Студенту

Інтерну

Затвердження білетів Література для інтернів Лекція проф. Ошовського І. Н. - Інфекції глибоких шарів тканин Лекція проф. Ошовського І. Н. - Інфекція Рани Лекція проф. Ошовського І. Н. - Гнійні захворювання Лекція проф. Ошовського І. Н. - Синдром діабетичної стопи Методичні розробки - Гостра непрохідність кишок Методичні розробки - Гострий апендицит Методичні розробки - Грижі живота Методичні розробки - Захворювання підшлункової залози Методичні розробки - Перитоніт і залишкові гнійники черевної порожнини Методичні розробки - Поєднана травма Методичні розробки - Сепсис Методичні розробки - Травма живота Методичні розробки - Хірургічні захворювання жовчних шляхів Методичні розробки - Хірургічні захворювання печінки Методичні розробки - Хірургічні захворювання селезінки Освітньо-кваліфікаційна характеристика інтерна Освітньо-кваліфікаційна характеристика інтерна Перелік документів необхідних при проведенні атестації інтернів Перелік екзаменаційних білетів до атестації лікарів інтернів 1 року Перелік екзаменаційних білетів до атестації лікарів інтернів 2 року Перелік екзаменаційних білетів до атестації лікарів інтернів 3 року Перелік питань до атестації лікарів інтернів 1 року Перелік питань до атестації лікарів інтернів 2 року Перелік питань до атестації лікарів інтернів 3 року Перелік ситуаційних задач до атестації лікарів інтернів 1 року Перелік ситуаційних задач до атестації лікарів інтернів 2 року Перелік ситуаційних задач до атестації лікарів інтернів 3 року семінари та практичні заняття інтерни-хірурги 1 рік Тематичний план практичних занять для інтернів-хірургів ІІ рік навчання Тематичний план практичних занять для інтернів-хірургів ІІІ рік навчання Тематичний план семінарських занять для інтернів-хірургів І рік навчання Теми реферативних оглядів для інтернів-хірургів Умовні позначки хірурги інтерни 2 рік, лекції, семінари, практичні заняття

Master

Слухачу

Кваліфікаційні роботи

Clinical ordinator

Історія кафедри

Кафедра загальної хірургії заснована в 1934 році. Ініціатором і одним з організаторів кафедри був головний лікар Вінницької обласної лікарні, перший завідувач навчальної частини інституту, відомий хірург, вчений і педагог професор Болярський Микола Миколайович, а першим завідувачем кафедри став професор Гурєвич Григорій Марк ович, який народився 08.09.1898 року в м. Гомелі. Закінчив Київську медичну академію в 1920 році. Праці Г.М.Гурєвича присвячені проблемам хірургічної ендокринології (зобу), переливанню крові, загальній і військово-польовій хірургії.

 

Гурєвич Г.М.

 

Гурєвич Г.М. був один з перших, хто запровадив переливання крові в лікувальних закладах міста Вінниці і області, створив пункт переливання крові, який пізніше був реорганізований в обласну станцію переливання крові. Наукова тематика кафедри носила патофізіологічне направлення у зв'язку з чим були створені патофізіологічна і біохімічна лабораторії. В листопаді 1935 року Вінницьким медичним інститутом і облздороввідділом була створена комісія по організації і проведенню ювілею, присвяченого 125 річниці з дня народження М.І.Пирогова в складі заступника завідувача облздороввідділу Гурєвича Є.І. та професорів Болярського М.М., Гурєвича Г.М. і Шідловського П.С. Саме ця комісія і порушила клопотання перед керівництвом області і республіки про надання маєтку де жив М.І.Пирогов, та церкви, де його поховали, статусу музею заповідника.

За період з 1934 по 1940 р. було опубліковано 30 наукових праць і захищено 3 кандидатські дисертації.

Під час Великої Вітчизняної війни Г.М.Гурєвич був головним хірургом Сталінградського і Південного фронтів. В 1943 році йому було присвоєне звання заслуженого діяча науки Української РСР. Нагороджений 4 орденами і медалями. Помер в 1969 р. і похований в м. Харкові.

Одним із пер ших асистентів, а пізніше доцентом кафедри працював Микола Миколайович Головцев.

В 1940-41 і 1944-45 р.р. кафедрою керував Мойсей Юлійович Лорин-Епштейн. М.Ю.Лорин-Епштейн, народився в 1888 році в Прибалтиці. Закінчив медичний факультет Парижського університету в 1915 році.

Під час Першої світової і Громадянської воєн служив спочатку у царській армії, а потім в лавах Червоної армії в якості хірурга. Після демобілізації працював в клініках О.В.Вишневського, А.П.Кримова, І.А.Зав'ялова. В 1938 році захистив докторську дисертацію на тему: «Особенности анатомии, физиологии и патологи моченого пузыря, задней уретры и простаты в свете эволюционного учения» а в 1940 був затверджений в званні професора. Його перу належить 50 наукових праць. В своїх наукових дослідженнях, присвячених патогенезу захворювань великого значення придавав так званій «еволюційній патології». Ним була розроблена і широко впроваджена в практику новокаїнова блокада сім'яного канатика з метою диференціальної діагностики між нирковою колькою і гострим апендицитом, а також добре відомий прийом для ранньої діагностики правця. М.Ю.Лорин-Епштейн загинув у 1945 році у залізнично-дорожній катастрофі, повертаючись додому після консультацій у Жмеринській лікарні. Після його смерті тимчасово виконував обов'язки завідувача доцент М.М.Головцев.

З 1945 по 1951 рік кафедру очолював професор Михайло Олександрович Благовєщенський, який народився 8.11.1890 року в с. Селище Симбірської губернії. Після закінчення духовної семінарії поступив на медичний факультет Томського університету, який закінчив у 1917 році.

По закінченню університету служив в діючій Армії. Після демобілізації з армії в 1918 році працював на різних посадах в Саратовській губернії до 1925 року. В 1926 році переїхав до Ленінграду де також працював у різних лікувальних закладах, а з 1930 по 1934 рік ординатором Обухівської лікарні в клініці професора І.І.Грекова, з 1934 по 1938 р.р. асистентом хірургічної клініки 2-го Ленінградського медичного інституту. В 1938 році захистив докторську дисертацію і був обраний на посаду завідувача кафедри загальної хірургії Іжевського медичного інституту, одночасно працюючи професором-консультантом оборонних заводів м. Іжевська. В червні 1945 року обраний завідувачем кафедри загальної хірургії Вінницького медінституту де працював до 1951 року.

У ці важкі повоєнні роки кафедра знаходилась на базі обласної лікарні, матеріально-технічна база якої була майже повністю знищена фашистами. Завдяки самовідданій праці професора М.М.Благовєщенського кафедра поповнилася хірургічними інструментами, апаратурою, навчальними посібниками, що значно покращило умови навчання. До навчання приступили демобілізовані воїни, які з великим ентузіазмом взялися опановувати медичну науку. З їх числа в подальшому вийшли видатні вчені і клініцисти, організатори охорони здоров'я.

В цей час асистентами кафедри були М.Є.Дідур, К.С. Вшивцева, С.А.Печерська, Д.А.Коган а доцентами М.М.Головецв і Меєрович. Науковою проблемою, якою займалася кафедра, було вивчення наслідків травматизму у інвалідів Великої Вітчизняної війни. Асистент М.Є.Дідур проводила клінічні дослідження формули крові в зонах Захар'їна-Геда при гострому апендициті.

Коли пішов на пенсію проф. Благовєщенський М.М., то кафедру очолив доктор медичних наук, професор Аркадій Георгійович Караванов. А.Г. Караванов народився 31.08.1907 року в м. Харкові у сім'ї фельдшера. В 1931 році закінчив Харківський медичний інститут. Формування його як хірурга і вченого проходило в одній із видатних хірургічних шкіл держави, якою керував академік В.Н.Шамов. Його наукові дослідження, виконані під безпосереднім керівництвом В.Н.Шамова., носили експериментальний характер і були присвячені проблемі переливання крові та консервації органів і тканин.

В 1939 році А.Г.Караванов успішно захистив дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата медичних наук на тему: «Профилактика болезни высоты путем переливания крови».

До початку війни з Фінляндією А.Г.Караванов займав посаду асистента госпітальної хірургічної клініки, потім був мобілізований до лав Червоної Армії, будучи уже в ті роки фахівцем по переливанню крові в Ленінградському інституті переливання крові. Увесь період війни з білофінами працював бригадиром по заготівлі крові для фронту. В роки Великої Вітчизняної війни він начальник і ведучий хірург ППГ, а в 1944-1946 р.р. — ведучий хірург Центрального авіаційного госпіталю.

Після демобілізації із лав Радянської Армії в 1948 році Аркадій Георгійович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора медичних наук на тему: «Переломы позвоночника у летно-подъемного состава». Працював доцентом кафедри госпітальної хірургії Харківського медичного інституту, а потім був переведений на посаду наукового керівника Львівського науково-дослідного інституту переливання крові. В 1948-51 р.р. завідувач кафедри факультетської хірургії Закарпатського університету. В 1951 р. наказом начальника управління вищої школи при Раді Міністрів УРСР призначений завідувачем кафедри загальної хірургії Вінницького медичного інституту, де і працював по 1954 рік. Наукові розробки були присвячені дослідженням залізничного і сільськогосподарського травматизму. В 1951 р. кафедра загальної хірургії була переведена на базу хірургічного відділення вузлової клінічної лікарні станції Вінниця. Залізнична лікарня на той час мала найкраще матеріально-технічне забезпечення.

А.Г.Караванову належить 140 друкованих праць, в тому числі 3 монографії. Усі вони присвячені актуальним проблемам хірургії і переливання крові. Ним підготовлено 20 кандидатів і 3 доктори медичних наук. У 60-х роках займав посади наукового керівника Київського НДІ гематології і переливання крові, головного хірурга Міністерства охорони здоров’я УРСР, був членом правління всесоюзного товариства хірургів.

За самовіддану працю нагороджений орденами і медалями Радянського Союзу і французьким орденом «Кавалерський Хрест Почесного Легіону».

У цей час на кафедрі за сумісництвом почали працювати крім вищезгаданих викладачів Н.В.Завадовська і С.П.Білканія.

В 1954 році кафедру очолив доктор медичних наук, професор А.П.Юрихін.Анатолій Павлович народився 20.06.1900 р. в сім'ї священників. В 1919 році, після закінчення школи в м. Костромі, закінчив школу бджільництва і працював інструктором. В 1920-21 р.р. служив в Червоній армії. В 1921 році поступив на медичний факультет Костромського університету, а потім перевівся в 2-й Московський університет, який закінчив у 1927 році. З 1928 по 1933 роки працював на різних лікарських посадах в Середньо - Волжському краї, а з 1933 по 1939 рік головний лікар і завідувач хірургічного відділення в лікарнях Куйбишевської області. В 1939 — 1942 р.р. викладач Куйбишевської військової медичної академії. З 1942 по 1954 р.р., асистент, потім доцент (1944 р.) Куйбишевського медичного інституту. В 1942 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата мед. наук на тему: «Концевые артерио-венозные аневризмы», а в 1953 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора медичних наук на тему: «Экспериментально-клинические наблюдения над острой полной непроходимостью пищеварительного тракта».

Будучи завідувачем кафедри загальної хірургії Вінницького медичного інституту, Анатолій Павлович продовжує наукову робу з питань гострої кишкової непрохідності. Під його керівництвом співробітниками кафедри вивчаються патогенез непрохідності з нейрогуморальних позицій, роль і значення інтоксикації, патоморфологічні зміни в органах і тканинах, питання лікувальної тактики і віддалених результатів лікування. В 1955 р. отримав наукове звання професора.

А.П.Юрихіним на XXVI з'їзді хірургів була зроблена програмна доповідь на тему: «Причины летальности при острой кишечной непроходимости», яка викликала жваву дискусію.

В цей час на кафедрі працювали С.П.Білканія, М.Є.Дідур, к.м.н. В.Г.Зоря, к.м.н. С.Є.Камінський, С.С.Колібаба.

 

Білканія C.П.

 

Доцент Білканія Север'ян Павлович, народився 17.11.1914 року в с. Отобай, Абхазької АРСР (Сухумської губернії). Після закінчення школи в 1932-35 р.р. навчався в 3 медичному технікумі в м. Тбілісі, а потім в Тбіліському медичному інституті, який закінчив у 1941 році. На початку Великої Вітчизняної війни був мобілізований до лав Червоної армії в якості командира медико-санітарної роти. У зв'язку з тим, що під Києвом військові частини де служив С.П.Білканія попали в оточення і рішенням командирів і політпрацівників були саморозпущені, то кожен виходив з полону самостійно. Таким чином С.П.Білканія попав до Києва і під виглядом цивільного лікаря працював у різних лікувальних закладах міста, надаючи допомогу полоненим пораненим і цивільному населенню Києва. В кінці 1942 року в зв'язку зі скороченням штатів лікарів підлягав відправці до Германії. Тоді С.П.Білканія самовільно покидає Київ і перебирається в м. Вінницю, де знову працює цивільним лікарем в різних лікувальних закладах міста. Надає медичну допомогу населенню, підпільникам і пораненим партизанам. Веде активну антифашистську роботу. Після звільнення Вінниці 29.06.1944 року від німецьких окупантів С.П.Білканія знову був мобілізований до лав Радянської Армії в якості спочатку хірурга, а потім начальника лазарету 82 окремої зенітно-артилерійської бригади. Після звільнення в запас в чині капітана медичної служби в кінці 1945 року працював ординатором хірургічного відділення центральної залізничної лікарні в м. Києві, а на початку 1951 року переведений у Вінницю завідувачем хірургічним відділенням вузлової клінічної лікарні станції Вінниця.

Наукова діяльність Север'яна Павловича проводилась під керівництвом професора А.П.Юріхіна і була присвячена клініко-морфологічному вивченню завороту сигмовидної кишки, яка в 1961 році була захищена як дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук на тему: «Материалы к изучению заворота сигмовидной кишки».

З метою діагностики завороту сигмовидної кишки він запропонував феномен так званого «ендоскопічного тупика». Для вирішення питання про хірургічну тактику було запропоновано розрізняти два періоди з характерним для кожного з них симптомокомплексом: а) преторзійний; б) гострий заворот сигми. Для профілактики гострого завороту доліхосигми запропоновано оперативне втручання в плановому порядку.

За самовідданий труд і громадську діяльність С.П.Білканія нагороджений високими бойовими і трудовими нагородами, йому присвоєне звання Заслуженого лікаря України, він Почесний громадянин м. Вінниці.

Професор Віктор Григорович Зоря народився в 1920 році в с. Малий Митник Калинівського району Вінницької області в сім’ї селян. Після закінчення Шепетівської фельдшерської школи в 1939 році призваний до лав Червоної Армії. Був учасником бойових дій у війні з Фінляндією (1939-40 р.р.) і під час Великої Вітчизняної війни (1941-45 р.р.). Після закінчення інституту виконував обов’язки асистента кафедри госпітальної хірургії, а в 1955 році — доцента. В цьому ж році був переведений на кафедру загальної хірургії.

Наукові дослідження В.Г.Зорі торкалися питань правця, які потім були оформлені і захищені як дисертація на здобуття наукового ступеню доктора медичних наук на тему: «Столбняк мирного времени». В подальшому отримавши наукове звання професора В.Г.Зоря з 1974 по 1976 рік завідував кафедрою хірургії педіатричного факультету. Він автор 76 наукових робіт, монографії. Під його керівництвом підготовлені і захищені одна докторська і 5 кандидатських дисертацій. Нагороджений бойовими орденами і медалями СРСР.

Савелій Еммануілович Камінський народився 2.ХІ.1919 року в Херсоні в сім’ї лікаря. В 1938 році поступив у Вінницький медичний інститут, а потім, знаходячись в евакуації у Фергані, в 1942 р. закінчив Московський медінститут. Після закінчення інституту був призваний в армію і служив в евакогоспіталях і фронтовому госпіталі нейрохірургом. В 1955 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «О предраке молочной железы. Клинико-морфологическое исследование». З 1956 по 1976 рік працював над темою «Радиометрическое изучение убыли хлоридов и механизма гипохлоремии». С.Е.Камінський радіометричним методом з радіоізотопним хлором встановив перерозподіл хлоридів в тканинах (а не вихід їх з організму як вважалося раніше), з найбільшим їх вмістом у великому чепці, жировій тканині, стінці кишечника і найменшим в шкірі. Він автор 30 друкованих праць і 11 рацпропозицій. Нагороджений бойовими орденами і медалями СРСР. В 1987 році пішов на пенсію.

Наукові дослідження, які проводились не тільки співробітниками, а й практичними лікарями під керівництвом професора А.П.Юрихіна лягли в основу кандидатської дисертації Т.М.Дроздовської «Влияние АКТГ и картина на течение острой кишечной непроходимости», захищеної в 1961 р. Н.В.Завадовська вивчала секреторно-видільну функцію кишечника при експериментальній тонкокишкової непрохідності. Нею встановлено зниження видільної функції у відділах кишечника вище місця перешкоди, що пояснюється рефлекторними моментами у зв’язку з підвищеним тиском в просвіті кишечника. Клінічний ординатор О.С.Пустоваренко вивчав вплив АКТГ і гідрокортизону на перистальтику кишечника. Пізніше Олександр Степанович став асистентом спочатку госпітальної, а потім загальної хірургії. В 2003 році пішов на пенсію.

Доцент С.С.Колібаба вивчав газовий склад крові при непрохідності в експерименті і клініці. Ним встановлена наявність циркуляторної гіпоксії, а в термінальному періоді — і тканинної гіпоксії. С.С.Колібабою розроблена методика оксигенації консервованої крові і розроблені покази до їх переливання при кишковій непрохідності, що значно понизило смертність при цій патології. Результати дослідження були підсумовані і викладені в дисертаційній роботі на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук, яка під назвою «Нарушения газового состава крови и тканевого дыхания при острой кишечной непроходимости и пути их нормализации (экспериментально-клиническое исследование)» в 1970 році була успішно захищена. Сергій Семенович з 1963 року беззмінно працював на кафедрі спочатку асистентом, а потім доцентом і завідувачем навчальною частиною кафедри до 2003 року. Його перу належить 115 друкованих праць, має 3 авторські свідоцтва на винаходи та 40 на рацпропозиції, має звання «Изобретатель СССР». В 2009 році пішов на заслужений відпочинок.

Асистент Дідур М.Є. вивчала білкові порушення сироватки крові в експерименті і клініці. Марія Євтухівна Дідур народилася в с. Розсоші Тиврівського району Вінницької області в 1918 році в сім’ї селян. З 1934 по 1939 рік навчалася у Вінницькому медичному інституті. Їх випуск був першим. З першого і до останнього дня Великої Вітчизняної війни була начальником хірургічного відділення евакогоспіталю в м. Казані. Свою роботу в якості асистента кафедри загальної хірургії вона почала одночасно з М.М.Благовєщенським і під його керівництвом почала досліджувати лейкоцитоз в зонах Захар’їна—Геда при гострому і хронічному апендициті, яка в 1961 році була захищена як дисертація на ступінь кандидата медичних наук. В 1979 році М.Є.Дідур пішла на заслужений відпочинок. За свою сумлінну працю вона нагороджена орденами і медалями СРСР.

З 1958 року на кафедрі під керівництвом А.П. Юрихіна проводилось клінічне випробовування вітчизняного білкового кровозамінника БК-8. В результаті проведених досліджень його впливу на організм ординатором хірургічного відділення М.К.Дремлюгою захищена кандидатська дисертація «Эффективность БК-8 при некоторых хирургических заболеваниях».

В 1970 році А.П. Юрихін пішов на заслужений відпочинок, а на його посаду в 1971 році був обраний доктор медичних наук, професор Забозлаєв Сергій Сергійович.

 

Забозлаєв С. С.

 

Сергій Сергійович народився в 1924 році в м. Тбілісі в сім'ї кінооператора. В 1943 році поступив в Казанський медичний інститут в м. Алма-Аті, який з відзнакою закінчив у 1948 році.

В 1952 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук на тему: «О роли интрарецепции в регуляции уровня сахара». В цьому ж році був обраний на посаду асистента клініки факультетської хірургії Казахстанського державного медичного інституту, а з 1959 по 1968 рік — доцент клініки госпітальної хірургії. В 1967 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора медичних наук на тему: «Экспериментальные методы к изучению недостаточности аортального клапана и коррекции ее аутопластикой из интимы нисходящей грудной аорты». В 1968 році, після затвердження дисертації був обраний на посаду завідувача кафедри факультетської хірургії Карагандинського медичного інституту. В 1970 році отримав наукове звання професора, а в 1971 р. був обраний завідувачем кафедри загальної хірургії Вінницького медичного інституту ім. М.І.Пирогова.

Наукові дослідження в цей час були присвячені питанням мікро циркуляції і їх значення в патогенезі хірургічних захворювань. За цими питаннями С.С.Забозлаєвим була організована і проведена Республіканська конференція (Вінниця, 1974 р.).

В 1974 році кафедра була переведена на базу МКЛ №4. Після смерті професора С.С.Забозлаєва в 1975 році кафедру тимчасово очолював доцент В.Ф.Литвинов, а з 1976 по 1994 рік завідувачам кафедри був д.мед.н. проф. О.Я Фіщенко.

В цей період на кафедрі працювали доценти С.П. Белканія і С.С. Колібаба, асистенти С.І. Андросов, О.І. Бондарчук, М.Є. Дідур, С.П. Жученко, С.Е. Камінський, І.Н.Ошовський , В.М.Рижанівська, д.мед.н. М.І. Селезінка.

 

Пізніше колектив кафедри поповнили М.Д.Желіба, О.О. Жупанов, С.Д.Хіміч. В різні роки, короткотривалий час асистентами кафедри були Б.Ф. Вознюк і М.І.Шанчук.

Олександр Якович народився 28 січня 1924 року в с. Кирнасівка, Тульчинського району, Вінницької області в сім’ї селян. Закінчив Капустянську середню школу в 1943 році. Після звільнення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників у 1944 році був мобілізований до лав Радянської Армії. Приймав участь в бойових діях на території Молдови, Румунії та Угорщини. Був поранений. День перемоги зустрів у Будапешті.

Після демобілізації у 1946 році поступив до Вінницького медичного інституту, який закінчив у 1951 році. В 1952 році був призваний у Радянську Армію. Звільнившись в запас у 1957 році поступив в клінічну ординатуру на кафедру факультетської хірургії, яку тоді очолював проф. І.М.Грабченко. З цього часу вся науково-педагогічна та практична діяльність Олександра Яковича тісно пов’язується з Вінницьким медичним інститутом. Працюючи асистентом кафедри в 1964 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Алопластика капроновим протезом передньої черевної стінки при грижах і дефектах».

Під керівництвом академіка АМН СРСР Б.В. Петровського була виконана і в 1975 році успішно захищена докторська дисертація під назвою: «Хирургия осложненного каменного холецистита».

Наукові дослідження, що проводились на кафедрі,під керівництвом Олександра Яковича були присвячені вивченню патології органів травлення. Особливо велика робота проводилась з питань хірургії ускладненого холециститу, патології жовчних шляхів, підшлункової залози.

В результаті глибоких клінічних досліджень професором О.Я.Фіщенко була розроблена класифікація ускладненого каменевого холециститу, на яку посилаються в багатьох монографіях. Розроблені і застосовуються: метод реґіонарної перфузії протеолітичних препаратів і холодова блокада новокаїном через круглу зв’язку печінки при гострому панкреатиті і холецистопанкреатиті. Запропоновані різні модифікації і варіанти холедохотомії, дренування загальної жовчної протоки, розроблений пелюстковий холедоходуоденальний анастомоз, декілька варіантів захисту швів біліодигестивного анастомозу. Введено в практику новий метод дренування загальної жовчної протоки через бокове віконце міхурової протоки. Установлені та обґрунтовані нові показання до папілосфінктеротомії при локально розширеній ампулі футерова сосочка з наявністю каміння, коли діаметр загальної жовчної протоки значно менший діаметра каменя; холедоха значно менший діаметра камінця, описаний симптом натягування и поштовху при перихоліцестите.

Перу О.Я Фіщенко належить 365 наукових робіт, 1 монографія. Новизна його наукових досліджень підтверджена 12 свідоцтвами на винаходження 126 посвідченнями на рацпропозиції. Будучи завідувачем опорної кафедри серед однопрофільних кафедр, він був ініціатором і безпосереднім виконавцем в розробці нової навчальної програми з загальної хірургії з доглядом за хірургічними хворими та створення підручника з загальної хірургії, який пізніше був виданий українською мовою.

 

Фіщенко О.Я.

 

Під керівництвом професора О.Я Фіщенко були виконані і успішно захищені кандидатські дисертації: Б.І. Дударенком «Сравнительная оценка холедоходуоденостомии и папилосфинктеропластики».

О.Я. Сливкою «Химический состав желчи и камней при калькулёзном холецистите», І.Н. Ошовським «Лечение острого пакреатита и холепанкреатита»; М.Д. Желібою «Комплексное лечение осложнённого холецистита у лиц пожилого и старческого возраста», С.Д. Хімічем «Использование пузырного протока в хирургии холецистита», О.О. Жупановим «Вибір способу обробки ложа жовчного міхура».

З приходом на кафедру професора О.Я. Фіщенка тематика наукових досліджень в основному була сконцентрована на вивченні патології органів травлення.

Паралельно з дослідженнями хірургічних захворювань органів травлення в тісній співпраці з кафедрами мікробіології під керівництвом професора Г.К.Палія, оперативної хірургії та топографічної анатомії під керівництвом професорів Г.В.Терентьєва, І.Я. Костюка, кафедрою фармакології під керівництвом професорів О.О. Столярчука і Г.І. Степанюка, біохімії та загальної хімії під керівництвом професорів М.Б.Люцюка і О.О.Пентюка напрямки наукових досліджень доповнилися експериментальними: клінічними розробками застосування нових лікарських засобів профілактики і лікування гострої хірургічної інфекції (антисептика декаметоксину, нитазолу, сорбентів на основі аєросілу-300, поліметілсилоксану, вінборону та інші). За результатами цих досліджень були захищені 3 кандидатські дисертації: В.П. Кравець — »Профілактика та комплексне лікування гострих гнійно-запальних захворювань пальців кисти з застосуванням декаметоксину», П.С.Шевня «Сравнительная оценка эфективности способов обеззараживания кожи рук хирурга», О.П. Жученко — «Патогенез, профилактика и лечение лактационных маститов». 

Згодом, у жовтні 2008 р. О.П. Жученко успішно захистив докторську дисертацію на тему: «Невирішені питання гострих захворювань органів черевної порожнини, профілактики та лікування гнійно-запальних ускладнень післяопераційних ран», а з 2015 року по 2021 рік - працював професором кафедри загальної хірургії.

Жученко О.П. Жученко О.П.

 

Доцентом М.Д.Желібою проводились експериментальні і клінічні дослідження застосування антисептика декаметоксину, лікарських засобів на його основі та сорбентів для профілактики і лікування гострої хірургічної гнійної інфекції. Пізніше ці дослідження сталі основою докторської дисертації

В 1991 році Центральним методичним кабінетом МОЗ України кафедра була визнана опорною серед однопрофільних кафедр вищих медичних навчальних закладів. З цих пір почали проводити щорічні наради і конференції присвячені актуальним питанням навчального процесу, розробці міроприємств направлених на поліпшення викладання дисципліни, матеріали нарад публікуються в окремих збірках і фахових журналах.

Була розпочата робота по створенню нового підручника «Загальна хірургія» зміст якого був адаптований до нової навчальної програми, створеної співробітникам кафедри під редакцією О.Я. Фіщенка.

 

Желіба М.Д.

 

Після смерті професора О.Я.Фіщенка в 1994 році кафедру очолив к.мед.н., доцент М.Д. Желіба. Микола Дмитрович закінчив Вінницький державний медичний інститут ім.. М.І. Пирогова в 1972 році. Річну інтернатуру по хірургії проходив у Немирівський ЦРЛ. З 1973 по 1979 рік ординатор хірургічного відділення вузлової клінічної лікарні станції Вінниця. Паралельно з практичною роботою займався науковою і педагогічною діяльністю. В своєму становленні як хірурга, вченого і педагога багато в чому зобов’язаний своїм учителям: доц. С.П.Белканії, професору О.Я.Фіщенку, професору Г.К.Палію. Працював на кафедрі до 2023 р.

 

Ошовський І. Н.Ошовський І. Н.

Закінчив Вінницький медичний інститут ім.. М.І.Пирогова в 1970 році. 1970 - 1972 рік служба в Радянський Армії 1972 - 1974 рік клінічна ординатура на кафедрі факультетської хірургії ВМІ. 1974 - 1977 рік асистент кафедри загальної хірургії. 1977 - 1979 рік відрядження в республіку Сієра-Леоне в якості лікаря-хірурга. З 1980 року працює на кафедрі загальної хірургії. В 1983 році захистив кандидатську дисертацію на тему: „Лікування гострого панкреатиту і холепанкреатиту". З 1991 року доцент кафедри загальної хірургії. Хірург вищої кваліфікації. Широко впровадив в клініку методику лікування гострого панкреатиту і холепанкреатиту. Автор 10 рац. Пропозицій, 5 авторських винаходів, 54 наукових публікацій. У 2023 році за значні професійні успіхи І. Н. Ошовський був удостоєний звання почесного професора ВНМУ ім. М. І. Пирогова. Працював на кафедрі з 1991 по 2024 рік.

 

Шевня П. С.

Закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова в 1972 році. Проходив інтернатуру на базі Тульчинської ЦРЛ з 1972 по 1973 роки. З 1973 року по 1983 роки працював ординатором хірургічного відділення МКЛ №4 м. Вінниця. Хірург вищої категорії. В 1983 році обраний на посаду асистента кафедри загальної хірургії. Працював на кафедрі з 1996 по 2024 рік на посаді доцента.

 

 

 

Штат кафедри в 2007 році.

 

 

Хіміч С.Д.

 

 

З 2016 року по даний час кафедру очолює д.мед.н., професор Хіміч С.Д., який у 1986 році з відзнакою закінчив Вінницький медичний інститут. З 1986 по 1988 роки навчався в клінічній ординатурі на кафедрі загальної хірургії. У 1988 році став лауреатом молодіжної Республіканської виставки науково-технічної творчості. В цей час також були закладені основи майбутньої наукової діяльності. З 1988 року почав працювати старшим лаборантом, а з 1990 — асистентом цієї ж кафедри. У 2000 році обраний доцентом кафедри загальної хірургії, а в 2005 році обраний на посаду професора кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Також Сергій Дмитрович є вченим секретарем спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій із хірургії, акушерства та гінекології, дитячої хірургії, а також головою комітету із біоетики Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова. С.Д.Хіміч є автором та співавтором понад 350 наукових праць, 108 раціоналізаторських пропозицій та 15 винаходів. Він нагороджений Почесними грамотами МОЗ та МОН України, відзнакою науковець року (2019р.), є академіком НАН вищої освіти України та членом Правління асоціації хірургів України.

 

Колектив кафедри, весна 2017

 

  Емблема кафедри (розробники проф. С.Хіміч та к.мед.н., К.Паньків)

Штат кафедри

Хіміч Сергій Дмитрович


завідувач кафедри, професор ЗВО, доктор медичних наук

Академік НАН вищої освіти України,
Член Правління асоціації хірургів України.
Хіміч Сергій Дмитрович народився 20 січня 1959 року на Вінниччині.
З відзнакою закінчив два навчальні заклади:
• 1978: Бершадське медичне училище, отримав кваліфікацію фельдшера.
• 1986: Вінницький медичний інститут імені М. І. Пирогова.
Професійна діяльність
• 1986–1988: Клінічна ординатура при кафедрі загальної хірургії.
• Вересень 1988: Старший лаборант кафедри загальної хірургії Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова.
• Січень 1990: Асистент кафедри загальної хірургії Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова.
• 2001: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії ВДМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2005: Обраний на посаду професора кафедри загальної хірургії ВДМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2016–теперішній час: Завідувач кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
Захист дисертацій
• Січень 1992: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Використання міхурової протоки в хірургії холециститу".
• 2004: Захист докторської дисертації на тему: "Аналіз морфо-функціональних особливостей розвитку та перебігу деяких гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини в осіб з ожирінням" у спеціалізованій Вченій Раді Харківського державного медичного університету.
Наукова діяльність
• Наукові публікації: понад 350 наукових праць, 108 раціоналізаторських пропозицій, 15 винаходів
• Автор та співавтор підручників:
o Перший національний підручник «Загальна хірургія» для студентів вищих медичних навчальних закладів України ІІІ–IV ступенів акредитації (затверджений МОН України)
o Підручник «Загальна хірургія» в російському перекладі
o Підручник «Хірургія» для студентів вищих медичних навчальних закладів України І–ІІ ступенів акредитації
o Підручник «Хірургія» для студентів стоматологічних факультетів ВМНЗ III–IV рівнів акредитації
o «Довідник хірурга»
o «Симптоми і синдроми в хірургії»
o «General Surgery» для іноземних студентів (англійською мовою)
Практична діяльність
Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.
Працюючи на базі університетської клініки, професор Хіміч С.Д. виконує складні оперативні втручання, надає консультативну допомогу хворим та передає досвід молодим хірургам. Він оволодів сучасними методами діагностики та лікування складних хірургічних захворювань.
Конференції та семінари
З 1992 року по цей час були розроблені навчальні програми та проведено 26 науково-практичних та навчально-методичних конференцій з виданням друкованих матеріалів.
Визнання та нагороди
• Почесні грамоти МОЗ та МОН України
• Відзнака науковець року (2019 р.)
• Академік НАН вищої освіти України
• Член Правління асоціації хірургів України
Публікації та винаходи
Наукові роботи Хіміча С.Д. представлялись і були опубліковані в різних виданнях на теренах України, Росії, Білорусі, Грузії, Молдови, Болгарії, Німеччини, Словаччини, США, Угорщини, Швейцарії, Польщі.
Контакти
• Email: s-khimich@ukr.net
• Телефон: +38(067)962-23-39

Палій Віктор Гордійович


професор ЗВО, доктор медичних наук

Палій Віктор Гордійович народився 1972 року в м. Вінниці.
Має дві вищі освіти:
• 1989-1995: Вінницький державний медичний університет імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
• 2000: Національна фармацевтична академія України, спеціальність: вища фармацевтична освіта.
Професійна діяльність
o 1995-1998: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі МКЛ №2 м. Вінниці.
o 1995-1998: Магістратура на кафедрі загальної хірургії Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. Тема магістерської роботи: "Дослідження нових антисептиків і їх застосування для передопераційної обробки рук хірургів"
• Серпень 1995: Асистент кафедри загальної хірургії.
• 1 липня 2010: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії.
• 2015: Обраний на посаду професора кафедри загальної хірургії.
Захист дисертацій
• 1999: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: " Антисептична активність, властивості та застосування нових антимікробних препаратів " в інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечнікова.
• 22 грудня 2006: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: " Мікробіологічне обґрунтування застосування антисептиків четвертинного амонію в медицині " в інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечнікова.
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Хірургія, мікробіологія.
• Наукові публікації: Понад 157 наукових праць, 17 патентів на винахід, 3 монографії, 5 підручників у співавторстві.
• Власні здобутки: Підготував три кандидати медичних наук.
Практична діяльність
• З 2005 року лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.
• Оволодівши сучасними методами діагностики та лікування хірургічних захворювань, постійно надає консультативну допомогу хворим та проводить хірургічні втручання на базі комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня №1".
Конференції та семінари
• Виступи на понад 20 наукових конференціях та з’їздах.
Членство в асоціаціях
• Член ГО "Асоціація хірургів Вінницької області".
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації лікаря-хірурга: 2015, 2021 рр.
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 2022, 2024 рр.
• Атестат з володіння англійською мовою В2 IELTS, 2016 р.
Контакти
• Email: biktop.p@gmail.com
• Телефон: +38(097)517-02-53

Лутковський Руслан Анатолійович


професор ЗВО, доктор медичних наук

Лутковський Руслан Анатолійович народився 1 березня 1985 року в селі Борівка, Чернівецького району, Вінницької області.
Має три вищі освіти:
• 2001-2007: Медичний факультет №1 Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, кваліфікація лікаря.
• 2011: Фармацевтичний факультет Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, кваліфікація провізора.
• 2020: Західноукраїнський національний університет, магістр публічного управління та адміністрування.
Професійна діяльність
• 2007–2010: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова на кафедрі загальної хірургії.
• 2010–2012: Клінічна ординатура на кафедрі загальної хірургії Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
• 1 вересня 2012: Асистент-стажист на кафедрі загальної хірургії.
• З січня 2013: Асистент кафедри загальної хірургії.
• 2017: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії.
• Грудень 2021: Обраний на посаду професора кафедри загальної хірургії.
Захист дисертацій
• 29 січня 2013: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Обґрунтування ефективності застосування хірургічного шовного матеріалу, модифікованого вуглецевими нанотрубками та антисептиком для профілактики післяопераційних гнійних ускладнень".
• 29 квітня 2021: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: "Обґрунтування розробки та використання наномодифікованих сітчастих імплантатів для відкритої та лапароскопічної алопластики гриж живота".
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Наномодифіковані хірургічні шовні матеріали та наномодифіковані сітчасті імплантати з антимікробними властивостями для грижепластики.
• Наукові публікації: Понад 80 наукових праць, 14 патентів на корисну модель та 1 патент на винахід.
• Співавтор інформаційного листа МОЗ України, який внесено в реєстр галузевих нововведень та впроваджено в лікувальну практику.
Практична діяльність
• З 2017 року лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.
• Оволодівши сучасними методами діагностики та лікування хірургічних захворювань, постійно надає консультативну допомогу хворим та проводить хірургічні втручання на базі комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня №1".
Конференції та семінари
• Виступи на понад 50 наукових конференціях та з’їздах.
Членство в асоціаціях
• Член ГО "Асоціація хірургів Вінницької області".
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Цикл тематичного удосконалення «Лапароскопічні та інші малоінвазивні технології в хірургії та гінекології» 27.06.2013 р.
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 2017, 2024 рр.
• Атестат з володіння англійською мовою В2 від 10.06.2017 р.
Контакти
• Email: lutkovskiruslan@gmail.com
• Телефон: +38(097)579-43-63

Бурковський Микола Іванович


доцент ЗВО, кандидат медичних наук

Бурковський Микола Іванович народився 5 листопада 1964 року в м. Вінниці.
Освіта
• 1982-1988: Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
Професійна діяльність
o 1988-1989: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі Яготинської ЦРЛ Київської області.
o 1994-1996: Клінічна ординатура на кафедрі госпітальної хірургії Вінницького державного медичного університету імені М.І. Пирогова.
o 1996-1999: Аспірантура на кафедрі загальної хірургії ВДМУ імені М.І. Пирогова.
o 1999: Обраний на посаду асистента кафедри загальної хірургії ВДМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2013: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2024 – по теперішній час: Завідувач навчальної частини кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
Захист дисертацій
• Вересень 2000: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: " Внутрішньоартеріальне застосування антибіотиків в автологічних еритроцитарних тінях при комплексному лікуванні ішемічно-гангренозної форми синдрому стопи діабетика", Вінницький державний медичний університет імені М.І. Пирогова.
Наукова діяльність
Наукові публікації: Понад 117 наукових праць (в тому числі 49 статей у фахових виданнях, 30 тез в матеріалах науково-практичних конференцій), 5 патентів на винахід, 12 патентів на корисну модель, 1 монографія, 2 підручника «Загальна хірургія» (2018) та «General Surgery» (2019) у співавторстві.
Основні напрями досліджень:
• Реґіонарне підведення лікарських речовин до вогнища гнійно-запального процесу з використанням автологічних еритроцитарних тіней
• Діагностика перебігу хірургічних інфекційних процесів з використанням показника «Фактор форми нейтрофільних гранулоцитів»
• Локальна і загальна імунокорекція в комплексному лікуванні інфікованих ран, термічних уражень з використанням імуномодулятора мурамілпептидного ряду.
Практична діяльність
Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.
o Серпень 1989 - Вересень 1994: Лікар-хірург Баришівської ЦРЛ Київської області, завідувач відділення переливання крові.
• Вересень - Листопад 1996: Лікар-хірург Вороновицької ЦРЛ Вінницького району.
• Оволодівши сучасними методами діагностики та лікування хірургічних захворювань, постійно надає консультативну допомогу хворим та проводить хірургічні втручання на базі комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня №1".
Конференції та семінари
• Виступи на близько 30 наукових конференціях та з’їздах.
Членство в асоціаціях
• Член ГО «Асоціація хірургів Вінницької області»
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації лікаря: 2019 р.
• Тематичне удосконалення «Хірургічне лікування ускладнених ран» на базі НУОЗ України імені П. Л. Шупика 06.06.2023-20.06.2023 р.
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 2018, 2023, 2024 рр.
Контакти
• Email: burcov@gmail.com
• Телефон: +38(097)782-38-95

Вільцанюк Олександр Афанасійович


доцент ЗВО, кандидат медичних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

Вільцанюк Олександр Афанасійович народився 1 січня1951 року.
Освіта
• 1968-1974: Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
Професійна діяльність
o 1975-1977: Інтернатура за спеціальністю «Хірургія».
o 1979: Асистент кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії ВМІ ім. М. І. Пирогова.
o 1982-1985: Навчався в аспірантурі за спеціальністю « Хірургія».
o 1987: Асистент кафедри загальної хірургії ВМІ ім. М. І. Пирогова.
• 1996 – по теперішній час: Доцент кафедри загальної хірургії ВДМУ ім. М. І. Пирогова.
• 1999-2016: працював на посаді старшого наукового співробітника спільної лабораторії Інституту хімії поверхні Національної академії наук України ім. О.О. Чуйка (за сумісництвом).
Захист дисертацій
• 1989: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: «Морфологічне обґрунтування профілактики ускладнень при оперативному лікуванні гострої кишкової непрохідності».
Наукова діяльність
Основні напрямки наукових досліджень: профілактика та лікування післяопераційних гнійних ускладнень та гнійно-запальних захворювань м’яких тканин, наномодифіковані хірургічні шовні матеріали та сітчасті імплантати для грижепластики.
Власні здобутки: Вільцанюк О. А. – співрозробник 8 лікарських засобів для місцевого лікування гнійно-запальних процесів та проведення еферентної терапії, нових видів хірургічного шовного матеріалу з поліпропілену модифікованого вуглецевими нанотрубками, вуглецевими нанотрубками з антисептиками, наночастинками срібла та наномодифікованих сітчастих імплантатів з антимікробними властивостями для з’єднання та пластики тканин.
Вільцанюк О.А. підготував 2 магістри медицини та 4 кандидатів медичних наук.
Наукові публікації: автор і співавтор більше 350 наукових праць, 7 підручників з хірургії та 7 монографій (одна з яких видана в Німеччині), 64 авторських свідоцтва і патента на винаходи, 2 свідоцтва на авторське право.
Практична діяльність
Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.
Володіє сучасними методами діагностики та лікування хірургічних захворювань, постійно надає консультативну допомогу хворим та проводить хірургічні втручання на клінічній базі кафедри.
Результати наукових розробок впроваджує у практику охорони здоров’я, постійно виступає з доповідями на науково-практичних конфереціях в Україні та за кордоном.
Результати наукових досліджень представлені у 8 інформаційних листах МОЗ України, які включено в реєстр нововведень і впроваджені в практику охорони здоров’я.
Членство в асоціаціях
• Член ГО «Асоціація хірургів Вінницької області»
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації: 1995 р., 1999 р., 2000 р., 2004 р., 2010 р., 2015 р., 2020 р.
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 1995 р., 2000 р., 2005 р., 2010 р., 2015 р., 2024 р.
Державні нагороди: в 2016 році за розробку методів еферентної терапії та препаратів на основі нанодисперсного кремнезему з антимікробними властивостями для місцевого лікування гнійно-запальних процесів Вільцанюку О.А., в колективі авторів, була присуджена Державна премія України в галузі науки і техніки.
Контакти
• Email: viltsanyuk@gmail.com
• Телефон: +38(067)709-34-42

Фуніков Анатолій Володимирович


доцент ЗВО, кандидат медичних наук

Фуніков Анатолій Володимирович народився 1957 року.
Освіта
• Вінницький медичний технікум ім. Д.К. Заболотного.
• 1979-1985: Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
Професійна діяльність
o 1985-1987: Клінічна ординатура на кафедрі загальної хірургії Вінницького медичного інституту імені М.І. Пирогова.
o 1987-2000: Асистент кафедри загальної хірургії ВМІ ім. М. І. Пирогова.
• 30.06.2000: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії ВДМУ ім. М. І. Пирогова.
Захист дисертацій
• 24 червня 1993: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Хірургічне лікування ускладнених кист підшлункової залози", Київський інститут вдосконалення лікарів.
Наукова діяльність
Наукові публікації: 79 статей у фахових виданнях, 30 тез в матеріалах науково-практичних конференцій), 1 патент на винахід, 4 патенти на корисну модель, 1 монографія, розділ в підручнику «Загальна хірургія» в 3 перевиданнях, в тому числі англійською мовою.
Основні напрями досліджень: Хірургія.
Практична діяльність
Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії з 1999 р.
• Оволодівши сучасними методами діагностики та лікування хірургічних захворювань, постійно надає консультативну допомогу хворим та проводить хірургічні втручання на базі комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня №1".
Конференції та семінари
• Виступи на близько 20 наукових конференціях та з’їздах.
Членство в асоціаціях
• Член ГО «Асоціація хірургів Вінницької області»
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації: 1995 р., 1999 р., 2000 р., 2004 р., 2010 р., 2015 р., 2020 р.
• Атестат (1-ша категорія): 1995 р.
• Атестат (вища категорія): 1999 р., 2004 р., 2010 р., 2015 р., 2021 р.
• Цикли тематичного удосконалення:
o 1999 р. – Хірургія, ПАЦ
o 2004 р. – Хірургія, ПАЦ
o 2010 р. – Хірургія, ПАЦ
o 2015 р. – Хірургія, ПАЦ
o 2021 р. – Хірургія, цикл тематичного вдосконалення
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 1995 р., 2000 р., 2005 р., 2010 р., 2015 р., 2024 р.
Державні нагороди: Похвальна грамота МОЗ України (2005 р.), Похвальні грамоти Вінницької обласної ради та Вінницької міської ради.
Громадська робота:
o Член ректорату ВНМУ ім. М.І. Пирогова
o Член Вченої ради медичного факультету №1
o Член комісії по зв'язках з випускниками ВНМУ ім. М.І. Пирогова
o Куратор студентських медичних гуртожитків №5 і №6 ВНМУ ім. М.І. Пирогова
o 2010-2024 рр. - зам. декана медичного факультету №1 по V - VI курсах.
Контакти
• Email: fav041461@gmail.com
• Телефон: +38(097)772-32-15

Превар Анатолій Петрович


доцент ЗВО, кандидат медичних наук

Освіта:
• 1986-1992: Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
Професійна діяльність
o 1992-1995: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі МКЛ №4 м. Вінниці.
o 1999-2001: Клінічна ординатура на кафедрі госпітальної хірургії ВДМУ ім. М. І. Пирогова.
o 2001-2004: Аспірантура на кафедрі загальної хірургії ВДМУ ім. М. І. Пирогва.
• 2004-2012: Асистент кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2012: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
Захист дисертацій
• 18 січня 2005: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Оптимізація комплексного лікування гнійно-запальних процесів м'яких тканин" у ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Хірургія, проктологія.
• Наукові публікації: 70 наукових публікацій, 2 патенти на корисну модель.
• Виступи на наукових конференціях, з’їздах: 10.
Практична діяльність
З 2019 року лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.
1995-1999: Лікар-хірург міжобласної соматичної лікарні при установі ІВ 301/81.
Членство в асоціаціях
Член ГО «Асоціація хірургів Вінницької області».
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації лікаря: 2009, 2015, 2019 рр.
• Цикли тематичного удосконалення: 2019 р. – спеціалізація з проктології. 2021 р. – Лапароскопічні та інші малоінвазивні технології в хірургії та урології.
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 2009, 2015, 2021, 2024 рр.
Громадська робота та особисті досягнення
o Секретар методради хірургічних дисциплін
o Профорг кафедри
Контакти
• Email: mr.prevar@gmail.com
• Телефон: +38(098)840-16-69

Чепляка Олексій Миколайович


доцент ЗВО, кандидат медичних наук

Чепляка Олексій Миколайович народився 1977 року в м. Вінниці.
Освіта
• 1994-2000: Вінницький державний медичний університет імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
Професійна діяльність
o 2000-2002: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі МКЛ №2 м. Вінниці.
o 2000-2002: Магістратура Тема магістерської роботи: "Сорбційна здатність еритроцитів як діагностичний і прогностичний критерій перебігу ранового процесу".
o 2002-2005: Аспірантура на кафедрі загальної хірургії Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
o 2006-2014: Асистент кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
o 2014 – по теперішній час: Доцент кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
Захист дисертацій
12.09.2006: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Комплексне лікування хворих на гострий парапроктит".
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Хірургія.
• Наукові публікації: 98 наукових публікацій, 1 патент на винахід, 1 деклараційний патент на винахід, 5 патентів на корисну модель, 5онографії, 5 підручників у співавторстві.
Практична діяльність
• Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії з 2010 року.
• 20.05.2002 - 02.12.2002 рр. - лікар-онкохірург у Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансері.
• Оволодівши сучасними методами діагностики та лікування хірургічних захворювань, постійно надає консультативну допомогу хворим та проводить хірургічні втручання на базі комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня №1".
Конференції та семінари
• Виступи на 12 наукових конференціях та з’їздах.
Членство в асоціаціях
• Член ГО "Асоціація хірургів Вінницької області".
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації: 2007 р., 2010 р., 2015 р., 2021 р.
• Атестат (1-ша категорія): 2007 р.
• Атестат (вища категорія): 2010 р., 2015 р., 2021 р.
• Цикли тематичного удосконалення: 2012 р. – Лапароскопічні та інші малоінвазивні технології в хірургії та урології
• Стажування: 2013 р. – НІХТ імені О.О. Шалімова
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 2011 р., 2016 р., 2021 р., 2024 р.
• Атестат з володіння англійською мовою, рівень В2: 2012 р.
Контакти
• Email: chepliaka@vnmu.edu.ua
• Телефон: +380972545798

Кателян Олена Вікторівна


Доцент ЗВО, кандидат медичних наук

Кателян Олена Вікторівна народилася 4 січня 1978 року у м. Козятин Вінницької області.
Освіта
• 1993-1995: Погребищенське медичне училище, фельдшерське відділення.
• 1995-2001: Вінницький державний медичний університет ім. М. І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
Професійна діяльність
o 2001-2003: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі МКЛ №4 м. Вінниці.
o 2004-2006: Клінічна ординатура на кафедрі загальної хірургії Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
o 2006-2009: Аспірантура на кафедрі загальної хірургії ВНМУ імені М. І. Пирогова.
o 2009-2019: Асистент кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2019: Обрана на посаду доцента кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогва.
• 2024: введена до складу робочих груп науково-педагогічних працівників, відповідальних за організацію, підготовку та проведення ОСП(К)І.
Захист дисертацій
• 2017: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: " Особливості профілактики ускладнень та лікування операційних ран у пацієнтів з ожирінням ", Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова.
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Хірургія.
• Наукові публікації: Понад 100 наукових праць і публікацій у фахових медичних виданнях, є співавтором 1 навчального посібника «Нетримання сечі у жінок» (2020), 3 деклараційних патентів України на корисну модель, 8 раціоналізаторських пропозицій та 6 методичних рекомендацій для самостійної роботи студентів.
• У 2022/2023 навчальному році була науковим керівником студента, який був діючим членом «Європейської медичної студентської Асоціації» (European medical students Association EMSA).
Практична діяльність
Лікар-хірург першої кваліфікаційної категорії.
2003-2004: лікар-хірург в Іллінецькому РТМО Вінницької області.
• Оволодівши сучасними методами діагностики та лікування хірургічних захворювань, постійно надає консультативну допомогу хворим та проводить хірургічні втручання на базі комунального некомерційного підприємства "Вінницька міська клінічна лікарня №1".
Членство в асоціаціях
• Член ГО "Асоціація хірургів Вінницької області".
Курси підвищення кваліфікації
Цикли тематичного удосконалення: 2021 р. – «Хірургічне лікування ускладнених ран» у НУОЗ України ім. П. Л. Шупика.
Курси підвищення кваліфікації з педагогіки:
2020 р.– стажування для викладачів за кордоном International postgraduate practical internship “Internationalization of Higher Education. Organization of the educational process and innovative teaching methods in higher education institutions in Poland” у Варшаві (Польща).
2024 р. – курси підвищення педагогічної майстерності на базі кафедри педагогіки та психології ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
• Атестат СEFR з володіння англійською мовою на рівні В2: 2019 р.
Інші освітні досягнення
• Учасниця міжнародного освітнього проєкта для лікарів «Надання невідкладної допомоги при травмах та забезпечення життєдіяльності постраждалим в умовах воєнного часу».
• Є сертифікованим авторизованим інструктором та майстер-тренером курсу ATLS від всесвітньої організації International Medical Corps в рамках міжнародного проєкту «ECHO Гарвардський гуманітарний інститут – Україна, Trauma Treining ECHO», курсу ATLS від всесвітньої організації International Medical Corps в Україні.
• Учасниця міжнародної навчальної програми від Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association) з питань оцінювання пізнавальних здібностей і навичок «Програми базової підтримки життя (СЛР і AED)», «Програми розширеної підтримки життя (AСLS)» та «Програми педіатричної передової підтримки життя (PALS)». (сертифікати, дійсні до вересня 2026 року).
Державні нагороди
21 червня 2020 року отримала Подяку від Всеукраїнського лікарського Товариства за сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток охорони здоров’я України, активну громадську позицію та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника.
Контакти
• Email: olena.katelian@gmail.com
• Телефон: +38(097)114-10-10

Чорнопищук Роман Миколайович


доцент ЗВО, доктор медичних наук

Чорнопищук Роман Миколайович народився 1989 року.
Має дві вищі освіти:
• 2006-2012: Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
• Вінницький національний аграрний університет.
Професійна діяльність
o 2012-2015: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі МКЛ №1 м. Вінниці.
o 2012-2015: Магістратура на кафедрі загальної хірургії Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. Тема магістерської роботи: " Фактор форми нейтрофільних гранулоцитів як морфометричний критерій оцінки перебігу ранового процесу".
o 2012-2015: Старший лаборант кафедри загальної хірургії Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
o 2015-2017: Аспірантура на кафедрі загальної хірургії ВНМУ імені М.І. Пирогова.
o 22.06.2018: Обраний на посаду асистента кафедри загальної хірургії.
• 2023: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії.
Захист дисертацій
• 2017: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Локальна імунокорекція в комплексному лікуванні інфікованих ран (експериментально-клінічне дослідження)", Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова.
• 2022: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: "Мультимодальні принципи надання допомоги хворим з опіками: профілактика, діагностика, лікування (експериментально-клінічне дослідження)", Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського.
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Хірургія, Комбустіологія, Пластична хірургія.
• Наукові публікації: Понад 137 наукових праць, 12 патентів на корисну модель, 5 патентів на винахід, 1 монографія, 2 підручника у співавторстві.
Практична діяльність
З 2019 року лікар-хірург першої кваліфікаційної категорії.
o 1.10.2015 – 30.11.2015: Лікар-хірург відділення екстреної медичної допомоги Немирівської ЦРЛ.
o 14.11.2017 - 11.10.2022: Лікар-комбустіолог Центру термічної травми та пластичної хірургії КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради».
o 12.10.2022 – по теперішній час: Завідувач Центру термічної травми та пластичної хірургії КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради».
Конференції та семінари
• Виступи на близько 100 наукових конференціях та з’їздах.
Членство в асоціаціях
o Асоціація комбустіологів України
o Асоціація хірургів Вінницької області
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації: 2019 р.
• Цикли тематичного удосконалення:
o 2015 р. – Пластична хірургія кінцівок;
o 2020 р. – Опіки у дітей та їх наслідки;
o 2020 р. – Сучасні методи лікування поширених та глибоких опіків;
o 2021 р. – Хірургічне лікування ускладнених ран;
o 2023 р. – Хірургічне лікування ускладнених ран;
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 2018 р., 2023 р.
• Атестат з володіння англійською мовою на рівні В2: 2017 р.
Державні нагороди
2018 р. – Почесна грамота Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради. 2024 р. – Грамота Верховної Ради України.
Контакти
• Email: r.chornopyshchuk@gmail.com
• Телефон: +38(097)212-89-63

Ольхомяк Олександр Олександрович


Доцент ЗВО , кандидат медичних наук

Ольхомяк Олександр Олександрович народився 1966 року.
Освіта:
• 1983-1989: Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
Професійна діяльність
o 1989-1990: Інтернатура по спеціальності "Хірургія".
• 1993-2003: Асистент кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії ВДМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2017-2019: Доцент кафедри клінічної анатомії та оперативної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
• 2019: Обраний на посаду доцента кафедри загальної хірургії ВНМУ ім. М. І. Пирогова.
Захист дисертацій
• 14 квітня 1999: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Морфологічна характеристика жовчних шляхів при різних типах біліодигестивного сполучення".
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Хірургія, проктологія.
• Наукові публікації: 32 наукові публікації, 6 патентів на корисну модель.
Практична діяльність
Лікар-хірург першої кваліфікаційної категорії.
• 1990-93: Завідувач хірургічного відділення Житомирського ДТМО.
• 2003-2016: Лікар-хірург (робота за кордоном).
• Працюючи на базі університетської клініки, виконує складні оперативні втручання, надає консультативну допомогу хворим та передає досвід молодим хірургам. Він оволодів сучасними методами діагностики та лікування складних хірургічних захворювань.
Членство в асоціаціях
Член ГО «Асоціація хірургів Вінницької області».
Курси підвищення кваліфікації та інші освітні досягнення
• Курси підвищення кваліфікації лікаря: 2002-2023 рр. – Хірургія, 2007 р. – Проктологія.
• Цикли тематичного удосконалення: «Лапароскопічні технології у діагностиці та лікуванні органів гепатопанкреатобіліарної зони».
• Курси підвищення кваліфікації з педагогіки: 1999 р., 2018 р. (Болгарія), 2024 р.
• Атестат з володіння англійською мовою на рівні В2: 2019 р.
Контакти
• Email: oolkhomiak@gmail.com
• Телефон: +38(067)295-98-22

Хитрук (Паньків) Катерина Михайлівна


асистент ЗВО, кандидат медичних наук

Має три вищі освіти:
• 2005-2011: Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, спеціальність: лікувальна справа.
o 2015: Національна академія внутрішніх справ України, спеціальність: правознавство.
o 2021: Вінницька академія неперервної освіти, спеціальність: психологія.
Професійна діяльність
o 2011-2014: Інтернатура по спеціальності "Хірургія" на базі Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
o 2011-2014: Магістратура по спеціальності "Хірургія" на базі Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
o 2014-2017: Аспірантура на кафедрі хірургії №1 ВНМУ імені М.І. Пирогова.
o 20182019: Асистент кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії ВНМУ імені М.І. Пирогова.
o 2019 по теперішній час: Асистент кафедри загальної хірургії ВНМУ імені М.І. Пирогова.
Захист дисертації
• 2021: Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему: "Прогнозування важкості перебігу та ризик розвитку ускладнень у пацієнтів з гострим панкреатитом аліментарного генезу", Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова.
Наукова діяльність
• Основні напрями досліджень: Хірургія, Пластична хірургія.
Практична діяльність
• Лікар-хірург першої кваліфікаційної категорії.
• 2011-2014: Лікар-хірург Немирівської ЦРЛ.
Інші досягнення
• 2016-2018: Телеведуча ранкового шоу "Новий День" на телеканалі ВІНТЕРА за сумісництвом.
• Журналіст: "Радіо Місто над Бугом - 101,8 FM", за сумісництвом.
o
• Атестат з володіння англійською мовою на рівні В2.
Контакти
• Телефон: +38(063)856-78-98

Вендічанська Наталія Миколаївна


cтарший лаборант

Працює в університеті з 1979 року. В 1989 році закінчила медичний університет. З 1993 по 1995 роки проходила навчання в клінічний ординатурі. Відповідає за ведення документації на кафедрі.

Марущак Людмила Михайлівна


лаборант

Працює на кафедрі з 1994 року. Відповідальна за ведення кафедральної документації.

Проніна Зінаїда Микитівна


лаборант

Працює на кафедрі з 1972 року. Відповідальна за забезпечення учбового процесу на базі кафедри у ВКЛ.

Поліхун Оксана Дмитрівна


робоча кафедри

Працює на кафедрі з 2010 року Робоча кафедри загальної хірургії - відповідальна за санітарний стан кафедри.

Новини

Додаток до розкладу
26.01.2025

 

Групи 25а, 25б, 26а, 26б, 27а, 27б, 81а, 81б з 27.01 по 31.01.2025 р.
займаються згідно розкладу. Теми занять No27 (Змертвіння, некрози, гангрени,
виразки, нориці) і No20 (Відмороження).
27а – викладач Рауцкіс В.П. (МКЛ No1)
27б – доц. Вільцанюк О.А. (МКЛ No1)
25а – доц. Превар А.П. (Університетська клініка)
25б – проф. Лутковський Р.А. (МКЛ No1)
26а – доц. Ольхомяк О.О. (Університетська клініка)
26б – проф. Палій В.Г. (МКЛ No1)
81а – доц. Кателян О.В. (МКЛ No1)
81б – доц. Чепляка О.М. (online)
Групи 6б, 26а з 27.01 по 14.02 – тимчасовий викладач доц. Ольхомяк О.О.
(Університетська клініка)
Групи 5б, 11б, 12б з 27.01 по 14.02 – тимчасовий викладач доц. Превар
А.П. (Університетська клініка)
Групи 1-17 з 27.01 по 31.01 здають диференційний залік з Сестринської
практики згідно розкладу в Симуляційному центрі. Кожен студент має мати звіт
про проходження практики, щоденник, затверджені керівниками баз.
Групи 1-5, 10-11 практичні заняття NoNo27, 20, що мають проводитись з
27.01 по 31.01.2025 р. по І-му тижню, будуть відпрацьовувати за домовленістю з
викладачем з 03.02.2025 р.
З 03.02.2025 р. практичні заняття згідно розкладу.

Групи 25а, 25б, 26а, 26б, 27а, 27б, 81а, 81б з 27.01 по 31.01.2025 р.займаються згідно розкладу. Теми занять No27 (Змертвіння, некрози, гангрени,виразки, нориці) і No20 (Відмороження).
27а – викладач Рауцкіс В.П. (МКЛ No1)27б – доц. Вільцанюк О.А. (МКЛ No1)25а – доц. Превар А.П. (Університетська клініка)25б – проф. Лутковський Р.А. (МКЛ No1)26а – доц. Ольхомяк О.О. (Університетська клініка)26б – проф. Палій В.Г. (МКЛ No1)81а – доц. Кателян О.В. (МКЛ No1)81б – доц. Чепляка О.М. (online)
Групи 6б, 26а з 27.01 по 14.02 – тимчасовий викладач доц. Ольхомяк О.О.(Університетська клініка)Групи 5б, 11б, 12б з 27.01 по 14.02 – тимчасовий викладач доц. ПреварА.П. (Університетська клініка)
Групи 1-17 з 27.01 по 31.01 здають диференційний залік з Сестринськоїпрактики згідно розкладу в Симуляційному центрі. Кожен студент має мати звітпро проходження практики, щоденник, затверджені керівниками баз.
Групи 1-5, 10-11 практичні заняття NoNo27, 20, що мають проводитись з27.01 по 31.01.2025 р. по І-му тижню, будуть відпрацьовувати за домовленістю звикладачем з 03.02.2025 р.
З 03.02.2025 р. практичні заняття згідно розкладу.

 

Наукова діяльність

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА НДР КАФЕДРИ доктор медичних наук, професор Палій В.Г. (paliy@vnmu.edu.ua). Метою наукової роботи кафедри  є покращення результатів комплексного лікування гнійно–запальних процесів м’яких тканин у хворих на цукровий діабет. Оптимізація лікування післяопераційних ран у хворих із ожирінням. Покращення результатів оперативного та місцевого лікування хворих із вогнепальними ранами. Підвищення ефективності хірургічного лікування гриж живота шляхом обґрунтування, розробки та впровадження в експериментальних та клінічних умовах но нанокомпозитних сітчастих імплантатів для відкритої та лапароскопічної алогерніопластики
ПОТОЧНА НДР КАФЕДРИ (плюс архів) Ушкодження: механічні, фізичні, хімічні та біологічні причини. Механізми розвитку, діагностика та лікування . 0121U110669 (терміни виконання 01.2021- 12.2025). Профілактика та комплекс­не лікування післяопераційних ускладнень, гній­но–запальних захворю­вань, вогнепальних пошкоджень, 0116u006354 (робота виконувалась 01.2016 – 12.2020)
АСПІРАНТИ КАФЕДРИ

Рауцкіс Віктор Повіласович

Обґрунтування комплексного диференційного підходу до лікування гнійно-некротичних процесів м’яких тканин з використанням лікувальної суміші на основі колагенази (експериментально-клінічне дослідження). 222 медицина (14.01.03). Період навчання 2023-2026. Денна форма навчання. Керівник- проф. Хіміч С.Д.

ПОТОЧНІ ДИСЕРТАЦІЙНІ РОБОТИ Рауцкіс В.П. Обґрунтування комплексного диференційного підходу до лікування гнійно-некротичних процесів м’яких тканин з використанням лікувальної суміші на основі колагенази (експериментально-клінічне дослідження). 222 медицина (14.01.03)
СПИСОК ВИКОНАНИХ ДИСЕРТАЦІЙ докторські дисертації – Чемеріс О.М. Особливості діагностики та лікувальної тактики у потерпілих з політравмою на тлі ожиріння. 2022 р. шифр спеціальності 14.01.03. Лутковський Р.А. Обгрунтування розробки та використання наномодифікованих сітчастих імплантатів для відкритої та лапароскопічної алопластики гриж живота. 2022 р. шифр спеціальності 14.01.03. Кандидатські дисертації – Паньків К.М. Прогнозування важкості перебігу та ризик розвитку ускладнень у пацієнтів з гострим панкреатитом аліментарного генезу. 2022 р. шифр спеціальності 14.01.03. Муравйов Ф.Т. Особливості лікування ускладнених форм жовчно-кам’яної хвороби у пацієнтів з цирозом печінки. 2023 р. шифр спеціальності 14.01.03.

ПАТЕНТИ, ВПРОВАДЖЕННЯ, АВТОРСЬКІ СВІДОЦТВА

United States Patent US010226425B2, WIPO: C 08 G 77/04, C 08 G 77/06. Pharmaceutical preparation and method of its production and use / Gerashchenko I., Chepliaka O.; Applicants: Igor Gerashchenko, Oleksii Chepliaka , invenres GmbH;  Assignee: invenres GmbH. – Patent No.: US 10, 226, 425 B2; Prior Publication Data: US 2016 / 0271294 A1; Sep . 22 , 2016; Date of Patent : Mar . 12 , 2019.
Патент України на корисну модель UA 132818, МПК (2019.01) А 61 В 17/00. Cпосіб алопластики післяопераційних вентральних гриж з використанням наномодифікованої поліпропіленової сітки / Р.А.Лутковський, Я.П. Фелештинський, О.А. Вільцанюк, Н.М. Резанова (Україна) .Заявник і патентовласник: Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова; заявка №u 20180140; заявл. 11.10.2018р.; опубл. -11.03.19 р., Бюл. №5.
Пат. 120077 України, МПК A61B 17/00 (2019.01). Спосіб первинної пластики травматичної рани відірваним шматком шкіри у хворих з системними захворюваннями сполучної тканини / В. І. Нагайчук, Р. М. Чорнопищук, А. М. Поворозник, М. Б. Присяжнюк, В. О. Зеленько, І. С. Гірник – № а 2018 07389; заявл. 02.07.2018; опубл. 25.09.2019, Бюл. № 18. – 4 с. Патент діє.
Паньків К.М., Авдосьєв Ю. В., Шостацька М.О., Хитрук С.В., Устименко О.С. Спосіб прогнозування тяжкості перебігу гострого аліментарного панкреатиту: пат. 143551 Україна : МПК (2020.01) G01N 33/48 (2006.01) A61B 10/00. № а201911423 ; заявл. 25.11.2019 ; опубл. 10.08.2020, Бюл. № 15. Патент діє.
Патент на корисну модель 143729 Україна, МПК А61В 17/00 Спосіб хірургічного лікування попереково-бокових післяопераційних гриж живота у поєднанні з модифікованою поліпропіленовою сіткою / Лутковський Р.А., Фелештинський Я.П., Вільцанюк О.А.; заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. – № u202001065; заявл. 19.02.2020; опубл. 10.08.2020, Бюл. № 15. Патент діє.
Патент на корисну модель 143728 Україна, МПК А61В 17/00 А61F 2/00 Спосіб алопластики пупкових гриж живота у поєднанні з модифікованою поліпропіленовою сіткою / Лутковський Р.А., Фелештинський Я.П., Вільцанюк О.А.; заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. – № u202001063; заявл. 19.02.2020; опубл. 10.08.2020, Бюл. № 15. Патент діє.
Патент на корисну модель 143774 Україна, МПК А61В 17/00 А61F 2/00 Спосіб алогерніопластики післяопераційних підреберних гриж живота у поєднанні з модифікованою поліпропіленовою сіткою / Лутковський Р.А., Фелештинський Я.П., Вільцанюк О.А.; заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. – № u202001402; заявл. 02.03.2020; опубл. 10.08.2020, Бюл. № 15. Патент діє.
Патент на корисну модель 143775 Україна, МПК А61В 17/00 А61F 2/00 Спосіб операції Ліхтенштейна у поєднанні з модифікованою поліпропіленовою сіткою пахових гриж живота / Лутковський Р.А., Фелештинський Я.П., Вільцанюк О.А.; заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. – № u202001403; заявл. 02.03.2020; опубл. 10.08.2020, Бюл. № 15. Патент діє.
Патент на корисну модель 143373 Україна, МПК А61В 17/00 Спосіб операції Ramirez у поєднанні з алопластикою “Onlay” післяопераційних гриж живота гігантського розміру / Лутковський Р.А., Фелештинський Я.П., Вільцанюк О.А.; заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. – № u202000963; заявл. 14.02.2020; опубл. 27.07.2020, Бюл. № 14. Патент діє.
Патент на корисну модель 143371 Україна, МПК А61В 17/00 Спосіб модифікованої операції Ramirez у поєднанні з алопластикою “Sublay” післяопераційних гриж живота великого розміру / Лутковський Р.А., Фелештинський Я.П., Вільцанюк О.А.; заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. – № u202000956; заявл. 14.02.2020; опубл. 27.07.2020, Бюл. № 14. Патент діє.
Патент 123653 України, МПК G09B 23/28 (2006.01). Спосіб моделювання експериментальної опікової рани / В.І. Нагайчук, О.В. Власенко, Р.М. Чорнопищук, О.А. Назарчук, О.О. Ларін – № а 2020 01413; заявл. 02.03.2020; опубл. 05.05.2021, Бюл. № 18. – 6 с. Патент діє.
Патент 122653 України, МПК G01N 33/48 (2006.01). Спосіб визначення резервної активності нейтрофільних гранулоцитів. М.І. Бурковський, Р.М. Чорнопищук, В.І. Нагайчук, М.Д. Желіба, Г.Л. Богуш, С.Д. Саган. – № а202001488; заявл. 02.03.2020; опубл. 10.12.2020, Бюл. № 23. – 4 с. Дію патенту призупинено, але може бути поновлено.
Патент на винахід №125133 України, МПК C08K 3/36, C08K 5/16, C08L 33/12 B08L 30/00 (2006.01). Нанокомпозитний матеріал з антимікробними властивостями для медичного застосування. Геращенко І.І., Нагайчук В.І., Чорнопищук Р.М., Куколевська О.С. - № а 2020 07868; заявл. 21.04.2021; опубл. 12.01.2022, Бюл. № 2. – 6 с.. Патент діє.
Авторське свідоцтво № 112985. Методика визначення прогностичного індексу ефективності проведення лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ) у лікуванні ускладнених форм ЖКХ у пацієнтів із супутнім цирозом печінки. Муравйов Ф. Т, Хіміч С.Д.,Корнійчук В.І., Рауцкіс В.П. Дата реєстрації авторського права 18.05.2022 бюлет­ень № 71 від 29.07.2022.
Патент на корисну модель 156742 Україна, МПК А61К 9/70. Сітчастий імплантат з антимікробними властивостями / Вільцанюк О.А., Лутковський Р.А. Резанова В.Г.; Вільцанюк О.О. заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова
Патент на корисну модель 156742  Україна, МПК A61L27/00, A61L 27/28 A61P 31/02, B82Y 5/00. Нанокомпозитний сітчастий імплантат з антимікробними властивостями для пластики та з’эднання тканин/ Вільцанюк О.А.,Кравченко В.М., Резанова В.Г.; Вільцанюк О.О.

заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. – № u202400407; заявл. 25.01.2024; опубл. 31.07.2024, Бюл. № 31.
 

ПУБЛІКАЦІЙНА АКТИВНІСТЬ

Кількість наукових публікацій за 2020-2024 р.р.:

Рік

Статті у фахових виданнях 

Статті у фахових виданнях, що входять  

до баз Scopus та WOS 

Тези в матеріалах науково-практичних конференція 

Патенти 

2020 

14 

3 

9 

8 

2021 

13 

3 

14 

2 

2022 

19 

6 

1 

2 

2023 

6 

- 

8 

- 

2024 

11

5

8

2

Наукові публікації в 2024 році:
В. В. Міщенко, С. Д. Хіміч, В. П. Міщенко, І. Л. Головатюк–Юзефпольська Підготовка в інтернатурі з хірургії 1-го року навчання в медичному університеті на сучасному етапі. Хірургія дитячого віку (Україна) №4(81)/2023.- С. 114 – 119
Kovalchuk V., Riesbeck K., Nazarchuk O., Faustova M., Dmytriiev D., Nazarchuk H., Chornopyshchuk R., Levchenko B. A current view on the phenotypic antibiotic resistance of leading pathogens in wounded patients during the war in Ukraine. Acta Biomedica Atenei Parmensis Vol. 95 No. 2 (2024)
Nazarchuk O., Denysko T., Nagaichu, V., Chornopyshchuk R., Nazarchuk H., Burkot V., Bobyr V., Dobrovanov O. The research of Antimicrobial Activity of Antiseptics Against Multidrug Resistant Klebsiella Pneumoniae isolated from infected Wounds of Patients with Combat Trauma. Lekársky obzor Lek Obz 2024, 73 (1): 8 – 14
Ludmila Sidorenko, Irina Sidorenko, Roman Chornopyshchuk, Igor Cemortan, Svetlana Capcelea, Fliur Macaev, Ludmila Rotaru, Liliana Badan, Niels Wessel Neural Circuits-Adjusted Diagnostic Approach to Predict Recurrence of Atrial Fibrillation 6th International Conference on Nanotechnologies and Biomedical Engineering. Part of the book series: IFMBE Proceedings ((IFMBE,volume 91)) 12 September 2023 pp 564–573
Mykola Melnychenko, Dmytro Dmytriiev, Oleksandr Nazarchuk, Ludmila SidorenkoRoman Chornopyshchuk, Vasyl Nagaichuk, Svetlana Sidorenko Hemodynamic Protective Assessment of BurnNavi-Guided Fluid Management in Burned Patients: Pilot Study 6th International Conference on Nanotechnologies and Biomedical Engineering. Part of the book series: IFMBE Proceedings ((IFMBE,volume 91)) 12 September 2023 pp 421 – 430
С. Д. Хіміч, І. Н .Ошовський, О. В. Кателян, А. П. Превар Особливості лікувально-реабілітаційних заходів у післяопераційному періоді в пацієнтів із перитонітом на тлі ожиріння Public Health Journal. – Вип. 4, 2023. – С.82 – 86
О. С. Хіміч, В. П. Рауцкіс, С. Д. Хіміч, В. І. Півторак, М. І. Кривонос Макроскопічна оцінка динаміки ранового процесу при лікуванні інфікованих ран у щурів із застосуванням імуномодулятора «бластомуніл» Буковинський медичний вісник. 2024. Т. 28, № 2 (110). С. 70 – 77
О. С. Хіміч, В. П. Рауцкіс, С. Д. Хіміч, В. І. Півторак, М. І. Кривонос Експериментальне обґрунтування ефективності застосування імуномодулятора «бластомуніл» при лікуванні інфікованих ран Харківська хірургічна школа. 2024, № 2-3 (125-126) С.192-199.
Хіміч О. С., Король А. П., Хіміч С. Д., Півторак В. І. Морфологічна оцінка динаміки змін ранового процесу при використанні бластомунілу та декаметоксину в експерименті Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2024. – Т. 28., № 2. – С. 196 – 203
Хіміч С. Д., Превар А .П., Фуніков А. В., Ольхомяк О. О.,Тульчинський Г. В Вибір способу герніопластики при великих післяопераційних вентральних грижах у худих і кахектичних пацієнтів Вісник Вінницького національного медичного університету, 2024, Т. 28, №3. – С. 42 – 433
Рауцкіс В. П., Хіміч С. Д. Роль протимікробної активності лікувальної суміші на основі колагенази при лікуванні інфікованих ран в експерименті Вісник Вінницького національного медичного університету, 2024, Т. 28, №3. – С. 383 – 388
В. Ю. Стогнієнко- Ільїна, С. Д. Хіміч Стром альні пухлини шлунково-кишкового тракту. Прогнозування перебігу та діагностичні алгоритми Клінічна анатомія та оперативна хірургія – Т. 23, № 1 – 2024. – С. 144 – 152
В. О. Шапринський, С. Д. Хіміч, В. І. Горовий, О. Г. Костюк, А. М. Форманчук, М. А. Верба Пахвинні грижі: сучасні принципи класифікації Харківська хірургічна школа № 4 (127) 2024. С. 117 – 122
Вільцанюк О. А. Антимікробна активність сітчастих імплантатів з поліпропілену модифікованого наночастинками срібла та вуглевими нанотрубками Харківська хірургічна школа – 2024 – №2-3 (125-126) – С. 54 – 57
Bahniuk N., Faustova M., Riesbeck K., Prokopchuk Z., Paliy V., Nazarchuk O., Loban G. Тhe correspondence of the carbapenemase genotype and phenotypic antimicrobial profiles of pseudomonas aeruginosa The Medical and Ecological Problems, 27 (5-6), 45 – 50
Kozan N., Saleha O., Dubolazov O., Paliy V., Solty I., Ushenko O., Smailova S. Рolarization-correlation mapping of microscopic images of biological tissues of daifferent morphological structure Informatyka, Automatyka, Pomiary W Gospodarce I Ochronie Środowiska, 14 (3), 86 – 90
Патент на корисну модель 156742 Україна, МПК А61К 9/70,A61L 27/00 A61L 27/28 A61P 31/02, B82Y 5/00 Сітчастий імплантат з антимікробними властивостями / Вільцанюк О. А., Лутковський Р. А., Резанова В. Г.; Вільцанюк О. О. заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова. – № u202400407; заявл. 25.01.2024; опубл. 31.07.2024, Бюл. № 31.
Патент на корисну модель 156742 Україна, МПК А61К 9/70,A61L 27/00 A61L 27/28 A61P 31/02, B82Y 5/00 Нанокомпозитний сітчастий імплантат з антимікробними властивостями для пластики та з’єднання тканин/ Вільцанюк О. А., Кравченко В. М., Резанова В. Г.; Вільцанюк О. О. заявник та патентовласник Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова. – № u202400407; заявл. 25.01.2024; опубл. 31.07.2024, Бюл. № 31.
Співробітники кафедри загальної хірургії є авторами і співавторами багатьох монографій та посібників. В 2024 році під редакцією В. О. Шапринського, Я. П. Фелештинського, В. І. Горового, де одним із співавторів є професор Р. А. Лутковський, виданий посібник «Хірургічне лікування пахвинних гриж» (Вінниця, 2024 р., 375 сторінок)
УЧАСТЬ СПІВРОБІТНИКІВ КАФЕДРИ У ВИДАННІ ФАХОВИХ ЖУРНАЛІВ професор Хіміч С.Д. є членом редколегії Міжнародної медичної бібліотеки Acta Scientific Gastrointestinal Disorders
АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ
В 2023-2024 р.р. співробітники кафедри прийняли участь в 29 науково-практичних конференціях, конгресах, форумах, майстер-класах, серед яких 5 були міжнародними науковими заходами. Серед них можна виділити:
Конгрес судинних хірургів, флебологів та ангіологів Украіни (11-13.10.2023)
Нове в лікуванні остеопорозу (13.03.2024)
Науково-практична конференція «SHDM SCHOOL FORUM 2023» (12.12.1013)
Мініінвазивне лікування геморою методом HAL-Rar (25.04.2024)
Family Doctor Assistance:Безпека пацієнта. Безпека медицини (13.09.2024)
The national scientific conference with international participation «Cells and Tissues Transplantation. Actualities and Perspectives. The 2nd Edition» (23-24.03.2024)
Науково-практична конференція з міжнародною участю «Міждисциплінарний союз: хірургія, травматологія, офтальмологія в мирний та воєнний час», присвячена 100-річчю з дня народження професора О.Я. Фіщенка (21.01.2024)
Науково-практична конференція «Актуальні питання невідкладної хірургії», присвяченої 100-річчю з дня народження проф. В.П. Трубнікова (4-5.04.2024)

УЧАСТЬ У В АТЕСТАЦІЇ НАУКОВИХ КАДРІВ

№ з/п

ПІБ

Посада

Рада

  1.  

Хіміч Сергій Дмитрович

член ради

Докторська рада Д 35.600.01

  1.  

Хіміч Сергій Дмитрович

опонент

Д 76.600.01,

ДФ76.600.086,

ДФ 58.601.137,

ДФ 58.601.130

  1.  

Хіміч Сергій Дмитрович

рецензент

ДФ 05.600.104,

ДФ 05.600.116

  1.  

Хіміч Сергій Дмитрович

голова ради

ДФ 05.600.125

5.

Палій Віктор Гордійович

член ради

Д.05.600.03

ЧЛЕНСТВО /РОБОТА  У ФАХОВИХ НАУКОВИХ ТОВАРИСТВАХ Усі співробітники кафедри є членами обласного товариства хірургів

 

НАУКОВІ ШКОЛИ

Професор Гурєвич Григорій Маркович. Його наукові праці були присвячені проблемам хірургічної ендокринології, переливанню крові, загальній і військово-польовій хірургії.

 

Лорин Епштейн Мойсей Юлійович. В своїх наукових дослідженнях, присвячених патогенезу захворювань великого значення надавав так званій «еволюційній патології». Ним була розроблена і широко впроваджена в практику новокаїнова блокада сім’яного канатика, а також запроваджений добре відомий прийом для ранньої діагностики правця.

 

Професор Благовєщенський Михайло Олександрович. Основним напрямком наукових досліджень кафедри в цей період стало вивчення наслідків травматизму у інвалідів після Другої світової війни.

 

Професор Юрихін Анатолій Павлович. Основним напрямком наукових досліджень кафедри стали питання гострої кишкової непрохідності. Під його керівництвом співробітниками кафедри вивчались патогенез непрохідності з нейрогуморальних позицій, роль і значення інтоксикації, патоморфологічні зміни в органах і тканинах, питання лікувальної тактики і віддалених результатів лікування.

 

С. П. Белканія. Науковий напрям досліджень був присвячений клініко-морфологічному вивченню завороту сигмоподібної кишки.

 

Забозлаєв Сергій Сергійович. Наукові дослідження кафедри в той час були присвячені питанням мікроциркуляції і їх значення в патогенезі хірургічних захворювань.

 

Професор Фіщенко Олександр Якович. Наукові дослідження, що проводились на кафедрі під керівництвом Олександра Яковича, були присвячені вивченню патології органів травлення. Особливо велика увага приділялась питанням хірургії ускладненого перебігу жовчнокам’яної хвороби. Також сферою наукових інтересів цього видатного науковця були патологія підшлункової залози, проблеми хірургічної інфекції, екстракорпоральна детоксикація (гемосорбція, плазмаферез, ультрафіолетове та лазерне опромінення крові тощо).

Під керівництвом професора .О. Я. Фіщенка захищені 10 кандидатських та 1 докторська дисертації, серед них:

Дударенко Б. І. - "Холедоходуоденостомія та папілосфінктеропластика в хірургії термінального відділу холедоха";

Ошовський І. Н. - "Лікування гострого панкреатиту та холецистопанкреатиту";

Желіба М.Д. - "Комплексне лікування ускладненого холециститу в осіб похилого та старечого віку";

Сливка О. Я. – «Хімічний склад жовчі та камінців при калькульозному холециститі";

Хіміч С. Д. – "Хірургія жовчної протоки";

Жупанов О. О. – "Вибір способу обробки ложа жовчного міхура".

 

Професор Желіба Микола Дмитрович. Науково-дослідницька робота кафедри в цей період була спрямована на розробку нових методів профілактики та лікування захворювань жовчовивідної системи, підшлункової залози, гнійно-запальних післяопераційних ускладнень та інфекційних процесів м’яких тканин, розробці тактичних підходів і способів раннього хірургічного лікування при термічній травми. Співробітниками кафедри були розроблені нові види наномодифікованого шовного матеріалу та алотрансплантатів з антимікробними властивостями.

Професор Хіміч Сергій Дмитрович. Напрямком наукової роботи кафедри є вивчення ушкоджень: механічних, фізичних, хімічних та біологічних причин, а також механізмів іх розвитку, діагностики та лікування.

Література, що видана кафедрою

  1. Загальна хірургія (за редакцією С.П.Жученка, М.Д.Желіби, С.Д.Хіміча) /С.П.Жученко, М.Д.Желіба, С.Д.Хіміч та ін. - К.: Здоров’я.-1997.-488с. – Підручник для студентів ВМНЗ III-IV ст. акредитації
  2. Хірургія (за ред. С.Д.Хіміча) /С.Д.Хіміч, І.Д.Герич, В.О.Сипливий та ін. К.: Здоров’я.-2004.-480 с. Підручник для студентів ВМНЗ І-III ст. акредитації
  3. Хірургія (За ред. Б.П.Лисенка, В.Д.Шейка, С.Д.Хіміча) / Б.П.Лисенко, В.Д.Шейко, С.Д.Хіміч та ін..-К.: Медицина, 2010р.- 680 с. – Підручник для студентів стоматологічних факультетів ВМНЗ III-IV ст. акредитації
  4. Загальна хірургія (за ред М.Д.Желіби, С.Д.Хіміча) / М.Д.Желіба, С.Д.Хіміч, І.Д.Герич та ін. Л.: ВСВ «Медицина».- 2010.-488 с. Підручник для студентів ВМНЗ III-IV ст. акредитації.
  5. Общая Хирургия (под ред. Н.Д.Желибы, С.Д.Химича) / Н.Д.Желиба, С.Д.Химич, Д.Герич и др. К.: Медицина, 2011.- 488 с. Підручник для студентів ВМНЗ III-IV ст. акредитації (для іноземних студентів з російською мовою викладання)
  6. Хіміч С.Д. Довідник хірурга К.: «Здоров’я», 2011.- 208 с.
  7. Перитоніт – одвічна проблема невідкладної хірургії (За ред. В.П.Польового, В.В.Бойка, Р.І.Сидорчука )/ Польовий В.П., Бойко В.В., Сидорчук Р.І., Кулачек Ф.Г., Замятін П.М., апринськой В.О., Каніковський О.Є., Хіміч С.Д., Герич І.Д., та ін.-Чернівці: Медуніверситет, 2012-376с.
  8. Симптоми і синдроми в хірургії (За ред. І.Д.Герича та С.Д.Хіміча) / І.Д.Герич, С.Д.Хіміч, А.С.Барвінська, В.В.Ващук, Т.І.Герич.- Київ, «Медицина»,2016.- 482 с.
  9. Загальна хірургія (3-тє вид.) за ред С.Д.Хіміча, М.Д.Желіби /Хіміч С.Д., Желіба М.Д., Герич І.Д. та ін. К.: ВСВ «Медицина».- 2018.- 608 с. Підручник для студентів ВМНЗ III-IV ст. акредитації
  10. Відмороження (шляхи підвищення ефективності лікування) / Нагайчук В.І., Стойка В.В., Хіміч С.Д., Присяжнюк М.Б.- Вінниця, ТОВ «Консоль», 2018.- 188 с.
  11. Загальна хірургія / Андрющенко В.П., Березницький Я.С., Верба А.В, Хіміч С.Д. та ін. Вінниця: «Нова Книга».- 2018.- 344 с. Підручник для студентів ВМНЗ III-IV ст. акредитації
  12. General Surgery /Edited by S.D.Khimich, M.D.Zheliba / S.D.Khimich, M.D.Zheliba, V.P. Andryushchenko et al. Kyiv: AUS Medicine Publishing.- 2019.-536 p. - Підручник для студентів ВМНЗ III-IV ст. акредитації (для іноземних студентів з англійською мовою викладання)
  13. General Surgery /Andryushchenko V.P.,Bereznitskyi Ya.S.,…Khimich S.D. et al. Vinnytsya: Nova Knyga.- 2019.-344p. Підручник для студентів ВМНЗ III-IV ст. акредитації - (для іноземних студентів з англійською мовою викладання)
  14. Лікування гнійних ран: реалії та здобутки / Польовий В.П., Дзюбановський І.Я.,Геник С.М., Шапринський В.О., Хіміч С.Д., Кліщ І.М., Попадюк О.Я. та ін. Чернівці: Медуніверситет, 2021.- 376 с.

Контакти

Адреса  1.  ВМКЛ №1, Хмельницьке шосе, 96 Хмельницьке шосе, 92, Хмельницьке шосе, 98, Вінниця, Вінницька область, 21029,

            2.Університетська клініка проспект Коцюбинського, 6, Вінниця, Вінницька область, 21001

Телефон: (067)962 23 39, (063)593 58 11

Еmail: surgery@vnmu.edu.ua

 

Нас можна знайти: https://maps.app.goo.gl/AYM7H97Eeth642zU8