Студенту
Інтерну
Master
Аспіранту
Силабус
Вибіркові курси
Clinical ordinator
Історія кафедри
Історія кафедри
Від знаменного року (1922), коли наш земляк видатний український вчений академік Д.К.Заболотний звернувся з листом в Подільський губернський комітет, нас відділяють 80 років. В травні 1930 р. в м. Вінниці було відкрито заочний медичний інститут як філію Всеукраїнського інституту заочної медичної освіти. В 1934 р. на базі філії було організовано стаціонар медичного інституту.
Кафедра мікробіології була заснована в 1935 р. на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. Кафедру мікробіології очолив професор М.В.Рево, який організував навчальний процес та викладання мікробіології як самостійної медичної дисципліни.
В 1936 р. завідувачем кафедри було призначено доктора медичних наук професора Г.П.Калину. За короткий період колективом кафедри під керівництвом Г.П.Калини був зроблений значний внесок у розвиток вітчизняної мікробіологічної науки, вдосконалено і збагачено матеріальну базу кафедри.
Вінницький медичний інститут в червні 1941 р. було евакуйовано в м.Ставрополь. В роки Другої Світової війни майно кафедри було повністю розграбовано, а навчальний корпус медичного інституту був зруйнований. Тільки після перемоги над фашистською Німеччиною, у 1945 р., почалось відновлення морфологічного корпусу і кафедр медичного інституту. Кафедра мікробіології отримала пристосоване до її потреб приміщення. Організацією навчального процесу, наукової діяльності кафедри, забезпеченням необхідним оснащенням займалась зав.кафедри мікробіології к.м.н. доцент Таїсія Арсеніївна Лобова, яка по переводу Міністерства охорони здоров'я УРСР із Дніпропетровського медичного інституту приступила в січні 1946 р. до роботи на кафедрі мікробіології. В складний повоєнний період було практично заново створено матеріальну базу, сформовано колектив кафедри. В цей період викладачами працювали співробітники бактеріологічної лабораторії Вінницької Обласної СЕС Є.С.Аберман, П.А.Бернасовський, Ф.С.Камінська, Є.С.Рубіна, Ц.М.Нафтулішина, Е.О.Островська. На початку 50-х років їх змінили лікар-бактеріолог Ф.Я.Гольденберг, к.б.н. В.Д.Буховець, к.м.н. Т.З.Вороніна, к.м.н. Ю.Н.Гончакова, к.м.н. К.В.Третяк, А.В.Пішель, к.м.н. Е.В.Столярчук.
З 1976 р. кафедру мікробіології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова очолював професор Гордій Кіндратович Палій, доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України, лауреат премії ім. М.І.Пирогова та ін.
За час його діяльності кафедра відчутно поповнила свою матеріальну базу і перетворилась в добре оснащений новітньою апаратурою науково-дослідний і навчальний підрозділ медичного інституту. Відкрились нові можливості для наукової діяльності співробітників. Колектив кафедри поповнився новими викладачами та аспірантами.
На базі кафедри у 2008 році була заснована бактеріологічна лабораторія. У 2012 році проведена атестація лабораторії, штат якої: зав.лабораторією доц. Л.К. Сорокоумова, доц. Д.М.Дівінскі, асист. О.О.Гончар.
Фотосторінки діяльності кафедри
Штат кафедри
Ковальчук Валентин Петрович
Завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології, доктор медичних наук
Сфера наукових інтересів охоплює дослідження властивостей антибіотиків, антисептиків, дезінфектантів. Приймав участь у розробці ряду лікарських засобів на основі декаметоксину, які випускаються вітчизняною фармацевтичною промисловістю. Є співавтором підручника з мікробіології, автором понад 100 наукових публікацій. Підготував 2 кандидатів медичних наук.
Вовк Ірина Миколаївна
Доцент, кандидат медичних наук
Мруг Валентина Максимівна
Доцент, кандидат медичних наук
В 1980 р. за конкурсом обрана асистентом кафедри мікробіології, вірусології та імунології, проводила заняття з вітчизняними та іноземними студентами. У 1990 р. почала читати лекції з предмету «Мікробіологія, вірусологія та імунологія» для вітчизнаних та іноземних студентів.
З 1990 р. виконує обов’язки замісника завідувача кафедри з навчально-методичної роботи. Після введення ліцензійних іспитів Крок – 1 приймала участь в роботі рецензійної комісії Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина», «Фармація» при МОЗ України. З 1999 р. є співавтором збірників тестових завдань для складання ліцензійного іспиту Крок – 1 «Загальна лікарська підготовка» та «Фармація». Має ряд публікацій по навчально-методичній роботі, є співавтором навчального посібника «Мікробіологія, вірусологія, імунологія, інфекційні хвороби».
Іванова Світлана Андріївна
Доцент, доктор медичних наук
Макац Євгена Федорівна
Доцент, кандидат біологічних наук
Крижановська Алла Володимирівна
Доцент, кандидат біологічних наук
Співавтор 5 методичних посібників та 40 друкованих робіт, серед яких 13 педагогічного спрямування. В 2014 р. пройшла курси підвищення кваліфікації в Тернопільському державному медичному університеті ім. Горбачевського.
Прокопчук Зоя Миколаївна
Доцент, кандидат медичних наук
Сорокоумова Людмила Костянтинівна
Доцент, кандидат медичних наук
Дівінскі Діана Миколаївна
Доцент, кандидат медичних наук
У 2004 році захистила кандидатську дисертацію. У 2012 р. отримала вчене звання «доцент».
Є лектором у іноземних студентів фармацевтичного факультету та медичного факультету з англійською формою навчання. Проводить практичні заняття в групах медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів з українською та англійською мовами навчання.
Кордон Юлія Володимирівна
Доцент, кандидат медичних наук
Проводить практичні заняття згідно з учбовими планами в академічних групах медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів.
Коваленко Ірина Миколаївна
Доцент, кандидат медичних наук
З серпня 2006 року обіймала посаду асистента кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
У 2010 році захистила кандидастську дисертацію на тему: "Мікробіологічне обгрунтування розробки та медичного застосування антисептичного супозиторію на основі декаметоксину і овуциру".
З 2014 року до тепер обіймає посаду доцента кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
Веде практичні заняття та лекції на медичному, стоматологічному та фармацевтичному факультетах.
Жорняк Олена Ігорівна
Доцент, кандидат медичних наук
Колодій Світлана Анатоліївна
Доцент, кандидат медичних наук
Фоміна Надія Сергіївна
Доцент, кандидат медичних наук
Стукан Оксана Костянтинівна
Доцент, кандидат медичних наук
Римша Олена Вікторівна
Доцент, кандидат медичних наук
Осадчук Неоніла Іванівна
Ст.викладач, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.
З 1995 по 1997 роки проходила інтернатуру за спеціальністю “педіатрія”. Після закінчення інтернатури працювала лікарем – педіатром міської дитячої поліклініки №1 м. Вінниці. З 2008 року по 2012 рік навчалась в аспірантурі при ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Назарчук Олександр Адамович
Доцент, доктор медичних наук
Автор понад 100 наукових публікацій (в тому числі у Scopus, Web of Science), співавтор однієї монографії.
Рецензент журналів "Медицина болю" та «Періопераційна медицина».
Трофіменко Юлія Юріївна
Доцент, кандидат медичних наук
Буркот Віта Михайлівна
Асистент
Дудар Аліна Олександрівна
Асистент
Гончар Оксана Олегівна
Асистент