Історія кафедри

У Вінницькому медичному інституті вперше курс онкології був створений у 1968 році. Створював та очолив його кандидат медичних наук, доцент Микола Максимович Шевченко. Учбовою базою курсу стало онкологічне відділення на 50 ліжок, яке було розташоване на першому поверсі хірургічного корпусу Вінницької обласної лікарні ім. М.І.Пирогова. Викладання проводилось для субординаторів, терапевтичного, хірургічного та акушерсько-гінекологічних циклів по двотижневій програмі. В той час на курсі працювали два викладачі – доцент М.М. Шевченко та асистент М.М.Погуляйко.

У 1976 році в зв'язку з розширенням лікувальної бази Вінницького обласного онкологічного диспансеру, курс онкології був передислокований на базу вказаного диспансеру. Онкологічний диспансер в той час розміщувався в приміщені бувшого обласного туберкульозного диспансеру по вул. Мічуріна на «П'ятничанах».

В якості навчальної бази курсу онкології виділено одне хірургічне відділення на 60 ліжок. В складі викладачів онкології працювали доцент М.М. Шевченко (зав. курсом) асистенти к.м.н. Д.Д. Шульга, асистенти М.М. Погуляйко та Н.І.Петрашова. Остання викладала гемобластози на базі обласної лікарні ім. М.І.Пирогова в гематологічному відділені. Програма викладання не змінилась і навчальний процес з онкології проводився на 3 циклах субординатури (хірургічному, терапевтичному та гінекологічному).

В 1981 році було закінчено будівництво приміщення нового багатопрофільного обласного онкологічного диспансеру, в якому були створені усі необхідні профільні відділення. Кількість лікарняних ліжок збільшилось до 350 ліжок, куди переведено і курс онкології. Це дозволило курсу отримати нові сучасні навчальні приміщення, які складались із 2 навчальних кімнат, лабораторії та допоміжних приміщень.

Перехід онкологічного диспансеру в новозбудовані приміщення дозволив розширити лікувальну та навчальну базу онкології і тому на початку 1982 року був створений другий новий курс онкології для факультету удосконалення лікарів. Створював його кандидат медичних наук, доцент Болюх Борис Афанасійович. На курсі онкології ФУЛ крім завідуючого працювали викладачами доцент Годлевський І. Ф., асистенти Погуляйко М. М. та Шанчук М. І. Курс онкології ФУЛ проводив удосконалення лікарів із областей західної половини України. Навчання проводилось по 1,5 місячній програмі і охоплювало удосконаленням лікарів загальної лікарської мережі (районні онкологи, хірурги, терапевти, дільничні лікарі та ін.). Для такого курсу було виділено дві навчальні кімнати та відбулось забезпечення необхідним матеріальними потребами, проекційною апаратурою та навчальними посібниками.

Викладачами на обох курсах онкології до1985 року працювали завідувач доценти Шевченко М.М., Болюх Б. А. та Потолочний П. Л., асистентами були Погуляйко М.М. та Шанчук М.І.

З 1 січня 1986 року курс онкології ФУЛ ліквідовано, а курс онкології лікувального факультету у складі 3-х викладачів Болюх Б.А., Шевченко М.М., Шанчук М.І. було приєднано до кафедри рентгенології і організована кафедра рентгенології та онкології. Завідувачем кафедри призначено доцента Ковальського О. В. Підрозділи онкології та рентгенології у складі нової кафедри зберегли склад та структуру автономних курсів на весь період такого існування. З 1986 року істотно змінилась програма викладання онкології. Була введена нова програма онкології, як самостійної дисципліни на 5 курсі по 46-годиннній програмі. До неї включено 14 годин лекцій та 32 години практичних занять. Зміни відбулись і у викладанні онкології на 6 курсі. В зв'язку зі скасуванням профілдьних циклів всі групи субординаторів стали навчатись по єдиній 34 годинній програмі.

1 вересня 1988 року курс онкології був відділений від кафедри рентгенології і приєднаний до кафедри хірургії педіатричного факультету. Завідував цією кафедрою професор Кадощук Тарас Адамович. У складі такої кафедри курс онкології був автономним і працював за програмою 1986 року до вересня 1992 року. Зміни особового складу та прогарами викладання онкології за цей період не відбулося.

У серпні 1992 року кафедра рентгенології та курс медичної радіології післядипломної освіти було з'єднано з курсом онкології в одну кафедру, яка отримала назву «Кафедра онкології, променевої діагностики та променевої терапії». Кафедру очолив доктор медичних наук, професор Болюх Борис Афанасійович. Викладачами з онкології на новій кафедрі працювали доценти М.М.Шевченко та В.С. Тарасюк, а асистентами були кандидати медичних наук М.П.Кавка та В.Г.Орлов, які працювали на кафедрі до 1995 року.

Обидва курси рентгенології у складі нової кафедри зберегли структуру та самостійну програму викладання, котрі існували до об'єднання. Курс онкології після об'єднання в 1992 році також не змінив раніш існувавшого складу та структури підрозділу. Проф. Болюх Б.А. проводив викладання онкології. Програма викладання онкології теж залишилась незмінною. Під час реорганізації кафедри із викладачів вибув асистент Шанчук М.І., і на вільну посаду в 1993 році був обраний асистент Какарькін О. Я. З 1992 до 1996 року на курсі онкології трудився кандидат медичних наук, доцент Тарасюк Володимир Семенович, який одночасно працював директором Вінницького медичного училища. Находячись на базі обласного онкологічного диспансеру кафедра онкології для своєї навчальної та наукової роботи використовує усі діагностичні та лікувальні підрозділи диспансеру.

У зв'язку із новими тенденціями в державі колективом кафедри удосконалено та перекладено на державну мову, українську мову методичні розробки практичних занять. Створено карти контролю початкового та кінцевого рівня знань студентів з еталонами відповідей. Усі методичні матеріали створювались та удосконалювались з вимогами єдиної методичної системи запропонованої навчальним відділом університету.

Для проведення тестового контролю знань кафедра накопичила біля 3 тис. тестів державною та російською мовами ( для українських та іноземних студентів). Удосконалені і лекційні заняття. Існують електронні варіанти та друковані тексти лекцій по всім темам. До них створені всі необхідні наочні матеріали: таблиці, малюнки, сканограми, діапозитиви, кінофільми, мультимедійні фільми. Поряд з цим в педагогічному процесі використовуються діагностичні лікувальні прилади та апарати, котрі є власністю онкологічного диспансеру. В даний час колектив проводить викладання онкології за Болонською системою.

В 2010 році на кафедрі відбувся перехід викладання онкологічної дисципліни на нову програму за Болонською системою. Згідно даної системи викладання заплановано по 90-годинні програмі, 60 годин із якої виділено для заняття в клініці і 30 годин як самостійна позааудиторна підготовка. Із 60 навчальних годин 10 визначено для лекційних занять (5 лекцій) і 50 годин практичної підготовки ( 25 занять ). Для практичних занять виділено 24 теми, в яких викладаються найбільш часті локалізації злоякісних новоутворень.

Для навчання з онкології за Болонською системою колектив створив всі необхідні методичні матеріали. Такі матеріали включають 24 методичні розробки для викладачів, 24 методрозробки для самопідготовки студентів, тести контролю знань та задачі по всім темам занять. Методичні розробки для студентів та матеріали контролю знань підготовлені на трьох мовах (українська, англійська, російська ). Всі навчальні наочні посібники кафедри проводяться в відповідність до нової навчальної системи та програми. Робітники кафедри ( Хурані І.Ф., Какарькін О.Я. та Ковальчук А.П.) видалипосібник тестів та задач під назвою «Основи клінічної онкології».

Співробітники курсу онкології проводять спільно з науковими працівниками кафедри екології та екологічного захисту Вінницького національного технічного університету пошукову наукову роботу по ранній діагностиці меланоми шкіри людини методом спектрофотометриї первинної пухлини та методом люмінесцентного аналізу крові. Науковими керівниками даної проблеми є проф. Б.А. Болюх та проф. Вінницбкого політехнічного інституту, доктор техн. наук Петрук В.Г.

Викладачами кафедри проводиться і видавнича робота. В 1997 році видано перший навчальний посібник з онкології (автор проф. Болюх Б.А.) під назвою «Лекції з клінічної онкології». В 2000 році проф. Болюх Б.А. випустив розширений та удосконалений такий же посібник для студентів медичних університетів накладом 1500 екземплярів за двома мовами (українською 1000 та російською -500 екз.) під грифом МОН України.

Для навчання студентів з онкології за Болонською системою колективом кафедри випущено посібник для самостійної підготовки студентів 5 курсу до практичних занять під грифом МОН та МОЗ (2012 р.) за назвою «Клініка і лікування злоякісних новоутворень» (за редакцією проф. Б.А.Болюха) двома мовами.

В тому ж (2012) році за науковою редакцією та в співавторстві проф. Болюх Б.А. видано новий підручник «Клінічна онкологія» призначений для лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів та практичних лікарів, книга видана у м. Вінниця, 2012 р., 708 сторінок, накладом у 1000 екз, українською мовою. У посібнику 32 розділи. В кожному розділі висвітлюється інформація про пухлини окремого органа або системи людини. В розділі спочатку описуються доброякісні пухлини названого органа (епітеліальні та неепітеліальні), далі викладаються матеріали стосовно злоякісних епітеліальних (рак і карциноїд) та неепітеліальних (саркоми, лімфоми та інші) новоутворень. Крім описання пухлин частих локалізацій в посібнику висвітлюються новоутворення, які спостерігаються зовсім рідко: тонкої кишки, очеревини, брижі кишок, жовчних вивідних шляхів, селезінки, серця, плеври. Виділені окремо такі важливі розділи, як онкоурологія, онкогінекологія, гемобластози, пухлини ендокринних органів.

Структура висвітлення кожної злоякісної пухлини стандартна і відображає епідеміологію пухлини, її етіологію, гістологічну і макроскопічну форми, локалізацію в органі. Відображено шляхи розповсюдження (інфільтративний ріст, метастази гематогенні та лімфогенні), класифікацію ТNM та групування за стадіями. При описані клінічних проявів робиться акцент на виявлення перших ознак злоякісного процесу та на ранню діагностику захворювання. Лікування злоякісних пухлин висвітлено з позицій стандартів МОЗ України.

З 2013 року кафедру очолює д.мед.н., проф. Костюк Олександр Григорович. Докторську дисертацію захистив у 2012 році, у 2017 році отримав вчене звання професора. Має більш ніж 80 публікацій, в тому числі у  журналах, що індексуються у наукометричних базах Scopus та Web of Science. Неодноразово виступав в якості спікера на численних науково-практичних конференціях, в тому числі з міжнародною участю, та з’їзді онкологів України. Широко займається науковою та практичною хірургічною діяльністю на базі урологічного відділення ПРЦО, є науковим керівником 3 кандидатських дисертацій, співавтором національного підручника з онкології.

У 2015 році захищено докторську дисертацію доц. Лисенко С.А., а у грудні 2018 року йому присвоєно вчене звання професора кафедри. У 2018 році на кафедрі захищено кандидатську дисертацію асистентом Ткачук Т.В., над виконанням кандидатських дисертацій працюють 3 аспіранта.

На даний час на кафедрі променевої діагностики, променевої терапії та онкології працюють 3 доктори медичних наук (проф. Костюк О.Г., проф. Лисенко С.А., д.мед.н. Шамрай В.А. – головний лікар Подільського регіонального центру онкології), 4 доценти (доц. Какарькін О.Я. – завідувач учбової частини кафедри, куратор хірургічного відділення, доц. Ткач А.А. – куратор торакального відділення, доц. Дроненко В.Г. – куратор мамологічного відділення ПРЦО, доц. Болюх Д.Б. – лікар-ординатор хірургічного відділення ПРЦО), асистент Печевистий О.М. – куратор відділення пухлин голови та шиї ПРЦО, 6 кандидатів медичних наук (ас. Сміюха О.А. – куратор студентського наукового гуртка на базі кафедри, ас. Ткачук Т.В. - куратор хіміотерапевтичного відділення, ас. Ковальчук А.П. – завідувач хірургічним відділенням, ас. Церковнюк Р.Г. – завідувач урологічним відділенням, ас. Феджага І.П. – лікар-ординатор відділення пухлин голови та шиї, ас. Машевська О.В. – лікар-анестезіолог ПРЦО).

За останній час налагоджено тісну співпрацю між кафедрою променевої діагностики, променевої терапії та онкології ВНМУ ім. М.І. Пирогова та Подільським регіональним центром онкології. Неодноразово проводились науково-практичні конференції з міжнародною участю, проводяться спільні клінічні дослідження, результати яких постійно впроваджують у медичну практику ПРЦО. Працівники кафедри проводять консультативну роботу у відділеннях, поліклініці ПРЦО та лікувальних закладах Вінницької області.

Штат кафедри

Костюк Олександр Григорович


завідуючий кафедри, д.мед.н, професор

Народився 1967 р. Закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова в 1992 р. за спеціальністю – лікарська справа. З 1992 по 1995 р. навчався в інтернатурі за спеціальністю урологія. Після закінчення інтернатури працює лікарем-ординатором урологічного відділення ПРЦО (раніше - ВОКОД) до теперішнього часу, є урологом вищої категорії понад 15 років, володіє високою хірургічною технікою всіх онкоурологічних операцій різного ступеня складності. На кафедрі променевої діагностики, променевої терапії та онкології ВНМУ ім. М.І.Пирогова працює з 2003 року, з 2013 року очолює кафедру.
У 2005 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Морфофункціональні зміни нирок та підшлункової залози при набряковій формі гострого панкреатиту». У 2012 році виконав та захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему: «Морфологічне обґрунтування нових способів лікування поверхневого раку сечового міхура». Автор 80 наукових праць, в тому числі статей у журналах, що індексуються у наукометричних базах Scopus та Web of Science, 5 патентів на винахід. Підготував до друку 2 посібника для самопідготовки студентів «Клініка та діагностика злоякісних новоутворень». Є співавтором національного підручника «Онкологія», де написав розділ, присвячений пухлинам сечової і чоловічої статевої систем.
Є науковим керівником 3 аспірантів, які виконують кандидатські дисертації на базі кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології ВНМУ ім. М.І. Пирогова та клініки ПРЦО.

Какарькін Олександр Якович


завуч кафедри, к.мед.н., доц.

Народився 25.03.1957р. Закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова в 1980 р. за спеціальністю – лікарська справа. В 1985-1987 рр. навчався в клінічній ординатурі по хірургії на базі кафедри загальної хірургії Вінницького медичного інституту. Працював лікарем-хірургом в Гайсинській, Іллінецькій та Погребищенській ЦРЛ, викладачем хірургії та зав. фельдшерським відділенням Погребищенського медичного училища.
На кафедрі онкології ВНМУ ім. М.І.Пирогова працює з 1995 року, виконує навчальне навантаження – 900 академічних годин, з них лекційних – 24, керує очною інтернатурою по онкології, викладає онкологію на 5 та 6 курсі. Склав понад 200 тестових завдань в тому числі 20 до ліцензійних іспитів Крок-2 та Крок-3, підготував 5 лекцій з мультимедійним забезпеченням, 4 – навчальні відеофільми, 26 - методичних розробок для викладачів та студентів. Педагогічний стаж – 32 роки.
Лікувально-профілактичну роботу проводить на базі онко-хірургічного відділення Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансера. Проводить клінічні обходи, консультує хворих, приймає участь в клінічних та патологоанатомічних конференціях. Володіє оперативними втручаннями на шлунку, кишечнику, молочній залозі, лімфатичному апараті, сечовому міхурі, м’яких тканинах. Пройшов спеціалізацію по онкохірургії (Харківська МАПО – 2003р.) та курси удосконалення по онкології (Запоріжжя ФУЛ – 2000р., Київ ФПК при НМУ ім. О.О.Богомольця – 2004р., Донецьк ПАЦ на кафедрі онкології ФПО ДМУ ім. М.Горького – 2006р. КМАПО ім. Шупика – 2011р.). Атестований на вищу категорію з онкохірургії (2011р).
Дисертацію на тему тему ‘‘Оптимізація хіміотерапії злоякісних пухлин шляхом модуляції біотрансформації циклофосфаміду’’ захистив у спеціалізованій вченій раді Д 26.155.01 Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Е. Кавецького НАН України 11 грудня 2002 року. Сфера наукової діяльності – діагностика та профілактика ускладнень комбінованого лікування раку грудної залози, протектори хіміотерапевтичних та променевих ушкоджень. Автор 60 публікацій, трьох впроваджень, двох інформаційних листів, трьох рацпропозицій та одного авторського свідоцтва.
Приймав участь і виступав з усними та стендовими доповідями в ряді республіканських та міжнародних наукових форумів: ІХ, Х, ХІ та ХІІ з’їзди онкологів України; в І, ІІ та ІІІ з’їзди онкологів та радіологів країн СНД; ІІІ та ІV науково-практичній конференції молодих онкологів України; моно тематичних конференціях по онкології та фармакології (Київ-2003; Черкаси - 2004; Тернопіль–2004; Вінниця-2004,2005).

Лисенко Сергій Андрійович


професор, д.мед.н.

Народився 1978 року. З 1995 по 2001 рік навчався у Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І. Пирогова. Після його закінчення з відзнакою проходив стажування в Літньому Інституті охорони здоров’я (університет штату Алабама, UAB, США – 2001 р.) та двічі навчався на Весняному Симпозіумі (ВНМУ-UAB – 2003 та 2006 рр.). В 2001-2002 роках успішно пройшов навчання в інтернатурі з онкології. Спочатку працював старшим лаборантом та асистентом на кафедрі гістології, цитології та ембріології, після чого у 2003 році був переведений на кафедру онкології. З вересня 2009 р. по травень 2015 р. – асистент кафедри онкології. В травні 2015 р. на конкурсній основі обраний доцентом кафедри онкології, з грудня 2018 р. - професором кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології.
В 2006-2009 роках навчався в аспірантурі по спеціальності «Онкологія» з достроковим захистом дисертації. 08.04.2009 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: ,,Стан мікроциркуляторного русла пухлин під впливом фітопрепарату ГА-40 (експериментальне дослідження)”. Захист відбувся у Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. 14.10.2009 р. рішенням президії Вищої атестаційної комісії України видано диплом кандидата медичних наук зі спеціальності «Онкологія». У 2009 році отримав диплом доктора філософії (PhD) з онкології ВАК України як додаток до диплома кандидата медичних наук.
В 2011-2014 роках навчався в докторантурі по спеціальності «Онкологія» та успішно завершив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук на тему «Молекулярні та структурно-функціональні особливості паранеопластичного синдрому при раку легені». Захист відбувся 18.11.2015 року у спеціалізованій вченій раді Національного інституту раку МОЗ України. Рішенням Атестаційної колегії МОН України від 25.02.2016 р. видано диплом доктора медичних наук зі спеціальності «Онкологія». Рішенням Атестаційної колегії МОН України від 27.04.2017 р. Лисенку С.А. присвоєно вчене звання доцента кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології та видано атестат доцента.
У 2012 році прийняв участь у написанні та виданні навчальних посібників «Діагностика та лікування злоякісних новоутворень» під грифом МОНмолодьспорту України на українській та російській мовах. Є автором 95 наукових праць (серед них 4 статті в іноземних журналах та 2 – в журналах, які входять до міжнародної наукометричної бази SCOPUS), 7-ми Державних патентів України на винахід та корисну модель, 4 галузевих нововведень, 12 впроваджень, 2 рацпропозицій.
З 2009 року Лисенко С.А. здійснює викладання онкології іноземним студентам англійською мовою, в тому числі і лекцій. Він є автором понад 200 тестових завдань та задач, 12-и методичних розробок для викладачів та студентів на англійській мові. Приймає активну участь в суспільному житті кафедри на посаді відповідального за роботу з іноземними студентами (з березня 2011 року), а також є куратором студентського наукового гуртка (з квітня 2012 року). Виконує лікувально-консультативну роботу в торакальному та поліклінічному відділеннях ПРЦО (раніше - ВОКОД). Володіє методиками оперативних втручань на легені, органах середостіння, шлунку, стравоході, лімфатичній системі, шкірі та м’яких тканинах. В 2011 році – курси первинної спеціалізації по онкохірургії на базі НМАПО ім. П.Л. Шупика з отриманням сертифіката лікаря-онкохірурга, з 2019 року – атестований Центральною атестаційною комісією МОЗ України на вищу категорію з онкохірургії. З вересня 2017 року працює експертом консультативно-експертної групи ДП «Державного експертного центру» МОЗ України.

Дроненко Володимир Григорович


доцент, к.мед.н.

Закінчив з відзнакою Вінницький державний медичний університет імені М.І. Пирогова. Навчався в інтернатурі по загальній хірургії в міській клінічній лікарні №2 м. Вінниці (1999р.). Первинна спеціалізація з онкохіругії у Харківській медичній академії післядипломної освіти (2001 р.). Підвищення кваліфікації на кафедрі педагогіки Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця з тематики "Вища медична освіта та Болонський процес" (2005р.). Спеціалізація з онкохірургії ДУ Національний інститут раку МОЗ України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (2009р.). Атестований на вищу лікарську категорію з онкохірургії.
Має 12 років навчально-педагогічного та онкохірургічного стажу, виконуючи лікувально-консультативну роботу на базі онкохірургічного відділення Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру. Володіє методиками оперативних втручань у хворих при пухлинах грудної залози, шлунка, кишечника, лімфатичної системи, шкіри та м’яких тканин.
Доц. Дроненко В.Г. Є автором і співавтором 54 наукових праць, 3-х Державних патентів на винахід, навчального посібника для студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації та лікарів інтернів „Клінічна онкологія”, навчально-методичного посібника для студентів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації „Діагностика та лікування злоякісних новоутворень” для вітчизняних та іноземних студентів з грифом МОН України, 120 тестових завдань, в тому числі 18 – до ліцензійних іспитів Крок-2 та Крок-3, 12-и методичних розробок для викладачів та студентів за основною тематикою навчальної програми згідно з вимогами Болонської декларації, 2-х навчальних відеофільмів.
У 2007 році захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Обґрунтування нового методу формування антирефлюксного ілеотрансверзоанастомозу після правобічної геміколектомії.”Приймає участь в плановій науково-дослідній роботі кафедри: „Оптимізація процесу діагностики та спеціального лікування хворих на злоякісні новоутворення.” Працює над проблемою оптимізації медико-соціальної реабілітації та якості життя у хворих на рак шлунку, грудної залози, ободової та прямої кишки

Ткач Андрій Анатолійович


доцент, к.мед.н.

Народився 1972 року. В 1990-1996 рр. навчався у Вінницькому медичному університеті ім. М.І. Пирогова. З 1996 по 1999 рік навчався у магістратурі на базі кафедри онкології ВНМУ. З 2003 року – асистент кафедри онкології ВНМУ. . З 2008 року на посаді доцента кафедри онкології. 2004 року виконує обов’язки відповідального за наукову роботу кафедри онкології. Лікувально-консультативну роботу проводить на базі онкоторакального відділення Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру. Онкохірург вищої категорії. Володіє оперативними втручаннями на шлунку, легенях, середостінні, лімфатичній системі, шкірі та м’яких тканинах.
Захистив магістерську наукову роботу на тему: “Первинно-множинні злоякісні новоутворення. Особливості епідеміології, розповсюдження та виявлення у Вінницькій області”. У 1999-2002 проходив аспірантуру з онкології ВНМУ. Захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Обґрунтування оригінального оперативного доступу при хірургічному та комбінованому лікуванні місцево-поширеного раку легені”. В 2007 році обраний доцентом кафедри онкології.
Має близько 50 публікацій в медичних виданнях України, з яких – 3 патенти на винаходи. Ткач А.А. активно продовжує нові наукові дослідження, які пов’язані з пошуком нових методів паліативного лікування та покращення якості життя хворих онкоторакального профілю. Є співавтором навчально-методичного посібника «Клініка та діагностика злоякісних новоутворень» в якому написав розділи по темам рак легенів, стравоходу, середостіння та плеври. Також є співавтором фундаментальної книги «Клінічна онкологія».

Сміюха Олександр Анатолійович


асистент, к.мед.н.

1975 року народження. В 1999 р. закінчив Вінницький державний медичний інститут за фахом лікувальна справа. В 1999-2001 роках проходив інтернатуру з урології на базі курсу урології ВНМУ. З 2001 року працював урологом Вінницького РТМО. З 2011 року працював асистентом кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії. З 2015 року працює асистентом кафедри онкології, де проводить викладання українською, російською мовами. У жовтні 2015 року присвоєна перша категорія з урології. Підготував методичні розробки для викладачів та студентів з тестовими завданнями та задачами.
В 2015 році захистив в Вінницькому Національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова кандидатську дисертацію на тему « Морфологічне обгрунтування оперативного лікування при варикоцеле». Є автором 19 наукових публікацій та 1 патенту. Постійно впроваджує в клінічну практику нові наукові розробки.

Печевистий Олег Миколайович


асистент

Народився в 1964 році. У 1981-1987 роках навчався у Вінницькому Державному медичному інституті ім. М. І. Пирогова. 1987-1989 роки клінічний ординатор кафедри загальної хірургії педіатричного факультету. З 1993 року асистент кафедри загальної хірургі і з 1998 року асистент кафедри онкології.
Обрав дисертаційну роботу на тему: “Удосконалення та оптимізація методів лікування хворих на рак зовнішніх локалізацій (рак шкіри, губи, меланома)”. Автор 19 наукових робіт. Є співавтором двох навчально-методичних посібників «Клініка та діагностика злоякісних новоутворень», в якому написав розділи про пухлини нижньої губи, язика, слизових оболонок роту та слинних залоз. Лікувально-профілактичну роботу проводить на базі відділення пухлин голови та шиї ПРЦО.

Ткачук Тетяна Володимирівна


асистент, к.мед.н.

Закінчила з відзнакою Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова за спеціальністю лікувальна справа у 2010 році. З 2010 по 2012 р. навчалась в інтернатурі за спеціальністю клінічна онкологія на базі Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру.
З 2012 року працює асистентом кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терапії. Проводить практичні заняття згідно з учбовими планами в академічних групах медичного факультету. Є автором 27 наукових праць (з них 2 - в іноземних виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз, 1 патенту на корисну модель. Є співавтором навчального посібника рекомендованого Міністерством освіти, науки, молоді і спорту України для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації «Діагностика і лікування злоякісних пухлин» з таких розділів: пухлини м’яких тканин, нижньої губи, слизових оболонок ротової порожнини і раку передміхурової залози.
В 2014 році пройшла курси підвищення кваліфікації викладачів «Психолого-педагогічні основи вищої медичної освіти. Актуальні проблеми онкології» на базі Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
В 2015 році – цикл підвищення кваліфікації при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика «Сучасні аспекти навчання в клінічній фармакології»
В 2016 році – передатестаційний цикл за фахом «Онкологія» при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
В 2019 році – передатестаційний цикл за фахом «Онкологія» при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова.
В 2019 році атестувалась в атестаційній комісії при МОЗ України. Присвоєна перша кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Онкологія».
В 2018 році захистила кандидатську дисертацію на тему: ,,Оптимізація периферичних судинних доступів для проведення системної хіміотерапії”.
Продовжує нові наукові дослідження присвячені оптимізації методів діагностики та лікування злоякісних новоутворень, приймає участь в плановій науково-дослідній роботі кафедрі. Виконує обов’язки секретаря кафедри.
Лікувально-консультативну роботу проводить на базі хіміотерапевтичного відділення Подільського регіонального центру онкології, активно впроваджує в клінічну практику новітні методи діагностики та лікування онкологічних хворих. З 2013 року є куратором хіміотерапевтичного відділення Подільського регіонального центру онкології.

Шамрай Володимир Анатолійович


доцент, д.мед.н.

Головний лікар Подільського регіонального центру онкології.
Голова правління ГО Асоціація онкологів Поділля.
Лікар-онкогінеколог вищої категорії.

Болюх Дмитро Борисович


доцент, к.мед.н.,

1970 року народження. В 1994 р. закінчив Вінницький державний медичний інститут за фахом лікувальна справа. В 1994-1996 роках проходив інтернатуру з онкології на базі кафедри онкології ВНМУ. З 1996 року працює онкохірургом у Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансері. З 2008 року працює асистентом кафедри онкології, де проводить викладання українською, російською та англійською мовами. У вересні 2010 року присвоєна вища категорія з онкохірургії. Підготував методичні розробки для викладачів та студентів з тестовими завданнями та задачами.
Підготував та в 2012 році захистив в Вінницькому Національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова кандидатську дисертацію на тему. Є автором 45 наукових публікацій та 2 патентів. Має 2 винаходи, раціоналізаторські пропозиції, постійно впроваджує в клінічну практику нові наукові розробки. Є співавтором книги «Клінічна онкологія». Прийняв участь в підготовці до друку 2 навчально-методичних посібників з самопідготовки студентів «Клініка та діагностика злоякісних новоутворень», де написав розділи по раку шкіри та меланомі.
Приймає участь в Міжнародних багатоцентрових рандомізованих клінічних дослідженнях з 2003 року

Церковнюк Руслан Георгійович


асистент, к.мед.н.

Завідуючий відділенням урології Подільського регіонального центру онкології.
Лікар-уролог вищої категорії

Ковальчук Анатолій Пилипович


асистент, к.мед.н.

Завідуючий відділенням онкохірургії Подільського регіонального центру онкології.
Лікар-онкохірург вищої категорії, впродовж багатьох років виконує оперативні втручання підвищеної складності: панкреатодуоденальні резекції, панкреатектомії, комбіновані та розширені оперативні втручання при місцево поширених пухлинах шлунку (комбіновані гастректомії з резекцією хвоста підшлункової залози, спленектомією, резекцією товстої кишки, печінки), прямої кишки (комбіновані внутрішньочеревні резекції з резекціями сечового міхура, сечоводів, внутрішніх жіночих статевих органів).
У 2010 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Оптимізація хірургічного лікування раку молочної залози шляхом застосування біологічного зварювання тканин".
Автор 56 наукових публікацій.

Машевська Оксана Василівна


асистент, к.мед.н.

У 2001 році закінчила Вінницький національни медичний університет за фахом лікувальна справа.
З 2015 року працює асистентом кафедри онкології, променевої діагностики та променевої терапії.

Феджага Ігор Павлович


асистент, к.мед.н

Народився 7 січня 1977р. в м.Стебнику, Дробицького району, Львівської області.
В 1994 році із золотою медаллю закінчив Стебницьку середню школу №7.
В 1994 вступив до Вінницького державного медичного інституту ім.М.І.Пирогова, який закінчив з відзнакою в 2001 році.
З 2001 по 2003р. проходив інтернатуру за спеціальністю «Хірургія», паралельно навчаючись в магістратурі за тією ж спеціальністю, яку закінчив з відзнакою в 2003 році.
З квітня 2003 року працює на посаді лікаря ординатора відділення пухлин голови та шиї Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансера.
В 2004-2005 роках пройшов спеціалізацію з онкології та онко-отоларингології, в 2011 році отримав І категорію з онко-отоларингології.
Автор та співавтор 15 публікацій в фахових медичних виданях та 3 патентів на корисну модель.

Новини

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ К.МЕД.Н., ДОЦ. СМІЮХИ ОЛЕКСАНДРА АНАТОЛІЙОВИЧА
11.11.2021

ОБ’ЯВА

На Google диску кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології ВНМУ ім. М.І. Пирогова буде розміщено відкриту лекцію для студентів 5-го курсу медичних факультетів №1 та №2 на тему:

«Пухлини шлунково-кишкового тракту (шлунку, печінки, підшлункової залози, ободової і прямої кишки): діагностика,  лікування.»

Лектор: к. мед. н., доцент кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології СМІЮХА ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ

Рецензент: д. мед. н., професор кафедри оперативної хірургії і клінічної анатомії ПІВТОРАК ВОЛОДИМИР ІЗЯСЛАВОВИЧ

Лекція відбудеться 15.11.2021 р.

Перегляд лекції вільний для усіх бажаючих.

 

https://drive.google.com/file/d/1OY0uSWL5fKuwo_Qnkxa-gZLIeirG7bRW/view?usp=sharing 

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ К.МЕД.Н., ДОЦ. ПРОКОПЕНКА СЕРГІЯ ВАСИЛЬОВИЧА
28.05.2021

ОБ’ЯВА

   Згідно календарного плану пропонується переглянути відкриту лекцію. Лекція розміщена  на Google диску кафедри 

     для курсантів циклу спеціалізації за фахом «Ультразвукова діагностика»

на тему: 

«Ультразвукова семіотика вогнищевих уражень печінки»,

Лектор: к.мед.ндоцент кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології Прокопенко С.В. 

Перегляд лекції вільний для усіх бажаючих.

https://drive.google.com/drive/u/2/folders/11-L_GKpFBK52uSHm9AfYiD6rYh_KFLc7

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ К.МЕД.Н., АС.ФЕДЖАГА ІГОРЯ ПАВЛОВИЧА
19.11.2020

ОБЯВА

На Google диску кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології ВНМУ ім. М.І. Пирогова буде розміщено відкриту лекцію для студентів 5-го курсу медичних факультетів №1 та №2 на тему:

«Пухлини зовнішніх локалізацій (рак шкіри, меланома, рак молочної залози, щитовидної залози, пухлини лімфатичної системи, м’яких тканин, зовнішніх статевих органів): діагностика, лікування»

Лектор: к. мед. н., асистент кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології

Феджага Ігор Павлович

Рецензент: д. мед. н., професор кафедри загальної хірургії Желіба Микола Дмитрович

Лекція відбудеться 23.11.2020 р.

Перегляд лекції вільний для усіх бажаючих.

 

https://youtu.be/LAEeS8WSry8

https://youtu.be/CWs_H_ckoP4