До чого готуються майбутні військові медики?

1

На фінішній прямій навчальний збір студентів кафедри медицини катастроф та військової медицини Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова. Триває тактико-стройове навчання «Організація медичного забезпечення механізованого батальйону в обороні», під час якого студенти відпрацюють низку практичних питань.

За легендою навчання, батальйон прибув у визначений район і приступив до розгортання бойового порядку. Особовий склад медслужби почав розгортати медпункт батальйону з приданою їй автоперев’язувальною медичною ротою бригади.

2

3

 4

Студенти під керівництвом викладачів кафедри та фахівців Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону набувають досвіду й отримують практичні навички з виконання визначених перед медичною службою батальйону в оборонному бою завдань.

Практичні заняття чотирьох навчальних взводів тривають кілька днів на чотирьох локаціях. Одна з них, де відпрацьовують пошук і евакуацію поранених, розташована у лісопарковій зоні, інші — на території університету. Тут майбутні офіцери-медики вивчають тактичну медицину, тренуються у розгортанні медпункту батальйону та наданні домедичної допомоги.

— На час зборів 125 юнаків і дівчат призвані через територіальні центри комплектування на строкову службу, що завершиться для них складанням Військової присяги. Після навчання і атестації вони отримають первинне офіцерське звання «молодший лейтенант медичної служби запасу», — розповідає викладач кафедри підполковник запасу Євген Івашкевич. — Перед початком збору з найбільш підготовлених студентів ми призначили командира роти, командирів взводів та відділень. Нині вони також набувають навичок керівництва особовим складом.

5

6

 7

Серед таких — студент Олександр Диба з Білої Церкви. Юнак розповідає, що навчатися на кафедрі медицини катастроф та військової медицини вирішив, щойно вступив до університету.

— Ще зі школи я почав їздити на різноманітні вишколи, пов’язані з військовою підготовкою, — говорить Сашко. — Був у Десні, Великополовецькому та інших полігонах Збройних Сил і Нацгвардії. Певно, через ці вишколи і прийшов навчатися на кафедрі. Не кажу, що планую своє військове майбутнє, але отримати цю підготовку по-справжньому бажаю. Час покаже, як складеться лікарська доля надалі.

Однокурсниця, а на час зборів — підлегла Олександра Наталія Стопінчук наслідує лікарську династію за прикладом батька. Говорить, що два роки тому на їхній потік набрали 125 студентів із понад 600 однокурсників.

— Навчання на кафедрі різноманітне, ми вивчаємо такі медичні дисципліни, яких не опановують інші студенти. До прикладу — токсикологію, — ділиться дівчина.

Окрім викладачів кафедри, практичні заняття з майбутніми офіцерами запасу проводять досвідчені офіцери-медики з ВМКЦ Центрального регіону. Вони навчають тактичної медицини, домедичної допомоги й розгортання автоперев’язувальної.

— Ми пояснюємо, як виконувати ці завдання у секторі обстрілу, надавати перевагу пораненим, у кого більша крововтрата, вчимо, що першим на допомогу до поранених іде той, хто перебуває найближче, а поранених з поля бою виносять так, аби це було зручно й безпечно, — розповідає полковник медслужби В’ячеслав Коваль.

Навчальний збір добігає кінця, і майже половина студентів — понад півсотні юнаків і дівчат — планують продовжити навчання у Військово-медичній академії та подали відповідні документи. Це майбутнє медичної служби ЗСУ, молоді, енергійні, вмотивовані медики, у яких велике майбутнє та перспективи.