Історія кафедри

Історичний шлях кафедри педіатрії № 2

Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова

 

 

Перша згадка про педіатрію знайдена в роботі Гіппократа «Про прорізуванння зубів». До XVIII ст. розвиток педіатрії тісно пов'язаний із клінікою внутрішніх хвороб. З ім'ям відомого голландсько- го анатома і хірурга XVII століття Н. Тюльпом пов'язане виникнення одного із символів лікарської діяльності — палаюча свічка та гасло «Aliis inserviendo consаmer» (світячи іншим, згораю сам).
У перекладі з грецької мови термін «педіатрія» означає «дитя та лікування».
У 1767 р. англійський лікар Армстронг опублікував «Нарис про найбільш небезпечні дитячі хвороби». У 1802 р. відкрито першу у світі дитячу лікарню в Парижі, на базі якої сформовано центр, в якому протягом декількох десятиліть готували педіатрів для всієї Європи. Ще у XVIII ст. відомий англійський лікар Ундервуд наполягав на необхідності створення дитячої медицини.
Н.М. Амбодік—Максимович, послідовник ідей М. Ломоносова, написав перше керівництво з акушерства і лікування дитячих хвороб «Искусство повивания, или Наука о бабичьем деле».
С.Ф. Хотовицький, лікар ХІХ століття, почав викладати самостійний курс дитячих хвороб і в 1847 р. написав перше керівництво з педіатрії «Педиятрика». У Санкт-Петербурзі, під патронатом імператора Миколи І, 31 грудня 1834 року відкрито першу дитячу лікарню.
У 1870–1876 рр. М.І. Бистров заснував першу самостійну кафедру дитячих хвороб при Медико-хірургічній академії в Петербурзі, його справу продовжив Н.П. Гундобін, розробивши напрям досліджень з анатомо-фізіологічних особливостей дитячого віку, шкільної гігієни в боротьбі з дитячою смертністю. За ініціативи Г.Н. Сперанського відкрито першу консультацію для дітей грудного віку в 1908 р. та першу лікарню для грудних дітей у 1910 р., а також Державний науковий інститут охорони материнства і дитинства. Так починалась історія педіатрії.
У 1921 р. засновано Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова, а у 1934 р. сформовано першу кафедру дитячих хвороб на чолі з професором Бруханським Б.П.
Гіппократ «Про прорізування зубів»
Cимвол лікарської діяльності: «Aliis inserviendo consаmer» 

Перша згадка про педіатрію знайдена в роботі Гіппократа «Про прорізуванння зубів». До XVIII ст. розвиток педіатрії тісно пов'язаний із клінікою внутрішніх хвороб. З ім'ям відомого голландсько го анатома і хірурга XVII століття Н. Тюльпом пов'язане виникнення одного із символів лікарської діяльності — палаюча свічка та гасло «Aliis inserviendo consаmer» (світячи іншим, згораю сам). У перекладі з грецької мови термін «педіатрія» означає «дитя та лікування». У 1767 р. англійський лікар Армстронг опублікував «Нарис про найбільш небезпечні дитячі хвороби». У 1802 р. відкрито першу у світі дитячу лікарню в Парижі, на базі якої сформовано центр, в якому протягом декількох десятиліть готували педіатрів для всієї Європи. Ще у XVIII ст. відомий англійський лікар Ундервуд наполягав на необхідності створення дитячої медицини. Н.М. Амбодік—Максимович, послідовник ідей М. Ломоносова, написав перше керівництво з акушерства і лікування дитячих хвороб «Искусство повивания, или Наука о бабичьем деле». С.Ф. Хотовицький, лікар ХІХ століття, почав викладати самостійний курс дитячих хвороб і в 1847 р. написав перше керівництво з педіатрії «Педиятрика». У СанктПетербурзі, під патронатом імператора Миколи І, 31 грудня 1834 року відкрито першу дитячу лікарню. У 1870–1876 рр. М.І. Бистров заснував першу самостійну кафедру дитячих хвороб при Медикохірургічній академії в Петербурзі, його справу продовжив Н.П. Гундобін, розробивши напрям досліджень з анатомофізіологічних особливостей дитячого віку, шкільної гігієни в боротьбі з дитячою смертністю. За ініціативи Г.Н. Сперанського відкрито першу консультацію для дітей грудного віку в 1908 р. та першу лікарню для грудних дітей у 1910 р., а також Державний науковий інститут охорони материнства і дитинства. Так починалась історія педіатрії. У 1921 р. засновано Вінницький медичний інститут імені М.І. Пирогова, а у 1934 р. сформовано першу кафедру дитячих хвороб на чолі з професором Бруханським Б.П.

 

Співробітники кафедри займалися підвищенням кваліфікації лікарівпедіатрів, поліпшенням якості роботи усієї системи дитячих лікувальних закладів, медикосанітарного обслуговування дітей в яслах, дитячих садках, школах м. Вінниці. Після звільнення Вінниці у 1944 р. від фашистської окупації кафедрою завідував професор Розумовський О.О. . Колектив кафедри вивчав такі хвороби, як рахіт, хронічні розлади харчуван ня, дитячі інфекційні хвороби. Доцент Піотровська—Векслер С.А. очолювала кафедру з 1951 р. та продовжила заданий напрям діяльності для поліпшення якості надання медичної допомоги дітям, а також удосконалення викладання педіатрії. У 1952–1960 рр. кафедрою керував доцент Красногорський М.М., а наукова діяльність колективу була пов'язана з вивченням судинних реак цій при різних станах у дітей. У 1960–1962 рр. кафедрою завідувала доцент Мечинська Е.М., вив чалися білковий спектр сироватки крові при різних патологіях у дітей, стан серцевосудинної системи при гострих розладах травлення і холецистопатіях. У період завідування доцентом Дергильовою М.П. (1962–1964 рр.) була створена біохімічна лабораторія при кафедрі. 

1961 рік відзначився важливою подією в житті університету — відкриття педіатричного факуль тету. Пріоритетними напрямами наукової і педагогічної діяльності інституту, які тісно пов'язані з основними напрямами розвитку медичної науки, стала охорона материнства і дитинства. Саме тому історія кафедри є невід'ємною складовою історії університету та історії суспільства в цілому. До складу педіатричного факультету увійшли 16 кафедр, з яких 3 профільні. Великий внесок у розбудову педіатричного факультету зробили його декани. Професор Столярчук Олександр Олександрович — перший декан (1963–1972 рр.), професор Гоменюк Іван Прокофійович (1972–1984 рр.), професор Мороз Василь Максимович (1984–1986 рр.), доцент Псюк Степан Кондратійович (1986–1997 рр.). У 1994 р. проведено реорганізацію вищої медичної освіти, створено єдиний «Медичний факультет» із підготовкою лікарів за спеціальностями «Лікувальна справа» і «Педіатрія». У 1967–1997 рр. підготовлено понад 4300 лікарівпедіатрів і здійснено 31 випуск. З 1988 р. університетом почав керувати заслужений діяч науки і техніки України, академік НАМН України, доктор медичних наук, професор Мороз Василь Максимович. У 2003 р. профе сору Морозу В.М. присвоєно звання «Героя України».

З 1996 р. відновлено набір за спеціальністю «Педіатрія», а у 2001 р. виникла потреба в органі зації «Медичного факультету № 2», деканом якого призначено доцента Власенка Олега Володимировича, заступником декана — доцента Школьнікова Володимира Семеновича. У 2005 р. тимча сово припинено набір абітурієнтів за спеціальністю «Педіатрія», але з 2006 р. набір відновлено. Деканом медичного факультету №2 з 2016 р. обрано професора Школьнікова В.С. Формування лікарягуманіста, громадянина — пріоритет усіх викладачів університету при під готовці спеціалістів у галузі охорони здоров'я і, зокрема, у педіатрії. Кафедра йшла непростим шляхом розвитку та реорганізації. У 1964 р. кафедру педіатрії поді лено на кафедру педіатрії лікувального факультету на чолі з доцентом Чекановим В.О. та кафедру педіатрії педіатричного факультету під керівництвом доцента Гнатюка О.І.. До 1980 р. кафедра була розташована на базі дитячого відділення обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова, а з 1980 р. — на базі Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Колектив проводив наукові дослідження та лікувальну роботу з дитячої нефрології. У 1966 р. О.І. Гнатюк успішно захистив докторську дисертацію на тему «Особливості етіології, патогенезу і клініки дифузного гломерулонефриту у дітей». Професор Гнатюк О.І. очолював кафедру протя гом 27 років і був лауреатом Державної премії УРСР. У 1973 р. виникла потреба у створенні кафедри пропедевтичної та факультетської педіатрії для студентів ІІІ і ІV курсів педіатричного факультету, яку очолила професор Решоткіна Лариса Пор фіріївна. Базою кафедри стало дитяче відділення на 60 ліжок 4ї міської клінічної лікарні та дитя че відділення Вінницької центральної районної лікарні. Науковим напрямом кафедри було вив чення патологічних станів дітей раннього віку, пов'язаних із недоношеністю, перинатальною патологією та розроблення методів лікувальної і реабілітаційної корекції цієї групи дітей. Захи щено 3 кандидатські дисертації (І.С. Горовий, О.С. Яблонь, Н.М. Пахнюща).

 

У 1992 р. об'єднано кафедри № 1 та № 2 педіатричного факультету в єдину кафедру дитячих хвороб, яку очолив професор Набухотний Терентій Кирилович. Базами кафедри залишалися Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня, дитяче відділення центральної районної лікарні, перша міська клінічна дитяча лікарня. Професор Набухотний Т.К. продовжував наукові традиції кафедри у вивченні впливу оточуючого середовища на основні показники здоров'я дітей. Під керівництвом професора Набухотного Т.К. захищено 2 докторські (В.П. Павлюк, Т.В. Сорокман) і 5 кандидатських дисертацій (І.В. Морозова—Сторожук, Н.І. Сінчук, О.В. Катілов, В.М. Дудник, Г.І. Мантак). У 1998–2001 рр. кафедру очолював доцент Гришко В.Г.. У цей період у роботу кафедри було введено викладання курсу медичної генетики, у зв'язку з чим кафедра отримала назву «Кафедра дитячих хвороб з курсом медичної генетики». З 2001 р. кафедрою керувала професор Каблукова Олена Касьянівна. Продовжено різнопланові наукові дослідження. Штат кафедри — 25 осіб професорськовикладацького складу. За цей час захищено 4 докторські (В.М. Дудник, Н.І. Токарчук, О.С. Яблонь, Т.Л. Процюк) і 9 кандидатських дисертацій.

У 2007 р. кафедру знову реорганізовано та створено кафедри педіатрії № 1 та № 2. З 2007 р. і дотепер кафедру педіатрії № 2 очолює доктор медичних наук, професор Дудник Вероніка Михайлівна. Те, що від початку роботу кафедри педіатрії № 2 очолює науковець і лікарпедіатр із бага тим практичним досвідом, визначило широту клінічних і наукових інтересів колективу та заклало нові принципи й підходи до навчального процесу студентів старших курсів та лікарівінтернів зі спеціаль ності «Педіатрія». Кафедра педіатрії стала «кузнею» наукових і педагогічних кадрів. Видано методичні рекомендації МОЗ України «Діагностика та медикаментозна корекція ане мічного синдрому при ревматоїдному артриті у дітей», 4 інформаційні листи, монографії і «Эри тропоэтин. Биологические свойства и клиническое применение», «Анемія при ювенільному ревма тоїдному артриті», навчальний посібник МОЗ України для студентів V курсу «Хвороби системи крові та ендокринної системи у дітей. Педіатрія», для студентів VI курсу «Диференційна діагно стика найбільш поширених захворювань дитячого віку», підручник для студентів і лікарівінтернів «Клінічна педіатрія (2021)». Видано 10 посібників і методичних рекомендацій МОЗ України.

         

 

Професор Дудник В.М. бере активну участь і має численні доповіді на з'їздах, симпозіумах, науковопрактичних конференціях, у тому числі міжнародного значення. Під керівництвом професора Дудник В.М. успішно завершено 5 магістрантських робіт і захи щено 14 кандидатських дисертацій зі спеціальності «Педіатрія». Проводиться велика робота з підготовки методичних розробок і рекомендацій, навчальних посібників для студентів V–VІ курсів і лікарівінтернів. З 2014 р. разом із Департаментом охорони здоров'я Вінницької обласної адміністрації відбуваються виїзні навчальні семінари «Впровадження в медичну практику інтегрованого ведення захворювань дитячого віку». Семінари відбулися в таких районах — Вінницькому, Жмеринському, Козятинському, Шаргородському, Іллінецькому, МогилівПодільському, Тульчинському, Барському, Тростянецькому, Калинівському, Бершадському, Гайсинському та Хмільницькому. Професор Дудник В.М. є головою асоціації дитячих гастроентерологів у Вінницький області, головою профільного методкому педіатричних дисциплін Вінницького національного медично го університету імені М.І. Пирогова, головою державної екзаменаційної комісії післядипломної підготовки лікарівінтернів спеціальності «Педіатрія», заступником голови робочої групи з роз робки Галузевого стандарту вищої освіти підготовки на другому (магістерському) рівні Магі стра у галузі знань 22 «Охорона здоров'я» за спеціальністю 228 «Педіатрія» (2018 р.) при МОН України, гарантом освітньопрофесійної програми за спеціальністю 228 «Педіатрія», галузі знань 22 «Охорони здоров'я», кваліфікації магістр педіатрії (2018–2020 рр.) при Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пирогова, директором Центру орфанних зах ворювань, який є структурним підрозділом Вінницького національного медичного університе ту імені М.І. Пирогова. До складу центру входять: консультативний відділ, методичномоніто ринговий відділ, центр допомоги дітям із муковісцидозом. З 2007 р. є членом РОПИП, членом редакційної колегії журналів «Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології», «Сучасна педіатрія», «Здоров'я дитини», «Проблеми клінічної педіатрії». У Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пирогова працювала спе ціалізована вчена рада Д.05.600.04 для проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) медичних наук за спеціальностями 14.01.10 «Педіатрія» та 14.01.13 «Інфекційні хвороби». Головою ради призначено доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри інфекційних хвороб Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова МОЗ України Мороз Ларису Василівну. Заступником голови спеціалізова ної вченої ради призначено доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри педіатрії № 2 Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова МОЗ України Дудник Вероніку Михайлівну. На цей час захист дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціально стями «Педіатрія» і «Медицина» проводиться у спеціалізованих разових радах Вінницького націо нального медичного університету імені М.І. Пирогова. Як педагог професор Дудник В.М. вимоглива до дисципліни в проведенні навчальномето дичного процесу як до студентів, інтернів, аспірантів, курсантів, так і до викладачів. Вона сама є прикладом дотримання цього принципу. Викладацький склад кафедри проводить навчальнометодичну роботу серед студентів ІV курсу медичного факультету № 2 за спеціальністю «Медична психологія», серед студентів V курсу медичного факультету № 1, № 2 та факультету роботи з іноземними студентами з таких напрямів: медична генетика, дитяча ендокринологія, дитяча гематологія та селективний курс із дитячої кардіології для студентів курсу. На кафедрі впроваджено ряд вибіркових дисциплін для студентів V–VІ курсів: «Актуальні питання дитячої кардіології», «Орфанні хвороби в педіатрії», «Основи дитячої гематології», «Складні генетичні кейси в педіатрії». У 2019 р. на кафедрі відкрито симуляційний клас для удосконалення практичних навичок студентів для успішного складання державного іспиту — об'єктивного структурованого клініч ного іспиту (ОСКІ).

Упровадження ОСКІ в навчальнометодичний процес забезпечує якісну оцінку клінічних компетенцій майбутніх лікарів і дає змогу визначити роль комунікативних навичок у клінічно орієнтованому практикумі. У симуляційному центрі студенти та лікарі інтернипедіатри мають можливість відпрацьову вати практичні навички й клінічні сценарії відповідно до теми заняття дисципліни «Педіатрія», курсу за вибором «Актуальні питання дитячої кардіології», працюючи як самостійно, так і в команді. Для цього в симуляційному центрі (дисципліна «Педіатрія») створено зали для від працювання практичних навичок, відтворення клінічних ситуацій з «Педіатрії». Особлива увага приділяється підготовці студентів VІ курсу до ОСКІ з «Педіатрії». На кафедрі приділяється значна увага молодим викладачам в оволодінні професією педаго га, лікаря вищої медичної школи, виконується навчальнометодична робота в післядипломному просторі з підготовки лікарівінтернів зі спеціальності «Педіатрія». Завдяки новітнім цифро вим технологіям з'явилася діалогова взаємодія між викладачем і лікаремінтерном, що підви щує ефективність процесу навчання, розвиває вищу активність до самостійної позааудиторної підготовки та забезпечує засвоєння практичних навичок і знань з предмета. З 2008 р. на кафе дрі педіатрії № 2 підготовлено близько 600 лікарівпедіатрів. З 2015 р. на кафедрі проводяться курси стажування і тематичного вдосконалення, передате стаційних циклів. За цей час підвищено професійну кваліфікацію близько 400 педіатрів із різ них областей України. З 2018 р. проводяться курси стажування та тематичного удосконалення з питань дитячої гематології та трансфузіології. Лікувальноконсультативна робота виконується співробітниками кафедри на базі Вінниць кої обласної дитячої клінічної лікарні в таких відділеннях: онкогематологічне, педіатричне № 2, педіатричне № 1, інфекційнобоксоване діагностичне відділення для дітей старшого віку, інфекційнобоксоване відділення для дітей раннього віку та консультативна робота з питань медич ної генетики у всіх відділеннях лікарні, діагностична робота в ендоскопічному кабінеті лікарні. Співробітники кафедри беруть участь у наданні екстреної медичної допомоги в лікувально профілактичних закладах Вінницької області за такими спеціальностями: торакальна хірургія, ендоскопія, дитяча гематологія, дитяча кардіологія. Викладачі кафедри є членами ГО «Української асоціації медичних освітніх симуляційних технологій» та отримали кваліфікацію Європейської ради реанімації провайдера «Paediatric Basic Life Support» (PBLS). Сучасні стратегії розвитку вищої медичної освіти в Україні включають проблемноорієнто ване навчання, міждисциплінарну освіту, навчають командній роботі та розглядають пацієнта як об'єкта медичної освіти із застосування цифрових технологій Наукова діяльність кафедри спрямована на вивчення актуальних проблем гастроентерології, кардіоревматології, нефрології, пульмонології, онкогематології, орфанних захворювань. Результати наукових досліджень співробітників кафедри, аспірантів, ординаторів широко публікуються у вітчизняних і закордонних виданнях. Співробітники кафедри пройшли міжнародне стажування в закордонних клініках Австрії (The American Austrian Foundation, Medical University of Graz, Austria,TheChildrens Hospital of Philadelphia,USA), Об'єднаних Арабських Еміратів, Польщі (Університетська клініка ім. Карола Марцинковського, м. Познань, Люблінський медичний університет, Wyzsza Szkola Biznesu, м. Новий Соньч), Чехії (Prague Institute for Qualification Enhancement, Childrens Heart Centre, 2nd Faculty of Medicine, Charles University in Prague and Motol University Hospital), Іспанії, Німеччини (Thoracix Klinik Heidelberg), Франції (Клініка ім. Рузвельта, Париж), Нідерландів (Клініка Червоного хреста, Амстердам), Туреччина (Medical park hospitals group, Стамбул). На кафедрі працює науковий студентський гурток. Тематика засідань студентського наукового товариства включає різноманітні аспекти педіатрії з обговоренням складних клінічних кейсів із дитячої пульмонології, гематології, кардіології, нефрології, гастроентерології, медичної генетики та неонатології. Протягом 5 років на базі кафедри проводиться другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади. Упродовж 2 років студенти університету під керівництвом викладачів кафедри педіатрії № 2 отримували перші місця. Відзначаючи 100річний ювілей університету та 15річний ювілей створення кафедри педіатрії № 2, ми заслужено пишаємося історичним минулим та з оптимізмом рухаємося вперед.

 

https://med-expert.com.ua/journals/wp-content/uploads/2022/02/04-1.pdf 

 

Штат кафедри

Дудник Вероніка Михайлівна


Завідувач кафедри, професор, доктор медичних наук

В 1993 році закінчила педіатричний факультет Вінницького медичного інституту з відзнакою. З 1993 по 1995 роки — магістрантка, з 1995 по 1999рр. – аспірантка кафедри дитячих хвороб ВНМУ ім. М.І.Пирогова, працювала на базі Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. 13 січня 1999 року рішенням ВАК України Дудник В.М. присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності педіатрія, захищена дисертація на тему «Стан здоров’я дітей з патологічними змінами в щитовидній залозі, які постійно мешкають в районах радіаційного контроля». Захист докторської дисертації на тему «Анемія при ювенільному ревматоїдному артриті: особливості патогенезу, діагностика та лікування» відбувся 13 березня 2007 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України», диплом доктора наук від 14 червня 2007 року. З 1999 року Дудник В.М. — асистент, з 2006 року – доцент кафедри дитячих хвороб ВНМУ ім. М.І.Пирогова. З грудня 2007 року по теперішній час – завідувач кафедри педіатрії №2. Під її редакцією виданий підручник «Клінічна педіатрія» для студентів 6-го курсу, лікарів-інтернів, ординаторів, викладачів. Видані методичні рекомендації МОЗ України «Діагностика та медикаментозна корекція анемічного синдрому при ревматоїдному артриті у дітей», монографії «Еритропоетин. Біологічні властивості та клінічне застосування», «Анемія при ювенільному ревматоїдному артриті», навчальний посібник МОЗ України для студентів 5 курсу «Хвороби системи крові та ендокринної системи у дітей. Педіатрія», для студентів 6 курсу «Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку». Загальна кількість публікацій – 445, з них 384 наукових та 61 навчально-методичних праці, в тому числі у фахових виданнях, рекомендованих ВАК України – 235 статті (з них 23 статті в Scopus, та 7 статті в Web of Science). Після захисту докторської дисертації опубліковано 272 наукові праці, в тому числі 95 статей у виданнях, рекомендованих ВАК і 8 деклараційних патентів на корисну модель.
Керівник планової НДР кафедри 2009 – 2013рр. – «Оптимізація діагностики, лікування, виявлення предикторів та розробка методів реабілітації соматичної патології у дітей різного віку» № держреєстрації 01080008699, 2014 - 2018рр. – «Покращення якості медичної допомоги дітям з мультифакторними хворобами на основі поглибленого вивчення клініко-діагностичних особливостей їх перебігу» № держреєстрації 0114u001493, з 2019-2023 рр. - «Удосконалення діагностики, лікування та визначення прогнозу різних соматичних та орфанних захворювань у дітей», № держреєстрації 0119U000327. Приймає активну участь та має чисельні доповіді на науково-практичних конференціях, з’їздах, симпозіумах, в тому числі міжнародного значення, що підтверджено сертифікатами.
Під керівництвом В.М. Дудник успішно завершені 5 магістрантських робіт, захищені 15 кандидатських дисертацій зі спеціальності 228 Педіатрія. Проводиться велика робота з підготовки методичних розробок та рекомендацій, навчальних посібників для студентів 5-6 курсів та лікарів-інтернів.
Гарант ОПП 228 «Педіатрія».
Консультативну роботу Дудник В.М. виконує на базі КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня ВОР» у ВАІТ, куратор у відділеннях онкогематології та педіатрії №1. Приймає участь у проведенні науково-практичних та паталого-анатомічних конференцій, виступає з доповідями, рецензує медичну документацію, проводить навчальні тренінги для лікарів загальної практики-сімейної медицини.
Голова асоціації дитячих гастроентерологів у Вінницький області, член редакційної колегії «Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології», «Сучасна педіатрія. Україна», «Сучасна педіатрія» «Проблеми клінічної педіатрії», «Вісник Вінницького національного медичного університету», голова профільного методкому педіатричних дисциплін ВНМУ ім. М.І.Пирогова.

Спеціальність "Педіатрія" - вища категорія;
"Дитяча гематологія" - вища категорія.
Лікар спеціаліст з "Дитячої гастроентерології" та "Дитячої кардіоревматології"

Андрікевич Ірина Іванівна


Завуч кафедри, доцент, кандидат медичних наук

Закінчила з відзнакою ВДМУ ім. М.І. Пирогова в 2002 році за спеціальністю «Педіатрія».
В 2002-2003р.р. навчалась в магістратурі за спеціальністю «Педіатрія», яку закінчила з відзнакою.
Є співробітником ВНМУ ім. М.І. Пирогова з вересня 2007 року.
З 2013р. - доцент кафедри педіатрії №2.
З 2015 р. є заступником по навчальній роботі на кафедрі педіатрії №2.
Входить до складу Вченої ради стоматологічного та фармацевтичного факультетів ВНМУ ім. М.І. Пирогова, а також до складу групи моніторингу забезпечення якості освіти.
В 2008 році захистила кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ за темою «Стан мікробіоценозу товстої кишки при гострих захворюваннях бронхо-легеневої системи у дітей грудного віку та корекція виявлених порушень» (науковий керівник - проф.БережнийВ.В.)
Автор 132 наукових публікацій (з них 8 публікацій включені до наукометричних баз Scopus).
Є співавтором колективних кафедральних праць: «Хвороби системи крові та ендокринної системи у дітей», «Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку», «Клінічна педіатрія».
Член Асоціації педіатрів України, Член Асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України, Член Асоціації дитячих ендокринологів України.
Має вищу категорію за спеціальністю «Педіатрія» та першу категорію з спеціальністю «Дитяча ендокринологія».
Виконує лікувально-консультативну роботу у відділеннях педіатрії №1 та №2, патології новонароджених, в відділенні для недоношених дітей, анестезіології та інтенсивної терапії у КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради».

Попов Володимир Петрович


доцент, кандидат медичних наук

Закінчив в 1977 році педіатричний факультет Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова.
З 1978 по 1980 рік працював дитячим кардіоревматологом Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. З 1980 року по 1985 рік працював завідуючим кабінетом функціональної діагностики Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. З 1984 року по 1987 рік навчався в заочній аспірантурі НДІ педіатрії, акушерства і гінекології (науковий керівник академік О.М.Лукьянова). В 1987 році захистив кандидатську дисертацію "Состояние гемодинамики у детей с хроническими заболеваниями гепатобилиарной системы”. З 1985 року – асистент кафедри дитячих хвороб. З 1994 року – доцент кафедри педіатрії з курсом медичної генетики, з 2008 року – доцент кафедри педіатрії №2
Співавтор підручників Клінічна педіатрія та Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку,
Член асоціації педіатрів України, асоціації дитячих кардіологів України та асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України.
Є куратором відділення педіатрії №1 (кардіоревматологічні хворі) та відділення ультразвукової та функціональної діагностики обласної дитячої клінічної лікарні.
Спеціальність "Педіатрія" - вища категорія.
Спеціалізація з спеціальності кардіоревматології та ультразвукової діагностики.
Лікувально-консультативнаробота в педіатрічному відділенні №1 та консультації хворих в кабінеті ультразвукової діагностики ВОДКЛ.

Морозова Ірина Валер`янівна


доцент, кандидат медичних наук

Після закінчення Вінницького медичного училища ім. Д.К. Заболотного фельдшерського відділення з відзнакою (1973 р.) працювала виїзним фельдшером кардіологічної бригади ШМД м. Вінниці. У 1981 році закінчила педіатричний факультет Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова з відзнакою. Після проходження інтернатури працювала анестезіологом-реаніматологом та в.о. завідувача дитячого відділення пологового будинку №1 м.Вінниці. З 1985 по 1987 роки – клінічна ординатура на кафедрі педіатрії під керівництвом професора Решоткіної Л.П. З 1987 року асистент кафедри дитячих хвороб ВНМІ ім.М.І.Пирогова та навчання у заочній аспірантурі. У 1993 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості антиоксидантної системи у недоношених новонароджених», науковий керівник - професор Набухотний Т.К.
Є членом асоціації педіатрів України та асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України.
Протягом 20 років була куратором Теплицького району щодо консультативно-лікувальної та санітарно-просвітницької роботи з питань педатрії.
З 2003 року по теперішній час доцент кафедри педіатрії №2, лікар вищої кваліфікаційної категорії по педіатрії, спеціаліст по дитячих інфекційних хворобах. Більше 30-ти років науковий консультант інфекційно-діагностичного відділення Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, на базі якого проводить консультативну та лікувальну-профілактичну роботу з хворими дітьми та їх батьками, з 2020 року - консультант, як лікар-інфекціоніст, відділення анестезіології та інтенсивної терапії дітей старшого віку, відділення педіатрії №2. На базі обласної лікарні бере участь в проведенні консиліумів, медичних нарад, проводить рецензування історій хвороб дітей, атестаційних звітів лікарів, в роботі над клінічними протоколами лікарні, в паталого-анатомічних конференціях, здійснює контроль якості лікувально-діагностичного процесу.
Науково-педагогічна робота з лікарями-інтернами 1 та 2 року навчання зі спеціальності «Педіатрія» включає проведення семінарських та практичних занять згідно «Програми підготовки в інтернатурі», Наказ МОЗ України № 1219 від 14.07.2022 року. Регулярно проходять клінічні розбори хворих дітей з різноманітною патологією, які лікуються на базі лікарні. Впроваджується оцінка знань та практичних вмінь лікарів-інтернів-педіатрів згідно медичного ліцензійного іспиту – USMLE. Є керівником наукових робіт лікарів-інтернів на засіданнях студентського наукового товариства кафедри Педіатрії № 2.
Згідно плану підвищення та затвердження кваліфікаційної категорії проходить курси з педіатрії та педагогіки (Сумський державний університет «Використання безкоштовних онлайн-ресурсів для організації навчального процесу в дистанційній формі», тренінг «Сучасні технології викладання у вищих медичних навчальних закладах на основі психолого-педагогічних та морально-етичних аспектів» - 2022 р., «Професійна риторика» - 2023 р.)
Має 226 публікацій у вигляді статей та тез у фахових виданнях, рекомендованих ВАК України, щороку має 2 публікації в виданнях Scopus. Бере участь у науково-практичних конференціях України, області, університету та лікарні, як доповідач та слухач.

Сінчук Наталія Іванівна


доцент, кандидат медичних наук

Закінчила з відзнакою Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова у 1980 р. Після проходження інтернатури, з 1981 по 1984 рр. працювала в Бердичівській міській лікарні Житомирської області, спочатку дільничним педіатром, а з 1982 р. – ординатором інфекційного відділення. З 1984 по 1986 рр. працювала на базі першої дитячої лікарні м.Вінниці: спочатку дільничним педіатром, а з 1985 р. – ординатором стаціонарного відділення. З грудня 1986 р.- асистент кафедри педіатрії ВДМУ ім. М.І.Пирогова.
У 1994 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Стан фізичного розвитку дітей, які мешкають в умовах тривалого впливу малих доз радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС” науковий керевник професор Набухотний Т.К.
З 2002р. - доцент кафедри дитячих хвороб з курсом медичної генетики, з грудня 2007 року – доцент кафедри педіатрії №2. Викладає медичну генетику (лекції і практичні заняття) студентам ІV-V курсів та аспірантам, та педіатрію студентам студентами VIк.
Приймаю участь в міжнародних, державних науково-практичних конгресах, конференціях, вебінарах як доповідач і слухач. У 2023р. приймала участь у 48 Европейській конференції з муковісцидозу( м.Відень, Австрія), SSIEM 23(м.Єрусалім, Ізраіль). Публікації у фахових журналах, у т.ч. Scopus, щорічно.
З 2014 року - член робочої групи з розробки нормативних документів з впровадження положень закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо забезпечення профілактики та лікування рідкісних(орфанних) захворювань».
Постійним членом робочої групи МОЗ України з питань Орфанних захворювань.
Також вхожу в робочі групи МРГ ( наказ МОЗ України №1908 від 18.08.20) щодо розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темою « Муковісцидоз», клінічної настанови і стандарту медичної допомоги хворим на СМА.
Згідно наказу ДОЗ при Вінницькій облдержадміністрації - незалежний консультант з питань медичної генетики.
Член асоціації педіатрів України, Української академії педіатричних спеціальностей, гастроентерологів України, медичної та лабораторної генетики.
Спеціальніст: "Педіатрія" - вища категорія;
"Медична генетика" - вища категорія.
Лікувально-консультативна діяльність - консультант з медичної генетики наступних відділень КНП « ВОДКЛ ВОР»:інфекційно-боксоване відділення №1, педіатричне відділення №1 і №2, неврологічне , онкогематологічне, анестезіології і інтенсивної терапії, неонатального центру. Консультант з питань метаболічних захворювань і голова мультидисциплінарної команди Центру Муковісцидозу, який розташований на базі відділення педіатрії №2.

Мантак Галина Іванівна


доцент, кандидат медичних наук

Мантак Г.І. є співробітником Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова з лютого 2001 року: 2001-2007р.р. – працювала асистентом кафедри педіатрії з курсом медичної генетики (зав.каф. професор Каблукова О.К.). З січня 2008р. по 2012р. – асистент кафедри педіатрії №2, а з 2012р. – доцент кафедри педіатрії №2 (зав.каф. професор Дудник В.М.).
В 1995 році закінчила педіатричний факультет Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова та була рекомендована для навчання в магістратурі (1995-1997р.р.), яку успішно закінчила з дипломом з відзнакою, після чого вступила до аспірантури. Навчаючись в магістратурі розпочала науковому роботу з актуальної для педіатрії теми – вивчення стану здоров’я дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та постійно мешкають на забруднених радіонуклідами територіях. З 1997 по 2000р.р. навчалася в аспірантурі при кафедрі дитячих хвороб за спеціальністю педіатрія ВДМУ ім. М.І.Пирогова. В 2001 році захистила кандидатську дисертацію на спеціалізованій Вченій Раді при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за темою „Особливості стану здоров’я підлітків, які зазнали дії іонізуючого опромінення в антенатальному періоді і постійно мешкають в контамінованих районах” та в 2002 році отримала підтвердження диплому кандидата медичних наук від ВАК України.
Має вищу категорію по "Педіатрії"
Лікувально-консультативну роботу проводить на базі інфекційно-боксованого (діагностичного) та неврологічного відділень ВОДКЛ.

Фурман Валентина Григоринва


доцент, кандидат медичних наук

Закінчила педіатричний факультет Вінницького національного медичного університету у 1987 році. З 1987 по 1989 рр. навчалася у клінічній ординатурі на кафедрі дитячих хвороб Вінницького національного медичного інституту. З 1989 р. працювала лікарем гематологом кардіоревматологічного відділення Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. З грудня 2000 року і по 2013р. займала посаду завідувача відділення онкогематології Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.
В 2010 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему "Клініко-параклінічна характеристика стану гепатобіліарної системи та корекція її порушень у дітей, хворих на гострий лейкоз." - науковий керевник професор В.М.Дудник.
З вересня 2008 р. працювала асистентом кафедри педіатрії №2 ВНМУ.
З 2014р. - доцент кафедри педіатріїї №2.
Є співавтором підручників "Клінічна педіатрія" та "Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку" під редакцією професора ЗВО Дудник В.М.
В 2019 році пройшла курс – навчання за програмою міжнародного науково - практичного медичного стажування по педіатрії у країнах Європи: Польща, Німеччинна, Франція, Нідерланди з отриманням міжнародного сертифіката.
В 2021році – приймала участь в науково – педагогічному стажуванні на базі (National Louis University) в місті Новий Сонч ( Польща).
З 2008р. - куратор студентського наукового товариства кафедри педіатрії №2 ВНМУ імені М.І. Пирогова.
З 2021р. в складі мультидисциплінарної комісії з питань дитячої онкогематології КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради».
Вища категорія за спеціальністю "Дитяча гематологія" та друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю "Педіатрія"
Проводить лікувально-консультативну діяльність на базі онкогематологічного відділення, відділення інтенсивної терапіїї та анестезіології для дітей раннього віку та старшого, відділення для недоношених дітей та патології новонародженних ВОДКЛ.

Ізюмець Ольга Іванівна


доцент, кандидат медичних наук

Шаламай Марина Олександрівна


доцент, кандидат медичних наук

Шаламай М.О. є співробітником ВНМУ ім. М.І.Пирогова з 2007 року: 2007-2008р.р. – працювала асистентом кафедри педіатрії з курсом медичної генетики, з січня 2008р. – асистент кафедри педіатрії №2. З 2015 року - доцент кафедри.З 2015 року є відповідальним за лікувальну роботу на кафедрі.
В 2000 році закінчила медичний факультет Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова. З 2001 по 2002 роки працювала лікарем ультразвукової діагностики Вінницької обласної клінічної дитячої лікарні. В 2002 році була переведена на посаду лікаря-педіатра відділення для дітей раннього віку. В 2004 р. вступила до заочної аспірантури зі спеціальності «Педіатрія». В 2012р. захистила кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ за темою «Клініко-інструментальні показники ефективності лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей» - науковий керевник академик НАМН України,доктор медичних наук, професор Майданник В.Г.
Є співавтором підручників "Клінічна педіатрія" та "Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку" під редакцією Дудник В.М
З 2007 року проводить практичні заняття зі студентами 5 курсу з циклу медична генетика. З 2018р. практичні заняття зі студентами 6 курсу. Проводить заняття зі студентами 6 курсу в навчально - тренінговому центрі практичної підготовки лікарів ВНМУ ім. М.І.Пирогова, підрозділ «Педіатрія». Є тренером симуляційного центру по pBLS (від Європейської ради реанімаціі).
Є членом Асоціації педіатрів України, Асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України, громадської Всеукраїнської асоціації спеціалістів з медичної та лабораторної генетики.
Має вищу категорію за спеціальністю "Педіатрія" та другу з спеціальності "Медична генетика".
Проводить лікувально-консультативну роботу у відділенні педіатрії №1 Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.
Проводить консультативну роботу як педіатр, та як лікар медичної генетики в відділенях ВОДКЛ.

Руденко Геннадій Миколайович


доцент, кандидат медичних наук

В 2004 році закінчив медичний факультет №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю педіатрія.
З 2005 року працює лікарем-ендоскопістом у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні.
З 2008 року зарахований аспірантом кафедри педіатрії №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
В 2012р. захищена дисертаційна робота на тему “Клініко-патогенетичні особливості гелікобактер-залежних хронічних гастродуоденальних захворювань у дітей та шляхи їх медикаментозної корекції.” - науковий керевник професор В.М.Дудник.
Має вищу категорію за спеціальністю - ендоскопія, спеціалізацію з дитячої гастроентерології, першу категорію з Педіатрії.
Проводить лікувально-консультативну діальність як лікар гастролог в хірургічному №1, онкогеметологічному відділенях та як ендоскопіст в ВАІТН, пульмологічному, інфекційно-боксованному відділенні для дітей раннього віку, хірургічному №1 та онкогематологічному відділеннях.

Федчишен Олександр Петрович


доцент, кандидат медичних наук

Закінчив ВМУ ім. М.І.Пирогова в 1994 році.
З 1998 по 2015 рр.працював лікарем торакальним-хірургом в ВОДКЛ.
З 2015 року був асистент кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова, з 2020 р. на посаді доцента.
У 2018 році захистив дисертаційну роботу на тему: "Патогенетичне значення антимікробних пептидів та недостатності вітаміну Д у патогенезі та диференційному лікуванні БА у дітей"- науковий керевник професор Дудник В.М.
Є лікарем-консультантом чергувань по відділу виїзної консультативної екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.
Має другу категорію з "Педіатрії" та першу категорію с "Торокальної хірургії".
Лікувальну роботу проводит на базі відділення педіатрії №2 та ВАІТ, ВАІТН.
Консультативну роботи на базі відділень - ВАІТ, ВАІТН, патологія та недоношених дітей, ІБВ №1 та №2 як лікар торокальної хірургії.

Звенігородська Ганна Юріївна


доцент, кандидат медичних наук

У 2007 році закінчила медичний факультет №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю педіатрія. В 2007-2009 рр. навчалася у магістратурі, яку у 2009р. закінчила з відзнакою. Працювала лікарем педіатром поліклініки Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. З січня 2010 році по теперішній час працює на посаді асистента кафедри педіатрії №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
У жовтні 2012 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Порушення гемопоезу при хронічному гломерулонефриті у дітей: клінічні особливості та прогнозування перебігу», науковий керівник - професор Дудник В.М.
З 2012 року є членом Асоціації нефрологів України та Европейської асоціації нефрологів (ERA - EDTA).
Лікар педіатр - вища категорії, лікар нефролог дитячий - першої категорія.
Проводить лікувальну роботу за спеціальністю дитячого нефролога у відділенні педіатрії №1 Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні та консультативну роботу лікаря-нефролога у ІБВ №1, онкогематології, неврології та педіатрії №2.

Хромих Катерина Вадимівна


доцент, кандидат медичних наук

У 2011 році закінчила медичний факультет Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. З серпня по вересень 2013 р., після закінчення інтернатури за спеціальністю «Педіатрія», працювала дільничим педіатром відділення загальної практики сімейної медицини Центру первинної медико – санітарної допомоги №2, м. Вінниці. З 2013 – 2015 рр. навчання в клінічній ординатурі ВНМУ ім. М.І. Пирогова за фахом «Педіатрія».
З вересня 2014 року по вересень 2021 року – асистент кафедри педіатрії №2.
У 2015 році захищена дисертаційна робота на тему «Вазорегуляторна функція судинного ендотелію у дітей, хворих на алергічну бронхіальну астму, та фармакологічна корекція її порушень» - науковий керівник професор В.М. Дудник та присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
З 2021 року – доцент кафедри педіатрії №2.
Перша категорія з "Педіатрії" та спеціалізація з "Дитячої пульмонології".
Здійснює лікувальну роботу на базі відділення педіатрії №2 та консультативну роботу як лікар пульмонолог дитячий на базі КНП " Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні ВОР".
Член Української академії педіатричних спеціальностей, Подільської спілки педіатрів, активний член European Respiratory Society та European Academy of Allergy & Clinical Immunology, приймає участь у щорічних конгресах та фокусних зустрічах.


Зборовська Ольга Олександрівна


доцент, кандидат медичних наук

закінчила медичний факультет №2 Вінницького
національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю педіатрія. В 2002-2003
рр. проходила інтернатуру за спеціальністю педіатрія та навчалася у магістратурі.
В 2004 р. пройшла спеціалізацію по дитячій кардіоревматології і розпочала роботу в МЛ «Центр
матері та дитини» на посаді дитячого кардіоревматолога. В листопаді 2017 року присвоєно вищу
категорію зі спеціальності «Дитяча кардіоревматологія». В Листопаді 2018 року присвоєна друга
кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Педіатрія». У зв’язку зі зміною кваліфікаційних
характеристик за спеціальністю «Дитяча кардіологія», відповідно до Європейських стандартів в
грудні 2020 року пройшла повторну спеціалізацію та отримала сертифікат лікаря-спеціаліста
«дитячого кардіолога».
З лютого 2013 року працює на посаді асистента кафедри педіатрії №2 Вінницького національного
медичного університету ім. М.І. Пирогова та здійснює навчальний процес із студентами 5 та 6
курсів медичного факультетів №1 та 2 українською та англійською мовами. У 2023 р. обрана на
посаду доцента ЗВО кафедри.
В 2015 році на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 05.600.04 при Вінницькому національному
медичному університеті імені М. І. Пирогова МОЗ України захистила кандидатську дисертацію на
тему «Патогенетичні механізми формування та фармакотерапія гемодинамічних розладів у дітей з
вродженими вадами серця після оперативної корекції», виконану під керівництвом професора, д.
мед. н. Дудник Вероніки Михайлівни.
Є автором 30 наукових публікацій:
- публікацій в наукометричних базах Scopus або Web of Science – 4;
- публікацій навчально-методичного характеру – 5
- є співавтором навчального посібника «Диференційна діагностика найбільш поширених
захворювань дитячого віку» під редакцією проф. Дудник В.М. (м. Вінниця, 2017),
підручника «Клінічна педіатрія» під редакцією проф. Дудник В.М. (м. Вінниця, 2021),
клінічного посібника «Про 100 ЕКГ» під власною редакцією (м. Тернопіль, 2022) та є
співавтором розділу по дитячій кардіології підручника «Педіатрія» під редакцією Катілова
О. В., Варзаря А. В., Валіуліса А. В., Дмитрієва Д.В. (м. Вінниця, 2022 р.);
- публікацій у фахових виданнях ВНМУ ім. М.І. Пирогова – 3;
- публікацій у фахових виданнях – 10.
Приймає участь у міжнародних науково-практичних конференціях та з’їздах: The 8th Congress of
the European Academy of Paediatric Societies – EAPS (Barselona, 2020), Echocardiography days (Софія,
2021), Наукова-практична конференція Україна-Ізраіль «Стероїдна терапії та її побічні дії.
Кардіальні ускладнення та їх лікування» (2021) та інші. Регулярно виступає в якості спікера на
фахових заходах, в тому числі з міжнародною акредитацією ACCME. Вдосконалює свою
професійну майстерність на регулярних майстер курсах для дитячих кардіологів від Європейської
асоціації педіатричної та вродженої кардіології «Association for European paediatric and congenital
cardiology». В 2019 році пройшла стажування в кардіоцентрі в університетській клініці Motol
University Clinic (Children's Cardiac Center), Charles University Second Faculty of Medicine (м. Прага).
Є автором он-лайн школи по вродженим вадам серця у дітей у форматі відеоуроків для педіатрів
та лікарів загальної практики. З 2019 року є лектором авторських майстер класів «10 кроків
розшифровки ЕКГ», «ЕКГ в практиці», «ПРО 100 ЕКГ», які проводяться на різних освітніх
платформах.
Веде мікроблог в соціальних мережах для лікарів та пацієнтів для популяризації базових знань про
захворювання серця у дітей.

Буглова Наталія Олександрівна


доцент, кандидат медичних наук

У 2010 році закінчила медичний факультет №2 Вінницького національного медичного
університету ім. М.І. Пирогова.
В 2012 році закінчила інтернатуру за спеціальністю «Педіатрія».
З 2012 по 2014 рік клінічний ординатор кафедри педіатрії ВНМУ ім. М.І.Пирогова за
фахом «Педіатрія».
З вересня 2014 року – асистент кафедри педіатрії №2,а з 2023 року-доцент кафедри
педіатрії №2.
В квітні 2017 р. - захистила кандидатську дисертацію на спеціалізованій Вченій Раді при
Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова на тему «Стан
репаративної функції слизової оболонки травного тракту при виразці дванадцятипалої
кишки у дітей» - науковий керівник професор В.М. Дудник та отримала науковий
ступінь кандидат медичних наук за спеціальністю педіатрія.
Має другу категорію по спеціалізації «Педіатрія».
Лікувально-консультативну роботу виконує на базі інфекційно - боксованого відділення
№1, хірургічного відділення №1 ВОДКЛ.

Куцак Олеся Володимирівна


доцент, кандидат медичних наук

У 2010 році закінчила медичний факультет Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, за спеціальністю «Педіатрія». З 2010р. по 2012р., проходила інтернатуру за спеціальністю «Педіатрія» на базі ВОДКЛ та ВЦРКЛ.
З 2012р. по 2015р. працювала лікарем-педіатром дитячого відділення ВЦРКЛ.
З 2015 - 2018рр. навчання в очній аспірантурі на кафедрі педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова за фахом «Педіатрія».
З грудня 2018р. – асистент кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
В грудні 2018р. захищена дисертаційна робота на тему: "Патогенетичні особливості контролю бронхіальної астми у дітей шкільного віку залежно від вмісту ядерно – транскрипційного фактору NF-kB та інтерлейкінів – 4,6 в сироватці крові"- науковий керівник професор, д.мед.н. В.М. Дудник та присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
Атестована в Міністерстві охорони здоров’я України на першу категорію за спеціальністю «Педіатрія» (посвідчення № №879 від 06.05.2021р.). Наказом №324 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова від 05.06.2020р. було присвоєно звання лікаря – спеціаліста за спеціальністю «Дитячі інфекційні хвороби». Наказом № 679 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова від 30.11.2021р. було присвоєно звання лікаря – спеціаліста за спеціальністю «Дитяча кардіоревматологія».
З 2015 року проводить консультативну роботу в якості лікаря – педіатра на базі хірургічного відділення №2 (хірургічне відділення вроджених вад розвитку у дітей), з 2020 року здійснює лікувально – консультативну діяльність як лікар – інфекціоніст в інфекційно – боксованому відділенні для дітей раннього віку та травматологічному відділенні на базі КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради».
Куцак О.В. пройшла курс – навчання за програмою міжнародного науково - практичного медичного стажування по педіатрії у Туреччині (Biruni University Hospital), в Грузії (Клініка імені Академіка Вахтанга Бочорошвілі), а також в Польщі (National Louis University).
Куцак О.В. є секретарем методичної ради Педіатричних дисциплін Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Березницкий Олександр Володимирович


асистент, кандидат медичних наук

Закінчив педіатричний факультет Вінницького Національного медичного університету в 2003 році.
В 2005 році закінчив інтернатуру за спеціальністю «дитяча хірургія».
З 2005 по 2007 рік працював на посаді лікаря-хірурга у Вінницькій ОДКЛ.
З 2008 року по 2022 рік працював лікарем-фізіотерапевтом.
З 2000 по 2014 рік працював на посаді завідуючого фізіотерапевтичним відділенням ВОДКЛ.
З 2013 року працює асистентом кафедри педіатрії № 2 ВНМУ.
Захистив в 2016р. дисертаційну роботу на тему «Вторинна міопатія при ювенільному ревматоїдному артриті: патогенез діагностика, медикаментозна корекція» - науковий керівник професор В.М. Дудник.
Проводить заняття зі студентами 6 курсу в навчально - тренінговому центрі практичної підготовки лікарів ВНМУ ім. М.І.Пирогова, підрозділ «Педіатрія». Є тренером симуляційного центру по pBLS (від Європейської ради реанімаціі).
Здійснює лікувальну та консультативну роботу згідно наказу про внутрішньолікарняні консультації у ВОДКЛ.
Має другу категорію з "Педіатрії"

Жмурчук Василь Миколаевич


асистент, Доктор философії

Закінчив Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова в 2003 році. З 2003-2004рр. проходив інтернатуру на базі Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, та отримав сертифікат лікаря-педіатра. З 1997р по 2000р працював в урологічному відділенні ВООД.
З 2004 року працював лікарем-педіатром приймального відділення ВОДКЛ.
З 2015 р. працює на посаді асистента кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Захистив в червні 2020 дисертаційну роботу на тему "Клініко-патогенетичні особливості перебігу та прогноз бронхіальної астми у дітей на фоні дефіциту заліза" - науковий керівник професор В.М.Дудник, та присвоєно науковий ступінь доктора філософії (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
З 2008р-член Асоціації педіатрів України.
Є тренером симуляційного центру по pBLS (від Європейської ради реанімаціі).
Має вищу кваліфікаційну категорію по педіатрії та спеціалізацію з дитячої ендокринології.
Консультативно-лікувальну роботу проводить на базі відділень педіатрії №2, №1 та ЕМД ВОДКЛ.


Демянишина Валерія Валеріївна


асистент, Доктор философії

У 2015 році закінчила медичний факультет №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І Пирогова.
З 2015 по 2017 роки навчалась у інтернатурі за спеціальністю «Педіатрія».
2015-2017 рр. навчалась в магістратурі за спеціальністю "Педіатрія".
2017 року вступила до аспірантури за спеціальністю «Педіатрія» на кафедрі педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова. У 2021 р. захистила дисертаційну роботу на тему "Клініко-патогенетичне значення кателіцидину та холекальциферолу для оцінки тяжкості та прогнозування перебігу муковісцидозу у дітей" - науковий керівник професор, д. мед. н. В.М. Дудник., присвоєно науковий ступінь доктора філософії (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
З вересня 2018 року - асистент кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
Має спеціалізацію з педіатрії та дитячої кардіоревматології, ультразвукової діагностики.
Член European Respiratory Society, European Academy of Allergy & Clinical Immunology, Української академії педіатричних спеціальностей, Подільської спілки педіатрів.
Лікувальну роботу проводить на базі педіатричного відділення №1 КНП "ВОДКЛ ВОР".

Пасік Валентина Юріївна


асистент, Доктор філософії

В 2014 році закінчила Вінницький національний медичний університет імені М.І Пирогова. З 2014 по 2016 рік навчалась в інтернатурі за фахом «Педіатрія», після закінчення отримала сертифікат спеціаліста. З 2014 р. по 2017 рік працювала старшим лаборантом кафедри педіатрії №2 ВНМУ імені М.І. Пирогова за сумісництвом.
З 2016 року аспірант кафедри педіатрії №2. В серпні 2022 року захистила дисертаційну роботу на тему "Особливості враження гепатобіліарної системи у дітей раннього віку, хворих на позагоспітальну пневмонію"- науковий керівник професор, д.мед.наук В.М. Дудник, присвоєно науковий ступінь доктора філософії (Academic Degree of Doctor of Philosophy)
З вересня 2017 року - викладач-стажист кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім.М.І.Пирогова.
З вересня 2021 року асистент кафедри педіатрії № 2.
Має другу категорію з «Педіатрії» та спеціалізацію з «Дитячої ендокринології».
Є членом Асоціації дитячих ендокринологів України та Української Академії Педіатричних Спеціальностей.
Лікувальну роботу здійснює на базі відділення педіатрії № 2 та консультативну роботу як дитячий ендокринолог на базі КНП "ВОДКЛ ВОР"

Стецун Ольга Олександрівна


Асистент

Закінчила ВНМУ ім. М.І.Пирогова медичний факультет № 2 в 2020 році та вступила на інтернатуру за спеціальністю "Педіатрія".
З вересня 2022 року аспірант кафедри педіатрії №2, науковий керівник д.мед.н., проф. Дудник В.М. Заплановано дисертаційну роботу на ступінь доктора філософії на тему: "Синдром системної запальної відповіді у дітей з негоспітальною пневмонією".
З жовтня 2023 року асистент кафедри педіатрії №2.
Лікувальну роботу проходить на базі відділення педіатрії №2 КНП "ВОДКЛ ВОР".

Микитюк Юлія Михайлівна


Асистент

В 2020 році закінчила медичний факультет №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І Пирогова.
З 2020 по 2022 рік навчалась в інтернатурі за фахом «Педіатрія», після закінчення отримала сертифікат спеціаліста.
З вересня 2022 року аспірант кафедри педіатрії №2, науковий керівник д.мед.н., проф. Дудник В.М.
Лікувальну роботу проводить на базі відділення педіатрії №2 КНП "ВОДКЛ ВОР".

Присяжнюк Олена Олександрівна


Асистент

Закінчила Вінницький національний медичний університет в 2009 році та вступила на інтернатуру за спеціальністю педіатрія.
З 2011-2016 рр працювала педіатром у Літинській ЦРЛ.
В 2016 році отримала спеціалізацію з дитячої гематології та розпочала роботу у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні у відділенні онкогематологіі.
В грудні 2020 року переведена на посаду завідувача відділення.
Є членом Асоціації дитячих гематологів України.
З січня 2024 року асистент кафедри педіатрії 2.
Має другу категорію з "Педіатрії" та другу категорію с "Дитячої гематології".

Пілецька Світлана Дмитріївна


старший лаборант

Новини

Графік консультації та іспиту для студентів 5 курсу зі спеціальності 228 «Педіатрія»
22.05.2025

 

Група

Консультація

Іспит

 

95

 

30.05.2025

на 13:00

 

02.06.2025

на 09:00


Всесвітній день вишиванки
15.05.2025

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу!

Кафедра педіатрії №2 вітає всіх зі Святом!

Нехай кожен стібок на сорочці нагадує про силу Роду, незламність Духу і красу наших традицій.

Ми — нація, в якій навіть нитки говорять мовою свободи!

Графік занять в симуляційному центрі студентів 6 курсу
19.03.2025

Група

Викладач

01.04

02.04

03.04

04.04

1х група

доц. Андрікевич І.І.

ас. Жмурчук В.М.

ас. Жмурчук В.М.

ас. Жмурчук В.М.

ас. Жмурчук В.М.

3х група

доц.Федчишен О.П.

М.О.

доц. Шаламай М.О. ас. Березніцький О.В. ас. Березніцький О.В.
 
     

 

Засідання студенського наукового товариства
14.03.2025

Конференція «Палітра орфанних захворювань»
20.02.2025

19.02.2025 року відбулась щорічна конференція «Палітра орфанних захворювань» до дня рідкісних захворювань, який щорічно відмічається в останній день лютого.

На конференції були присутні лікарі, медичний директор КНП «ВОДКЛ ВОР», які щоденно опікуються пацієнтами з рідкісними захворюваннями і входять разом із співробітниками

кафедри в склад мультидисциплінарних команд по різним напрямкам (онкогематологія, муковісцидоз та ін.) для вирішення питань менеджменту цих пацієнтів.На заході обговорювались питання лізосомних хвороб накопичення, таких як: мукопілісахаридиз, хвороба Гоше, і спадкового ангіневротичного набряку.

 

Відкрита лекція
22.10.2024

 

22.10.2024р об 11:00 на кафедрі педіатрії № 2 відбудеться відкрита лекція
доцента ЗВО Зборовської Ольги Олександрівни для лікарів-інтернів 1-го року
навчання зі спеціальності «Педіатрія» на тему:
«Інтегроване ведення дітей із захворюваннями серцево-судинної системи»

22.10.2024р об 11:00

на кафедрі педіатрії № 2

відбудеться відкрита лекція доцента ЗВО

Зборовської Ольги Олександрівни

для лікарів-інтернів 1-го року навчання зі спеціальності «Педіатрія»

на тему:

«Інтегроване ведення дітей із захворюваннями серцево-судинної системи»

План роботи студентського наукового товариства на 2024-25 н.р.
20.09.2024

Назва теми

Дата проведення

Відповідальні

1

Гемобластози у дітей на тлі вроджених синдромів та імунної недостатності

вересень

проф. Дудник В.М.

доц. Фурман В.Г.

доц. Сінчук.Н.І.

доц. Куцак О.В.

2

Захворювання наднирників у дітей

жовтень

доц. Андрікевич І.І.

ас. Жмурчук В.М.

доц. Ізюмець О.І.

ас. Пасік В.Ю.

3

AI and digital technology to help in decision-making and management in pediatric patients

листопад

доц. Зборовська О.О.

доц. Хромих К.В.

доц. Федчишен О.П.

ас. Демянишина В.В.

4

Захворювання серцево-судинної системи у дітей, які перенесли коронавірусну інфекцію

лютий

доц. Морозова І.В.

доц Мантак Г.І.

доц.Попов В.П.

ас. Березніцький О.В.

асп. Стецун О.О.

5

Запальні захворювання кишечника у дітей

березень

доц. Руденко Г.М.

доц. Шаламай М.О.

доц. Буглова Н.О.

асп. Микитюк Ю.М.

6

Підсумкове заняття

квітень

 

Алгоритм дій студентів та викладачів кафедри на базі КНП«ВОДКЛ ВОР» під час надходження сигналу «Повітряна тривога»
30.08.2024

Алгоритм дій студентів та викладачів

кафедри педіатрії №2 на базі КНП«ВОДКЛ ВОР»

під час надходження сигналу

«Повітряна тривога» або інших сигналів  оповіщення

 

Згідно наказу №45 від 30.08.22 ВНМУ ім. М.І. Пирогова

та інструкції

 

  1.     Перервати заняття та подати здобувачам освіти команду: «Всім зібрати речі, швидко пройти в укриття».
  2.     Впевнитись, що в аудиторії нікого не залишилось, вимкнути світло.
  3.     Організовано під керівництвом викладача, який проводить заняття, студентам прослідувати в укриття:

 

Маршрут евакуації для викладачів та студентів кафедри педіатрії№2:

-         З маршрутом евакуації студентів ознайомлює викладач на першому практичному занятті

-         Студенти з викладачем з навчальної кімнати прямують до підвального приміщення-укриття  6-ти поверхового корпусу.

 

  1.     Перебувати в укритті до сигналу «Відбій повітряної тривоги»
  2.     Викладач повинен проінформувати студентів про подальші дії після відміни сигналу: продовжити практичне заняття.