Історія кафедри

 

 

 

 

 

 

 

Історія кафедри

Від знаменного року (1922), коли наш земляк видатний український вчений академік Д.К.Заболотний звернувся з листом в Подільський губернський комітет, нас відділяють 80 років. В травні 1930 р. в м. Вінниці було відкрито заочний медичний інститут як філію Всеукраїнського інституту заочної медичної освіти. В 1934 р. на базі філії було організовано стаціонар медичного інституту.

Кафедра мікробіології була заснована в 1935 р. на базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. Кафедру мікробіології очолив професор М.В.Рево, який організував навчальний процес та викладання мікробіології як самостійної медичної дисципліни.

Завідувачі кафедр мікробіології медичних вузів України в музеї-садибі Д.К.Заболотного (село Заболотне, 1984)

В 1936 р. завідувачем кафедри було призначено доктора медичних наук професора Г.П.Калину. За короткий період колективом кафедри під керівництвом Г.П.Калини був зроблений значний внесок у розвиток вітчизняної мікробіологічної науки, вдосконалено і збагачено матеріальну базу кафедри.

Вінницький медичний інститут в червні 1941 р. було евакуйовано в м.Ставрополь. В роки Другої Світової війни майно кафедри було повністю розграбовано, а навчальний корпус медичного інституту був зруйнований. Тільки після перемоги над фашистською Німеччиною, у 1945 р., почалось відновлення морфологічного корпусу і кафедр медичного інституту. Кафедра мікробіології отримала пристосоване до її потреб приміщення. Організацією навчального процесу, наукової діяльності кафедри, забезпеченням необхідним оснащенням займалась зав.кафедри мікробіології к.м.н. доцент Таїсія Арсеніївна Лобова, яка по переводу Міністерства охорони здоров'я УРСР із Дніпропетровського медичного інституту приступила в січні 1946 р. до роботи на кафедрі мікробіології. В складний повоєнний період було практично заново створено матеріальну базу, сформовано колектив кафедри. В цей період викладачами працювали співробітники бактеріологічної лабораторії Вінницької Обласної СЕС Є.С.Аберман, П.А.Бернасовський, Ф.С.Камінська, Є.С.Рубіна, Ц.М.Нафтулішина, Е.О.Островська. На початку 50-х років їх змінили лікар-бактеріолог Ф.Я.Гольденберг, к.б.н. В.Д.Буховець, к.м.н. Т.З.Вороніна, к.м.н. Ю.Н.Гончакова, к.м.н. К.В.Третяк, А.В.Пішель, к.м.н. Е.В.Столярчук.

Засідання наукового студентського гуртка (ВМІ, квітень1988)

 

 

 

З 1976 р. кафедру мікробіології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова очолював професор Гордій Кіндратович Палій, доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України, лауреат премії ім. М.І.Пирогова та ін.

За час його діяльності кафедра відчутно поповнила свою матеріальну базу і перетворилась в добре оснащений новітньою апаратурою науково-дослідний і навчальний підрозділ медичного інституту. Відкрились нові можливості для наукової діяльності співробітників. Колектив кафедри поповнився новими викладачами та аспірантами.

 

 

Бактеріологічна лабораторія   Бактеріологічна лабораторія 

Автоклавна   Бактеріологічна лабораторія

 

На базі кафедри у 2008 році була заснована бактеріологічна лабораторія. У 2021 році проведена атестація лабораторії, штат якої: зав.лабораторією доц. Л.К. Сорокоумова, асист. О.О.Гончар.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фотосторінки діяльності кафедри

 


Ректор ВНМУ ім. М.І.Пирогова, НАМН України, професор В.М.Мороз та директор Харківського інституту мікробіології і імунології ім. І.І.Мечнікова, академік АНВШ професор Ю.Л.Волянський, зав.кафедри мікробіології, вірусології та імунології, професор Г.К.Палій на прийомі у ректора ВУЗу з нагоди вручення йому диплому почесного професора Мечніковського інституту.

 

 

Під час візиту ВНМУ ім. М.І.Пирогова директора Харківського інституту мікробіології і імунології ім. І.І.Мечнікова, професора Ю.Л.Волянського.

 

Всеукраїнська навчально-наукова конференція з міжнародною участю «Впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу у ВМ(Ф)НЗ України: Результати, проблеми та перспективи» 20-21 травня 2010 року.

 

Зустріч професорів з випускниками 1997 р. в муздрамтеатрі ім. М. Садовського Учасники міжнародної конференції з мікробіології (ВДМУ, 2002)

 

Практичні заняття по мікробіології Практичні заняття по мікробіології

Практичні заняття по мікробіології

 

Президія міжнародної наукової конференції по антибіотиках, антисептиках (Вінниця, 2008) Учасники міжнародної конференції, присвяченої З.А. Ваксману – автору стрептоміцину (Вінниця, 2009)

Штат кафедри

Ковальчук Валентин Петрович


Завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології, доктор медичних наук

Google Scholar

У 1982 р. закінчив Вінницький медичний інститут ім. М.І.Пирогова. По завершенню навчався в заочній аспірантурі кафедри мікробіології і працював на викладацьких посадах.
Сфера наукових інтересів охоплює дослідження властивостей антибіотиків, антисептиків, дезінфектантів. Приймав участь у розробці ряду лікарських засобів на основі декаметоксину, які випускаються вітчизняною фармацевтичною промисловістю. Є співавтором підручника з мікробіології, автором понад 100 наукових публікацій. Підготував 1 доктора медичних наук, 2 кандидатів медичних наук, 5 докторів філософії


Назарчук Олександр Адамович


Професор, доктор медичних наук

Google Scholar
У 2008 році закінчив з відзнакою Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова. У 2008-2010 рр. проходив інтернатуру за спеціальністю “анестезіологія дитяча” на базі відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Хмельницької міської дитячої лікарні, де продовжив працювати за спеціальністю по закінченню інтернатури до 2011 р. У 2011 – 2013 рр. навчався в аспірантурі за спеціальністю “Мікробіологія” на кафедрі мікробіології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Захистив кандидатську дисертацію “Мікробіологічне обґрунтування розробки антимікробних матеріалів на основі декаметоксину, мірамістину та хлоргесидину” (Харків, 2013). На кафедрі мікробіології, вірусології та імунології працює з грудня 2013 р.. У 2018 р. за конкурсом обрано доцентом кафедри мікробіології. У 2020 р. захистив докторську дисертацію “Мікробіологічне обґрунтування використання антисептиків у опікових хворих для профілактики мікробних ускладнень” (Київ). З 2014 року приймає участь в атестації кадрів вищої кваліфікації в якості вченого секретаря спеціалізованої вченої ради Д 05.600.05 Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова по захисту дисертацій за спеціальностями 03.00.07 – мікробіологія, 14.01.32 – медична біохімія. Підготував 1 кандидата медичних наук за спеціальністю «мікробіологія» і 8 PhD (докторів філософії)..
Автор понад 100 наукових публікацій (в тому числі у Scopus, Web of Science), співавтор однієї монографії.
Рецензент журналів "Медицина болю" та «Періопераційна медицина».

Вовк Ірина Миколаївна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 1993 р. закінчила Вінницький медичний інститут за спеціальністю – лікувальна справа. На кафедрі мікробіології, вірусології та імунології працює з 1995 р. В 1997 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Дослідження, розробка лікарських форм антисептичних композицій на основі декаметоксину" по спеціальності 03.00.07 мікробіологія. У 2004 р. отримала вчене звання «доцент». З 2013 року по теперішній час виконує обов'язки завуча кафедри. Викладає мікробіологію, вірусологія та імунологію вітчизняним та іноземним студентам медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів на українській та англійській мовах. Є лектором на іноземних потоках з англійською мовою навчання на медичному і стоматологічному факультетах.
Приймає участь у наукових дослідженнях згідно планової НДР кафедри, є співавтором 1 підручника, 2 монографій, 5 патентів, 32 наукових статей, є спів розробником лікарського засобу горостен.

Мруг Валентина Максимівна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 1976 р. Закінчила лікувальний факультет Вінницького медичного інституту ім.. М.І.Пирогова, отримала диплом лікаря-терапевта. Працювала в МКЛ №1 м. Вінниці.
В 1980 р. за конкурсом обрана асистентом кафедри мікробіології, вірусології та імунології, проводила заняття з вітчизняними та іноземними студентами. У 1990 р. почала читати лекції з предмету «Мікробіологія, вірусологія та імунологія» для вітчизнаних та іноземних студентів.
З 1990 р. по 2012 р. виконувала обов’язки замісника завідувача кафедри з навчально-методичної роботи. Після введення ліцензійних іспитів Крок – 1 приймала участь в роботі рецензійної комісії Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина», «Фармація» при МОЗ України. З 1999 р. є співавтором збірників тестових завдань для складання ліцензійного іспиту Крок – 1 «Загальна лікарська підготовка» та «Фармація». Має ряд публікацій по навчально-методичній роботі, є співавтором навчального посібника «Мікробіологія, вірусологія, імунологія, інфекційні хвороби».
По матеріалам наукових досліджень опубліковано 30 наукових праць, 2 монографії в співавторстві, 4 авторських свідоцтва на винаходи.

Макац Євгена Федорівна


Доцент, кандидат біологічних наук

Google Scholar
У 1976 р. закінчила біологічний факультет Одеського державного інституту ім. І.І. Мечнікова. Проводить практичні заняття на медичному, стоматологічному та фармацевтичному факультетах.
У 1987 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Порівняльне вивчення антимікробної активності сполук хіноліну в ряду інших антисептиків». Автор 45 наукових робіт, співавтор 3 свідоцтв на винаходи.

Крижановська Алла Володимирівна


Доцент, кандидат біологічних наук

Google Scholar
доцент, кандидат біологічних наук, працює на кафедрі з 1989 року після закінчення біологічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка. В 1991-1995 рр. навчалась в аспірантурі Вінницького національного університету ім. М.І.Пирогова. В 1995 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Порівняльне мікробіологічне вивчення антисептичних очних крапель декаметоксину» в Київському НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. В 2002 р. обрана доцентом кафедри мікробіології.
Наукова діяльність охоплює теоретичні та практичні аспекти сумісного використання мікробних полісахаридів та антисептичних препаратів з метою створення нових високоефективних очних крапель, дослідженням ефективності текстильних матеріалів з протимікробними властивостями. Має понад 60 друкованих робіт, раціоналізаторські пропозиції та авторські свідоцтва на винахід.
Педагогічна складова. Читає курс лекцій студентам стоматологічного факультету. Співавтор методичних посібників, друкованих робіт педагогічного спрямування. В 2023 р. пройшла курси підвищення кваліфікації а програмою «Психолого-педагогічна підготовка викладача» в Інституті підвищення кваліфікації Національного фармацевтичного університету. Відповідальна за підготовку лекційного матеріалу, пакету навчально-методичної документації курсу за вибором «Інфекційна імунологія». Автор методичних розробок для викладачів та студентів медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів, тестів ліцензійного іспиту «Крок-1».
На кафедрі виконує функційні обов’язки відповідальної за ведення звітної та навчально-методичної документації по роботі з аспірантами; секретар засідань співробітників кафедри, відповідальна за архів кафедри; відповідальна за наповнення сайту кафедри.

Прокопчук Зоя Миколаївна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 2001 р. захистила дисертацію на тему: «Порівняльне дослідження антимікробних та біологічних властивостей супозиторіїв з декаметоксином». Проводить практичні заняття в академічних групах медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів з українською та англійською мовами навчання. Читає лекції студентам медичного факультету (спеціальність «педіатрія»), фармацевтичного факультету (спеціальність «клінічна фармація») з англійською мовою навчання.
Є автором 52 наукових праць, 1 патенту на винахід, ряду методичних посібників та рекомендацій з мікробіології для студентів медичного, фармацевтичного та стоматологічного факультетів.
Керує роботою студентського наукового гуртка кафедри

Сорокоумова Людмила Костянтинівна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 1982 р. закінчила ВНМІ ім.. М.І.Пирогова. Працювала лікарем-педіатром у міській дитячій
лікарні № 2. У 1988 р. завершила навчання в клінічній ординатурі при Вінницькому ордена «Знак
Почета» мед. інституті ім. М.І.Пирогова і отримала посвідчення по спеціальності «Соціальна
гігієна та організація охорони здоров’я». У 2007 році захистила кандидатську дисертацію на тему:
«Антимікробна активність та біологічна дія нових антисептичних препаратів четвертинного
амонію» за спеціальністю 03.00.07 – мікробіологія. У вересні 2007 року пройшла спеціалізацію та
курси передатестаційного циклу з фаху «Бактеріологія» на кафедрі мікробіології та епідеміології
КНМАПО ім. Л.П. Шупика. Отримала сертифікат спеціаліста. З 2007 року працює зав.
бактеріологічною лабораторією Вінницького національного медичного університету ім.
М.І.Пирогова. У червні 2009 р. Центральною атестаційною комісією МОЗ України присвоєна
вища атестаційна категорія за фахом «Бактеріологія». У 2009 році рішенням вищої Атестаційної
колегії МОН України отримала вчене звання доцента кафедри мікробіології ВНМУ ім. М. І.
Пирогова.
З 2014р. по 2020р. – член спеціалізованої вченої ради К.05.600.05 по захисту кандидатських
дисертацій ВНМУ ім. М. І. Пирогова за спеціальністю “Мікробіологія” 03.00.07
З 2020р.за наказом МОЗУ затверджена у складі комісії Головної організації метрологічної
служби МОЗУ “ Про проведення перевірки лабораторій на відповідність критеріям оцінювання
вимірювальних можливостей та встановлення їх технічної компетентності “ районних та
обласних рівнів України.
У 2022р. Підтвердила кваліфікаційну категорію при МОУ УВМА (м.Київ).
Є автором 68 наукових,педагогічних фахових робіт,методичних рекомендацій. Проводить
практичні заняття в академічних групах усіх факультетів. У 2022-2024рр.читала курс з предмету “
Епідеміологія”для курсантів ВМА.

Кордон Юлія Володимирівна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
Закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова за
спеціальністю «Лікувальна справа» у 2005 році. З 2005 по 2007 р. пройшла інтернатуру за
фахом «Загальна практика – сімейна медицина» і працювала старшим лаборантом кафедри
мікробіології.
З 2007 року переведена на посаду асистента даної кафедри.
У 2010 році здобула науковий ступінь кандидата медичних наук за темою дисертаційного
дослідження «Мікробіологічне обґрунтування розробки та медичного застосування
антимікробного препарату горостену®».
З 2012 року до тепер працює на посаді доцента кафедри мікробіології, вірусології та
імунології. Проводить практичні заняття та лекції згідно з учбовими планами в академічних
групах медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів.
За період науково-педагогічної діяльності, опублікувала 86 наукових та навчально-
методичних праць.

Коваленко Ірина Миколаївна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 2006 році закінчила з відзнакою медичний факультет Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова за спеціальністю "Лікувальна справа"
З серпня 2006 року обіймала посаду асистента кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
У 2010 році захистила кандидастську дисертацію на тему: "Мікробіологічне обгрунтування розробки та медичного застосування антисептичного супозиторію на основі декаметоксину і овуциру".
З 2014 року до тепер обіймає посаду доцента кафедри мікробіології, вірусології та імунології.
Веде практичні заняття та лекції на медичному, стоматологічному та фармацевтичному факультетах.

Жорняк Олена Ігорівна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 2000 році закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова, медичний факультет, спеціальність - лікувальна справа. Інтернатуру пройшла на базі МКЛ № 2 за спеціальністю анестезіологія. З листопада 2005 року асистент кафедри мікробіології. У 2011 році здобула науковий ступінь кандидата медичних наук за темою дисертаційного дослідження «Мікробіологічне обґрунтування розробки та застосування таблетованих антисептичних препаратів». З 2014 року до тепер обіймає посаду доцента кафедри. Веде практичні заняття у академічних групах медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів з українською та англійською мовами навчання. Читає курс лекцій вітчизняним студентам медичного факультету зі спеціальності «Медична психологія». Є автором 87 наукових, , педагогічних, методичних праць, одного патенту на винахід, низки методичних посібників та рекомендацій з мікробіології для студентів медичного, фармацевтичного та стоматологічного факультетів українською та англійською мовами. Відповідальна за роботу з іноземними студентами.

Колодій Світлана Анатоліївна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
Закінчила медичний факультет Вінницького державного медичного інституту у 1999 році. У 2000 році пройшла інтернатуру по спеціальності інфекційні хвороби. Закінчила аспірантуру з мікробіології у 2009 р. Веде практичні заняття на всіх факультетах з українською та англійською мовами навчання.
У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: "Мікробіологічне обгрунтування розробки і застосування поживних середовищ для культивування мікобактерій туберкульозу. Автор 20 наукових статей, 3 патентів на корисну модель, є співавтором лабораторного практикуму з мікробіології для самостійної роботи студентів.

Фоміна Надія Сергіївна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 2005 р. закінчила ВНМУ ім. М.І.Пирогова за спеціальністю «Педіатрія». З 2005 по 2007 р. пройшла інтернатуру і магістратуру за фахом «Загальна практика – сімейна медицина». З 2007 р. працює на посаді асистента кафедри. У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Мікробіологічне обґрунтування розробки та застосування антисептичних препаратів для лікування, профілактики ускладнень лімфобластного лейкозу". З 2014 року - доцент кафедри. Викладає практичні заняття на всіх факультетах українською мовою навчання. Є лектором фармацевтичного факультету.
Є автором більше 75 наукових публікацій (в тому числі Scopus, Web of Science), співавтором 3 патентів на винахід, 1 монографії, ряду методичних розробок. Відповідальна за проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з мікробіології.

Римша Олена Вікторівна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
Римша О.В. 1979 року народження, українка, освіта вища. У 2002 році закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова МОЗ України. Пройшла інтернатуру за спеціальністю педіатрія на базі Вінницькій обласній клінічній дитячій лікарні (ВОКДЛ). За направленням МОЗ України протягом семи років працювала лікарем-неонатологом в ВОКДЛ. В 2009-2010 р. працювала старшим лаборантом кафедри мікробіології, вірусології та імунології ВНМУ ім. М. І. Пирогова, в 2010-2019 рр. працювала асистентом кафедри. З 2020 по теперішній час працюю доцентом.
Виконала дисертаційну роботу "Мікробіологічне обґрунтування діагностики, лікування гнійно-запальних ускладнень після операцій на доброякісно гіпертрофованій передміхуровій залозі" на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. За темою дисертації опублікувала 14 наукових праць, з них 6 у фахових виданнях.
Проводить практичні заняття згідно з учбовими планами в академічних групах у вітчизняних студенів медичного, стоматологічного, фармацевтичного факультетів. Підготувала 24 методичних розробки для студентів фармацевтичного факультету за спеціальністю фармація та клінічна фармація.

Трофіменко Юлія Юріївна


Доцент, кандидат медичних наук

Google Scholar
У 2008 році закінчила з відзнакою Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова. У 2008 р. розпочала проходження інтернатури та магістратури за спеціальністю «анестезіологія» при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова, на базі відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова. З серпні 2010 року по серпень 2014 працювала лікарем анестезіологом та реаніматологом в МКЛ « Центр матері та дитини » . З вересня 2014 року по 2019 працювала асистентом кафедри мікробіології, вірусології та імунології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. У 2015 році здобула науковий ступінь кандидата медичних наук за темою дисертаційної роботи «Біологічні властивості мікрофлори, що колонізує ендотрахеальні інтубаційні трубки у відділеннях інтенсивної терапії». У 2019 р. за конкурсом обрано доцентом кафедри мікробіології, вірусології та імунології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова. Є автором більше 60 наукових, педагогічних, методичних праць, одного патенту на винахід, низки методичних рекомендацій з мікробіології для студентів медичного, фармацевтичного та стоматологічного факультетів українською та англійською мовами.

Буркот Віта Михайлівна


Доцент, Ph.D

Google Scholar
У 2007 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Мікробіологія та вірусологія» та здобула кваліфікацію магістр біології, імунолог, мікробіолог. З вересня 2013 року працювала старшим лаборантом кафедри мікробіології, вірусології та імунології ВНМУ ім. М. І. Пирогова, з 2016 року працюю асистентом цієї ж кафедри. Проводить практичні заняття у групах медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетах.
Захистила дисертаційну роботу "Характеристика впливу чинників оточуючого середовища на біологічну активність грамнегативних неферментуючих бактерій" 8 квітня 2022 року.

Дудар Аліна Олександрівна


Доцент, Ph.D

Google Scholar
У 2013 році закінчила ВНМУ ім. М. І. Пирогова. Пройшла інтернатуру за спеціальністю «Стоматологія» на базі Вінницької обласної стоматологічної поліклініки. Працювала лікарем-стоматологом на базі Погребищенської ЦРЛ. В 2016 році направлена Міністерством охорони здоров'я у ВНМУ ім. М. І. Пирогова асистентом на кафедру мікробіології, вірусології та імунології. Проводить заняття у групах медичного та стоматологічного факультетах.
Захистила дисертаційну роботу "Особливості формування стійкості грампозитивної кокової мікрофлори до антибіотикі та антисептиків" 1 березня 2022 року.

Гуменюк Лілія Дмитрівна


асистент, кандидат біологічних наук

Google Scholar
Закінчила у 2001р. біологічний факультет Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "Біохімія". З 2001р. по 2020р.
працювала науковим співробітником ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАНУ м. Київ. У
2011р. захистила кандидатську дисертацію та отримала науковий ступінь
кандидата біологічних наук із спеціальності онкологія. Педагогічну діяльність
розпочала у 2015р. на кафедрі фармації Київського міжнародного університету. З
2020р. по 2021р. викладала на кафедрі ботаніки, генетики та захисту рослин
факультету агрономії та лісівництва Вінницького національного аграрного
університету. З 2021р. по теперішній час проводжу практичні заняття в
академічних групах медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів
на кафедрі мікробіології Вінницького національного медичного університету ім. М.І.
Пирогова.

Багнюк Наталія Анатоліївна


асистент, PhD

Google Scholar
Закінчила Вінницький національний медичний університет ім. М,І.Пирогова (з відзнакою) у 2018 році за спеціальністю Лікувальна справа. З 2018 р. по 2020 р. проходила інтернатуру по спеціальності Внутрішні хвороби на базі обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова та Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова та отримала сертифікат лікаря-спеціаліста. З 2012 р. по 2018 р. працювала старшою медичною сестрою у приватному підприємстві "Укрцентртранс". З 2018 р. по 2021 р. працювала на посаді старшого лаборанта кафедри внутрішньох медицини № 1 Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова. У 2024 році захистила дисертаційну роботу на здобуття ступеня доктора філософії "Обгрунтування спрямованого застосування антимікробних засобів у важкохворих з інфекційними ускладненнями органів дихання (експериментально-клінічне дослідження)" з галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю 222 "Медицина".

Гончар Оксана Олегівна


Асистент

Google Scholar
Закінчила Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського за спеціальністю – біологія. На кафедрі працює з 2002 року. Викладає мікробіологію, вірусологію та імунологію студентам медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів. Є штатним співробітником бактеріологічної лабораторії ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
Працювали на кафедрі

Іванова Світлана Андріївна


Роки роботи на кафедрі: 1970 - 2024

Доцент, доктор медичних наук

Закінчила ВМІ ім.. М.І.Пирогова у 1970 р. за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1970 р. працювала асистентом кафедри мікробіології. З 1994 р. працює на посаді доцента. Читає лекції та веде заняття з клінічної мікробіології зі студентами післядипломної освіти.

Осадчук Неоніла Іванівна


Роки роботи на кафедрі: 2012 - 2024

Доцент, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії.

В 1995 році закінчила ВДМУ ім. М.І. Пирогова.
З 1995 по 1997 роки проходила інтернатуру за спеціальністю “педіатрія”. Після закінчення інтернатури працювала лікарем – педіатром міської дитячої поліклініки №1 м. Вінниці. З 2008 року по 2012 рік навчалась в аспірантурі при ВНМУ ім. М.І. Пирогова.

Дівінскі Діана Миколаївна


Роки роботи на кафедрі: 1998 - 2023

Доцент, кандидат медичних наук

Закінчила медичний факультет Вінницького державного медичного університету ім. М.І. Пирогова. У вересні 2007 року пройшла спеціалізацію з фаху «Бактеріологія» на кафедрі мікробіології та епідеміології КНМАПО ім. Л.П. Шупика. З 2007 року працює лікарем-бактеріологом в бактеріологічній лабораторії Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова.
У 2004 році захистила кандидатську дисертацію. У 2012 р. отримала вчене звання «доцент».
Є лектором у іноземних студентів фармацевтичного факультету та медичного факультету з англійською формою навчання. Проводить практичні заняття в групах медичного, стоматологічного та фармацевтичного факультетів з українською та англійською мовами навчання.

Стукан Оксана Костянтинівна


Роки роботи на кафедрі: 2009 - 2021

Доцент, кандидат медичних наук

У 2006 році закінчила ВНМУ ім. М.І. Пирогова. У 2007- закінчила інтернатуру зі спеціальності «неврологія» на базі ВОПНЛ ім. О. Ющенко. Працює на кафедрі з 2009 року; у 2013-захистила дисертацію, у 2016-отримала вчене звання «доцент». Викладає мікробіологію, вірусологію та імунологію студентам лікувального, стоматологічного, фармацевтичного факультетів українською, англійською мовами.

Новини

(без назви)
15.05.2025

Студенти та співробітники нашої кафедри приєднуються до флешмобу в день вишиванки. Зберігаємо, передаємо з покоління в покоління код нації. Миру та перемоги нам!

(без назви)
15.05.2025

(без назви)
15.05.2025

(без назви)
15.05.2025

На кафедрі 13 травня 2025 року відбулося засідання студентського наукового гуртка. Чергова зустріч проводилась дистанційно. Попри такий незвичний формат студенти креативно представили презентації доповідей, впевнено відповідали на численні питання присутніх, що свідчило про неабияку актуальність обговорюваних питань. Представляємо теми доповідей:

 

1) Сучасні погляди на мікробіологічну діагностику атипових пневмоній

Акобян Аліса, Гречанюк Антоніна - 2 курс 10б група

Науковий керівник: Крижановська Алла Володимирівна

 

2) Мікробіота і психоемоційний стан людини. Психобіотики

Акименко Дмитро - 2 курс 61а група

Науковий керівник: Крижановська Алла Володимирівна

 

3) Значення біоплівкоутворюючих патогенних мікроорганізмів у виникненні захворювань шлунково-кишкового тракту

Ковтун Христина - 2 курс 10б група

Науковий керівник: Крижановська Алла Володимирівна

 

4) Ботулінічний нейротоксин: руйнування клітинної комунікації через SNARE-комплекс і його побічні ефекти у клінічній косметології

Григораш Дарʼя, Паньків Назарій - 2 курс 15б група

Науковий керівник: Гуменюк Лілія Дмитрівна

 

5) Вісь кишечник–мозок: як мікробіом впливає на психіку людини

Кормиш Олена, Щербакова Софія - 2 курс 16а група

Науковий керівник: Багнюк Наталія Анатоліївна

 

Шляхом голосування студенти та викладачі визнали найкращими доповідачами Акименка Дмитра та Ковтун Христину.

(без назви)
15.05.2025

(без назви)
15.05.2025

(без назви)
01.05.2025

В рамках Всесвітнього тижня імунізації (World immunization week) з метою популяризації профілактики контрольованих інфекційних захворювань кафедра мікробіології провела зустріч студентів медичного та фармацевтичного факультетів із лікарем-епідеміологом Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталією Гриньовою. Здобувачі освіти задавали гострі, глибокі, практично-орієнтовані питання стосовно нового календаря щеплень, вакцинних препаратів, які зареєстровані в Україні, протипоказів до їх використання. Дякуємо спікеру за цікаву інформацію та плідну співпрацю! Сподіваємось на подальший розвиток та втілення нових ідей!

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
01.05.2025

(без назви)
17.04.2025

СЕКЦІЯ: Мікробіологія, вірусологія та імунологія

Президія: д.мед.н, професор Ковальчук В.П, к.мед.н., доц. Вовк І.М, к.мед.н., доц.

Фоміна Н.С, к.мед.н., доц. Прокопчук З.М

Секретар: Загородній А.С., 10а група 3 курс

 

1.Нормальна мікрофлора ротової порожнини, біологічна рівновага та

патогенетичні аспекти карієсу

Доповідачі: Невідома Юлія Валеріївна 42а, 2 курс, Тимченко Ліза Андріївна 42а, 2 курс

Науковий керівник: к.мед.н., доц. Прокопчук З.М

2. Роль впливу мікробіоти кишківника на виникнення нейропсихічних розладів

Доповідач: Бородій Тарас Юрійович 9б, 2 курс

Науковий керівник: к.мед.н., доц. Фоміна Н.С

3. Мобільний телефон як резервуар бактерій: аналіз забрудненості смартфонів

медиків

Доповідач: Торчук Софія Вікторівна 16а, 2 курс

Науковий керівник: к.мед.н., доц. Кордон Ю.В.

4. Адгезія мікроорганізмів до хірургічного шовного матеріалу

Доповідачі: Фомін Олександр Олександрович 95б, 2 курс, Коваленко Юлія Сергіївна

95б 2 курс

Науковий керівник: к.мед.н., доц. Вовк І.М.

5. Роль збудників бактеріальної етіології у розвитку інфекційного ендокардиту

Доповідач: Драчук Владислав Андрійович 19а 2 курс

Науковий керівник: к.мед.н., доц. Фоміна Н.С

6. Дослідження антимікробної активності ранових покриттів на основі альгінату

щодо умовно-патогенних мікроорганізмів

Доповідач: Данилевич Андрій Вікторович 13а, 2 курс

Науковий керівник: д.мед.н, професор Назарчук О.А.

7. Антисептичні засоби, які застосовуються в бойових умовах

Доповідач: Грачов Сергій Андрійович 62б, 3 курс

Науковий керівник: к.б.н., доц. Крижановська А.В.

8. Експериментальне дослідження антибактеріальної дії природних фітонцидів

Доповідач: Колинчук Дмитро В’ячеславович 13а, 3 курс

Науковий керівник: к.мед.н., доц. Вовк І.М.

9. Дослідження антимікробної активності сучасних ранових покриттів

Доповідачі: Негода Олександра Вікторівна 15б, 3 курс, Пирковська Анастасія

Анатоліївна 15б 3 курс

Науковий керівник: д.мед.н, професор Назарчук О.А.

10. Мікробіологічна оцінка ефективності антимікробних засобів місцевої дії щодо

збудників опікової ранової інфекції

Доповідач: Люта Надія Олександрівна 15б, 3 курс

Науковий керівник: д.мед.н, професор Назарчук О.А.

11. Comparative analysis of cephalosporins resistance of e.coli isolated in nephrology

and intensive care departments

Horbachevsky Ternopil National Medical University

Доповідач: Omodamiro Temidayo Adebusola

Науковий керівник: MD, PhD, ass. prof. О.V. Pokryshko

12. Вивчення біологічних властивостей sphingomonas spp., нових збудників

інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів

Полтавський державний медичний університет

Доповідач: Д.І. Горобець

Науковий керівник: к.мед.н., доц. М.О. Фаустова

13. Вплив ефірної олії монарди дудчастої на біологічні властивості клінічних

штамів Staphylococcus aureus

Українська медична стоматологічна академія

Доповідачі: Д.В. Сікалюк, А.М. Грінченко

Наукові керівники: к.біол.н., доц. В. П. Полянська, к.мед.н. С.В. Зачепило

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

(без назви)
17.04.2025

17 квітня 2025 року на кафедрі мікробіології відбулось засідання секції МІКРОБІОЛОГІЯ студентської наукової конференції. Вітаємо всіх учасників та переможців!

 

Диплом ! ступеня -

Адгезія мікроорганізмів до хірургічного шовного матеріалу

Доповідачі: Фомін Олександр Олександрович 95б, 2 курс, Коваленко Юлія Сергіївна

95б 2 курс

Науковий керівник: к.мед.н., доц. Вовк І.М.

 

Дипломи 2 ступеня -

Вплив ефірної олії монарди дудчастої на біологічні властивості клінічних

штамів Staphylococcus aureus

Українська медична стоматологічна академія

Доповідачі: Д.В. Сікалюк, А.М. Грінченко

Наукові керівники: к.біол.н., доц. В. П. Полянська, к.мед.н. С.В. Зачепило

 

Мікробіологічна оцінка ефективності антимікробних засобів місцевої дії щодо

збудників опікової ранової інфекції

Доповідач: Люта Надія Олександрівна 15б, 3 курс

Науковий керівник: д.мед.н, професор Назарчук О.А

 

Дипломи 3 тупеня -

Comparative analysis of cephalosporins resistance of e.coli isolated in nephrology

and intensive care departments

Horbachevsky Ternopil National Medical University

Доповідач: Omodamiro Temidayo Adebusola

Науковий керівник: MD, PhD, ass. prof. О.V. Pokryshko

 

Дослідження антимікробної активності ранових покриттів на основі альгінату

щодо умовно-патогенних мікроорганізмів

Доповідач: Данилевич Андрій Вікторович 13а, 2 курс

Науковий керівник: д.мед.н, професор Назарчук О.А.

(без назви)
11.04.2025

(без назви)
11.04.2025

(без назви)
11.04.2025

(без назви)
11.04.2025

(без назви)
11.04.2025

(без назви)
11.04.2025

(без назви)
11.04.2025

(без назви)
11.04.2025

9 квітня 2025 року кафедра мікробіології із задоволенням прийняла естафету від кафедр патологічної анатомії, патологічної фізіології і долучилась до гуманної справи донорства, оскільки у час війни країна потребує препаратів крові. Сподіваємось, що не одне життя військових буде врятовано завдяки нашій допомозі. ДЯКУЄМО НАШИМ СЛАВНИМ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ! 

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

(без назви)
30.03.2025

На кафедрі мікробіології 27 березня 2025 року відбулось засідання студентського наукового гуртка. Здобувачі освіти старанно підготували цікаві доповіді під керівництвом викладачів. 

 

1) Нормальна мікрофлора ротової порожнини, біологічна рівновага та патогенетичні аспекти карієсу 
Тимченко Ліза 42а 
Невідома Юлія 42а
Науковий керівник - Прокопчук Зоя Миколаївна
2)Роль мікробіоти кишківника у виникненні нейропсихічних розладів
Бородій Тарас 2к 9б
Науковий керівник - Фоміна Надія Сергіївна
3)Мобільний телефон як резервуар бактерій: аналіз забрудненості смартфонів медиків
Торчук Софія 2к 16а
Науковий керівник - Кордон Юлія Володимирівна
4)Пробіотики та пребіотики: як корисні бактерії зміцнюють захисні функції організму. Вплив на мікрофлору кишківника
Гаврилюк Святослав Ігорович 2к 4б
Ласкус Софія Андріївна 2к 4б
Науковий керівник - Багнюк Наталія Анатоліївна 
5) Адгезія бактерій до хірургічного шовного матеріалу
Фомін Олександр 95б 2к
Коваленко Юлія 95б 2к
Науковий керівник - Вовк Ірина Миколаївна
6) Роль збудників бактеріологічної етіології у розвитку інфекційного ендокардиту
Драчук Владислав Андрійович 19а 2к
Науковий керівник - Фоміна Надія Сергіївна
7) Застосування наночастинок золота для виявлення  ВІЛ
Загородній Андрій 3к 10а
Ковальчук Катерина 3к 7б
Науковий керівник - Жорняк Олена Ігорівна

1) "Нормальна мікрофлора ротової порожнини, біологічна рівновага та патогенетичні аспекти карієсу". Доповідачі Тимченко Ліза, Невідома Юлія (42а група). Науковий керівник - Прокопчук Зоя Миколаївна
2)"Роль мікробіоти кишківника у виникненні нейропсихічних розладів". Доповідач Бородій Тарас (2 курс, 9б група). Науковий керівник - Фоміна Надія Сергіївна
3)"Мобільний телефон як резервуар бактерій: аналіз забрудненості смартфонів медиків". Доповідач Торчук Софія (2курс 16а група). Науковий керівник - Кордон Юлія Володимирівна
4)"Пробіотики та пребіотики: як корисні бактерії зміцнюють захисні функції організму. Вплив на мікрофлору кишківника". Доповідачі Гаврилюк Святослав, Ласкус Софія (2 курс 4б група). Науковий керівник - Багнюк Наталія Анатоліївна 
5) "Адгезія бактерій до хірургічного шовного матеріалу". Доповідачі Фомін Олександр, Коваленко Юлія (2 курс, 95б група). Науковий керівник - Вовк Ірина Миколаївна
6) "Роль збудників бактеріальної етіології у розвитку інфекційного ендокардиту". Доповідач Драчук Владислав (2 курс 19а група). Науковий керівник - Фоміна Надія Сергіївна
7) "Застосування наночастинок золота для виявлення  ВІЛ". Доповідач Загородній Андрій (3курс 10а група), Ковальчук Катерина (3курс 7б група). Науковий керівник - Жорняк Олена Ігорівна

 

(без назви)
28.02.2025

Розподіл груп по навчальних кімнатах на весняний семестр 2024-2025 навчального року

1 тиждень

кімн. 

понеділок

вівторок

середа

четвер

п’ятниця

1

2

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

1

25а

 

17б

16а

47

12м

13б

 

16а

41а

25а

53

17б

 

2

25б

13м

61а

 

18б

14а

19м

 

45б

10б

13а

 

14а

61а

43б

25б

63б

18б

24м

 

3

 

 

18а

14б

14ф

 

44б

10а

11б

 

14б

43а

 

64а

18а

 

4

 

 

 

19а

 

46а

12б

 

28м

47

 

52

19а

 

 

5

 

60

30м

 

95б

15а

 

45а

12а

 

15а

10м

42а

 

54

95б

60

 

6

 

 

61б

 

17а

 

 

 

46б

 

3м4

 

 

61б

 

 

56

20м

 

 

7

 

 

62б

 

19б

 

 

 

44а

 

 

 

 

62б

23м

 

63а

19б

 

 

8

 

55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

51

 

65

 

 

 

 

 

 

 

42б

 

 

17а

 

 

10

 

62а

 

1п

15б

 

 

 

18м

 

15б

62а

41б

 

64б

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

95а

16б

 

 

 

 

11а

 

16б

 

21м

 

 

95а

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40

 

 

 

 

 

2 тиждень

кімн.

понеділок

вівторок

Середа

четвер

п’ятниця

1

2

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

1

 

 

13б

63а

 

45б

32м

 

17б

41а

25а

53

13б

14ф

2

 

61а

10б

 

 

13а

63б

 

10б

МПк

14а

 

18б

43б

25б

63б

13а

14м

 

3

 

 

 

11б

64а

 

44б

14б

 

18а

43а

 

64а

11б

2м4

 

4

 

16м

10а

12б

 

 

46а

16а

 

19а

 

47

 

52

12б

 

5

 

62а

17м

12а

22м

 

45а

15а

 

25м

 

42а

 

54

12а

 

6

 

61б

 

 

 

 

 

 

10а

46б

 

 

95б

 

 

 

56

31м

 

 

7

 

62б

 

 

 

 

 

 

 

44а

 

 

19б

 

 

 

63а

 

 

 

8

 

55

 

 

 

 

 

 

27м

 

 

 

 

 

 

26м

 

 

9

 

51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

65

42б

 

 

 

 

10

 

 

 

15м

64б

 

 

 

15б

 

17а

11м

41б

 

64б

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

11а

29м

 

 

 

16б

 

95а

 

 

 

 

11а

 

 

13

 

60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40

 

Фа

 

 

 

(без назви)
28.02.2025

Розподіл груп

медичного, стоматологічного, і фармацевтичного факультетів між викладачами кафедри мікробіології на весняний семестр 2024-2025 навчального року

 

Прізвище, ініціали викладача

Спеціальність, курс

Медицина, 2 курс

Педіатрія, 2 курс

Медична психологія

Стоматологія, 2 курс

Фармація, промислова фармація, 2 курс

Осн. потік

НТН

2 курс

3 к., НТН

Осн. потік

НТН

Осн. потік

НТН

Проф.  Назарчук Олександр Адамович 

4а, 13а

 

 

 

 

 

 

 

 

Доцент Вовк

Ірина Миколаївна

 

95б

 

 

 

47

 

 

Доцент  Жорняк

Олена Ігорівна

12а, 16а, 17б

 

 

 

 

41а

 

60 (ІІ т.)

 

Доцент Коваленко

Ірина Миколаївна

15а

 

 

 

 

42а

 

 

 

 Доцент  Колодій

Світлана Анатоліївна

14а, 19б

 

 

62б, 63а

 

44а

 

 

 

Доцент  Кордон

Юлія Володимирівна

 

 

 

62а( ІІт.), 63б

 

 

 

 

 

Доцент Крижановська

Алла Володимирівна

10б, 18б

25а

 

61а

 

40а 45б

 

 

 

Доцент Макац

Євгена Федорівна

2а,5а

 

 

 

65

42б

 

51

 

Доцент Мруг      Валентина Максимівна

 

 

 

 

 

 

55

 

Доцент  Прокопчук

Зоя Миколаївна

1б, 9а

 

 

 

 

45а

 

54,

60 (І т.)

 

Доцент   Римша

Олена Вікторівна

6б, 11а, 16б

 

95а

 

 

 

 

 

 

Доцент  Сорокоумова

Людмила Костянтинівна

5б, 11б, 14б, 18а

 

 

64а

 

43а

 

 

 

Доцент Трофіменко

Юлія Юріївна

7а, 8б

 

 

 

 

 

 

53

 

Доцент Фоміна

Надія Сергіївна

1а, 9б, 19а

 

 

 

 

46а

 

 

 

Доцент Буркот

Віта Михайлівна

10а, 13б

 

 

 

 

 44б

 

52

 

Асистент, к.б.н., Гуменюк

Лілія Дмитрівна

2б, 7б, 15б

 

 

62а( ІІт.), 64б

 

41б

 

 

 

Асистент, PhD Багнюк

Наталя Анатоліївна

3а, 4б, 6а, 12б, 17а

 

 

 

 

43б

 

 

 

Асистент Гончар

Оксана  Олегівна

 

 

 

61б

 

46б

 

 

56

розподіл_ВК_весна_24-25
31.01.2025

Розподіл груп по вибірковим курсам

між викладачами кафедри мікробіології на весняний семестр 2024-2025 навчального року

 

 

 

Назва дисципліни

Мікробіологічні засади антибактері-альної терапії

Інфекційна імунологія

Імунобіологічні препарати

Факультет, курс, спеціальність

Медичний №1, 4 курс

Медицина

Медичний №1,2,

3 курс

Медичний №2, 3 курс

Педіатрія

Медичний №1,2,

3 курс

Медицина

Фармацевтичний,

3 курс

Фармація, промислова фармація

Доцент Вовк

 Ірина Миколаївна

 

 

 

22м

 

Доцент  Жорняк

Олена Ігорівна

 

10м, 13м

 

 

 

Доцент  Колодій

Світлана Анатоліївна

17м

 

23м, 24м

 

 Доцент Кордон

Юлія Володимирівна

 

 

 

20м

 

Доцент Крижановська

Алла Володимирівна

 

14м

 

 

 

Доцент Мруг      Валентина Максимівна

 

 

 

26м

 

Доцент  Прокопчук

Зоя Миколаївна

 

 

 

25м

 

Доцент   Римша

Олена Вікторівна

 

 

 

21м, 29м

 

Доцент  Сорокоумова

Людмила Костянтинівна

 

16м

 

 

 

Доцент Трофіменко

Юлія Юріївна

12м

 

27м, 30м, 31м, 32м

14ф

   Доцент Буркот

Віта Михайлівна

 

19м

 

 

 

Асистент Гуменюк

Лілія Дмитрівна

 

11м, 15м, 18м

1п

 

 

Асистент Багнюк

Наталя Анатоліївна

 

 

 

28м

 

Асистент Гончар

Оксана  Олегівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завідувач кафедри мікробіології                                               Валентин КОВАЛЬЧУК

Проведення першого туру Всеукраїнської олімпіади з медичної мікробіології
10.01.2025

5 листопада 2024 року на кафедрі мікробіології Вінницького національного медичного університету відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з медичної мікробіології.

У змаганні взяли участь 28 студентів 3 курсу медичного факультету спеціальності  222 «Медицина», 228 «Педіатрія».

На початку заходу до студентів із вступним словом звернувся завідувач кафедри, професор  Валентин Ковальчук та відповідальний за організацію та проведення олімпіади доцент Надія Фоміна, після чого студенти отримали форму із завданнями Олімпіади, яка включала 3 розділів:

-         вирішення тестових завдань за допомогою Google-форм;

-         розв’язання клінічно-орієнтованих ситуаційних задач;

-         розв’язання мікробіологічного кросворду.

 

Студенти мали змогу продемонструвати не тільки глибокі знання з предмету, але й проявити навички аналізу та креативності.

 

За результатами Олімпіади відзначено переможців:

1 місце – Олійник Діана, студентка 3 курсу 10а групи;

2 місце – Фалінська Єлизавета, студентка 3 курсу 20а групи;

3 місце – Сустова Марія, студентка 3 курсу 16а групи.

 

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів і творчої наснаги у подальшій навчальній діяльності!

ОГОЛОШЕННЯ!
11.04.2024

05 квітня 2024 року о 1305

У Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова

в режимі он-лайн на платформі Microsoft Teams

відбудеться відкрита лекція професора ЗВО кафедри мікробіології,

доктора медичних наук

Назарчука Олександра Адамовича

студентам 2 курсу спеціальності 222 «Медицина»

англійською мовою навчання

на тему: Морфологія та ультраструктура вірусів, хімічних склад.

Принципи класифікації вірусів. Репродукція вірусів. Основні методи культивування, виявлення вірусів.

Методи лабораторної діагностики вірусних інфекційних захворювань”.

Відкрита лекція доцента кафедри мікробіології, PhD Дудар Аліни Олександрівни
06.10.2023

 

09 жовтня 2023 року
у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова, на платформі Microsoft Teams 
студентам 2 курсу стоматологічного факультету, спеціальності «Стоматологія»
буде проводитись відкрита лекція доцента кафедри мікробіології,
PhD Дудар Аліни Олександрівни
на тему: «Мікробіологічні основи асептики, антисептики, дезінфекції.
Антисептичні засоби і матеріали.
Протимікробні хіміотерапевтичні
засоби. Антибіотики. Хіміотерапія і хіміопрофілактика інфекційних хвороб»
Red Heart
Відкрита лекція доцента кафедри мікробіології, PhD Буркот Віти Михайлівни
05.10.2023

09 жовтня 2023 року

у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова, на платформі Microsoft Teams 

студентам 2 курсу медичного факультету, спеціальності «Медицина»

буде проводитись відкрита лекція доцента кафедри мікробіології,

PhD Буркот Віти Михайлівни

на тему: «Вчення про інфекцію. Патогенність і вірулентність мікроорганізмів.

Шляхи проникнення і розповсюдження патогенних мікробів в організмі.

Особливості інфекційних хвороб. Механізми передачі інфекційних захворювань.

Форми інфекційного процесу».


Алгоритм дій здобувачів освіти, співробітників кафедри мікробіології під час надходження сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення (згідно Hаказу № 505 від 30.08.2023 р.)
05.10.2023

Перед проведенням кожного практичного заняття виклаадч ознайомлює здобувачів освіти   із місцем розташування укриття, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому, пояснює всі дії, передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації.

  1. Викладч перериває заняття і повідомляє здобувачів освіти про надходження сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення.
  2. Негайно припиняється практична робота студентів. Необхідно загасити спиртівки, вимкнути електроприлади. Чашки Петрі, пробірки з посівами мікроорганізмів і лабораторний посуді розмістити в безпечне місце.
  3. Викладач ознайомлює студентів із маршрутом переміщення в укриття згідно прийнятої схеми евакуації.
  4. Черговий студент виключає світло, закриває вікно та двері.
  5. Здобувачі освіти швидко та організовано під керівництвом викладача, проходять в укриття цивільного захисту (цокольний поверх корпусу) де перебувають до скасування сигналу оповіщення.
  6. Не допускається скупчення, паніка на виході із учбової лабораторії, кафедри та маршрутом евакуації.
  7. Відповідальні особи кафедри після оголошення сигналу оповіщення перевіряють всі приміщення кафедри на відсутність у них учасників освітнього процесу та співробітників і по завершенню перевірки прямують до укриття.
  8. Якщо сигнал тривоги пролунав під час перерви, потрібно негайно без паніки просуватися до укриття.
  9. В укритті учасники освітнього процесу знахдяться до отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги». У приміщенні забороняється курити, шуміти, мати зі собою небезпечні засоби, які можуть спричинити пожежу; не допускається пересування приміщеннями без особливої потреби; необхідно дотримуватися дисципліни та якнайменше рухатися. Також забороняється приносити до укриття легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах.

10. Після відміни сигналу оповіщення викладач інформує здобувачів освіти про продовження заняття в учбових кімнатах кафедри, або самостійне доопрацювання матеріалу з опитуванням на наступному занятті.

17 квітня 2021 року в онлайн-форматі відбулася XVIII Наукова конференції студентів та молодих вчених "Перший крок в науку - 2021"
24.04.2021


В її рамках була проведена секція «Мікробіологія, вірусологія та
імунологія».  Наукові роботи студентів викликали зацікавленість та
жваве обговорення серед учасників конференції. Більшість доповідей
були присвячені актуальним питанням Covid-19…


Вітаємо наших призерів:


І місце – Кушнірук Софія Валеріївна, 16а група, 3 курс

ІІ місце – Жорняк Катерина Павлівна, 44 група, 2 курс

ІІІ місце – Ксєнєвіч Ольга Володимирівна, 8 група, 2 курс

ІІІ місце – Побойний Микита Миколайович та Пальчук Ігор Олегович, 18б
група, 2 курс



Окрема подяка учасникам та організаторам конференції

До нових зустрічей!

Опрацювання тем під час карантину
19.03.2020