Студенту
Інтерну
Master
Аспіранту
Силабус
Вибіркові курси
Кваліфікаційні роботи
Clinical ordinator
Штат кафедри
Дудник Вероніка Михайлівна
Завідувач кафедри, професор, доктор медичних наук
Керівник планової НДР кафедри 2009 – 2013рр. – «Оптимізація діагностики, лікування, виявлення предикторів та розробка методів реабілітації соматичної патології у дітей різного віку» № держреєстрації 01080008699, 2014 - 2018рр. – «Покращення якості медичної допомоги дітям з мультифакторними хворобами на основі поглибленого вивчення клініко-діагностичних особливостей їх перебігу» № держреєстрації 0114u001493, з 2019-2023 рр. - «Удосконалення діагностики, лікування та визначення прогнозу різних соматичних та орфанних захворювань у дітей», № держреєстрації 0119U000327. Приймає активну участь та має чисельні доповіді на науково-практичних конференціях, з’їздах, симпозіумах, в тому числі міжнародного значення, що підтверджено сертифікатами.
Під керівництвом В.М. Дудник успішно завершені 5 магістрантських робіт, захищені 15 кандидатських дисертацій зі спеціальності 228 Педіатрія. Проводиться велика робота з підготовки методичних розробок та рекомендацій, навчальних посібників для студентів 5-6 курсів та лікарів-інтернів.
Гарант ОПП 228 «Педіатрія».
Консультативну роботу Дудник В.М. виконує на базі КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня ВОР» у ВАІТ, куратор у відділеннях онкогематології та педіатрії №1. Приймає участь у проведенні науково-практичних та паталого-анатомічних конференцій, виступає з доповідями, рецензує медичну документацію, проводить навчальні тренінги для лікарів загальної практики-сімейної медицини.
Голова асоціації дитячих гастроентерологів у Вінницький області, член редакційної колегії «Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології», «Сучасна педіатрія. Україна», «Сучасна педіатрія» «Проблеми клінічної педіатрії», «Вісник Вінницького національного медичного університету», голова профільного методкому педіатричних дисциплін ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
Спеціальність "Педіатрія" - вища категорія;
"Дитяча гематологія" - вища категорія.
Лікар спеціаліст з "Дитячої гастроентерології" та "Дитячої кардіоревматології"
Андрікевич Ірина Іванівна
Завуч кафедри, доцент, кандидат медичних наук
В 2002-2003р.р. навчалась в магістратурі за спеціальністю «Педіатрія», яку закінчила з відзнакою.
Є співробітником ВНМУ ім. М.І. Пирогова з вересня 2007 року.
З 2013р. - доцент кафедри педіатрії №2.
З 2015 р. є заступником по навчальній роботі на кафедрі педіатрії №2.
Входить до складу Вченої ради стоматологічного та фармацевтичного факультетів ВНМУ ім. М.І. Пирогова, а також до складу групи моніторингу забезпечення якості освіти.
В 2008 році захистила кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ за темою «Стан мікробіоценозу товстої кишки при гострих захворюваннях бронхо-легеневої системи у дітей грудного віку та корекція виявлених порушень» (науковий керівник - проф.БережнийВ.В.)
Автор 132 наукових публікацій (з них 8 публікацій включені до наукометричних баз Scopus).
Є співавтором колективних кафедральних праць: «Хвороби системи крові та ендокринної системи у дітей», «Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку», «Клінічна педіатрія».
Член Асоціації педіатрів України, Член Асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України, Член Асоціації дитячих ендокринологів України.
Має вищу категорію за спеціальністю «Педіатрія» та першу категорію з спеціальністю «Дитяча ендокринологія».
Виконує лікувально-консультативну роботу у відділеннях педіатрії №1 та №2, патології новонароджених, в відділенні для недоношених дітей, анестезіології та інтенсивної терапії у КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради».
Попов Володимир Петрович
доцент, кандидат медичних наук
З 1978 по 1980 рік працював дитячим кардіоревматологом Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. З 1980 року по 1985 рік працював завідуючим кабінетом функціональної діагностики Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. З 1984 року по 1987 рік навчався в заочній аспірантурі НДІ педіатрії, акушерства і гінекології (науковий керівник академік О.М.Лукьянова). В 1987 році захистив кандидатську дисертацію "Состояние гемодинамики у детей с хроническими заболеваниями гепатобилиарной системы”. З 1985 року – асистент кафедри дитячих хвороб. З 1994 року – доцент кафедри педіатрії з курсом медичної генетики, з 2008 року – доцент кафедри педіатрії №2
Співавтор підручників Клінічна педіатрія та Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку,
Член асоціації педіатрів України, асоціації дитячих кардіологів України та асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України.
Є куратором відділення педіатрії №1 (кардіоревматологічні хворі) та відділення ультразвукової та функціональної діагностики обласної дитячої клінічної лікарні.
Спеціальність "Педіатрія" - вища категорія.
Спеціалізація з спеціальності кардіоревматології та ультразвукової діагностики.
Лікувально-консультативнаробота в педіатрічному відділенні №1 та консультації хворих в кабінеті ультразвукової діагностики ВОДКЛ.
Морозова Ірина Валер`янівна
доцент, кандидат медичних наук
Є членом асоціації педіатрів України та асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України.
Протягом 20 років була куратором Теплицького району щодо консультативно-лікувальної та санітарно-просвітницької роботи з питань педатрії.
З 2003 року по теперішній час доцент кафедри педіатрії №2, лікар вищої кваліфікаційної категорії по педіатрії, спеціаліст по дитячих інфекційних хворобах. Більше 30-ти років науковий консультант інфекційно-діагностичного відділення Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, на базі якого проводить консультативну та лікувальну-профілактичну роботу з хворими дітьми та їх батьками, з 2020 року - консультант, як лікар-інфекціоніст, відділення анестезіології та інтенсивної терапії дітей старшого віку, відділення педіатрії №2. На базі обласної лікарні бере участь в проведенні консиліумів, медичних нарад, проводить рецензування історій хвороб дітей, атестаційних звітів лікарів, в роботі над клінічними протоколами лікарні, в паталого-анатомічних конференціях, здійснює контроль якості лікувально-діагностичного процесу.
Науково-педагогічна робота з лікарями-інтернами 1 та 2 року навчання зі спеціальності «Педіатрія» включає проведення семінарських та практичних занять згідно «Програми підготовки в інтернатурі», Наказ МОЗ України № 1219 від 14.07.2022 року. Регулярно проходять клінічні розбори хворих дітей з різноманітною патологією, які лікуються на базі лікарні. Впроваджується оцінка знань та практичних вмінь лікарів-інтернів-педіатрів згідно медичного ліцензійного іспиту – USMLE. Є керівником наукових робіт лікарів-інтернів на засіданнях студентського наукового товариства кафедри Педіатрії № 2.
Згідно плану підвищення та затвердження кваліфікаційної категорії проходить курси з педіатрії та педагогіки (Сумський державний університет «Використання безкоштовних онлайн-ресурсів для організації навчального процесу в дистанційній формі», тренінг «Сучасні технології викладання у вищих медичних навчальних закладах на основі психолого-педагогічних та морально-етичних аспектів» - 2022 р., «Професійна риторика» - 2023 р.)
Має 226 публікацій у вигляді статей та тез у фахових виданнях, рекомендованих ВАК України, щороку має 2 публікації в виданнях Scopus. Бере участь у науково-практичних конференціях України, області, університету та лікарні, як доповідач та слухач.
Сінчук Наталія Іванівна
доцент, кандидат медичних наук
У 1994 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Стан фізичного розвитку дітей, які мешкають в умовах тривалого впливу малих доз радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС” науковий керевник професор Набухотний Т.К.
З 2002р. - доцент кафедри дитячих хвороб з курсом медичної генетики, з грудня 2007 року – доцент кафедри педіатрії №2. Викладає медичну генетику (лекції і практичні заняття) студентам ІV-V курсів та аспірантам, та педіатрію студентам студентами VIк.
Приймаю участь в міжнародних, державних науково-практичних конгресах, конференціях, вебінарах як доповідач і слухач. У 2023р. приймала участь у 48 Европейській конференції з муковісцидозу( м.Відень, Австрія), SSIEM 23(м.Єрусалім, Ізраіль). Публікації у фахових журналах, у т.ч. Scopus, щорічно.
З 2014 року - член робочої групи з розробки нормативних документів з впровадження положень закону України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо забезпечення профілактики та лікування рідкісних(орфанних) захворювань».
Постійним членом робочої групи МОЗ України з питань Орфанних захворювань.
Також вхожу в робочі групи МРГ ( наказ МОЗ України №1908 від 18.08.20) щодо розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темою « Муковісцидоз», клінічної настанови і стандарту медичної допомоги хворим на СМА.
Згідно наказу ДОЗ при Вінницькій облдержадміністрації - незалежний консультант з питань медичної генетики.
Член асоціації педіатрів України, Української академії педіатричних спеціальностей, гастроентерологів України, медичної та лабораторної генетики.
Спеціальніст: "Педіатрія" - вища категорія;
"Медична генетика" - вища категорія.
Лікувально-консультативна діяльність - консультант з медичної генетики наступних відділень КНП « ВОДКЛ ВОР»:інфекційно-боксоване відділення №1, педіатричне відділення №1 і №2, неврологічне , онкогематологічне, анестезіології і інтенсивної терапії, неонатального центру. Консультант з питань метаболічних захворювань і голова мультидисциплінарної команди Центру Муковісцидозу, який розташований на базі відділення педіатрії №2.
Мантак Галина Іванівна
доцент, кандидат медичних наук
В 1995 році закінчила педіатричний факультет Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова та була рекомендована для навчання в магістратурі (1995-1997р.р.), яку успішно закінчила з дипломом з відзнакою, після чого вступила до аспірантури. Навчаючись в магістратурі розпочала науковому роботу з актуальної для педіатрії теми – вивчення стану здоров’я дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та постійно мешкають на забруднених радіонуклідами територіях. З 1997 по 2000р.р. навчалася в аспірантурі при кафедрі дитячих хвороб за спеціальністю педіатрія ВДМУ ім. М.І.Пирогова. В 2001 році захистила кандидатську дисертацію на спеціалізованій Вченій Раді при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за темою „Особливості стану здоров’я підлітків, які зазнали дії іонізуючого опромінення в антенатальному періоді і постійно мешкають в контамінованих районах” та в 2002 році отримала підтвердження диплому кандидата медичних наук від ВАК України.
Має вищу категорію по "Педіатрії"
Лікувально-консультативну роботу проводить на базі інфекційно-боксованого (діагностичного) та неврологічного відділень ВОДКЛ.
Фурман Валентина Григоринва
доцент, кандидат медичних наук
В 2010 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему "Клініко-параклінічна характеристика стану гепатобіліарної системи та корекція її порушень у дітей, хворих на гострий лейкоз." - науковий керевник професор В.М.Дудник.
З вересня 2008 р. працювала асистентом кафедри педіатрії №2 ВНМУ.
З 2014р. - доцент кафедри педіатріїї №2.
Є співавтором підручників "Клінічна педіатрія" та "Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку" під редакцією професора ЗВО Дудник В.М.
В 2019 році пройшла курс – навчання за програмою міжнародного науково - практичного медичного стажування по педіатрії у країнах Європи: Польща, Німеччинна, Франція, Нідерланди з отриманням міжнародного сертифіката.
В 2021році – приймала участь в науково – педагогічному стажуванні на базі (National Louis University) в місті Новий Сонч ( Польща).
З 2008р. - куратор студентського наукового товариства кафедри педіатрії №2 ВНМУ імені М.І. Пирогова.
З 2021р. в складі мультидисциплінарної комісії з питань дитячої онкогематології КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради».
Вища категорія за спеціальністю "Дитяча гематологія" та друга кваліфікаційна категорія за спеціальністю "Педіатрія"
Проводить лікувально-консультативну діяльність на базі онкогематологічного відділення, відділення інтенсивної терапіїї та анестезіології для дітей раннього віку та старшого, відділення для недоношених дітей та патології новонародженних ВОДКЛ.
Шаламай Марина Олександрівна
доцент, кандидат медичних наук
В 2000 році закінчила медичний факультет Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова. З 2001 по 2002 роки працювала лікарем ультразвукової діагностики Вінницької обласної клінічної дитячої лікарні. В 2002 році була переведена на посаду лікаря-педіатра відділення для дітей раннього віку. В 2004 р. вступила до заочної аспірантури зі спеціальності «Педіатрія». В 2012р. захистила кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ за темою «Клініко-інструментальні показники ефективності лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей» - науковий керевник академик НАМН України,доктор медичних наук, професор Майданник В.Г.
Є співавтором підручників "Клінічна педіатрія" та "Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку" під редакцією Дудник В.М
З 2007 року проводить практичні заняття зі студентами 5 курсу з циклу медична генетика. З 2018р. практичні заняття зі студентами 6 курсу. Проводить заняття зі студентами 6 курсу в навчально - тренінговому центрі практичної підготовки лікарів ВНМУ ім. М.І.Пирогова, підрозділ «Педіатрія». Є тренером симуляційного центру по pBLS (від Європейської ради реанімаціі).
Є членом Асоціації педіатрів України, Асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України, громадської Всеукраїнської асоціації спеціалістів з медичної та лабораторної генетики.
Має вищу категорію за спеціальністю "Педіатрія" та другу з спеціальності "Медична генетика".
Проводить лікувально-консультативну роботу у відділенні педіатрії №1 Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.
Проводить консультативну роботу як педіатр, та як лікар медичної генетики в відділенях ВОДКЛ.
Руденко Геннадій Миколайович
доцент, кандидат медичних наук
З 2005 року працює лікарем-ендоскопістом у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні.
З 2008 року зарахований аспірантом кафедри педіатрії №2 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
В 2012р. захищена дисертаційна робота на тему “Клініко-патогенетичні особливості гелікобактер-залежних хронічних гастродуоденальних захворювань у дітей та шляхи їх медикаментозної корекції.” - науковий керевник професор В.М.Дудник.
Має вищу категорію за спеціальністю - ендоскопія, спеціалізацію з дитячої гастроентерології, першу категорію з Педіатрії.
Проводить лікувально-консультативну діальність як лікар гастролог в хірургічному №1, онкогеметологічному відділенях та як ендоскопіст в ВАІТН, пульмологічному, інфекційно-боксованному відділенні для дітей раннього віку, хірургічному №1 та онкогематологічному відділеннях.
Федчишен Олександр Петрович
доцент, кандидат медичних наук
З 1998 по 2015 рр.працював лікарем торакальним-хірургом в ВОДКЛ.
З 2015 року був асистент кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова, з 2020 р. на посаді доцента.
У 2018 році захистив дисертаційну роботу на тему: "Патогенетичне значення антимікробних пептидів та недостатності вітаміну Д у патогенезі та диференційному лікуванні БА у дітей"- науковий керевник професор Дудник В.М.
Є лікарем-консультантом чергувань по відділу виїзної консультативної екстренної медичної допомоги та медицини катастроф.
Має другу категорію з "Педіатрії" та першу категорію с "Торокальної хірургії".
Лікувальну роботу проводит на базі відділення педіатрії №2 та ВАІТ, ВАІТН.
Консультативну роботи на базі відділень - ВАІТ, ВАІТН, патологія та недоношених дітей, ІБВ №1 та №2 як лікар торокальної хірургії.
Король Тетяна Григоріївна
доцент, кандидат медичних наук
В січня 2016 року захистила дисертацію на тему "Патогенетичні механізми формування ендотеліальної дисфункції у дітей, хворих на пурпуру Шенлейн – Геноха, та шляхи її медикаментозної корекції" - науковий керівник професор В.М. Дудник.
З 2021 – доцент кафедри педіатрії №2.
Є співавтором підручників "Клінічна педіатрія" та "Диференційна діагностика найбільш поширених захворювань дитячого віку" під редакцією Дудник В.М.
З 2015 року проводить практичні заняття зі студентами 5 курсу з циклу медична генетика. З 2019р. практичні заняття зі студентами 6 курсу. Проводить заняття зі студентами 6 курсу в навчально - тренінговому центрі практичної підготовки лікарів ВНМУ ім. М.І.Пирогова, підрозділ «Педіатрія». Є тренером симуляційного центру по pBLS (від Європейської ради реанімаціі).
Є модератором електронних журналів на кафедрі педіатрії №2.
Має вищу категорію по спеціальності "Дитяча гематологія" та другу по спеціальності “Педіатрія” .
Здійснює лікувальну роботу на базі онкогематологічного відділення, консультативну роботу в якості лікаря гематолога на базі відділення для дітей раннього віку, педіатрії №1.
Звенігородська Ганна Юріївна
доцент, кандидат медичних наук
У жовтні 2012 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Порушення гемопоезу при хронічному гломерулонефриті у дітей: клінічні особливості та прогнозування перебігу», науковий керівник - професор Дудник В.М.
З 2012 року є членом Асоціації нефрологів України та Европейської асоціації нефрологів (ERA - EDTA).
Лікар педіатр - вища категорії, лікар нефролог дитячий - першої категорія.
Проводить лікувальну роботу за спеціальністю дитячого нефролога у відділенні педіатрії №1 Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні та консультативну роботу лікаря-нефролога у ІБВ №1, онкогематології, неврології та педіатрії №2.
Хромих Катерина Вадимівна
доцент, кандидат медичних наук
З вересня 2014 року по вересень 2021 року – асистент кафедри педіатрії №2.
У 2015 році захищена дисертаційна робота на тему «Вазорегуляторна функція судинного ендотелію у дітей, хворих на алергічну бронхіальну астму, та фармакологічна корекція її порушень» - науковий керівник професор В.М. Дудник та присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
З 2021 року – доцент кафедри педіатрії №2.
Перша категорія з "Педіатрії" та спеціалізація з "Дитячої пульмонології".
Здійснює лікувальну роботу на базі відділення педіатрії №2 та консультативну роботу як лікар пульмонолог дитячий на базі КНП " Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні ВОР".
Член Української академії педіатричних спеціальностей, Подільської спілки педіатрів, активний член European Respiratory Society та European Academy of Allergy & Clinical Immunology, приймає участь у щорічних конгресах та фокусних зустрічах.
Зборовська Ольга Олександрівна
доцент, кандидат медичних наук
національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю педіатрія. В 2002-2003
рр. проходила інтернатуру за спеціальністю педіатрія та навчалася у магістратурі.
В 2004 р. пройшла спеціалізацію по дитячій кардіоревматології і розпочала роботу в МЛ «Центр
матері та дитини» на посаді дитячого кардіоревматолога. В листопаді 2017 року присвоєно вищу
категорію зі спеціальності «Дитяча кардіоревматологія». В Листопаді 2018 року присвоєна друга
кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Педіатрія». У зв’язку зі зміною кваліфікаційних
характеристик за спеціальністю «Дитяча кардіологія», відповідно до Європейських стандартів в
грудні 2020 року пройшла повторну спеціалізацію та отримала сертифікат лікаря-спеціаліста
«дитячого кардіолога».
З лютого 2013 року працює на посаді асистента кафедри педіатрії №2 Вінницького національного
медичного університету ім. М.І. Пирогова та здійснює навчальний процес із студентами 5 та 6
курсів медичного факультетів №1 та 2 українською та англійською мовами. У 2023 р. обрана на
посаду доцента ЗВО кафедри.
В 2015 році на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 05.600.04 при Вінницькому національному
медичному університеті імені М. І. Пирогова МОЗ України захистила кандидатську дисертацію на
тему «Патогенетичні механізми формування та фармакотерапія гемодинамічних розладів у дітей з
вродженими вадами серця після оперативної корекції», виконану під керівництвом професора, д.
мед. н. Дудник Вероніки Михайлівни.
Є автором 30 наукових публікацій:
- публікацій в наукометричних базах Scopus або Web of Science – 4;
- публікацій навчально-методичного характеру – 5
- є співавтором навчального посібника «Диференційна діагностика найбільш поширених
захворювань дитячого віку» під редакцією проф. Дудник В.М. (м. Вінниця, 2017),
підручника «Клінічна педіатрія» під редакцією проф. Дудник В.М. (м. Вінниця, 2021),
клінічного посібника «Про 100 ЕКГ» під власною редакцією (м. Тернопіль, 2022) та є
співавтором розділу по дитячій кардіології підручника «Педіатрія» під редакцією Катілова
О. В., Варзаря А. В., Валіуліса А. В., Дмитрієва Д.В. (м. Вінниця, 2022 р.);
- публікацій у фахових виданнях ВНМУ ім. М.І. Пирогова – 3;
- публікацій у фахових виданнях – 10.
Приймає участь у міжнародних науково-практичних конференціях та з’їздах: The 8th Congress of
the European Academy of Paediatric Societies – EAPS (Barselona, 2020), Echocardiography days (Софія,
2021), Наукова-практична конференція Україна-Ізраіль «Стероїдна терапії та її побічні дії.
Кардіальні ускладнення та їх лікування» (2021) та інші. Регулярно виступає в якості спікера на
фахових заходах, в тому числі з міжнародною акредитацією ACCME. Вдосконалює свою
професійну майстерність на регулярних майстер курсах для дитячих кардіологів від Європейської
асоціації педіатричної та вродженої кардіології «Association for European paediatric and congenital
cardiology». В 2019 році пройшла стажування в кардіоцентрі в університетській клініці Motol
University Clinic (Children's Cardiac Center), Charles University Second Faculty of Medicine (м. Прага).
Є автором он-лайн школи по вродженим вадам серця у дітей у форматі відеоуроків для педіатрів
та лікарів загальної практики. З 2019 року є лектором авторських майстер класів «10 кроків
розшифровки ЕКГ», «ЕКГ в практиці», «ПРО 100 ЕКГ», які проводяться на різних освітніх
платформах.
Веде мікроблог в соціальних мережах для лікарів та пацієнтів для популяризації базових знань про
захворювання серця у дітей.
Буглова Наталія Олександрівна
доцент, кандидат медичних наук
університету ім. М.І. Пирогова.
В 2012 році закінчила інтернатуру за спеціальністю «Педіатрія».
З 2012 по 2014 рік клінічний ординатор кафедри педіатрії ВНМУ ім. М.І.Пирогова за
фахом «Педіатрія».
З вересня 2014 року – асистент кафедри педіатрії №2,а з 2023 року-доцент кафедри
педіатрії №2.
В квітні 2017 р. - захистила кандидатську дисертацію на спеціалізованій Вченій Раді при
Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова на тему «Стан
репаративної функції слизової оболонки травного тракту при виразці дванадцятипалої
кишки у дітей» - науковий керівник професор В.М. Дудник та отримала науковий
ступінь кандидат медичних наук за спеціальністю педіатрія.
Має другу категорію по спеціалізації «Педіатрія».
Лікувально-консультативну роботу виконує на базі інфекційно - боксованого відділення
№1, хірургічного відділення №1 ВОДКЛ.
Березницкий Олександр Володимирович
асистент, кандидат медичних наук
В 2005 році закінчив інтернатуру за спеціальністю «дитяча хірургія».
З 2005 по 2007 рік працював на посаді лікаря-хірурга у Вінницькій ОДКЛ.
З 2008 року по 2022 рік працював лікарем-фізіотерапевтом.
З 2000 по 2014 рік працював на посаді завідуючого фізіотерапевтичним відділенням ВОДКЛ.
З 2013 року працює асистентом кафедри педіатрії № 2 ВНМУ.
Захистив в 2016р. дисертаційну роботу на тему «Вторинна міопатія при ювенільному ревматоїдному артриті: патогенез діагностика, медикаментозна корекція» - науковий керівник професор В.М. Дудник.
Проводить заняття зі студентами 6 курсу в навчально - тренінговому центрі практичної підготовки лікарів ВНМУ ім. М.І.Пирогова, підрозділ «Педіатрія». Є тренером симуляційного центру по pBLS (від Європейської ради реанімаціі).
Здійснює лікувальну та консультативну роботу згідно наказу про внутрішньолікарняні консультації у ВОДКЛ.
Має другу категорію з "Педіатрії"
Куцак Олеся Володимирівна
асистент, кандидат медичних наук
З 2012р. по 2015р. працювала лікарем-педіатром дитячого відділення ВЦРКЛ.
З 2015 - 2018рр. навчання в очній аспірантурі на кафедрі педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова за фахом «Педіатрія».
З грудня 2018р. – асистент кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
В грудні 2018р. захищена дисертаційна робота на тему: "Патогенетичні особливості контролю бронхіальної астми у дітей шкільного віку залежно від вмісту ядерно – транскрипційного фактору NF-kB та інтерлейкінів – 4,6 в сироватці крові"- науковий керівник професор, д.мед.н. В.М. Дудник та присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
Атестована в Міністерстві охорони здоров’я України на першу категорію за спеціальністю «Педіатрія» (посвідчення № №879 від 06.05.2021р.). Наказом №324 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова від 05.06.2020р. було присвоєно звання лікаря – спеціаліста за спеціальністю «Дитячі інфекційні хвороби». Наказом № 679 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова від 30.11.2021р. було присвоєно звання лікаря – спеціаліста за спеціальністю «Дитяча кардіоревматологія».
З 2015 року проводить консультативну роботу в якості лікаря – педіатра на базі хірургічного відділення №2 (хірургічне відділення вроджених вад розвитку у дітей), з 2020 року здійснює лікувально – консультативну діяльність як лікар – інфекціоніст в інфекційно – боксованому відділенні для дітей раннього віку та травматологічному відділенні на базі КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної ради».
Куцак О.В. пройшла курс – навчання за програмою міжнародного науково - практичного медичного стажування по педіатрії у Туреччині (Biruni University Hospital), в Грузії (Клініка імені Академіка Вахтанга Бочорошвілі), а також в Польщі (National Louis University).
Куцак О.В. є секретарем методичної ради Педіатричних дисциплін Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
Жмурчук Василь Миколаевич
асистент, Доктор философії
З 2004 року працював лікарем-педіатром приймального відділення ВОДКЛ.
З 2015 р. працює на посаді асистента кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Захистив в червні 2020 дисертаційну роботу на тему "Клініко-патогенетичні особливості перебігу та прогноз бронхіальної астми у дітей на фоні дефіциту заліза" - науковий керівник професор В.М.Дудник, та присвоєно науковий ступінь доктора філософії (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
З 2008р-член Асоціації педіатрів України.
Є тренером симуляційного центру по pBLS (від Європейської ради реанімаціі).
Має вищу кваліфікаційну категорію по педіатрії та спеціалізацію з дитячої ендокринології.
Консультативно-лікувальну роботу проводить на базі відділень педіатрії №2, №1 та ЕМД ВОДКЛ.
Демянишина Валерія Валеріївна
асистент, Доктор философії
З 2015 по 2017 роки навчалась у інтернатурі за спеціальністю «Педіатрія».
2015-2017 рр. навчалась в магістратурі за спеціальністю "Педіатрія".
2017 року вступила до аспірантури за спеціальністю «Педіатрія» на кафедрі педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова. У 2021 р. захистила дисертаційну роботу на тему "Клініко-патогенетичне значення кателіцидину та холекальциферолу для оцінки тяжкості та прогнозування перебігу муковісцидозу у дітей" - науковий керівник професор, д. мед. н. В.М. Дудник., присвоєно науковий ступінь доктора філософії (Academic Degree of Doctor of Philosophy).
З вересня 2018 року - асистент кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
Має спеціалізацію з педіатрії та дитячої кардіоревматології, ультразвукової діагностики.
Член European Respiratory Society, European Academy of Allergy & Clinical Immunology, Української академії педіатричних спеціальностей, Подільської спілки педіатрів.
Лікувальну роботу проводить на базі педіатричного відділення №1 КНП "ВОДКЛ ВОР".
Пасік Валентина Юріївна
асистент, Доктор філософії
З 2016 року аспірант кафедри педіатрії №2. В серпні 2022 року захистила дисертаційну роботу на тему "Особливості враження гепатобіліарної системи у дітей раннього віку, хворих на позагоспітальну пневмонію"- науковий керівник професор, д.мед.наук В.М. Дудник, присвоєно науковий ступінь доктора філософії (Academic Degree of Doctor of Philosophy)
З вересня 2017 року - викладач-стажист кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім.М.І.Пирогова.
З вересня 2021 року асистент кафедри педіатрії № 2.
Має другу категорію з «Педіатрії» та спеціалізацію з «Дитячої ендокринології».
Є членом Асоціації дитячих ендокринологів України та Української Академії Педіатричних Спеціальностей.
Лікувальну роботу здійснює на базі відділення педіатрії № 2 та консультативну роботу як дитячий ендокринолог на базі КНП "ВОДКЛ ВОР"
Стецун Ольга Олександрівна
Асистент
З вересня 2022 року аспірант кафедри педіатрії №2, науковий керівник д.мед.н., проф. Дудник В.М. Заплановано дисертаційну роботу на ступінь доктора філософії на тему: "Синдром системної запальної відповіді у дітей з негоспітальною пневмонією".
З жовтня 2023 року асистент кафедри педіатрії №2.
Лікувальну роботу проходить на базі відділення педіатрії №2 КНП "ВОДКЛ ВОР".
Микитюк Юлія Михайлівна
Асистент
З 2020 по 2022 рік навчалась в інтернатурі за фахом «Педіатрія», після закінчення отримала сертифікат спеціаліста.
З вересня 2022 року аспірант кафедри педіатрії №2, науковий керівник д.мед.н., проф. Дудник В.М.
Лікувальну роботу проводить на базі відділення педіатрії №2 КНП "ВОДКЛ ВОР".
Пілецька Світлана Дмитріївна
старший лаборант
Новини
Група Викладач |
27.11 |
28.11 |
29.11 |
30.11 |
01.12 |
1в група доц. Андрікевич І.І./доц.КорольТ.Г. |
доц. Король Т.Г. |
доц. Король Т.Г. |
доц. Король Т.Г. |
доц. Король Т.Г. |
доц. Король Т.Г. |
2в група доц.Мантак Г.І. |
ас. Березніцький О.В. |
ас. Березніцький О.В. |
ас. Березніцький О.В. |
ас. Березніцький О.В. |
ас. Березніцький О.В. |
3в група доц. Шаламай М.О. |
доц. Шаламай М.О. |
доц. Шаламай М.О. |
доц. Шаламай М.О. |
доц. Шаламай М.О. |
доц. Шаламай М.О. |
№ |
Назва теми |
Дата проведення |
Відповідальні |
1 |
Особливості диференційної діагностики та лікування рідких форм неходжкінських лімфом у дітей |
вересень |
проф. Дудник В.М. доц. Фурман В.Г. доц. Король Т.Г. ас. Куцак О.В. |
2 |
Рідкісні захворювання печінки |
жовтень |
доц. Руденко Г.М. доц. Шаламай М.О. доц. Буглова Н.О. |
3 |
Диференційна діагностика хвороб накопичення. Генетичне консультування. Сучасні підходи до лікування |
листопад |
доц. Сінчук Н.І. ас. Демянишина В.В. |
4 |
Vascular ringsrare cardiovascular disease. Clinical cases and follow-up |
грудень |
доц. Попов В.П. доц. Зборовська О.О. доц.Хромих К.В. ас. Демянишена В.В. |
5 |
Первинні та вторинні ентеропатії в педіатрії (інфекційного та неінфекційного генезу) |
січень |
доц. Морозова І.В. доц Мантак Г.І. ас. Микитюк Ю.М.
|
6 |
Метаболічний синдром в педіатричній практиці. Ожиріння у дітей. |
лютий |
доц. Андрікевич І.І. ас. Жмурчук В.М. ас. Пасік В.Ю, |
7 |
Респіраторні алергози у дітей. Бронхіальна астма. Сучасні підходи до лікування. |
березень |
доц. Федчишен О.О. ас. Березніцький О.В. ас. Стецун О.О. |
|
Підсумкове заняття |
квітень |
|
5 курс педіатрія.
доц. Руденко Г.М. – 7а, 8а, 9а, 10а, 11а, 95а, 85а, 86а
доц.Федчишен О.П. - 12а
ас. Жмурчук В.М. – 7б, 8б, 9б, 10б, 11б, 12б, 95б, 96а, 30а
ас. Стецун О.О. – 85б, 87а, 88а
ас. Микитюк Ю.М. – 86б, 87б,88б
5 курс медична генетика
доц. Шаламай М.О.– 12а, 95а, 95б
доц. Сінчук Н.І. – 10а, 11а, 11б
ас. Куцак О.В. – 7а,7б,8а,8б,9б, 12б, 96а, 61, 62, 63, 64, 31а, 85а, 85б, 86а, 87а, 88а, 88б, 71а,71б,72а,72б,73а,73б
ас. Пасік В.Ю. – 9а, 10б, 86б, 87б
ВК «Орфанні захворювання в педіатрії»
доц. Шаламай М.О - 11і
ас. Пасік В.Ю. – 12і, 13і
5 курс ВК «Вибрані питання в дитячій кардіології»
доц. Зборовська О.О.- 16і
ас. Демянишина В.В. – 14і, 15і
На платформі Microsoft Teams
30.01.2023 о 10.00
відбудеться відкрита лекція
доцента кафедри педіатрії №2
Хромих Катерини Вадимівни
для студентів 5 курсу медичногофакультету
(іноземні студенти, англомовні)
на тему: «Анемії у дітей»
На платформі Microsoft Teams
23.01.2023 о 10.00
відбудеться відкрита лекція
доцента кафедри педіатрії №2
Звенігородської Ганни Юріївна
для студентів 5 курсу медичногофакультету
(іноземні студенти, англомовні)
на тему: «Гемобластози у дітей»
20.01.2023 о 13.00
на платформі Microsoft Teams відбудеться відкрита лекція
доцента кафедри педіатрії №2 Король Тетяни Григорівни
для студентів 5 курсу медичних факультетів №1 та №2
НА ТЕМУ: «ГЕМОРАГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ У ДІТЕЙ»
Посилання: Відкрита лекція
Алгоритм дій студентів та викладачів
кафедри педіатрії №2 на базі КНП«ВОДКЛ ВОР»
під час надходження сигналу
«Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення
Згідно наказу №45 від 30.08.22 ВНМУ ім. М.І. Пирогова
та інструкції
- Перервати заняття та подати здобувачам освіти команду: «Всім зібрати речі, швидко пройти в укриття».
- Впевнитись, що в аудиторії нікого не залишилось, вимкнути світло.
- Організовано під керівництвом викладача, який проводить заняття, студентам прослідувати в укриття:
Маршрут евакуації для викладачів та студентів кафедри педіатрії№2:
- З маршрутом евакуації студентів ознайомлює викладач на першому практичному занятті
- Студенти з викладачем з навчальної кімнати прямують до підвального приміщення-укриття 6-ти поверхового корпусу.
- Перебувати в укритті до сигналу «Відбій повітряної тривоги»
- Викладач повинен проінформувати студентів про подальші дії після відміни сигналу: продовжити практичне заняття.
Наукова діяльність
З В І Т
ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ ПЕДІАТРІЇ №2
ЗА 2022 РІК
Список співробітників кафедри, які є членами докторських спеціалізованих рад; координаційних рад МОЗ; експертних комісій ДАК; експертами НАЗЯВО; експертами МОЗ; опонентами і рецензентами (вказати № ради) у 2022 р.
Перелік НДР, що продовжують та плануються виконуватися на кафедрі у 2023 році:
-
Список співробітників кафедри, які є членами редакційної колегії журналів з електронними посиланнями на ці журнали. (ВИДІЛИТИ журнали Scopus, WoS)
Перелік публікацій
Статті в журналах за 2022 р., включених до баз Scopus або Web of Science (треба вказати також статті, які не увійшли у минулорічний звіт)
Перелік тез що входять до Scopus або Wos (треба вказати також тези, які не увійшли у минулорічний звіт)
Дані про стажування за кордоном
Дані про участь співробітників кафедри у зарубіжних форумах
Дані про виконанні співробітниками кафедри
міжнародних програм, сумісних наукових досліджень тощо
Література, що видана кафедрою
Назва |
Автори |
Вихідні дані (місце, видавництво, рік, сторінки) |
Клінічна педіатрія: підручник.
Рекомендовано для студентів 6 курсу закладів вищої медичної освіти, лікарів-інтернів, ординаторів, викладачів. |
проф. Дудник В.М., доц.Андрікевич І.І., доц.Мантак, Г.І., доц. Вижка Ю.В., доц.Гончаров Л.І., ас. Зборовська О.О., ас. Звенігородська А.Ю., доц. Ізюмець О.І., доц. Король Т.Г., доц. Морозва І.В., доц. Попов В.П., доц.Сінчук Н.І., доц. Фурман В.Г., доц. Хромих К.В., доц. Шаламай М.О.
|
м. Вінниця: Нова книга, 2021 р. – 648 с.. |
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК
для атестації студентів 6-го курсу з використанням наскрізних програм навчання «Педіатрія з дитячими інфекційними хворобами, фтизіатрією, клінічною імунологією та алергологією» (спеціальність «Лікувальна справа» 7.120101) |
проф.ДудникВ.М., проф.НезгодаІ.І., проф.ПухликБ.М., доц.МантакГ.І., доц.Андрікевич І.І.,доц.СінчукН.І., доц.ПоповВ.П., доц.Гончаров Л.І., доц. Ізюмець О.І., доц. Фурман В.Г., доц.ОнофрійчукО.С., доц.Кулик Л.Г., доц.Бондарчук О.Б., к.мед.н.ШангутоваЛ.А. |
м. Вінниця, 2015. – 104с. |
Educational-methodic textbook of Pediatrics for students |
Під редакцією проф.Дудник В.М. Співавтори Сторожук І.В.,Мантак Г.І., Андрікевич І.І.,Шаламай М.О. |
м. Вінниця, 2015. – 95с. |
Хвороби системи крові та ендокринної системи у дітей |
Під редакцією Дудник В.М. Співавтори Мантак Г.І., Андрікевич І.І. |
м. Вінниця, 2012р.- 245с. |
Анемія при ювенільному ревматоїдному артриті |
Під редакцією Дудник В.М.
|
м. Вінниця ДП «ДКФ», 2008р.-124с. |
Болезни органов пищеварения, печени, билиарной системы, поджелудочной железы у детей и подростков. |
Під редакцією Гнатюк О.І. |
м. Вінниця, «Глобус-пресс», 2012. – 138с. |
Неотложные состояния у детей |
Під редакцією Гнатюк О.І. |
м. Вінниця, «Глобус-пресс», 2012. – 183с. |
Кардиология детского и подросткового возраста. Диффузные заболевания соединительной ткани |
Під редакцією Гнатюк О.І. |
м. Вінниця, «Глобус-пресс», 2012. – 162с. |
Лечебное питание при заболеваниях детей и подростков |
Під редакцією Гнатюк О.І. |
м. Вінниця, «Глобус-пресс», 2012. – 167с. |
Клиническая нефрология детского и подросткового возраста |
Під редакцією Гнатюк О.І. |
м. Вінниця, «Глобус-пресс», 2012. – 188с. |
Онкогематология детского возраста |
Під редакцією Гнатюк О.І. |
м. Вінниця, «Глобус-пресс», 2011. – 159с. |
Практическая эндокринология детского возраста |
Під редакцією Гнатюк О.І. Співавтори Гончаров Л.І. |
м. Вінниця, «Глобус-пресс», 2011. – 171с.
|
Контакти
Base of departments:
Vinnytsia Regional Children’s Clinical Hospital, 108 Khmelnytske shcosse
Tel./fax departments 0432 560819
E-mail: pediatric2@vnmu.edu.ua
Контактна інформація
E-mail: pediatric2@vnmu.edu.ua
м. Вінниця, вул. Хм.шосе, 108 (КНП «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня ВОР»),
Тел/факс (0432) 560819
З викладачем можна зв’язатися в Microsoft Teams за його прізвищем ім’ям та по батькові, або через електронну пошту: pediatric2@vnmu.edu.ua