Звернення ректора

Шановні абітурієнти, студенти, працівники!

Вітаю Вас на веб-сторінці Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова!

Дружний колектив університету завжди відкритий до поповнення, діалогу зі студентами, інтернами, аспірантами.

Ми щиро запрошуємо всіх потенційних абітурієнтів, що прагнуть здобути високе звання «лікаря» та належний соціальний статус.

Університет, продовжуючи славні традиції Вінницького медичного інституту, історія котрого сягає корінням 1921 року, надає освітні послуги в обласних центрах – містах Вінниця та Хмельницький.

Ми забезпечуємо якісну освіту в сферах фундаментальної і практичної медицини. В першу чергу, орієнтуємо науково-педагогічних працівників плідно співпрацювати з абітурієнтами, студентами, інтернами, аспірантами. Прагнемо розвивати «молоду науку», ініціюємо організацію гуртків студентів і молодих учених, надаємо профільну підготовку до складання ЗНО і НМТ у межах підготовчих курсів. Головне завдання спільноти ВНМУ – виховання лікаря-практика, ерудованого спеціаліста. Студенти університету та науково-педагогічні працівники усвідомлюють свій обов’язок перед державою та суспільством.

Цього непростого 2024-го року, співробітники, випускники ВНМУ ім. М. І. Пирогова, представники практичної медицини на передовій лінії захисту української державності, медичного і фармацевтичного забезпечення цивільного населення. Вони продовжують напружену роботу в тилу, підтримуючи не словом, а ділом стратегічну сферу охорони здоров’я України.

ВНМУ ім. М. І. Пирогова має ліцензії для надання високоякісних освітніх послуг відповідно до другого освітнього ступеня (магістерського) за такими спеціальностями: «Медицина», «Медична психологія», «Стоматологія», «Фармація, промислова фармація». Також ВНМУ ім. М. І. Пирогова славиться своїми традиціями підготовки наукових кадрів. Ми надаємо відповідні послуги за третім освітньо-науковим рівнем, що передбачає присвоєння ступеня «доктор філософії» у галузях: «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія», «Біологія», «Громадське здоров’я».

Університет здійснює активне післядипломне навчання лікарів і провізорів, ставиться з великою повагою та підтримкою до життєвого вибору кожного абітурієнта (для них функціонують підготовчі курси).

ВНМУ ім. М. І. Пирогова злагодженими зусиллями дружнього та багатопрофільного колективу реалізує налагоджену навчально-педагогічну, наукову, практичну медичну співпрацю з провідними лікувальними, фармацевтичними установами України, Німеччини, США, Іспанії, Італії, Франції, Австрії, Великобританії, Чехії, Азербайджану тощо. Діють угоди з навчальними закладами Індії, Пакистану, Намібії, Марокко, Лівану, Об’єднаних Арабських Еміратів.

Для задоволення потреб студентів і науково-педагогічних працівників облаштований спортивно-гімнастичний центр (стадіон), комп’ютеризовані аудиторії, працюють студентські наукові гуртки, різноманітні науково-дослідні центри, лабораторії. Підтримуються творчі, театрально-мистецькі, літературні ініціативи з’єднаного спільною метою колективу студентів і викладачів. Особливою гордістю університету вважаємо прекрасну медичну бібліотеку.

Наукові школи і напрямки, рівень матеріально-технічного забезпечення, реальна співпраця з десятками іноземних провідних медичних центрів дозволяють нам пишатися єдиною, дисциплінованою та високоорганізованою корпорацією імені видатного хірурга Миколи Пирогова.

Ректор Вікторія Петрушенко
доктор медичних наук, професор,
лауреат премії імені Миколи Пирогова