Студенту

Інтерну

Master

Аспіранту

Біологічна практика_Фізіологія людини і тварини (спеціальність біологія)2020 Методичні вказівки для практичних занять_Генетика(спеціальність біологія) 2019 Методичні вказівки для практичних занять_Генетика(спеціальність біологія) 2020 Методичні вказівки до практичних занять_Основи сучасної біомедицини 2020 Методичні вказівки з фізіології людини і тварини (спеціальність біологія) 2020 Методичні рекомендації_Основи біології людини 2019 Перелік література _Основи біології людини Перелік література_Основи сучасної біомедицини Перелік літератури_інформаційні ресурси з дисціпліни_Генетика Перелік літератури_Фізіологія людини і тварини (спеціальність біологія)2020 Робоча програма_Генетика(спеціальність біологія) 2019 Робоча програма_Генетика(спеціальність біологія) 2020 Робоча програма_Основи біології людини 2019 Робоча програма_Основи сучасної біомедицини 2020 Робоча програма_Фізіологія людини і тварини (спеціальність біологія)2020 Силабус_Генетика(спеціальність біологія) 2020 Силабус_Основи сучасної біомедицини 2020 Силабус_Фізіологія людини і тварини (спеціальність біологія)2020 Тематичний план лабораторної практики_Генетика(спеціальність біологія) 2019 Тематичний план лабораторної практики_Генетика(спеціальність біологія) 2020 Тематичний план лекцій_Основи біології людини 2019 Тематичний план лекцій_Основи сучасної біомедицини 2020 Тематичний план практичних занять з фізіології людини і тварини (спеціальність біологія) 2020 Тематичний план практичних занять_Генетика(спеціальність біологія) 2019 Тематичний план практичних занять_Генетика(спеціальність біологія) 2020 Тематичний план практичних занять_Основи біології людини 2019. Тематичний план практичних занять_Основи сучасної біомедицини 2020 Тематичний план самостійних робіт_Основи сучасної біомедицини 2020 Тематичний план самостійної роботи аспіранта з фізіології людини і тварини (спеціальність біологія) 2020 Тематичний план самостійної роботи_Генетика(спеціальність біологія) 2019 Тематичний план самостійної роботи_Генетика(спеціальність біологія) 2020 Тематичний план самостійної роботи_Основи біології людини 2019

Clinical ordinator

Історія кафедри

В теперішній час кафедра фізвиховання та ЛФК нараховує 26 співробітників, серед яких 1 професор, доктор біологічних наук, 2 доценти, 3 кандидати медичних наук, 1 кандидат наук з фізичного виховання та спорту,  4 старших викладачів, 1 асистент, 4 старших лаборанта, 2 лаборанта з медичною освітою і 1 робоча. 

Кафедру фізвиховання було створено в післявоєнні роки. З 1944 до 1946 р. був курс фізвиховання при кафедрі військової підготовки, в 1947 році створена самостійна кафедра фізвиховання, яку очолив М.П. Сірокуз. З 1950 до 1972 року кафедрою керував П.Г. Дмитренко.

            П.Г. Дмитренко

З ім’ям Павла Григоровича пов’язано створення колективу кафедри і спортивної бази інституту. В цей час викладачі кафедри разом із студентами побудували легкоатлетичний стадіон, 2 волейбольних та 2 баскетбольних майданчики. У підвальному приміщенні морфологічного корпусу інституту був обладнаний єдиний у місті в ті роки 50-метровий стрілецький тир.

 

Видатного успіху в ті роки в спорті досягла старший лаборант кафедри нормальної анатомі, майстер спорту з легкої атлетики Н.У.Тимчук, яка стала призером міжнародного кросу на приз газети Юманіте.

Н.У. Тимчук

З 1972 до 1977 року кафедру очолив випускник Вінницького медичного інституту, почесний майстер спорту О.Н. Іванов, закінчив Львівський інститут фізкультури.

О.Н. Іванов

В 1977 році кафедру очолив випускник Вінницького медичного інституту, майстер спорту з важкої атлетики, А.І. Шрамко, який підготував чимало видатних спортсменів. Серед яких треба відмітити майстра спорту В.В. Кіщука, який в теперішній час є професором і очолював кафедру ЛОР хвороб нашого університету, кандидата в майстри спорту П.А. Галенко-Ярошевського – академіка АМН Росії, проректора по науковій роботі Краснодарського медуніверситету.

А.І. Шрамко

З 1983 року до 2011 року знову завідував кафедрою кандидат медичних наук, доцент О.Н. Іванов.

З 2011 року і по теперішній час завідувачем кафедри є доктор біологічних наук, Л.А. Сарафинюк – перший професор за історію кафедри. Вона створила сильний науковий та спортивний колектив. Під її керівництвом захистили кандидатські дисертації: викладач фармацевтичного факультету Боброська О.А. та співробітнитники нашої кафедри: доцент Лежньова О.В, асистент Кириченко Ю.В., виконується дисертаційна робота викладача Якушевої Ю.І.

Сьогодні кафедра проводить навчальний процес з дисципліни: «Спортивна медицина та фізична реабілітація» - для студентів ІІІ курсу стоматологічного факультету та ІV курсу медичного факультету № 1 та медичного факультету №2, спеціальності «медична психологія»; «Фізичне виховання» - для студентів І та ІІ курсів медичних факультетів №1 та №2, стоматологічного факультету, фармацевтичного факультету, спеціальності «клінічна фармакологія».

Створено та обладнано нові навчальні аудиторії, проведено ремонт в спортивних залах. Колективом авторів Качаном В.В., Сарафинюк Л.А., Лежньовою О.В. було видано навчально-методичний посібник «Теоретичні і практичні аспекти спортивної медицини».

Лікувально-консультативна робота спеціалістами кафедри проводиться на базі Військового медично-клінічного центру центрального регіону МО України.

В 1983 році викладачі кафедри разом із студентами на чолі з доцентом    О.Н. Івановим розпочали будівництво спортивно-оздоровчої бази у Вінницькій області на березі Ладижинського водосховища. Треба відмітити, що суттєвий вклад в розбудову спортивної бази внесли старший викладач кафедри Ю.Д. Побережець і асистент Г.М. Кудрін. Побережець Ю.Д щороку призначався директором даної установи, організовував поточний ремонт та відпочинок співробітників та студентів університету. Слід зазначити, що Юрій Данилович майже на протязі 30-ти років виконував обов’язки завуча кафедри. Був лауреатом художньої самодіяльності університету. Пішов з життя в 2009 році.

               Побережець Ю.Д.

В інституті постійно вдосконалюється спортивна база. В 1969 році було споруджено новий спортивний корпус з трьома залами, де постійно проводиться багато спортивних змагань різного рівня.

Великий внесок в розвиток спортивної бази кафедри і створення умов для підготовки спортсменів зробив Я.С. Сагінур, який з 1962 до 1969 року був директором стадіону, а з 1969 до 1993 року був завідуючим спортивного корпусу. Я.С. Сагінур був одним із засновників будівництва спортивно-оздоровчого табору на березі Чорного моря в Одеській області. Це табір став до ладу в 1967 році.

Старший викладач В.Т. Жуковський на протязі 35-ти років у літній період виконував обов’язки директора спортивно-оздоровчого табору в селі Приморське Одеської області. Щороку на весні разом зі студентами проводив ремонтні роботи і готував табір для спортивно-оздоровчої діяльності.

Під керівництвом Жуковського В.Т. команда легкоатлетів досягала високих результатів в Спартакіадах медичних вузів України та СРСР. Також підготував легкоатлетку Чехівську Юлію, яка здобула золоту медаль на Чемпіонаті України 1 серпня 2015 року у м. Кіровоград.

Збірна команда інституту з легкої атлетики – другий призер Спартакіади медичних вузів СРСР (1983 рік).

В 1992 році в другому учбовому корпусі став до ладу тренажерний зал, який і до нині користується високою популярністю серед студентів.

В 1973 році жіноча збірна команда інституту з баскетболу посіла перше місце у фіналі Спартакіади СРСР серед медвузів. Цю команду тренував Могилевиць В.Г, який пропрацював з 50-х років на кафедрі старшим викладачем, головою спортивного клубу, а також вів секцію шахів. Пішов з життя в 2015 році.

Чемпіон Спартакіади медичних вузів СРСР з баскетболу разом зі своїм тренером,

ст. викладачем В.Г. Могилевцем.

В 1973 році і 1975 році чемпіоном Спартакіади медичних вузів СРСР стала чоловіча баскетбольна команда інституту. Тренував команду випускник нашого інституту, кандидат в майстри спорту, завідувач науково-дослідного центру інституту проф. Б.Й. Коган. 

Трьохкразовий чемпіон Спартакіади медичних вузів СРСР команда інституту з баскетболу.

 

Тренер збірної команди з баскетболу проф. Б.І. Коган.

Б.І. Коган закінчив факультет фізвиховання Вінницького педінституту, навчався і закінчив Вінницький медичний інститут. Довгий час працював асистентом кафедри нормальної анатомії і тренував збірну команду інституту з баскетболу, яка під його керівництвом стала триразовим чемпіоном Спартакіади медичних вузів СРСР. Захистив кандидатську дисертацію, створив і очолив Проблемну лабораторію, захистив докторську дисертацію, став професором. Він підготував більше 20-ти кандидатів наук, декілька докторів медичних наук. Кожен рік проводяться змагання з баскетболу в честь пам’яті Когана Б.Й.

 

Постійне піклування про розвиток фізичної культури і спорту в інституті здійснював ректорат, профспілкова організація, декани факультетів та особисто ректори інституту.  

Постійно високих показників в спорті досягала жіноча збірна команда інституту з волейболу, яку в свої часи очолювали старший викладач Н.К. Ар-тюх, ас. кафедри О. Долгополов, доц. О.А. Іванов.

У 80-ті роки була створена нова команда з волейболу, яка стала триразовим чемпіоном Спартакіади медичних вузів України. Ця команда не знала собі рівних в місті та області.

 

В теперішній час в університеті працюють спортивні секції з 13-ти видів спорту, в яких систематично займається біля 300 спортсменів, серед них 4 майстри спорту, 11 кандидатів в майстри спорту, понад 50 спортсменів 1-го розряду.

Спортивно масову  роботу в університеті проводив спортивний клуб на чолі зі старшим викладачем кафедри Г.В. Філіповим, до речі, він очолював спортивний клуб з 1987 року. Був тренером з кульової стрільби і завідував стрилецьким тиром, довгий час тренував секцію з жіночого футболу. Був директором спортивно-оздоровчої бази «Сосновий бір». Працюючи до останнього дня, передчасно пішов з життя в червні 2015 року.

Команда викладачів медуніверситету з волейболу, яка посіла перше місце (2014) на Спартакіаді педагогічних працівників серед ВНЗ на чолі з тренером Філіповим Г.В. 

Щорічно в університеті кафедра проводять три Спартакіади, серед яких Спартакіада першокурсника з 4-х видів спорту; Спартакіада серед мешканців гуртожитків з 4-х видів спорту і Спартакіада університету серед курсів та факультетів з 5-х видів спорту. Кожного навчального року проводиться осінній та весняний легкоатлетичний крос.

Підсумки спортивно-масової роботи в університеті за рік підводяться на спортивно-художньому Новорічному вечорі, в якому приймають участь всі викладачі та ведучі спортсмени.

Успішними спортсменами у минулому були викладачі нашого університету, серед них професори В.А. Кириленко, М.С. Пушкар, Б.М. Пухлик,              Ю.М. Фурман, Т.А. Кадащук, доценти В.С. Компанець, Г.М. Смолякова,      О.К. Остафійчук, В.В. Качан, В.О. Єрмольєв, С.А. Іванова, І.Н. Ошовський, М.А. Березняк, Г. Легін, А. Паламарчук, В.С. Школьников, ас. Н.У. Тимчук  та інші.

За останні роки кафедра поповнилася видатними спортсменами, які працювали та до цього часу працюють викладачами фічизного виховання МСУ Сорокіною Н.О., Якушевою Ю.І.,  

З 2011 року по 2013 рік працював викладачем фізичного виховання на кафедрі фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М. І. Пирогова.

 

 

Збірні команди університету та викладачі які ще діючі спортсмени приймають активну участь у змаганнях, а саме:

Збірна команда ВНМУ з важкої атлетики зайняла І командне місце у змаганнях ХІІ літньої Універсіади області  серед ВНЗ ІІІ-ІV р.а.   Тренер команди: ст. викл. Лисюк С.П.

Викладач кафедри фізвиховання та ЛФК, майстер спорту України міжнародного класу Романенко О.І.  зайняв ІІ місце на зимовому Чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні м. Суми.

Збірна команда ВНМУ з боксу зайняла ІІІ командне місце у змаганнях ХІІ літньої Універсіади області  серед ВНЗ ІІІ-ІV р.а. Тренер команди:  викл. Сухань С.С.

 Збірна команда ВНМУ з волейболу серед жіночих команд зайняла ІІ командне місце у змаганнях ХІІ літньої Універсіади області  серед ВНЗ ІІІ-ІV р.а.

Команда «Медуніверситет-Білозгар» на чолі з головним тренером   (викладач кафедри фізвиховання та ЛФК Якушева Ю.І.) виступали на Чемпіонаті України.

Якушева Ю. І. була нагороджена подякою за вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, досягнення високих спортивних результатів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях(де нагороджена почесним подарунком -годинником).

 Команда «Медуніверситет-Білозгар» була нагороджена почесними подарунками на день «фізичної культури і спорту».

27-28.02. 2015р. проходив Чемпіонат області серед юніорів з греко-римської боротьби.

Чешков Томаш зайняв ІІІ місце.

Бенцак Роман зайняв І місце.

09-10.01.2015р. проводився Чемпіонат області з легкої атлетики  у приміщенні. Студентка ВНМУ ім. М.І.Пирогова зайняла 2 місце з бігу  на 60 м. (Яклюшина Діана).

26-27 01.2015р. проводився Командний Чемпіонат України у приміщенні м. Запоріжжя, де викладач Романенко О.І. виборов 3 призові місця зі спортивної ходьби на 5000 м.

15.03.2015р. проводився  Чемпіонат України  м. Івано-Франківськ, де  викладач Романенко О.І. посів 4 місце зі спортивної ходьби на 35 км.

4-8 квітня 2015 р. Збірна команда ВНМУ з плавання посіла ІІІ місце за програмою ХІІ літньої Універсіади серед ІІІ-ІV р.а.

22-23 квітня 2015 р. Збірна команда ВНМУ з легкої атлетики посіла ІІ загальнокомандне місце за програмою ХІІ літньої Універсіади серед ІІІ-ІV р.а.

27.04.15-12.05.15р. проводилась ХІІ обласна універсіада з футболу серед чоловіків, де збірна команда ВНМУ посіла ІІІ місце. 

21-26.04.2015 року проводився чемпіонат області з міні-футболу серед університетських команд, де збірна команда ВНМУ посіла ІІІ місце.

      6 травня 2015 р. Викладач кафедри Сорокіна Н.О. виборола І місце в обласній спартакіаді серед профспілок.

7 травня 2015 р. Збірна команда ВНМУ з легкої атлетики посіла ІІ загальнокомандне місце у міській легкоатлетичній естафеті присвяченої 70-тій річниці Дня Перемоги 

4 - 16.08.2015 р. проводився Чемпіонат світу з легкої атлетики серед ветеранів м. Ліон Франція, де викладач Сорокіна Н.О. посіла 2 місце зі стрибків у довжину.

 

Кафедра фізвиховання співпрацює разом с курсом лікувальної фізкультури та спортивної медицини. У Вінницькому державному медінституті цей курс був заснований у 1951 році. Завідував курсом доц. Б.Г. Бажанов.

З 1961 по 1965 роки курс очолював доц. Г.І. Романов. З 1966 по 1980 рік курсом завідувала доц. Л.В. Малишева. За період її завідування проводилась навчально-методична, лікувально-профілактична і учбова робота зі студентами V та VI курсів.

З 1980 по 2000 рік курсом ЛФК і СМ завідував доцент О.К. Остафійчук. Працював викладачем на курсі ЛФК та був членом атестаційної комісії обласного управління охорони здоров'я і консультантом з питань ЛФК і СМ в ОЛФД.

З 2000 року по теперішній час функції завідуючого курсом ЛФК і СМ виконує доц. В.В. Качан. Він працює викладачем на курсі з 1970 року.

Викладачі курсу ЛФК і СМ (зліва направо) доц. О.Н. Іванов,

доц. О.К. Остафійчук, доц. В.В. Качан.

 

Курс ЛФК і спортивної медицини є базою для підвищення кваліфікації лікарів, підготовки методистів-масажистів, надає консультативну допомогу лікарям і методистам ОЛФД.

Штат кафедри

Сарафинюк Лариса Анатоліївна


зав. кафедри, д.б.н., професор

Народилась 17.09.1966 року у м.Вінниці, закінчила у 1988 р. природничо-географічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту ім. М.Островського з відзнакою. З 1996 по 1999 р. р. навчалася у цільовій аспірантурі з відривом від виробництва при науково-дослідному центрі ВНМУ ім. М.І. Пирогова. У 1999 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук зі спеціальності нормальна анатомія на тему "Сомато-вісцеометрична характеристика акробаток і дівчаток, які не займаються спортом".

У грудні 2002 року отримала вчене звання доцента кафедри анатомії і фізіології. У травні 2004 року їй присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника зі спеціальності нормальна анатомія.

З 2000 р. працювала доцентом кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та фізичної реабілітації Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського та за сумісництвом старшим науковим співробітником науково-дослідного центру ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Вперше в Україні Сарафинюк Л.А. розробила навчальну програму зі спортивної морфології та опублікувала навчально-методичні посібники з даної навчальної дисципліни.

Л.А. Сарафинюк була відповідальним виконавцем наукових тематик ВНМУ ім. М.І. Пирогова "Розробка нормативних критеріїв здоров'я різних вікових та статевих груп населення на основі вивчення антропогенетичних та фізіологічних характеристик організму з метою визначення маркерів мультифакторіальних захворювань (підлітковий вік)", та "Розробка нормативних критеріїв здоров’я різних вікових та статевих груп населення (юнацький вік, серцево-судинна система)".

У 2010 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук за двома спеціальностями: нормальна анатомія та фізіологія людини і тварин на тему: "Вікові та статеві закономірності змін гемодинаміки в залежності від конституціональних характеристик організму".

З лютого 2011 року Л.А. Сарафинюк – завідувач кафедри фізичного виховання та лікувальної фізичної культури. Навчально-методична робота проводилася на 4 курсі медичного факультету та на 3 курсі стоматологічного факультету, включаючи лекційний курс.
Рішенням Вченої Ради від 25.10.2012 року було присвоєно наукове звання професор.

Впродовж своєї наукової діяльності Сарафинюк Лариса Анатоліївна підготувала 5 кандидатів медичних і біологічних наук, надавала консультативну допомогу під час виконання понад десятка дисертаційних робіт. Нею опубліковано понад 150 наукових та навчально-методичних праць, із них 90 у фахових виданнях, та отримано 6 патентів України на корисну модель.
Лариса Анатоліївна є членом спеціалізованих вчених рад Державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського та Вінницького національного медичного університету ім. М.І Пирогова, членом редакційних колегій журналів "Вісник Вінницького національного медичного університету", "Вісник морфології", "Biomedical and Biosocial Anthropology".

Качан Василь Васильович


доцент, к.м.н.

Народився 06.06.1941 року, в м. Вінниця в сім’ї службовців. В 1948 році вступив у Вінницьку середню школу № 11 і яку закінчив в 1958 р. В 1959 році вступив на І курс лікувального факультету Вінницького медичного інституту імені М.І.Пирогова і в 1965 році по закінченню отримав спеціальність лікар-терапевт. З 1965 року по 1966 рік працював лікарем в Тульчинській ЦРЛ. З 1966 по 1968 роки навчався в клінічній ординатурі при Вінницькому медичному інституті. З 1968 року по 1970 роки працював лікарем будинку фізкультури „Авангард”, З 1970 року по теперішній час працюю викладачем Вінницького національного медичного університету імені М.І.Пирогова. В 1988 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю „нормальна фізіологія” при Тартуському університеті по темі: „ Стомлення і тренування при ізометричних вправах за участі великих м’язових масивів”. В 1992 році отримав посаду доцента кафедри фізвиховання та ЛФК, яку займаю до сьогоднішнього часу. Маю 27 раціоналізаторських пропозицій, 90 друкованих робіт, авторське свідоцтво на дослід, навчально-методичний посібник.

Лисюк Сергій Павлович


старший викладач

Тренер легкоатлетичної команди ( група метання ) ВНМУ ім. М.І.Пирогова з 1986 р.: рекордсмен Вінницької області з метання списа, 70м.38см., який не перевершений з 1984 р., КМС, чемпіон педагогічних вузів України, неодноразовий чемпіон спортивного товариства „ Локомотив „ 1979-1983 р., чемпіон ракетних військ СРСР, 1983р.
В 1977 – 1981 рр. закінчив Вінницький педагогічний інститут, факультет фізичного виховання. Педагогічну діяльність розпочав в 1984 році., викладачем кафедри легкої атлетики Вінницького педагогічного інститута. В 1986 році перейшов працювати у Вінницький медичний інститут.
Підготував чемпіона медичних вузів СРСР, Власюка Геннадія Анатолійовича в штовханні ядра, який став багаторазовим чемпіоном медичних вузів України ( ядро, диск ). Шавлюк Володимир, Ситницька Діна, Соломінська Наталья були неодноразовими чемпіонами і призерами медичних вузів України. Команда легкоатлетів ВНМУ ім. М.І.Пирогова являються призерами медичних вузів СРСР. На сьогоднішній час наші випускники працюють передовими спеціалістами в галузі медицини в містах України. Тренер з легкої атлетики
Тренування:понеділок, середа, п'ятниця –18.00-19.30.

Мичковська Лідія Іванівна


ст.викладач

Народилася 10.07.1950 року.
Закінчила Вінницький педагогічний інститут в 1972 році, факультет фізичного виховання. Призер чемпіонату України серед педагогічних вузів з гандболу у 1969, 1970, 1971 років.
З 1972 року працює на кафедрі фізичного виховання ВНМУ ім.М.І.Пирогова по теперішній час.
З 1998 року по 2003 роки член профсоюзного комітету університету.
З 1989 по 2004 рік – профорг кафедри. З 2003 року ст.викладач кафедри.
2003-2004 роки І місця серед ВНЗ м. Вінниці з настільного тенісу. З 2005- 2009 роки призери серед ВНЗ м. Вінниці з настільного тенісу.
Команда медичного університету ставала чемпіонами області серед вищих навчальних закладів у 2004 та у 2005 роках, призери чемпіонату з 2006 по 2008 рік.
Студенти збірної з настільного тенісу університету багаторазові учасники змагань серед медичних вузів України та СРСР. В команді займались 3 майстри спорту, 4 кандидати в майстри спорту. З 2003 по 2007 роки в збірній університету займався студент, майстер спорту з Польщі, чемпіон області серед ВНЗ міста.Відповідає за групу підвищення спортивної майстерності з настільного тенісу.
Тренування: понеділок, середа, п'ятниця
18.00-19.30.

Сорокіна Наталія Олексіївна


викладач, м.с.

Народилась 24.03.1975 р. в м. Вінниця. У1997 році закінчила Вінницький Державний Педагогічний інститут. З 1994 року Майстер спорту України з легкої атлетики.
Чемпіон СРСР ( 1991р. ); Чемпіон України ( 2003р.); Фіналіст Всесвітньої Універсіади (2003р.); Чемпіон Європи серед ветеранів (2010р.).
Рекордсмен Вінницької області з бігу на 100 м. Член збірної команди України серед ветеранів. Приймала участь у Чемпіонаті Європи серед ветеранів з легкої атлетики (Торунь, 28.03.2015), І місце;(Італія, м. Анкона 1.04.2016), ІІ місце;Чемпіонаті світу серед ветеранів з легкої атлетики (Австралія, м. Перт. 26.10-6.11.2016), ІІ місце. Приймає участь у суддівстві міських, обласних та всеукраїнських змагань з легкої атлетики ( Кубок України серед ветеранів, командний чемпіонат України).
З 2010 р. – викладач кафедри фізичного виховання ВНМУ ім. М.І.Пирогова. Підготувала спортсменку студентку інтерна Черкас Марію, яка стала переможницею Кубка України з бігу на 400 метрів, що проходив10 – 11.02.2017 р. у місті Київ.Тренер збірної жіночої команди університету з легкої атлетики.
Тренування:понеділок, середа, п'ятниця 17.00-18.30

Романенко Олександр Іванович


завуч, ст. викладач, м.с.м.к.


Романенко Олександр Іванович, викладач.
Народився 26 червня 1981 р., м. Коростень Житомирської області. В 1998 році закінчив Коростенську ЗОШ № 12. В 1998 році вступив до Вінницького державного педагогічного університету на факультет фізичного виховання, який закінчив 2003 році з відзнакою. З 2009 – 2014 рік був в складі збірної команди України з легкої атлетики.
Багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України та Європи. Неодноразовий учасник Кубків Світу та Європи. Рекордсмен Вінницької області зі спортивної ходьби на 50 км.
З 2014 року викладач кафедри фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М.І. Пирогова. Тренер з легкої атлетики та жіночого футболу.
Тренування:
(легка атлетика)
понеділок, середа, п'ятниця 17.30-19.00
(жіночий футбол)
понеділок, середа, п'ятниця
18.55-20.25

Кириченко Юрій Васильович


доцент, к.м.н.

Кириченко Ю.В. асистент к.м.н., Дата народження 09.04.1986р., м. Калинівка Вінницької області.. У 2003р. закінчив школу-ліцей №7 (спеціалізація- медицина). У тому ж році був зарахований на лікувальний факультет ВНМУ ім. М.І. Пирогова за співбесідою. Під час навчання в ВНМУ ім. М.І. Пирогова захищав честь університету в складі баскетбольної студентської команди під керівництвом тренера Могілевця В. Г. Закінчив університет в 2009р., того ж року вступив до магістратури з спеціальності клінічна онкологія. В 2011р захистив магістерську роботу на тему: “Оцінка якості життя хворих на рак стравоходу у Вінницькій області”. З 2011-2014рр. працював старшим лаборантом на кафедрі фізвиховання і ЛФК. У 2014р. захистив кандидатську дисертацію на тему: ”Електрична активність серця, осіб юнацького віку, які не займаються спортом, і спортсменів різних соматотипів” за спеціальністю нормальна фізіологія – 14.03.03. В теперішній час працює старшим викладачем кафедри фізвиховання і ЛФК.

Лежньова Олена Василівна


доцент, к.м.н.

Лежньова Олена Василівна доцент, к.м.н.
Народилась 02. 01.1978 року в м. Вінниця. З 1985 по 1995 роки навчалась в ЗОШ № 19. В 1995 році вступила на лікувальний факультет Вінницького державного медичного університету ім.. М. І. Пирогова, який закінчила у 2001 році за спеціальністю «лікувальна справа».
З 2001 по 2002 роки проходила інтернатуру в Липовецькій ЦРЛ, по закінченню якої отримала спеціальність «лікар-педіатр». З 2002 по 2005 роки працювала старшим лаборантом кафедри фтизіатріі ВНМУ ім. М. І. Пирогова. З 2007 року по теперішній час працює асистентом кафедри фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М. І. Пирогова. Має 33 друкованих роботи, патент на корисну модель «Спосіб моделювання нормативних реографічних параметрів центральної гемодинаміки у волейболістів, борців, легкоатлетів і футболістів юнацького віку». В 2013 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості будови тіла та показників центральної гемодинаміки у спортсменів різних видів спорту» з спеціальності 14.03.01 – нормальна анатомія. З 2014 року доцент кафедри.

Якушева Юлія Іванівна


ст. викладач, к.б.н., м.с.

Народилась 04.04.1973 року в м. Калинівка Вінницької області.
Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут в 1995 році. Майстер спорту з волейболу. З 1995 – 1997 р.р. гравець команди „Галичанка” м. Тернопіль.
У 1999 р. – член збірної студентської команди Університету в Іспанії.
З 2003 – 2004 р.р. гравець команди „Імпульс” м. Волгодонськ (Росія).
2004 – 2007 р.р. гравець команди „ Северодончанка ” м. Северодонецк.
2006 р. – бронзовий призер Чемпіонату України з волейболу серед команд суперліги.
2009 – 2010 р.р. – срібний призер Чемпіонату України з волейболу серед команд вищої ліги м. Вінниця. Гравець команди „Медуніеврситет - Кряж” м. Вінниця. З 2014 року головний тренер і діючий гравець "Білозгар - Медуніверситет". 22.04.2017 р. команда "Білозгар - Медуніверситет" стала срібним призером супер ліги України.
З 2010 року – працює на кафедрі фізичного виховання та ЛФК ім. М.І.Пирогова. 1 липня 2016 року захистила кандидатську дисертацію на тему "Особливості показників центральної гемодинаміки в залежності від параметрів будови тіла волейболісток різного амплуа" за спеціальністю - 14.03.01. - нормальна анатомія. Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Сарафинюк Л. А., завідувач кафедри фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М.І. Пирогова.Тренер збірної жіночої команди університету з волейболу.
Тренування:
понеділок з 16.30-18.00,вівторок, четвер, субота
18.00 – 19.30.

Кулібаба Сергій Олександрович


ст. викладач, м.с.

Народився 20 листопада 1984 року в місті Вінниця.
В 1992 році пішов в перший клас ЗОШ №9. Після закінчення 9 класів в 2000 році навчався в ліцей-інтернаті при Вінницькому Державному педагогічному університеті, напрям фізичного виховання.
Після закінчення ліцей-інтернату в 2002 році поступив в Вінницький Державний педагогічний університет факультет фізичного виховання. В 2007 році закінчив даний учбовий заклад, і одержав диплом за спеціальністю „Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура” та здобув кваліфікацію вчителя фізичної культури, керівника спортивних секцій шкільних і позашкільних закладів.
Маю спортивний розряд кандидата в майстри спорту з греко-римської боротьби.
В 2005 році почав працювати тренером-викладачем з греко-римської Боротьби в МДЮСШ „ Спартак”. В 2007 році звільнився з посади тренера викладача з греко-римської боротьби по переводу в ВОДЮСШ „Колос”.
З 2011 року викладач кафедри фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М.І. Пирогова. З 2014 року Майстер спорту України з греко-римської боротьби. За час моєї роботи в ВНМУ ім. М.І. Пирогва команда з греко-римської боротьби займає призові місця в Універсіадах та Спартакіадах серед ВНЗ.
Відповідаю за групу підвищення спортивної майстерності з греко-римської боротьби. Тренування: понеділок, четвер, п'ятниця 19.00-20.30.

Мельник Олександра Володимирівна


викладач

Народилася 21.07.1981 року в м. Вінниця.
З 1988 по 1998 роки навчалася в загальноосвітній школі № 23 м. Вінниці.
З 1998 по 2003 роки навчалася у Вінницькому педагогічному університеті ім. М.Коцюбинського.
З 2003 року по 2006 роки працювала на посаді викладача у Вищому
Професійному училищі № 11.
З 2006 по 2007 – працювала на посаді керівника спортивної секції плавання у Вінницькому Палаці Дітей та Юнацтва.
З 2007 – зарахована на посаду асистента-стажиста кафедри фізичного виховання і ЛФК ВНМУ.
З 2009 – переведена на посаду асистента кафедри фіз.виховання ВНМУ, де і працюю.
Працюючи у ВНМУ підготувала студентську команду з плавання, яка неодноразово займала призові місця в обласних змаганнях з плавання, серед ВНЗ області.
За час роботи на кафедрі виховала пловців різних спортивних розрядів, а саме:
4 спортсмени – І розряду;
2 спортсмени – ІІ розряду. Та багато спортсменів ІІІ дорослого розряду.
Відповідає за групу підвищення спортивної майстерності з плавання. Тренування: вівторок, середа, четвер з 18.30-20.00.

Пільганчук Людмила Іванівна


ст.викладач

Народилася 28 вересня 1958 року у м. Вінниці.
З 1965 по 1975 роки навчалася у ЗОШ № 21 м. Вінниці. У 1975 році поступила на навчання у Вінницький медичний інститут імені М.І.Пирогова на лікувальний факультет, який закінчила у 1981 році за спеціальністю „Лікувальна справа”.
Під час навчання входила до складу збірної команди інституту та області з баскетболу. Була неодноразовим призером Всеукраїнських та Всесоюзних Спартакіад серед медичних вузів.
З 1981 по 1982 роки проходила підготовку в інтернатурі на базі Вінницької міської лікарні № 3 за спеціальністю „ Терапія”.
За направленням з 1982 по 1986 роки завідувала терапевтичним відділенням Йосипівської дільничої лікарні Козятинського району Вінницької області.
З 1986 по 1988 роки навчалася в клінічній ординатурі за спеціальністю „Лікувальна фізкультура і спортивна медицина”.
З 1988 по 1990 роки старший лаборант кафедри фізвиховання з курсом спортивної медицини та лікувальної фізкультури.
З 1990 року асистент кафедри . У 1995 році проходила підвищення кваліфікації за циклом „ Актуальні питання медичної реабілітації” на базі Харківського інституту удосконалення лікарів.
У 2002 році закінчила повний курс за програмою „Лікувальний масаж” і отримала сертифікат від міжнародної асоціації нетрадиційної медицини.
З 2003 року по теперішній час працює ст. викладачем кафедри.
З 2008 року профгрупорг кафедри, з 2009 р. член профспілкового комітету ВНМУ ім.М.І.Пирогова.

Тренер збірної жіночої команди з баскетболу.
Тренування:понеділок, середа, п'ятниця
18.00-19.30.

Іванова Євгенія Іванівна


викладач

Народилася 18.09.1970 року. З 1985 по 1987 роки навчалася у Києві у дитячо-спортивній школі інтернаті. Тренувалась і грала за юнацьку збірну України з волейболу. Отримала І дорослий розряд. У 1982 році поступила у Вінницький медичний інститут за спеціальність – педіатрія.
У 1994 році закінчила навчання. З 1995 року по 2005 рік працювала у Вінницькій обласній станції переливання крові – лікарем лаборантом. З 2005 по 2008 роки – старший викладач соціально-економічного університету „Україна”.
З 2008 по 2011 роки – викладач кафедри фізичного виховання Вінницького національного аграрного університету. З вересня 2011 року працюю на кафедрі фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
Відповідає за групу підвищення спортивної майстерності з волейболу (чоловіки).
Тренування: вівторок, четвер, середа 19.30-21.00.

Лісчишин Генадій Володимирович


викладач

Народився 26.01.1973 року в місті Вінниця.
Навчався в ЗОШ №5.
В 1993 році вступив у Вінницький державний педагогічний інститут на факультет фізичного виховання, закінчив у 1997 році, отримав спеціальність вчителя фізичного виховання.
1998-2000 роки працював у ПТУ №11, викладач фізичного виховання.
2000-2012 роки працював у Вінницькому торгово-економічному інституті КНТЕУ, викладач фізичного виховання.
З 2013 року по теперішній час працюю викладачем фізичного виховання на кафедрі фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М. І. Пирогова.Відповідає за групу підвищення спортивної майстерності з легкої атлетики. Тренування: понеділок, середа, п'ятниця 17.00-18.30.

Дусь Сергій Валерійович


викладач


Дусь Сергій Валерійович, викладач.
Народився 01.01.1981 року у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області. Школу закінчив в 1998 році. У 2003 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського - інститут фізичного виховання і отримав диплом за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура»
та здобув кваліфікацію викладача з фізичного виховання, керівника спортивних секцій, шкільних та позашкільних закладів. У 2014 році закінчив магістратуру з відзнакою цей же заклад. Загальний стаж роботи – 12 років, науково-педагогічний стаж роботи – 4 роки. Кандидат у майстри спорту з баскетболу, суддя Національної категорії з баскетболу.З 2003 - 2014 рік працював у Барській дитячо-юнацькій спортивній школі тренером з баскетболу. З 2010-2014 рік працював у БГПК ім. М. Грушевського вчителем фізичної культури,викладачем фізичного виховання та був тренером збірної команди з баскетболу БГПК ім. М. Грушевського. З 2014 року працює у Вінницькому національному медичному університеті на кафедрі фізичного виховання та ЛФК. З 2015 року здобувач кандидата фізичного виховання та спорту кафедри Теорії і методики фізичного виховання та спорту ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. Відповідає за групу підвищення спортивної майстерності з бадмінтону та баскетболу (чоловіки).
Тренування:
(бадмінтон)понеділок, середа, п'ятниця
з 18.30-20.00
(баскетбол)
понеділок, середа, п'ятниця
з 20.30-22.00.

Сторожук Олексій Борисович


викладач

Народився 10 липня 1991 р. в м. Вінниця. В 2008 році закінчив школу-ліцей №7 та був зарахований до Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова за спеціальністю «лікувальна справа». У 2014 році по завершенні навчання, поступає до інтернатури за напрямком «Внутрішні хвороби». В 2016 році завершив проходження інтернатури та отримав сертифікат лікаря – спеціаліста. З 2016 року – викладач кафедри фізичного виховання та ЛФК ВНМУ.

Церковнюк Тетяна Олександрівна


старший лаборант

Дата народження: 23.02.1955 р.
Освіта:
1973-1978 рр. Вінницький державний педагогічний інститут (філологічний факультет).

Досвід роботи:
1977-1983рр. вихователька дитячого садка № 54.
1983 -1985 рр. вихователем групи подовженого дня в середній школі № 8.
1985-1990 рр. вчитель російської мови та літератури середньої школи № 8.
1990-1993 рр. переведена на посаду вихователя групи подовженого дня в середній школі № 8.
З 1993 р. – ВНМУ ім. М.І Пирогова кафедра фізичного виховання та ЛФК
Старший лаборант.

Крижановський Олександр Олександрович


старший лаборант

Дата народження: 06.01.1964р.
Освіта:
1979-1983рр.- Вінницьке медичне училище (спеціальність - фельдшер)
1985-1991рр. – Вінницький державний педагогічний інститут (історичний факультет)
2000-2001рр. - Спецфакультет практичної психології ВОІПОПП (спеціальність - практичний психолог)

Досвід роботи:
1992-2012рр.- служба, робота ВВПУ ДДСО при МВС України.
З 2012 року – ВНМУ ім. М.І Пирогова кафедра фізичного виховання та ЛФК
Старший лаборант.

Осадчук Альона Анатоліївна


старший лаборант

Дата народження: 26.01.1983 р.
Освіта:
2000 - 2006 рр. Вінницький державний педагогічний інститут на факультет фізичного виховання, спеціальність вчитель фізичного виховання.

Досвід роботи:
2003 - 2004 рр., ПТУ №15, викладач фізичного виховання.
З 2011 року – ВНМУ ім. М.І Пирогова кафедра фізичного виховання та ЛФК
Старший лаборант.

Бобошко Людмила Володимирівна


старший лаборант

Дата народження: 02.04.1989 р.
Освіта:
2006 – 2011рр. Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин, спеціальність – міжнародне право.

Досвід роботи:
Грудень 2010р. – по серпень 2013р., Товариство «АУЛОТ». Юрисконсульт.
Березень 2015р. – по серпень2015р., ТОВ ДАТА КОЛЛ
Оператор з обробки інформації, проект «Ощадбанк».
З вересня 2015 року – ВНМУ ім. М.І Пирогова кафедра фізичного виховання та ЛФК
Старший лаборант.

Кучер Алла Миколаївна


лаборант

Дата народження: 22.01.1972 р.
Освіта:
1989-1992рр. навчалась у Вінницькому медичному училищі ім. Заболотного.

Досвід роботи:
З 1993 року працювала мед. сестрою в Вінницькій міській лікарні №4.
З 2003 року працюю в ВНМУ ім. М.І. Пирогова
Лаборант.

Новини

ВІДКРИТТЯ СТАДІОНУ ВНМУ ІМ. М.І. ПИРОГОВА
30.06.2021

26 червня 2021 року об 11:00 у Вінницькому національному медичному університеті відбулося урочисте відкриття стадіону, на якому були присутні ректор академік НАМН України, проф. Мороз В.М., проректори: проф. Гумінський Ю.Й., проф. Власенко О.В., проф. Погорілий В.В., д.мед.н. Заїка С.В., декани всіх факультетів, представники ректорату, члени Вченої ради, завідувачі кафедр, студентське самоврядування, колектив кафедри фізичного виховання та ЛФК, студенти, які займаються в спортивних секціях з волейболу, баскетболу, футболу, легкої атлетики та представники фірми підрядника ТОВ «Вінницябуд» на чолі з її генеральним директором Гігінеішвілі К.В.

Розпочав урочисте відкриття стадіону ректор академік НАМН України, проф. Мороз Василь Максимович, який відзначив, що це не лише не лише стадіон, призначений для проведення занять з фізичного виховання та  тренувань з міні-футболу, а багатофункціональний спортивний комплекс призначений для проведення занять з фізичного виховання та тренувань з волейболу, баскетболу, великого тенісу та легкої атлетики. Встановлено гімнастичний комплекс, що включає дев’ять вертикальних опорних стовпів, рукохід, чотири перекладини, пару гімнастичних кілець і спортивні бруси. Також є 8 вуличних тренажерів для занять фізичними вправами на свіжому повітрі: гребний тренажер; орбітрек; гіперекстензія; для жиму ногами; для жиму від грудей, верхня тяга; для пресу з упором на руки; для черевного пресу; батерфляй. Спортивний комплекс виготовлений зі спеціального наливного гумового покриття, на якому легко рухатися і воно має оптимальні функціональні характеристики, зокрема високу міцність та зносостійкість, протиковзну поверхню, що знижує ризик травмування під час проведення занять з фізичного виховання та тренувань. Ректор підкреслив, що можливість тренуватися на даному спортивному комплексі буде мати кожен співробітник ВНМУ ім. М.І. Пирогова.

Генеральний директор фірми підрядника ТОВ «Вінницябуд» Гігінеішвілі К.В. висловив щиру подяку за те, що його фірмі довірили будівництво цього сучасного, красивого багатофункціонального спортивного комплексу і це дало змогу ТОВ «Вінницябуд» стати частиною історії медичного університету.

Завідувачка кафедри фізичного виховання та ЛФК проф. Сарафинюк Л.А. зазначила, що серця всіх членів кафедри переповнює почуття гордості за найкращий спортивний стадіон серед вищих навчальних закладів України та глибока вдячність керівництву університету та особливо ректору Василю Максимовичу, тому що всі думки та надії, які плекали співробітники кафедри, саме йому вдалося втілити у реальність. Кафедра має потужний кадровий потенціал, тому що серед викладачів з фізичного виховання є майстри спорту України, майстри спорту України міжнародного класу, представники спортивних федерацій України, голова обласної федерації з баскетболу, призери та рекордсмени обласних, всеукраїнських і міжнародних змагань. Викладачі не лише високопрофесійно проводять практичні заняття зі студентами, але є й спортивними тренерами, що керують 15 спортивними секціями. Наші спортсмени студенти-медики є багаторазовими призерами  обласних, всеукраїнських і міжнародних змагань, близько десятка студентів за останні роки отримали звання майстра спорту України. Тому даний багатофункціональний спортивний комплекс, на урочистому відкритті якого ми сьогодні присутні, дасть не лише можливість для проведення занять з фізичного виховання та тренувань у спортивних секціях, особливо у легкоатлетичних, але буде сприяти залученню великої кількості співробітників і студентства до здорового способу життя, базисом якого є оптимальна рухова активність.

Олена Жмур студентка 3 курсу 10б групи, майстер спорту України з легкої атлетики, рекордсменка України зі стрибків у висоту серед дівчат до 16 років, фіналістка чемпіонату Європи серед юніорів (2019), багаторазова призерка та чемпіонка чемпіонатів України та міжнародних турнірів від імені студентів подякувала керівництву університету за цей чудовий стадіон. Відзначила, що незважаючи на те, що він був побудований дуже швидко, він побудований дуже якісно. Вона сказала що, як людина, яка побувала на багатьох стадіонах світу, може стверджувати, що наш нічим їм не поступається. Відкриття стадіону допоможе урізноманітнити заняття з фізичного виховання, покращити роботу спортивних секцій університету і просто популяризувати здоровий спосіб життя серед студентів.

Після урочистого відкриття стадіону на різних локаціях ректор і всі присутні могли разом із студентами спортсменами апробувати спортивні майданчики.

(без назви)
29.04.2021

Шановні студенти!

Згідно розпорядження № 4 проректора з навчальної роботи Ю. Й. ГУМІНСЬКОГО від 31.03.20 р. 

  1. Для відпрацювання пропусків карантинного періоду Студент має подати заявку про бажання відпрацювати на електронну адресу

sport.med.vidrobku1@gmail.com з обов’язковою вказівкою

-         дати відпрацювання (лише субота),

-         прізвище ім’я по-батькові,

-         номер групи,

-         прізвище викладача, який проводив практичні заняття,

-         тема відпрацювання (не більше 3-х тем),

-         ел.адреса,

-         номер мобільного телефону для зв’язку

  • Заявка подається не менше, ніж за  5 днів до відпрацювання, тобто до 17 год. понеділка перед суботою відробок.
  • Не пізніше середи 17 год викладач має надіслати студенту завдання, відповідно до тем відробок (питання, задачі, тести) та вказати час та спосіб спілкування он-лайн під час відробок.
  • Студент повинен відправити письмові відповіді на кожну тему окремо за 1 день до відпрацювання до 9 год п’ятниці (всі відповіді зберігаються!!! В окремій папці у викладача, який приймав відробки);
  • У період відпрацювання (тобто в суботу) викладач повинен сповістити

студенту оцінки перевірених письмових робіт, якщо студента не влаштовує оцінка можливо відпрацювати тему безпосередньо в суботу при спілкуванніу он-лайн режимі Кінцева оцінка за відпрацювання буде надіслана викладачу, який проводив практичні заняття і виставлена в електронний журнал

 

NB! Дозволи не вимагаються.

 

Зразок заявки на відпрацювання

Дані про відпрацювання

Обов’язкові графи для заповнення студентом

дата відпрацювання (лише субота)

 

прізвище ім’я по-батькові студента

 

номер групи

 

прізвище викладача, який проводив практичні заняття

 

тема відпрацювання (не більше 3-х тем) + дата пропуску

 

тема відпрацювання (не більше 3-х тем)+ дата пропуску

 

тема відпрацювання (не більше 3-х тем)+ дата пропуску

 

ел.адреса

 

номер мобільного телефону для зв’язку

 

 

22.05.2021 р. о 10.00 перескладання заліку предмету "Спортивна медицина".

Рекомендуємо активізувати перескладання пропущених занять для допуску до заліку.

Заявки для відпрацювання пропущених занять відправляти на адресу: sport.med.vidrobku 1@gmail.com


(без назви)
29.03.2021

To the attention of foreign students!

 

In the sports complex of the university after quarantine

the work of sports sections will be continued:

 

1. Basketball. Coach: Dus S.V.

                                   Pilganchuk L.I.

 

2. Badminton. Coach: Dus S.V.

 

 

3. Table tennis. Coach: Mychkovska L.I.

 

 

4. Football. Coach: Petruk I.V.

 

 

5. Volleyball. Coach: Ivanova E.I.

                                   Yakusheva Y.I.

 

 

 6. Athletics. Coach: Lischyshyn G.V.

   Romanenko O.I.

                                  Sorokina N.O.

                                  Lisyuk S.P.

Вітання!
15.09.2020

ВІТАЄМО!

 

Студентку 3 курсу 10 Б групи ВНМУ

ім. М.І. Пирогова

Жмур Олену

з зайнятим ІІІ місцем зі стрибків у висоту

( 1.77 м.) в складі Збірної команди України з легкої атлетики

на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF), які відбулися 12-13 вересня 2020 в місті Стамбул (Туреччина)

(без назви)
15.09.2020

ВІТАЄМО!

 

Студентку 3 курсу 10 Б групи ВНМУ

ім. М.І. Пирогова

Жмур Олену

з зайнятим ІІІ місцем зі стрибків у висоту

( 1.77 м.) в складі Збірної команди України з легкої атлетики

на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF), які відбулися 12-13 вересня 2020 в місті Стамбул (Туреччина)

Наукова діяльність

Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова

Кафедра фізичного виховання та ЛФК

 

Звіт

про науково-дослідну діяльність студентів та роботу студентського наукового гуртка за 2019-2020 учбовий рік.

 

СЕКЦІЯ: Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація.

 

 І. Робота студентського наукового гуртка.

За 2019-2020 учбовий рік було проведено 3 засідання секції «Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація», які проходили 17.10.2019 р. , 18.12.2019 р. та 27.02.2020 р. на базі кафедри фізичного виховання та ЛФК ВНМУ ім. М.І.Пирогова.

В засіданнях секції виступали з доповідями такі студенти:

І засідання:

Т.В. Шевчук, 11-а група, 2 курс.

Є.В. Лисицька, 20-б група, 4 курс.

О.С. Соловей, В.С. Орленко, 21-б група, 4 курс.

ІІ засідання:

А.І. Крохмаль, 2-б група, 1 курс.

В.О. Жалейко, Т.О. Кравченко, 22-а група, 4 курс.

ІІІ засідання:

С.С. Шуляк, 11-б група, 4 курс

Н.Г. Коваль, Т.В. Якубовська, 41 група, 2 курс.

М.А. Назарчук, А.В. Комарницька, 6-б група, 2 курс.

 

ІІ. 8-10.04.2020 у збірнику матеріали ХVII Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених «Перший крок в науку – 2020» від секції Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація надруковані роботи:

 

1.Перспективи застосування фізичної реабілітації серед молоді, що хворіє на цукровий діабет.

Доповідач: М.А. Назарчук, А.В. Комарницька, 6-б група, 2 курс.

Науковий керівник: ст. викладач Л.І. Мичковська.

2.Вплив занять з волейболу на периферійний зір.

Доповідач: Н.Г. Коваль, Т.В. Якубовська, 41 група, 2 курс.

Науковий керівник: к. б. н., доцент, Ю.І. Якушева.

3.Оцінювання стану тренованості м’язів за допомогою біохімічних маркерів крові.

Доповідач: Т.В. Шевчук, 11-а група, 2 курс.

Науковий керівник: д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк.

4.Дослідження генетичної схильності до розвитку фізичних якостей за допомогою комплексного дослідження при оцінці клінічного випадку.

Доповідач: Є.В. Лисицька, 20-б група, 4 курс.

Науковий керівник: викл. С.С. Сухань.

4.Вплив гену АМРDd1 та його поліморфізму С34Т (rs 17602729) на силу та витривалість.

Доповідач: В.О. Жалейко, Т.О. Кравченко, 22-а група, 4 курс.

Науковий керівник: викл. С.С. Сухань.

5.Вплив гену АCTN3 та його поліморфізму R577X на продуктивність у спринтерських спортивних дисциплінах.

Доповідач: О.С. Соловей, В.С. Орленко, 21-б група, 4 курс.

Науковий керівник: викл. С.С. Сухань.

6. Залежність розвитку сколіозу та плоскостопості від фізичного та вікового фактору у школярів.

Доповідач: А.І. Крохмаль, 2-б група, 1 курс.

Науковий керівник: викл. Г.В. Лісчишин.

7.Вплив різних факторів на рівень соматичного здоров’я.

Доповідач: С.С. Шуляк, 11-б група, 4 курс.

Науковий керівник: к. мед. н., доцент, О.В. Лежньова.

 

Молоді вчені

 

Особливості кардіоінтервалографічних показників у борців.

Доповідач: аспірант кафедри фізичного виховання та ЛФК А.В. Сивак.

Науковий керівник: д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк.

 

 

ІІІ.  Участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління спортивно-оздоровчою діяльністю» - Лисцької Єлизавети Вікторівни (ІІІ місце).

 

 

Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова

Кафедра фізичного виховання та ЛФК

 

 

Протоколи

наукового студентського гуртка за 2019-2020 учбовий рік.

СЕКЦІЯ: Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація.

 

Протокол № 1

Засідання секції «Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація», кафедри фізичного виховання та ЛФК Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Президія засідання:  д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк, к. мед. н, доц. О.В. Лежньова, к. мед. н., доцент Ю.В. Кириченко.

Секретар засідання: викл. Н.О. Сорокіна. (0632345591)

Початок засідання: 17 жовтня 2019р., 17 год. 30 хв

Доповідачі:

1. Оцінювання стану тренованості м’язів за допомогою біохімічних маркерів крові.

Доповідач: Т.В. Шевчук, 11-а група, 2 курс.

Науковий керівник: д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк.

2. Дослідження генетичної схильності до розвитку фізичних якостей за допомогою комплексного дослідження при оцінці клінічного випадку.

Доповідач: Є.В. Лисицька, 20-б група, 4 курс.

Науковий керівник: викл. С.С. Сухань.

3. Вплив гену АCTN3 та його поліморфізму R577X на продуктивність у спринтерських спортивних дисциплінах.

Доповідач: О.С. Соловей, В.С. Орленко, 21-б група, 4 курс.

Науковий керівник: викл. С.С. Сухань.

Закінчення засідання: 17 жовтня 2019р., 19 год. 30 хв

Протокол № 2

Засідання секції «Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація», кафедри фізичного виховання та ЛФК Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Президія засідання:  д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк, к. мед. н, доц. О.В. Лежньова, к. мед. н., доцент Ю.В. Кириченко.

Секретар: викл. Н.О. Сорокіна.

Початок засідання: 18 грудня 2019р., 17 год. 30 хв

Доповідачі:

1. Залежність розвитку сколіозу та плоскостопості від фізичного та вікового фактору у школярів.

Доповідач: А.І. Крохмаль, 2-б група, 1 курс.

Науковий керівник: викл. Г.В. Лісчишин.

2. Вплив гену АМРDd1 та його поліморфізму С34Т (rs 17602729) на силу та витривалість.

Доповідач: В.О. Жалейко, Т.О. Кравченко, 22-а група, 4 курс.

Науковий керівник: викл. С.С. Сухань.

Закінчення засідання: 18 грудня 2019р., 19 год. 30 хв

 

Протокол № 3

Засідання секції «Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація», кафедри фізичного виховання та ЛФК Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.

Президія засідання:  д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк, к. мед. н, доц. О.В. Лежньова, к. мед. н., доцент Ю.В. Кириченко.

Секретар: викл. Н.О. Сорокіна.

Початок засідання: 27 лютого 2020 р., 17 год. 30 хв

 

1. Вплив різних факторів на рівень соматичного здоров’я. 

Доповідач: С.С. Шуляк, 11-б група, 4 курс.

Науковий керівник: к. мед. н., доцент  О.В. Лежньова.

 

2. Вплив занять з волейболу на периферійний зір.

Доповідач: Н.Г. Коваль, Т.В. Якубовська, 41 група, 2 курс.

Науковий керівник: к. б. н., доцент  Ю.І. Якушева.

3. Перспективи застосування фізичної реабілітації серед молоді, що хворіє на цукровий діабет.

Доповідач: М.А. Назарчук, А.В. Комарницька, 6-б група, 2 курс.

Науковий керівник: ст. викладач Л.І. Мичковська.

Закінчення засідання: 27 лютого 2020 р., 19 год. 30 хв

 

 

 

 

 

Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова

Кафедра фізичного виховання та ЛФК

 

План

роботи наукового студентського гуртка на 2020-2021 учбовий рік.

СЕКЦІЯ: Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація.

 

01.10.2020 р.- І засідання

28.11.2020 р.- ІІ засідання

ХVІІ Міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Перший крок в науку – 2020»

04.03.2021 р.- ІІІ засідання

15-17.04.2021 р.- ХVІІІ Міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених  «Перший крок в науку – 2021»

 

 

Секретар гуртка: викладач кафедри фізичного виховання та ЛФК

Сорокіна Наталія Олексіївна

067 740 58 12

sorokina.lj@gmail.com

 

Учасники ХVІІІ Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених «Перший крок в науку – 2021» кафедри фізичного виховання та ЛФК,

яка відбулась 15.04.2021 р.

 

СЕКЦІЯ: Фізичне виховання, спортивна медицина та фізична реабілітація.

Президія: д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк, к. мед. н, доц. О.В. Лежньова, к. мед. н., доц.

Ю.В. Кириченко.

Секретар: викл. Н.О. Сорокіна.

 

Доповідачі:

1. Електростимуляція м'язів в умовах обмеженої рухливості

Доповідач: Д.О. Іващук, 10б група, 2 курс

 Науковий керівник: викл. С.В. Дусь.

2. Спортивний травматизм на заняттях з фізичного виховання 

Доповідач: І.С. Плоскіна, 8б група, 2 курс

Науковий керівник: викл. С.В. Дусь.

3. Фізична реабілітація хворих після перенесеного COVID-19

Доповідач: Є.А. Саєнко, К.А.Саєнко 6а група, 2 курс

Науковий керівник: ст.викл. О.І. Романенко

4.Стан склепіння стопи у спортсменок ігрових видів спорту.

Доповідач: В.В. Вавілова, Ю.В. Слюсаренко, 23б група, 4 курс

Науковий керівник: д. б. н., проф. Л.А. Сарафинюк.

5.Роль генетичних поліморфізмів у результативності плавців на різних дистанціях.

Доповідач: Є.О. Ботаневич 26б група, 5курс; Л.О. Хотянчук 12бгрупа, 3 курс 

Науковий керівник: викл. О.В. Мельник; зав.ННКД лаб. ПЛР Г.П. Люткевич 

6. Плавання як метод лікування порушень постави.

Доповідач: М.О. Куровська 61 група, 4 курс. 

Науковий керівник: к. мед. н., доц. Ю.В. Кириченко.

7. Актуальність фізичного виховання для студентів

Доповідач: К.І. Штогрин, 12а група, 2 курс 

Науковий керівник: ст.викл. С.П. Лисюк

8. Китайські оздоровчі гімнастики для студентів спеціальних медичних груп в системі самостійних занять з фізичної культури

Доповідач:А.В.Маліновська,3а група, 1 курс 

Науковий керівник: ст.викл. Л.І. Пільганчук

 

 

 

Звіт про переможців XVІІІ Наукової конференції студентів та молодих вчених «Перший крок в науку - 2021»

 

І місце – Влада Валеріївна Вавілова 4 к. 23-б гр., Юлія Валеріївна Слюсаренко 4 к. 23-б гр.

ІІ місце – Ботаневич Євген Олександрович 5 к. 26-б гр., Хотянчук Лілія Олександрівна 3 к. 12-б гр.

ІІІ місце – Саєнко Катерина Андріївна 2 к. 6-а гр., Саєнко Євгенія Андріївна 2 к. 6-а гр..

ІІІ місце – Куровська Марина Олександрівна4 к. 61- гр.