Студенту
Інтерну
Master
Аспіранту
Слухачу
Силабус
Вибіркові курси
Кваліфікаційні роботи
Clinical ordinator
Історія кафедри
Викладання рентгенології і медичної радіології, як самостійної дисципліни у ВМУ розпочалось з вересня 1955 р. на новоствореному курсі рентгенології, який був розташований у лівій частині морфологічного корпусу на першому поверсі.
Першим завідувачем курсу був лікар-рентгенолог Новіков В.В., а в 1956 р. після захисту кандидатської дисертації Новіковим В.В. була заснована кафедра рентгенології і радіології.
Кандидат мед. наук Новіков Володимир Володимирович 1922 р.н., в 1945 р. закінчив Ленінградський медичний інститут і до 1955 р. працював лікарем-рентгенологом у м. Ленінграді. З 1955 р. призначений завідувачем курсу рентгенології та радіології Вінницького медичного інституту, а в 1956 р. після захисту кандидатської дисертації заснував кафедру рентгенології і радіології Вінницького медінституту та організував «Товариство рентгенологів Вінницької області», опублікував 9 наукових робіт, в 1957 р. В.В. Новіков звільнений з займаної посади за власним бажанням.
З 1957 по 1959 р. обов’язки завідувача кафедри виконувала асистент Валерія Олександрівна Щербина, з 1979 до 1985 року – організатор і керівник курсу рентгенології факультету удосконалення лікарів ВМІ.
Доцент Щербина Валерія Олександрівна (1923-2013), після закінчення Вінницького медичного інституту в 1948 р. працювала в клініках медінституту лікарем-рентгенологом. З 1957 до 1960 виконувала обов'язки завідувача кафедри і до 1979 р. працювала на посаді асистента, доцента кафедри рентгенології та радіології. В 1964 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Загоєння кісткових дефектів при променевій хворобі із застосуванням гемотрансфузій кісткового мозку», в 1971 році їй було присвоєно вчене звання доцента. У 1979 р. доц. Щербина В.О. організувала курс рентгенології факультету удосконалення лікарів і була його керівником до 1985 року. Талановита, неординарна, із великим практичним досвідом роботи в рентгенології Валерія Олександрівна в своїй викладацькій діяльності широко використовувала новітні технології навчання, однією із перших запропонувала проведення проблемних лекцій та семінарських занять. Опублікувала 17 наукових робіт, отримала 4 посвідчення на раціоналізаторські пропозиції. В 1985 р. звільнена з займаної посади у зв’язку з виходом на пенсію.
З 1960 по 1984 р. кафедрою керував визначний радіобіолог, професор Б.З Сухоруков.
Професор Сухоруков Борис Захарович (1914-1984) , учасник Великої Вітчизняної війни, видатний радіобіолог.
Після закінчення Смоленського медичного інституту в 1941 р., весь період Великої Вітчизняної війни до 1946 р. працював хірургом військового польового госпіталю, нагороджений багатьма орденами та медалями. Після демобілізації Б.З. Сухоруков закінчив клінічну ординатуру на кафедрі онкології Казанського медичного інституту, в 1955 р. захистив кандидатську дисертацію і до 1960 р. працював онкологом в Казанському онкологічному диспансері та в Казанському інституті удосконалення лікарів на посаді доцента. Після переїзду у Вінницю з 1961 до 1975 р. був проректором з наукової роботи Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова. Кафедрою променевої діагностики та променевої терапії Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова керував з 1960 до 1984 р.
Науковий напрямок кафедри на той час - актуальні проблеми радіобіології, рентгенології, створений Б.З. Сухоруковим в 70-х роках розвивався і далі.
В 1974 р. Б.З. Сухоруков захистив докторську дисертацію; під його керівництвом виконано 8 кандидатських дисертацій. Ним опубліковано 35 наукових робіт, отримано 2 свідоцтва на винаходи, та 10 свідоцтв на раціоналізаторські пропозиції.
До 1965 року кафедра розташовувалась на навчальних площах Вінницького медичного інституту, а після завершення будівництва рентгено-радіологічного корпусу у Вінницькій обласній лікарні ім. М.І. Пирогова, кафедра рентгенології та радіології була передислокована у нові, більш пристосовані та більші за розміром приміщення. Було придбано рентгенівський апарат марки «Diagnomax» та необхідне обладнання й устаткування для проведення на кафедрі навчальної роботи. Також за програмою занять були створені необхідні навчальні методичні розробки, складені необхідні навчальні завдання з усіх тем, зібрано достатньо повний та великий архів навчальних рентгенограм з усіх програмних тем, створено необхідний мультимедійний демонстративний матеріал до лекцій та практичних занять. В навчальному процесі використовувались діапозитиви, таблиці, набори рентгенограм, первинна документація результатів променевих досліджень та радіонуклідних методів дослідження з усіх тем занять.
З 1984 до 1993 року завідувачем кафедри був доцент Ковальський О.В. У серпні 1993 року курс променевої діагностики, променевої терапії та курс онкології були об’єднані в кафедру променевої діагностики, променевої терапії та онкології. Кафедру очолив доктор медичних наук, професор Болюх Борис Афанасійович. У складі кафедри курси зберегли структуру та самостійну програму викладання, котрі існували до їх об’єднання. З 1993 року доц. Ковальський О.В виконував обов’язки завідувача курсу променевої діагностики та променевої терапії до звільнення за власним бажанням у січні 2014 року.
Доцент Ковальський Олександр Васильович (27.01.1936-11.12.2019).
В 1959 р. закінчив Вінницький медичний інститут і до 1962 р. працював практичним лікарем, з 1963 до 1965 рр. навчався в клінічній ординатурі на кафедрі рентгенології та радіології Вінницького медичного інституту та до 1969 р. працював завідувачем рентгенологічної служби Вінницької районної клінічної лікарні. З початку 1970 р. був переведений на посаду головного рентгенолога Вінницького обласного відділу охорони здоров’я, а з вересня 1970 р. перейшов на посаду асистента кафедри рентгенології і радіології Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова.
В 1975 р. захистив кандидатську дисертацію, в 1979 р. обраний доцентом кафедри рентгенології і радіології Вінницького медінституту.
Основні напрямки роботи очолюваної Ковальським О.В. кафедри, курсу – підготовка кадрів, торакальна радіологія, радіобіологія, радіаційна медицина, комбіновані радіаційні ураження та онкологія.
Доцент Ковальський О.В. з 1970 до 1984 р. був відповідальним виконавцем, а з 1985 до 1991 р. керував виконанням 6 науково-дослідницьких тем в рамках проблеми СРСР “Комбіновані радіаційні ураження військового часу”, в виконанні яких приймали участь співробітники кафедри.
Досвід двадцятирічної науково-дослідницької роботи в галузі радіобіології дозволив вирішити ряд важливих проблем з надання медичної допомоги постраждалим з комбінованими радіаційними ураженнями. Результати наукової роботи були узагальнені в 63 друкованих роботах та використані в “Инструкциях по диагностике, медицинской сортировке и лечению пострадавших с комбинированными радиационными поражениями на этапах медицинской эвакуации” (М., 1980, 1986, 1988), які використовувалися при наданні медичної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Результати виконаної НДР були використані доц. Ковальським О.В. в колективній монографії “Комбинированные радиационные поражения: патогенез, клиника, лечение» /М., 1993.- 285 с.
Доцент Ковальський О.В. з 1991 р. протягом 10 років виконував обов’язки члена редакційної колегії «Український радіологічний журнал», автор 162 друкованих робіт, в т.ч. дві монографії; 6 свідоцтв на винаходи, 54 свідоцтва на раціоналізаторські пропозиції та два патенти на винаходи.
Зважаючи на ріст різних форм патології серед населення, що мешкало на забруднених радіонуклідами територіях після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, та враховуючи знання доц. Ковальського О.В. в галузі радіобіології та радіаційної патології, Міністерством охорони здоров’я України доц. Ковальський О.В. був запрошений до участі в розробці першої в Україні “Програми з радіаційної медицини” для студентів вищих медичних навчальних закладів України (Київ, 1991).
У зв'язку з відсутністю в Україні будь-якої літератури з радіаційної медицини, після підготовки «Програми по радіаційній медицині», наступною була пропозиція МОЗ України створити підручник з радіаційної медицини для студентів вищих медичних навчальних закладів України. Під керівництвом доц. Ковальського О.В. колективом викладачів кафедри та за участю проф. А.Ф. Лазаря був створений і виданий в Україні перший підручник для студентів вищих медичних навчальних закладів України (українською мовою) «Радіаційна медицина» /Київ, 1993.-222 с. та видані друком методичні розробки «Радиационная медицина» / Винница, 1993, 1999/ для іноземних студентів.
3 1991 року на кафедрі було розпочато навчання студентів новому предмету - радіаційній медицині. Робочі навчальні програми курсу були побудовані згідно вимог кваліфікаційної характеристики лікаря загальної практики по спеціальностям «лікувальна справа», «медична психологія» та «стоматологія». На кафедрі було створено необхідний мультимедійний демонстративний матеріал до вcix лекцій та практичних занять з радіаційної медицини, чотири навчальні короткометражні кінофільми та придбані необхідні дозиметричні та радіометричні прилади.
3 1999 року працівники курсу разом з науково-дослідним центром Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова проводили НДР у рамках загально університетської наукової тематики «Розробка нормативних критеріїв здоров’я різних вікових та статевих груп населення на основі вивчення антропогенетичних та фізіологічних характеристик організму з метою визначення маркерів мультифакторіальних захворювань» (Державна реєстрація N0103U008992). Результати НДР були включені головними виконавцями в заключні звіти і реалізовані в 29 друкованих роботах та у 2 свідоцтвах на винаходи.
В різні роки на кафедрі працювали викладачі: доценти, кандидати медичних наук Бідкова Лідія Максимівна, Якубовська Катерина Федорівна, Якубовська Ольга Михайлівна; асистенти, кандидати медичних наук Людвинський Юpій Сергійович, Чижик Bіктор Михайлович, Гавриленко Олена Олександрівна, Ясько Володимир Васильович; асистенти Кривий Василь Степанович, Максимчук Олександр Юрійович, Павловський Сергій Володимирович, Малащук Олександр Семенович, Данилевич Bіктор Петрович, Мельник Марина Петрівна, Баланюк Ольга Борисівна.
З 1979 до 1985 року при кафедрі функціонував курс рентгенології ФУЛ (зав. курсом – доцент В.О. Щербина), реорганізований у 1986 році в самостійну кафедру рентгенології ФУЛ, яку очолила доцент Л.М.Бідкова. З 1993 р. кафедра рентгенології ФУЛ увійшла до складу кафедри променевої діагностики та променевої терапії. З 1997 р. доцент Коханова Галина Олексіївна очолила курс рентгенології ФУЛ, який з 1999 року перейменований в курс післядипломної освіти по рентгенології і входить в склад кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології.
Доцент Бідкова Лідія Максимівна (1928-1997 рр.), після закінчення Вінницького медичного інституту в 1952 р. працювала лікарем-рентгенологом у Вінницькій обласній лікарні, а з 1960 р. зарахована асистентом кафедри рентгенології і радіології Вінницького медичного інституту. В 1967 р. захистила кандидатську дисертацію, в 1978 році їй було присвоєно вчене звання доцента.
З 1986 р. курс рентгенології факультету удосконалення лікарів був реорганізований в самостійну кафедру рентгенології факультету удосконалення лікарів, яку очолила доц. Бідкова Л.М. З 1993 р. кафедра рентгенології ФУЛ увійшла до складу кафедри променевої діагностики та променевої терапії Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова. Доц. Бідкова Л.М. опублікувала 35 наукових робіт та отримала 4 свідоцтва на раціоналізаторські пропозиції.
Доцент Якубовська Катерина Федорівна (1961-2005). Закінчила педіатричний факультет Вінницького медичного інституту ім. М.I. Пирогова у 1984 році. 3 1985 до 1991 р.- науковий співробітник центральної проблемної лабораторії ВНМУ. У 1991 році захистила кандидатську дисертацію. В подальшому працювала ендоскопістом у Вінницькому обласному онкологічному диспансері (теперішній ПРЦО). З 1993 року працювала викладачем, а згодом доцентом кафедри рентгенології ВНМУ. Планувала та виконувала наукові дослідження по темі докторської дисертації. Автор 21 наукової праці та одного винаходу.
Асистент, кандидат медичний наук Олійник Володимир Миколайович (1965-2014).
Закінчив лікувальний факультет Сәмарського медичного університету в 1986 году, проходив у 1986-1987 роках військову службу в Німеччині. Працював асистентом кафедри рентгенології ВНМУ з 1993 до 2014 року. У 1998 году захистив кандидатську дисертацію з проблем радіобіології на тему «Корекція радіаційного та радіаційно-хімічного ураження печінки препаратами, що поєднують сорбційно - оксидантні властивості». Автор 14 наукових робіт. Лікар вищої кваліфікаційної категорії.
Викладачі курсу радіології ВНМУ ім. М.І. Пирогова (2010).
(нижній ряд: Коваленко Т.П., Ковальський О.В., Коханова Г.О.,
верхній ряд: Ясько В.В., Баланюк О.Б., Данилевич В.П., Олійник В.М.)
Асистент Мельник Марина Петрівна (роки роботи на кафедрі 2015-2018).
Народилась у 1989 році. У 2012 році закінчила медичний факультет Вінницького національного медичного університету ім. М. I. Пирогова. Впродовж 2013-2014 років навчалася в інтернатурі з рентгенології та радіології. Закінчила курси з рентгенології та курси за спеціальністю ультразвукової діагностики. 3 2015 року працювала асистентом на кафедрі променевої діагностики, променевої терапії та онкології. У 2017 році захистила дисертацію кандидата медичних наук на тему «Морфометричні параметри печінки, жовчного міхура та підшлункової залози у чоловіків та жінок у залежності від особливостей будови тіла» за спеціальністю нормальна анатомія. Опублікувала 17 наукових робіт у наукових медичних виданнях.
Асистент Данилевич Bіктор Петрович (роки роботи на кафедрі 2006-2017).
У 2002 році закінчив медичний факультет Вінницького національного медичного університету ім. М. I. Пирогова. Впродовж 2002-2003 років навчався в інтернатурі з рентгенології та радіологiї. До 2006 року працював рентгенологом у Летичівській районній лікарні. 3 2006 року працював асистентом на кафедрі променевої діагностики, променевої терапії та онкології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, у 2017 році перейшов на роботу на кафедру нормальної анатомії.. Лікар вищої кваліфікаційної категорії з рентгенології.. Співавтор підручника «Радіологія» для студентів IV рівня акредитації.
Доцент кафедри, кандидат медичних наук, Якубовська Ольга Михайлівна (Роки роботи на кафедрі 2004-2018).
Народилась у 1984 році. У 2007 році закінчила лікувальний факультет Вінницького медичного національного університету ім. М. І. Пирогова. У 2009 році завершила навчання в інтернатурі з радіології На кафедрі променевої діагностики та променевої терапії працювала з 2004 року. У 2013 році захистила дисертацію кандидата медичних наук на тему «Рентгеноанатомічні параметри серця у юнаків та дівчат різного соматотипу». Лікар вищої кваліфікаційної категорії з рентгенології та другої - з УЗД. Написала та опублікувала в наукових медичних виданнях 21 наукову роботу. У 2016 році була обрана на посаду доцента кафедри.
Гавриленко Олена Олександрівна (Роки роботи на кафедрі: 2012 – 2021).
Асистент, к. мед. н., 1967 року народження, українка, освіта вища. У 1994 році закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова.
Після закінчення Вінницького медичного інституту в 1994 р. Гавриленко О.О., працювала лікарем-інтерном у Вінницькому пологовому будинку №2, з 1997 по 1998 рр. працювала лікарем акушером-гінекологом в медичному центрі «Саланг», з 2005 по 2006 рр. працювала молодшим науковим співробітником в НДЦ ВНМУ ім. М.І. Пирогова в кабінеті комп’ютерної томографії. З 2006 по 2009 рр. навчалась в аспірантурі в НДЦ Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. З грудня 2009 р. - науковий співробітник в НДЦ ВНМУ ім. М.І. Пирогова в кабінеті комп’ютерної томографії. В 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Нормативні комп’ютерно-томографічні параметри мозочка та основних ядер кінцевого мозку осіб з різним соматотипом». З вересня 2012 р. працювала асистентом кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології ВНМУ ім. М.І. Пирогова. У 2005 р. проходила спеціалізацію за фахом рентгенологія на базі ХМАПО. В 2013 р. пройшла спеціалізацію за фахом «Радіологія» на базі Донецького національного медичного університету ім. М. Горького.
Ясько Володимир Васильович, асистент, к. мед. н. (1956-2023).
В 1975 році закінчив Вінницьке медичне училище ім Д.К. Заболотного, потім служба в армії. В 1984 році закінчив медичний факультет Вінницького медичного інституту, за фахом лікувальна справа. В 1984-1985 роках проходив інтернатуру з рентгенології на базі кафедри рентгенології Вінницького медінституту. В 1985-1988 роках працював лікарем рентгенологом. В 1988 – 1990 роках навчався в клінічній ординатурі з рентгенології в ВМІ ім М.І. Пирогова. В 1990 – 1991 роках працював старшим лаборантом кафедри рентгенології, а з вересня 1991 року - асистентом кафедри. Викладав предмет радіологія (практичні заняття та лекції) студентам III курсу медичного, стоматологічного факультетів, а також радіаційну медицину студентам V курсу. В 2006 році захистив кандидатську дисертацію «Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом». Автор більше 50 наукових робіт та 2 свідоцтв на винаходи. Проходив міжнародне стажування по програмі співробітництва «Україна – Литва – Естонія – НАТО» в м.Каунас (Р.Литва, 2018 р.).Лікар вищої кваліфікаційної категорії з рентгенології. Роки роботи на кафедрі (1991-2023).
Баланюк Ольга Борисівна, асистент (роки роботи на кафедрі 1995-2024).
У 1981 р. закінчила Вінницький медичний інститут ім. М.І. Пирогова. 1981 р. -1982 р. – лікар-інтерн 1-ої міської дитячої лікарні. 1981 р. - 1989 р. – дільничний педіатр 2-ої дитячої лікарні. 1989 р .- 1995р.–лікар-рентгенолог ТМО №2 м. Вінниці. З серпня 1995 року працювала асистентом кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Лікар вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності - рентгенологія. На курсі радіології виконувала обов'язки профорга та відповідала за лікувальну роботу.
Навчальною базою курсу променевої діагностики, променевої терапії кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології є клінічний центр променевої діагностики КНП «Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради», КНП «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної Ради», кабінет СКТ діагностичного центру ВНМУ ім. М.І. Пирогова (вул. Миколи Амосова, 11).
На курсі променевої діагностики, променевої терапії створено необхідний мультимедійний демонстративний матеріал до всіх лекцій та практичних занять. В навчальному процесі широко використовуються набори діагностичних зображень по усім темам занять. Навчальні кімнати обладнані спеціально виготовленими монотематичними негатоскопами-стендами з розміщеними на них дидактичними матеріалами з необхідною текстовою інформацією для самостійної підготовки студентів по різним розділам променевої діагностики.
Співробітники кафедри брали активну участь в організації та проведенні в м. Вінниці Республіканської конференції онкологів (1988 р.), VIII з’їзду рентгенологів і радіологів України (1989 р.) та Української науково-практичної конференції „Стандартизація рентгенологічного, комп’ютерно-томографічного та магнітно-резонансного досліджень в діагностиці захворювань органів та систем” (2006 р.), щорічно приймають участь в організації та проведенні обласних науково-практичних конференцій лікарів -рентгенологів.
Співробітники курсу також здійснюють велику консультативно-діагностичну роботу, постійно впроваджують нові методики дослідження, брали участь у роботі атестаційної комісії Управління охорони здоров’я та курортів Вінницької облдержадміністрації по атестації лікарів – радіологів та рентгенлаборантів.
З вересня 2012 року кафедру очолює доктор мед наук, професор Костюк Олександр Григорович. Під його керівництвом в теперішній час на курсі променевої діагностики та променевої терапії працюють: доцент Коляденко С.В., старший викладач Коваленко Т.П. (завуч курсу променевої діагностики та променевої терапії, з 2014 – відповідальна за роботу курсу радіології кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології), асистенти: Зорич М.О., Пелін Р. Г., Костюченко-Файфор О. С., Кобзіна-Дідух Д. С., Шляхтюк Т.Р.
Штат кафедри
Коваленко Тамара Петрівна
завуч, ст.викладач
Коляденко Світлана Вікторівна
доцент, к. мед. н.
Коляденко Світлана Вікторівна після закінчення Вінницького медичного інституту в 2001 р., працювала лікарем-інтерном у Вінницькій міській клінічній лікарні №1, з 2002 року навчалась в аспірантурі Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова на кафедрі внутрішніх хвороб. З 2004 року працювала старшим лаборантом на в НДЦ ВНМУ ім. М.І. Пирогова. З 2006 року працювала старшим науковим співробітником в НДЦ ВНМУ ім. М.І. Пирогова в кабінеті комп’ютерної томографії. В 2007 році захистила кандидатську дисертацію. З січня 2013 р. працює асистентом кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. У 2005 р. проходила спеціалізацію за фахом рентгенологія на базі ХМАПО.
Зорич Марина Олександрівна
асистент
Після закінчення Вінницького національного медичного університету, в період 2009-2011р. проходила інтернатуру за фахом радіологія на базі ВНМУ. В 2013 р. пройшла спеціалізацію за фахом «Радіологія» на базі Донецького національного медичного університета ім. М. Горького. З 2011р. по теперішній час працює старшим лаборантом в НДЦ ВНМУ ім. М.І. Пирогова в кабінеті комп’ютерної томографії. З вересня 2014р. працює асистентом кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
Пелін Роман Георгійович
асистент
Костюченко-Файфор Ольга Сергіївна
асистент
З 2016 по 2018 рік пройшла інтернатуру за спеціальністю "Радіологія". У 2018 році пройшла спеціалізацію за фахом "Рентгенологія" на базі кафедри променевої діагностики НМАПО імені П.Л.Шупика.
З 2018 по 2019 рік старший лаборант кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології. Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
З вересня 2019 року працює на посаді асистента кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
Кобзіна-Дідух Дар'я Сергіївна
асистент
Шляхтюк Тетяна Русланівна
асистент
Новини
Запрошуємо усіх охочих до нашого гуртка!
Якщо ви хочете вдосконалити навички в інтерпритації діагностичних зображень різних промененвих методик обстеження під керівництвом досвідчених викладачів та приймати участь у висвітленні актуальних напрямків застосування МРТ та МСКТ в різних галузях медицини, тоді приєднуйтесь.
Посилання на офіційну сторінку гуртка:
Тімс Гурток з радіології 2024-2025 | Загальне | Microsoft Teams
Чат гуртка: https://t.me/+7pXgIByqBhxmOWFi
Староста: Сальник Владислава Романівна, 3 курс, 7-А група, медичний факультет, тел.. +380967940081, s012075@vnmu.edu.ua, @vlladislavvva .
Куратор: Коляденко Світлана Вікторівна, доцент кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології, номер телефону +380677672935.
ХХI Наукова конференція студентів та молодих вчених із міжнародною участю «Перший крок в науку – 2024»
Запрошуємо на секційне засідання "Променева діагностика, променева терапія та радіаційна медицина ", що відбудеться 18.04.2024 року у on-line форматі. Початок засідання о 13:00.
Посилання на конференцію - https://meet.google.com/noy-bvya-yhi
ХХ Наукова конференція студентів та молодих вчених із міжнародною участю «Перший крок в науку – 2023»
Запрошуємо на секційне засідання "Променева діагностика, променева терапія та радіаційна медицина ", що відбудеться 21.04.2023 року у on-line форматі. Початок засідання о 13:00.
Посилання на конференцію - http://meet.google.com/zfi-opam-exg
13 Міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених
На кафедрі променевої діагностики, променевої терапії та
онкології на курсі Радіології відбулася
13 Міжнародна наукова конференція студентів та молодих вченних
Було заслухано 11 доповідей.
Чорнобильська трагедія: наслідки, вплив на населення та вирішення екологічної проблеми (доповідачі: В.Т. Буткевич, 0.0. Шкільна 5 курс 12 а гр.)
КТ-діагностика при ТЕЛА (доповідач: 0.0. Крюкова 3 курс 1 а гр.)
Стереотаксична променева терапія злоякісних пухлин (доповідачі: А.В. Бачінська, І.С. Самойдюк ІІІ курс 3-А гр.)
Метастази в головний мозок на КТ (доповідач: В. Зеленський 24 а гр., З курс)
Променева діагностика раку нирок (доповідачі: К.Чалайдюк, К. Соломко, 3 курс 96-Б гр.)
Чорнобиль - 30 років потому (доповідачі: В.М. Зіньківський, Руарте Антоніо 5 курс 2 б гр.
Променева діагностика і вагітність (доповідач: Т. Казібрід 96 А гр., З курс)
СКТ-діагностика при цирозі печінки (доповідач: Гладкий О. 3 к 6-Б гр. )
Сучасна променева діагностика виразкової хвороби шлунка ( доповідач: А.В. Ковтун 3 курс 22 а гр.)
Стендова доповідь на тему «Застосування динамічної гепатобілісцинтіграфії для функціональних досліджень у дітей, хворих на патологію печінки та жовчовивідних шляхів» доповідачі М.І. Андріснко, Х.О. Корвач (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, м.Київ)
Присутні доповідачі, гості та співробітники курсу променевої діагностики та променевої терапії.
Результати:
1 місце: Казібрід Т. 3 курс. 96-А група.
«Променева діагностика і вагітність»
2 місце: Гладкий О. 3 курс. 6-Б група.
«СКТ-діагностика при цирозі печінки»
3 місце: Ковтун А. 3 курс. 22-А група.
«Сучасна променева діагностика виразкової хвороби шлунку»
Наукова діяльність
Основним напрямком наукової роботи кафедри є вивчення питань торакальної радіології, радіобіології, радіаційної медицини та онкології.
В 1970-1991 роки співробітники кафедри приймали участь у виконанні 6 науково-дослідницьких тем в рамках проблеми “Комбіновані радіаційні ураження військового часу”.
З 1999 року працівники курсу разом з науково-дослідним центром Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова проводили НДР у рамках загально-університетської наукової тематики «Розробка нормативних критеріїв здоров’я різних вікових та статевих груп населення на основі вивчення антропогенетичних та фізіологічних характеристик організму з метою визначення маркерів мультифакторіальних захворювань» (Державна реєстрація №0103U008992) та з 2009 року «Розробка нормативних критеріїв здоров’я різних вікових та статевих груп населення (юнацький вік, серцево-судинна система)» (Державна реєстрація № 0109v005544); результати їх були включені головними виконавцями в заключні звіти. За їх результатами були захищені 2 кандидатські дисертації асистентами курсу Ясько В.В „Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різними соматотипами” (2006) та Якубовською О.М. „ Рентгенанатомічні параметри серця у юнаків і дівчат різних соматотипів” (2013).
В теперішній час асистенти курсу Костюченко-Файфор О.С. та Кобзіна-Дідух Д.С. працюють над виконанням запланованих дисертацій на здобуття ступеня PhD.
Література, що видана кафедрою
- Методика томографії легенів у косих проекціях (методичні рекомендації) / Чижик В.М. –Київ. – 1985.-22 с.
- Радіаційна медицина /Ковальський О.В., Лазар А.П., Людвинський Ю.С., Максимчук О.Ю., Чижик В.М. / За ред. проф. А.П. Лазаря. - Київ.: Здоров’я. - 1993. – 224 с.:іл.
- Радиационная медицина (методические рекомендации) / Ковальский АВ., Баланюк О.Б., Людвинский Ю.С., Павловский С.В., Якубовская Е.Ф., Ясько В.В. - Винница. - 1999. – 153 с.
- Радіологія. Променева терапія. Променева діагностика : підручник для студ. вищ. мед. навч. заклад. / О.В. Ковальський, Д.С. Мечев, В.П. Данилевич. - Вінниця : Нова Книга, 2013 .- 512 с. : іл.
- Radiology. Radiotherapy. Diagnostic Imaging: textbook for stud. of higher med. Establishments of IV th accred. level: translated from Ukrainian / O. Kovalsky, D. Mechev, V. Danylevych. – Vinnytsia: Nova Knyha, 2013. - 496 p.: il.
- Радіологія. Променева терапія. Променева діагностика : підручник для студ. вищ. мед. навч. заклад. / О.В. Ковальський, Д.С. Мечев, В.П. Данилевич. Вид. 2-ге. - Вінниця : Нова Книга, 2017 .- 512 с. : іл.
Контакти
Контактна інформація
E-mail: x-ray@vnmu.edu.ua
м. Вінниця, вул. Пирогова, 46 (КНП Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради), корпус 8, 2 поверх.
Тел. (0432) 509498
З викладачем можна зв’язатися в Microsoft Teams за його прізвищем, ім’ям та по батькові, або через електронну пошту: x-ray@vnmu.edu.ua
Base of departments:
Vinnytsya regional Clinical Hospital named after. N.I. Pirogov Vinnytsya Regional Council, Vinnytsya, Pirogov’s str., 46,
Tel. 0432 509498
E-mail: x-ray@vnmu.edu.ua