 4б, 5б

22.02.2024

6а, 7а, 8а, 9а, 9а, 10а

23.02.2024

6б, 7б, 8б, 8б, 9б, 10б

26.02.2024

11а, 12а, 13а, 14а, 15а,

25а, 26а, 27а, 28а, 29а

27.02.2024

11б, 12б, 13б, 14б, 15б,

25б, 26б, 27б, 28б, 29б

Початок занять: 15 год

Клінічна база: учбові кімнати кафедри пропедевтики внутрішньої медицини у КНП «Вінницька міська клінічна лікарня №1», 2, 3, 5 поверх.

З собою мати:

 1. халат або медичний костюм
 2. шапочка
 3. змінне взуття + бахіли,
 4. маска (2 шт)
 5. рукавички нестерильні (2 пари)
 6. тонометр
 7. фонендоскоп
 8. звіт та щоденник (заповнюється та підписується відповідальним викладачем щоденно наприкінці дня)

Підготовка до заліку: перелік обов’язкових практичних навичок та інструкції з їх виконання, література розміщені на сайті кафедри у розділі СТУДЕНТУ / 3 КУРС / СЕСТРИНСЬКА ПРАКТИКА за адресою:

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1QblxSeDh0YBGEI3QHObZ2ZLsnkafXT Nw

Теоретичне опрацювання перед заняттям обов’язкове!

Студенти, які проходили практику на кафедрі і мають заборгованість можуть скласти пропущені теми і навички у день складання своєї групи!

Завідувачка кафедри

пропедевтики внутрішньої медицини                       професор Наталія ПЕНТЮК

Складання заліку з практики для студентів ІІ курсу (догляд за хворими), які пройшли практику за місцем проживання.
11.02.2024

Шановні студенти!

До Вашої уваги важлива інформація про проведення заліку терапевтичного циклу зимової виробничої практики «Догляд за хворими» для студентів ІІ курсу, що проходили практику поза м. Вінниця

Графік складання

 

Дата

Група

12.02.2024

1а, 2а, 3а, 4а, 5а

13.02.2024

1б, 2б, 3б, 4б, 5б

14.02.2024

6а, 7а, 8а, 9а, 9а, 10а, 11а

15.02.2024

6б, 7б, 8б, 8б, 9б, 10б, 11б

16.02.2024

12а, 13а, 14а, 15а, 16а, 17а

81

19.02.2024

12б, 13б, 14б, 15б, 16б, 17б

 

Початок занять: 15 год

Клінічна база: Симуляційний клас терапевтичних дисциплін Ф4 у фармацевтичному корпусі ВНМУ ім. М.І. Пирогова 4 поверх

 

З собою мати:

 1. халат або медичний костюм
 2. шапочка
 3. змінне взуття + бахіли
 4. маска (2 шт)
 5. рукавички нестерильні (2 пари)
 6. тонометр
 7. фонендоскоп
 8. звіт та щоденник (заповнюється та підписується відповідальним викладачем щоденно наприкінці дня)

Підготовка до заліку: перелік обов’язкових практичних навичок та інструкції з їх виконання, література розміщені на сайті кафедри у розділі СТУДЕНТУ / 2 КУРС / ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ за адресою: https://drive.google.com/drive/folders/1DvFSHdctVrlBdImqFAQ5v8aqsMGZbg0e

Ті студенти, які проходили практику у Вінниці, але мають заборгованість, мають можливість відпрацювати практичні навички і здати залік зі своєю групою.

 

У разі запитань звертатись до доцента ЗВО Слепченко Наталії Степанівни 0674306028.

 

Теоретичне опрацювання перед заняттям обов’язкове!

Завідувачка кафедри

пропедевтики внутрішньої медицини                        професор Наталія ПЕНТЮК

Важлива інформація про проходження терапевтичного циклу зимової виробничої практики «Догляд за хворими» для студентів ІІ курсу (Вінниця)
15.01.2024
Початок занять: 8:45
Клінічні бази:
1. КНП «Вінницька міська клінічна лікарня No1»
2. Військово-медичний Клінічний Центр Центрального Регіону
3. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги No3»
4. Симуляційний клас терапевтичних дисциплін, фармацевтичний корпус,
Ф-4 (див. розклад та розподіл груп)
З собою мати:
1. халат або медичний костюм
2. шапочка
3. змінне взуття + бахіли,
4. маска (2 шт)
5. рукавички нестерильні (2 пари)
6. тонометр
7. фонендоскоп
8. звіт та щоденник (заповнюється та підписується відповідальним
викладачем щоденно наприкінці дня)
Підготовка до занять: перелік обов’язкових практичних навичок та інструкції з
їх виконання, література розміщені на сайті кафедри у розділі СТУДЕНТУ / 2
КУРС / ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ за адресою:
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1U6BKiv5nt2gn30adVEdxJj8bR67sfb4v
Теоретичне опрацювання перед заняттям обов’язкове!

Початок занять: 8:45

Клінічні  бази:1. КНП «Вінницька міська клінічна лікарня No1»

2. Військово-медичний Клінічний Центр Центрального Регіону

3. КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги No3»

4. Симуляційний клас терапевтичних дисциплін, фармацевтичний корпус,Ф-4 (див. розклад та розподіл груп)

З собою мати:

1. халат або медичний костюм

2. шапочка

3. змінне взуття + бахіли,

4. маска (2 шт)

5. рукавички нестерильні (2 пари)

6. тонометр

7. фонендоскоп

8. звіт та щоденник (заповнюється та підписується відповідальнимвикладачем щоденно наприкінці дня)

Підготовка до занять: перелік обов’язкових практичних навичок та інструкції зїх виконання, література розміщені на сайті кафедри у розділі СТУДЕНТУ / 2КУРС / ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ за адресою: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1U6BKiv5nt2gn30adVEdxJj8bR67sfb4v 

Теоретичне опрацювання перед заняттям обов’язкове!

Важлива інформація про проходження терапевтичного циклу зимової виробничої практики «Сестринська практика» для студентів ІІІ курсу (Вінниця)
15.01.2024

 

рівня формування клінічного мислення з використанням платформи (Moodle
platform) DID-ACT: https://did-act.instruct.eu/course/view.php?id=8
1.What is Clinical Reasoning – An introduction (Що таке клінічне мислення -
введення)
2. Health Profession Roles in Clinical Reasoning (Ролі медичних працівників у
формуванні клінічного мислення)
3. Person-centered Approach to Clinical Reasoning (Пацієнт-орієнтований
персоналізований підхід до клінічного мислення)
4. Dual Process Theory (Теорія подвійного процесу)
5. Illness Scripts (Сценарії хвороби)
6. Using the Outcome Present State Test Model (Використання тестової моделі
поточного стану результату)
7. Collect and Prioritize Key Clinical Findings/Problems (Збір та визначення
пріоритетності ключових клінічних даних та проблем)
Інструкція до виконання завдання:
• Зайти на сайт за посиланням
• Зареєструватись вказуючи своє ім’я та прізвище латиницею
• Використовувати e-mail корпоративного акаунту студента
s000XXX@vnmu.edu.ua
• В полі “INSTITUTION” вибрати “OTHER”
• В полі “ROLE” вибрати “STUDENT”
• Після реєстрації зайшовши на платформу ознайомитись з інструкцією по
користування платформою.
• Вибрати NOVICE LEVEL, з якого пройти наступні теми: 1. What is
Clinical Reasoning – An introduction; 2. Health Profession Roles in Clinical
Reasoning; 3. Person-centered Approach to Clinical Reasoning; 4. Dual Process
Theory; 5. Illness Scripts; 6. Using the Outcome Present State Test Model; 7. Collect
and Prioritize Key Clinical Findings/Problems
• Ознайомитись із матеріалом, виконати завдання та тести, отримати за
кожну тему відповідну кількість балів та роздрукувати сертифікати про
виконання завдання (секція GRADES у віконці Login).
За самостійне онлайн проходження модулів студент отримує від 4 до 12
додаткових балів з дисципліни.

Початок занять: 8:45

 

Клінічні бази:

1. КНП «Вінницька міська клінічна лікарня No1»(див. розклад та розподіл груп)

 

З собою мати:

1. халат або медичний костюм

2. шапочка

3. змінне взуття + бахіли,

4. маска (2 шт)

5. рукавички нестерильні (2 пари)

6. тонометр

7. фонендоскоп

8. звіт та щоденник (заповнюється та підписується відповідальнимвикладачем щоденно наприкінці дня)

 

Підготовка до занять: перелік обов’язкових практичних навичок та інструкції з їх виконання, література розміщені на сайті кафедри у розділі СТУДЕНТУ / 3КУРС / СЕСТРИНСЬКА ПРАКТИКА за адресою: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1QblxSeDh0YBGEI3QHObZ2ZLsnkafXTNw

 

Теоретичне опрацювання перед заняттям обов’язкове!

 

Індивідуальна робота:

Робота з віртуальним пацієнтом: опрацювання онлайн модулів з початковогорівня формування клінічного мислення з використанням платформи (Moodleplatform) DID-ACT: https://did-act.instruct.eu/course/view.php?id=8

1.What is Clinical Reasoning – An introduction (Що таке клінічне мислення -введення)

2. Health Profession Roles in Clinical Reasoning (Ролі медичних працівників уформуванні клінічного мислення)

3. Person-centered Approach to Clinical Reasoning (Пацієнт-орієнтованийперсоналізований підхід до клінічного мислення)

4. Dual Process Theory (Теорія подвійного процесу)

5. Illness Scripts (Сценарії хвороби)

6. Using the Outcome Present State Test Model (Використання тестової моделіпоточного стану результату)

7. Collect and Prioritize Key Clinical Findings/Problems (Збір та визначенняпріоритетності ключових клінічних даних та проблем)

 

Інструкція до виконання завдання:

• Зайти на сайт за посиланням• Зареєструватись вказуючи своє ім’я та прізвище латиницею

• Використовувати e-mail корпоративного акаунту студента s000XXX@vnmu.edu.ua

• В полі “INSTITUTION” вибрати “OTHER”

• В полі “ROLE” вибрати “STUDENT”

• Після реєстрації зайшовши на платформу ознайомитись з інструкцією покористування платформою.

• Вибрати NOVICE LEVEL, з якого пройти наступні теми: 1. What isClinical Reasoning – An introduction; 2. Health Profession Roles in ClinicalReasoning; 3. Person-centered Approach to Clinical Reasoning; 4. Dual ProcessTheory; 5. Illness Scripts; 6. Using the Outcome Present State Test Model; 7. Collectand Prioritize Key Clinical Findings/Problems

• Ознайомитись із матеріалом, виконати завдання та тести, отримати закожну тему відповідну кількість балів та роздрукувати сертифікати про виконання завдання (секція GRADES у віконці Login).

 

За самостійне онлайн проходження модулів студент отримує від 4 до 12 додаткових балів з дисципліни.

Запрошення на тематичне удосконалення «ЗАХВОРЮВАННЯ ОРГАНІВ ДИХАННЯ У КОМОРБІДНОГО ПАЦІЄНТА»
08.01.2024

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо вас на тематичне удосконалення «ЗАХВОРЮВАННЯ ОРГАНІВ ДИХАННЯ У КОМОРБІДНОГО ПАЦІЄНТА»,

яке буде проводитись на кафедрі пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

(вул. Хмельницьке шосе, 96, м. Вінниця, 21029

КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1»

Терміни:

17.01-31.01.2024,

01.05-15.05.2024,

17.10-31.10.2024,

02.12-16.12.2024.

 

 

 

Для отримання путівки необхідно звернутись до Факультету Післядипломної Освіти Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова (21036, Україна, Вінниця, вул. Данила Галицького, 60) з клопотанням від адміністрації лікувального закладу про проходження тематичного удосконалення.

Засідання студентського наукового гуртка 19 грудня 2023 року
15.12.2023

Шановні студенти!

 

19 грудня 2023 року о 14:00 відбудеться засідання студентського наукового гуртка на тему: «Огляд хворого – візуальний діагноз».

 

Програма засідання:

 

1. Загальний огляд пацієнта. (Пасічник Олександр Ігорович, 13-А гр.)

2. Огляд пацієнта з патологією дихальної системи. (Булеховець Михайло Андрійович, 2-А гр.)

3. Загальний огляд пацієнта при захворюваннях серцево-судинної системи. (Попше Діана Нуцієвна, 2-А гр.)

4. Загальний огляд пацієнта при захворюваннях печінки. (Бежук Софія Романівна, 2-А гр.)

5. Загальний огляд пацієнта при захворюваннях підшлункової залози. (Рибак Ілля Юрійович, 13-А гр.)

6. Візуальне дослідження пацієнта із захворюванням нирок. (Омелянчик Наталія Юріївна, 2-А гр.)

7. Візуальне дослідження пацієнта із захворюванням крові. (Блєднікова Олена Михайлівна, 13-А гр.)

8. Загальний огляд пацієнтів з патологією ендокринної системи. (Смикалюк Ірина Володимирівна, 13-А гр.)

9. Загальний огляд пацієнта з патологією суглобів. (Кугай Юлія Олександрівна, 13-А гр.)

10. Огляд пацієнта з алергією. (Кекух Владислава Андріївна, 13-А гр.)

 

Модератори засідання: доцент Овчарук Марія Валентинівна, доцент Солейко Лариса Петрівна.


Місце проведення: платформа Microsoft Teams, код приєднання - u10wnpu

 

Запрошуємо усіх охочих!

Фаховий семінар здобувача ступеню доктора філософії Моцюка Віталія Миколайовича 21 вересня 2023 року 14:00
20.09.2023

Шановні колеги!

 

Повідомляємо Вам про те, що 21.09.2023 року о 14:00 відбудеться розширене засідання кафедри пропедевтики внутрішньої медицини для проведення попереднього захисту дисертації Моцюка Віталія Миколайовича на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 222 - Медицина, галузь знань 22 - Охорона здоров'я.

 

Тема дисертаційного дослідження - "Мальнутриція та саркопенія у хворих на цироз печінки: поширеність, прогностичне значення, можливості корекції".

 

Голова засідання - завідувач кафедри внутрішньої медицини №2 проф. Шевчук Сергій Вікторович.

 

Рецензенти:


1. Професор ЗВО кафедри внутрішньої медицини №2 Масік Надія Прокопівна,

2. Професор ЗВО кафедри клінічної фармації  та клінічної фармакології Півторак Катерина Володимирівна.

 

Посилання на відеоконференцію https://meet.google.com/ydu-nbpe-bmg 

Вітаємо учасників конгресу Європейського Респіраторного Товариства ERS-2023!
16.09.2023

 

Конгрес Європейського респіраторного товариства (ERS) — це щорічна конференція, яка об’єднує світових респіраторних експертів для презентації та обговорення останніх наукових і клінічних досягнень у всій галузі респіраторної медицини. Цього року Конгрес відбувся 9–13 вересня 2023 року в Мілані, Італія. Конгрес об’єднує світових респіраторних експертів, щоб представити та обговорити останні наукові та клінічні досягнення в усій галузі респіраторної медицини.

Співробітники кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова, також представляли результати своїх наукових досліджень на даному конгресі.

         Наталія Слепченко представила, у формі онлайн, постерні доповіді, результати досліджень колективу авторів Мостового Ю,М., Сідорова А.А., Слепченко Н.С., Цимбалюк Н.В. POSTER ID 4694: Adherence to COPD treatment and concomitant diseases: is there influence ? та POSTER ID 4693 «Adherence to COPD treatment during the war: can we maintain the previously achieved results ?»

 

 

         Оксана Вільцанюк за результатами відкритого голосування, серед представників пульмонологічної спільноти України в Європейському респіраторному товаристві, була обрана Національним делегатом від України терміном з 10.09.2022р. по 25.09.2025р.  Оксана Олександрівна представила у формі онлайн, постерну доповідь: Вільцінюк О.О., Мостовой Ю.М. POSTER ID 2058 «Efferent therapy in complex treatment of patients with coronavirus associated pneumonia».

 

 

Побережець Віталій – голова групи 01.04 «Мобільні та цифрові технології в пульмонології», член комітету довгострокового планування Асамблеї 1 ЄРС та національний делегат в Асамблеї GOLD, представив свою доповідь на тему «Use of digital medicine during wartime: Ukrainian experience» на симпозіумі «Digital solutions for respiratory medicine: a new way of working».

 

 

Колектив авторів Віталіна Гаркуша, Віталій Побережець, Анна Демчук та Юрій Мостовой презентували дві постерні доповіді на тему сучасних пристроїв для паління «Motivation for using heat-not-burn tobacco devices and e-cigarettes in Ukraine» та «Tobacco product use among youth in Ukraine». Постери особисто презентувала Віталіна Гаркуша, яка також отримала тревел-грант ERS для участі у конгресі.

 

Колектив авторів Марія Цибень, Станіслав Шкондін, Віталій Побережець, Анна Демчук та Юрій Мостовой презентували дві постерні доповіді, які стосувались їх дослідження присвяченому мобільним додаткам для хворих на астму та ХОЗЛ «Apps for COPD and asthma patients in Ukraine: analysis of android marketplace» та «Quality of android apps for COPD and asthma patients in Ukraine».

             

 

Літня практика студентів 5-го курсу 2022-2023 н.р.
07.07.2023

Об’ява

Графік проведення літньої виробничої практики (ЦПМСД),

блок внутрішня медицина

 

 

1. 17 липня 2023 року студенти 13 групи приходять на 09 годину

                                                14 групи – на 10 годину

                                                15 групи – на 11 годину

                                                16 групи – на 12 годину

                                                17 групи – на 13 годину

2. Учбові кімнати керівників практики - доцентів Томашкевич Галини Іванівни та Ткаченко Тетяни Володимирівни, розташовані на 3 поверсі терапевтичного 5-ти поверхового корпусу КНП «Вінницької клінічної міської лікарні №1» - клінічне терапевтичне відділення №1.

3. При собі мати фонендоскоп, ручку, зошит для ведення щоденників, звіт (приклади знаходяться на сайті кафедри у папці «Літня практика».

4. Форма одягу: халат, шапочка, маска, змінне взуття.

 

Завідувач кафедри. професор ЗВО                                                                       Наталія ПЕНТЮК

Засідання Ради Експертів провідних фахівців з пульмонології в Україні 29 червня 2023 року
04.07.2023

29 червня 2023 року у місті Київ відбулось засідання Ради Експертів провідних фахівців з пульмонології в Україні «Проблемні питання ведення пацієнтів з ХОЗЛ. Роль та місце потрійної комбінації  будесонідглікоперонійформотерол у лікуванні пацієнтів з ХОЗЛ згідно сучасних рекомендацій».

На Раді Експертів виступили з доповідями експерти міжнародного національного та регіонального рівня (акад. Фещенко Ю.І., акад Перцева Т.О., проф. Дзюблик О.Я. , проф. Островський М.М., проф. Зайков С.В.,д.м.н Дзюблик Я.О., к.м.н, Рудницька Н.Д., к.м.н, Толох О.С. , к.м.н, Яковенко О.К., к.м.н, Слепченко Н.С., PhD Побережець В.Л.).

Співробітники кафедри пропедевтики внутрішньої медицини представили грунтовні повідомлення. Слепченко Наталія Степанівна  озвучила доповідь «Нові дані щодо потрійної терапії : вплив початку призначення на ризики загострень та кардіоваскулярних подій», Побережець Віталій Леонідович – «Глобальна ініціатива із лікування ХОЗЛ (GOLD: які нові можливості для української пульмонологічної спільноти». 

 


                                                                        

Фахова школа: «Проби з дозованим фізичним навантаженням (велоергометрія та тредміл-тест в діагностиці ІХС: від симптому до діагнозу» 23 червня 2023
18.05.2023

Добрий день, дорогі друзі та шановні колеги !

Ми раді оголосити про початок РЕЄСТРАЦІЇ НА Фахову школу: «Проби з дозованим фізичним навантаженням (велоергометрія та тредміл-тест в діагностиці ІХС: від симптому до діагнозу», що відбудеться  23 червня 2023 (п’ятниця) за адресою Хмельницьке шосе, 96. кафедра пропедевтики внутрішньої медицини, Актова зала ВМКЛ №1,

ВНМУ є провайдером заходів безперервного професійного розвитку, зареєстрованим в електронній системі БПР працівників сфери охорони здоров'я за №1083!

Зареєстровані слухачі, які є лікарі терапевти, кардіологи, що можуть отримати сертифікат учасника (10 балів), ЯКИЙ БУДЕ ЗАРАХОВАНИЙ ДО ВАШИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПОРТФОЛІО! 

 

Програма майстер-класу

Програма заходу БПР: (теми доповідей, лекцій, практичних складових)

09.00 – 10.30. Проф. Распутіна Л.В. Діагностика ішемічної хвороби серця.

Симптоми  ІХС

Діагностичний алгоритм при підозрі на ІХС

Місце лабораторних та інструментальних методів

Клінічний розбір хворої

Перерва 10.30-11.00

11.00-12.00. Доцент Обертинська О.Г. Проби з дозованим фізичним навантаженням.

Визначення. Види навантаження 

Фізіологічні основи проб з дозованим фізичним навантаженням

Місце проб з дозованим навантаженням у сучасних рекомендаціях

Розбір клінічного випадку

Перерва 12.00-12.30

13.00-15.00 Доцент Білонько О.Ф. Проби з дозованим фізичним навантаженням (Практичний тренінг)

Покази та протипокази до проведення проб з дозованим навантаженням.

Методика проведення проби з дозованим фізичним навантаженням

Оцінка ІХС за результатами проб з дозованим фізичним навантаженням

Розбір клінічних випадків.

Демонстрація особливостей проведення проб з дозованим фізичним навантаженням

15.00-16.00 тестування, підведення підсумків

Тренери майстер-класу:

Распутіна Леся Вікторівна

Доктор медичних наук, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Вища категорія по спеціальності «Кардіологія», стаж лікувальної практики 26 роки, досвід викладання більше 20 років, 45 публікацій у фахових журналах (у т.ч. 15 статей – в іноземних періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, або Web of Science). Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях. Є членом асоціації Європейського товариства кардіології, Європейської асоціації серцевої недостатності, Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації, асоціації Лікарів Поділля.

 

Обертинська Оксана Григорівна

       Кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Вища категорія по спеціальності «Кардіологія», стаж лікувальної практики 23 роки, досвід викладання більше 13 років, 20 публікацій у фахових журналах (у т.ч. 9 стаття – в іноземних періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, або Web of Science). Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях. Є членом асоціації Європейського товариства кардіології, Європейської асоціації серцевої недостатності, Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації, асоціації Лікарів Поділля.

Білонько Оксана Феліксівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини №2 ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Вища категорія по спеціальності «Кардіологія», стаж лікувальної практики 23 роки, досвід викладання більше 13 років, 20 публікацій у фахових журналах (у т.ч. 18 стаття – в іноземних періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, або Web of Science). Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях. Є членом асоціації Європейського товариства кардіології, Європейської асоціації серцевої недостатності, Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації, асоціації Лікарів Поділля.

Цільова аудиторія майстер-класу (згідно Номенклатури лікарських спеціальностей): кардіологія, терапія.

Для реєстрації на майстер-клас 22.06.2023, 23.06.2023 пишіть, будь ласка, за номером у вайбер (067)786-37-01 – Распутіна Леся Вікторівна.

 

Також можна зареєструвати участь за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSee2S760Vz3jn7LlIhK6nsuPOQqmYBBbNq88cEZVQ1icyrpdw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0 

 

Тестові завдання доступні за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtrG4VhgHFzCW-I8_s4MIaL7C352jFHi7niQ97KQ7j1jbHeA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0 

Фахова школа: «Проби з дозованим фізичним навантаженням (велоергометрія та тредміл-тест в діагностиці ІХС: від симптому до діагнозу» 22 червня 2023
18.05.2023

Добрий день, дорогі друзі та шановні колеги !

Ми раді оголосити про початок РЕЄСТРАЦІЇ НА Фахову школу: «Проби з дозованим фізичним навантаженням (велоергометрія та тредміл-тест в діагностиці ІХС: від симптому до діагнозу», що відбудеться  22 червня 2023 (четвер) за адресою Хмельницьке шосе, 96. кафедра пропедевтики внутрішньої медицини, Актова зала ВМКЛ №1,

ВНМУ є провайдером заходів безперервного професійного розвитку, зареєстрованим в електронній системі БПР працівників сфери охорони здоров'я за №1083!

Зареєстровані слухачі, які є лікарі терапевти, кардіологи, що можуть отримати сертифікат учасника (10 балів), ЯКИЙ БУДЕ ЗАРАХОВАНИЙ ДО ВАШИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПОРТФОЛІО! 

 

Програма майстер-класу

Програма заходу БПР: (теми доповідей, лекцій, практичних складових)

09.00 – 10.30. Проф. Распутіна Л.В. Діагностика ішемічної хвороби серця.

Симптоми  ІХС

Діагностичний алгоритм при підозрі на ІХС

Місце лабораторних та інструментальних методів

Клінічний розбір хворої

Перерва 10.30-11.00

11.00-12.00. Доцент Обертинська О.Г. Проби з дозованим фізичним навантаженням.

Визначення. Види навантаження 

Фізіологічні основи проб з дозованим фізичним навантаженням

Місце проб з дозованим навантаженням у сучасних рекомендаціях

Розбір клінічного випадку

Перерва 12.00-12.30

13.00-15.00 Доцент Білонько О.Ф. Проби з дозованим фізичним навантаженням (Практичний тренінг)

Покази та протипокази до проведення проб з дозованим навантаженням.

Методика проведення проби з дозованим фізичним навантаженням

Оцінка ІХС за результатами проб з дозованим фізичним навантаженням

Розбір клінічних випадків.

Демонстрація особливостей проведення проб з дозованим фізичним навантаженням

15.00-16.00 тестування, підведення підсумків

Тренери майстер-класу:

Распутіна Леся Вікторівна

Доктор медичних наук, професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Вища категорія по спеціальності «Кардіологія», стаж лікувальної практики 26 роки, досвід викладання більше 20 років, 45 публікацій у фахових журналах (у т.ч. 15 статей – в іноземних періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, або Web of Science). Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях. Є членом асоціації Європейського товариства кардіології, Європейської асоціації серцевої недостатності, Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації, асоціації Лікарів Поділля.

 

Обертинська Оксана Григорівна

       Кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Вища категорія по спеціальності «Кардіологія», стаж лікувальної практики 23 роки, досвід викладання більше 13 років, 20 публікацій у фахових журналах (у т.ч. 9 стаття – в іноземних періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, або Web of Science). Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях. Є членом асоціації Європейського товариства кардіології, Європейської асоціації серцевої недостатності, Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації, асоціації Лікарів Поділля.

Білонько Оксана Феліксівна

Кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини №2 ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Вища категорія по спеціальності «Кардіологія», стаж лікувальної практики 23 роки, досвід викладання більше 13 років, 20 публікацій у фахових журналах (у т.ч. 18 стаття – в іноземних періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, або Web of Science). Регулярно приймає участь у міжнародних конгресах, конференціях. Є членом асоціації Європейського товариства кардіології, Європейської асоціації серцевої недостатності, Європейської асоціації серцево-судинної візуалізації, асоціації Лікарів Поділля.

Цільова аудиторія майстер-класу (згідно Номенклатури лікарських спеціальностей): кардіологія, терапія.

Для реєстрації на майстер-клас 22.06.2023, 23.06.2023 пишіть, будь ласка, за номером у вайбер (067)786-37-01 – Распутіна Леся Вікторівна.

 

Також можна зареєструвати участь за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSee2S760Vz3jn7LlIhK6nsuPOQqmYBBbNq88cEZVQ1icyrpdw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0 

 

Тестові завдання доступні за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtrG4VhgHFzCW-I8_s4MIaL7C352jFHi7niQ97KQ7j1jbHeA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0 

ХХ наукова конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Перший крок в науку - 2023»
04.05.2023

У Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова відбулась щорічна ХХ наукова конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Перший крок в науку - 2023».

Секція «Актуальні питання діагностики і лікування захворювань внутрішніх органів, фтизіатрія, пульмонологія та алергологія» була проведена на базі КНП Вінницької міської клінічної лікарні №1.

Президія: проф. Пентюк Н.О., проф. Константинович Т.В., проф. Демчук Г.В., проф. Распутіна Л.В., доц. Томашкевич Г.І., доц. Кулик Л.Г., проф. Богомолов А.Є.

Секретар : доц. Овчарук М.В

Учасники:

 1. 1.    Шкондін Станіслав Віталійович 8-а група, Цибень Марія Вікторівна 96-а група, 4 курс «Аналіз ринку додатків для ANDROID-пристроїв для хворих на бронхіальну астму та хронічне обструктивне захворювання легень»
 2. 2.    Стариченко Анна Миколаївна 1-а група, 3 курс «Синдромальний діагноз: елементи інтерактивного навчання «CASE DISCUSSION» на прикладі клінічного випадку»
 3. 3.    Козачук Вікторія Сергіївна, 2-б група, 3 курс «Постковідний синдром: соматичні та психоемоційні прояви»
 4. 4.    Товмасян Едвін Вігенович, Шевчук Тетяна Валентинівна, 11група, 5 курс «Синдром активованої Р13-кінази, як вроджена помилка імунітету»
 5. 5.    Верба Михайло Анатолійович, 12-а група, 4 курс «Медико-соціальні особливості і результати лікування вперше виявлених хворих на туберкульоз легень з множинною медикаментозною резистентністю»
 6. 6.    Соломончук Андрій Володимирович, аспірант «Частота та особливості поєднаного перебігу інфаркту міокарда, ускладненого гострою серцевою недостатністю у чоловіків та жінок»
 7. 7.    Бронюк Анна Володимирівна, аспірантка «Визначення функціонального стану нирок у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда : клінічне значення»
 8. 8.    Моцюк Віталій Миколайович, аспірант «Прогностичне значення шкали контролю нутритивного стану CONUT у хворих на цироз печінки»

 

 

Цьогорічна конференція вразила великою кількістю доповідачів, дуже цікавими та змістовними роботами, захопливою дискусією!

Вітаємо переможців!

 

І місце –Гаркуша Віталіна Василівна, 8а група, 3 курс «Поширеність різних способів вживання нікотину серед молоді в Україні та аналіз мотивації їх використання»

ІІ місце – Мартиненко Дар’я Ігорівна, лікар-інтерн «Коронарні судини : аномалії їх розвитку (клінічний випадок)»

ІІ місце – Григор’єва Юлія Олександрівна, лікар-інтерн «Некомпактна кардіоміопатія або синдром розбитого серця. Клінічний випадок»

ІІІ місце –Вишневецька Ольга Андріівна, Коваленко Катерина Олександрівна, лікарі-інтерни «Шлунково-кишкові прояви LONG-COVID-19.Підсумки третього року пандемії.

ІІІ місце – Федорович Юлія Максимівна, Мартинюк Дар’я Павлівна, Загребельна Ганна Ігорівна, 7-а група, 3 курс «Постковідний синдром у осіб молодого віку»

Краща стендова доповідь –Вітюхіна А.О.,13-б група, Дяченко М.І. 12-а група 3 курс «Роль додаткових провідних шляхів у збудженні шлуночків»

Увага! Гурток!
11.01.2023

Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини та кафедра інфекційних хвороб з курсом епідеміології запрошують студентів 5-6  курсів та лікарів інтернів на сумісний гурток нового формату «Clinical case discussion», що відбудеться 18.01.2023 о 16:30 у морфологічному корпусі ВНМУ ім. М.І. Пирогова, 4-й лекційній аудиторії.


Мова заходу: англійська.


Модератор: к.мед.н., асистент кафедри інфекційних хвороб з курсом епідеміології ЗВО Катерина Романчук

Презентер: к.мед.н., доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ЗВО Аліна Довгань