Студенту
Інтерну
Master
Аспіранту
Слухачу
Силабус
Вибіркові курси
Кваліфікаційні роботи
Clinical ordinator
Штат кафедри
Бобрук Володимир Петрович
декан фармацевтичного факультету, доцент, к.мед.н.
У 1985 р. закінчив лікувальний факультет Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова і здобув кваліфікацію лікаря. З 1985 по 1986 рр. працював викладачем на кафедрі судово-медичної експертизи, з 1986 по 2002 рр. асистентом кафедри фармакології. В 1989 році успішно захистив дисертацію на тему "Экспериментальное обоснование применения ненаркотического анальгетика бензофурокаина для лечения ожоговой болезни" на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук, в 1993 році йому присвоєно звання доцента. З 1993 року призначений на посаду заступника декана лікувального факультету. З 2000 року очолює новостворений фармацевтичний факультет та за сумісництвом займав посаду завідувача кафедри фармації до 2013 року.
За результатами наукових досліджень опубліковано понад 150 навчально-методичних праць, серед яких навчально-методичні посібники з фармакології, які використовуються у навчальному процесі.
За час роботи нагороджений численними подяками, грамотами, у тому числі Почесною грамотою Кабінету міністрів України.
Кривов’яз Олена Вікторівна
завідувач кафедри, професор, д.фарм.н.
За період роботи проводила лекції, практичні і семінарські заняття, приймала перевідні та державні випускні іспити, а також проводила консультації з аптечної технології лікарських засобів, з технології лікарських засобів, з технології гомеопатичних лікарських засобів, з курсів «Виготовлення ліків в польових умовах», «Вступ у фармацію» та «Теоретичні основи технології лікарських форм» для іноземних (англійською і російською мовами) та вітчизняних студентів І–V курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання; заняття з навчальної пропедевтичної та виробничої практики з аптечної технології ліків і з технології лікарських засобів, а також з виробничої практики зі спеціалізації із студентами фармацевтичного факультету спеціальностей «фармація» та «клінічна фармація». Займається післядипломною підготовкою провізорів-інтернів із спеціальностей «загальна фармація» та «клінічна фармація», а також проводить заняття під час проходження передатестаційних циклів та спеціалізації з предмету «Фармацевтична технологія».
За час роботи пройшла цикл підвищення кваліфікації "Сучасна технологія навчання" при Інституті підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ, м. Харків; спеціалізацію "Організація і управління фармацією" у Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, м. Київ, передатестаційний цикл «Організація і управління фармацією» у Вінницькому національному медичному університеті імені М. І. Пирогова.
З вересня 2011 року була завідувачем навчальної частини кафедри фармації; з вересня 2012 року – заступником декана фармацевтичного факультету, з лютого 2015 року – завідувач кафедри фармації.
Є членом Вченої ради ВНМУ ім. М. І. Пирогова, Вченої ради стоматологічного та фармацевтичного факультетів університету.
О. В. Кривов’яз – співрозробник Галузевого стандарту вищої освіти підготовки на другому (магістерському) рівні Магістра у галузі знань 22 Охорона здоров’я за спеціальністю 226 Фармація.
У 2019 році захистила докторську дисертацію на тему «Модель оптимізації медикаментозного забезпечення хворих на глаукому» за спеціальністю «15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація» у спеціалізованій вченій раді Д 26.613.04 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України.
Науковий інтерес – маркетингові та фармакоекономічні дослідження лікарських засобів та схем лікування хворих в Україні.
О. В. Кривов’яз є автором більше ніж 110 статей та тез наукових доповідей (в тому числі 11 статей у виданнях, що входять до наукометричних баз SCOPUS та/або Web of Science), 1 монографії, 1 патента, 3 інформаційних листів, 2 науково-методичних рекомендацій, понад 200 навчально-методичних праць, серед яких 5 навчально-методичних посібників з аптечної технології лікарських засобів (два – англійською мовою).
Родінкова Вікторія Валеріївна
професор, д.біол.н.
Державна освіта:
У 1996 році з відзнакою закінчила природничо-географічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту імені М. Коцюбинського та отримала повну вищу освіту з присвоєною кваліфікацією «Вчитель географії та біології».
1997-2001 роки – навчалась та успішно закінчила аспірантуру Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова (ВНМУ) за спеціальністю «Біологія»
Недержавна освіта:
Жовтень-листопад 1998 рік – «Школа молодих журналістів» за програмою IREX Pro/Media, Україна;
Липень 2005 року –Тренінг для редакторів газет, організований корпорацією “RIA” за підтримки IREX U Media
Вересень 2005 року – навчалась у США за програмою «Відкритий світ» (“Open World”) як головний редактор щоденної газети «20 хвилин»;
Квітень 2014 року – програма «Аспен-Україна», семінар «Відповідальне лідерство»
Серпень 2019 року – курси підвищення кваліфікації з аеробіології “Advanced Aerobiology Course”, Швейцарія, Пайерн.
Професійний досвід:
Викладацька діяльність:
2002 – 2009 роки – асистентка кафедри медичної біології ВНМУ.
2009 – 2011 роки – асистентка кафедри фармації ВНМУ;
2012-2017 – доцентка кафедри фармації ВНМУ
З 2017 року і дотепер – професорка кафедри фармації ВНМУ
Викладаю ряд медико-біологічних дисциплін («Біологія з основами генетики», «Клітинна біологія», «Сучасні проблеми молекулярної біології», «Фармацевтична ботаніка», «Прикладна генетика») іноземним студентам англійською мовою.
Є авторкою декількох десятків науково-методичних праць з названих дисциплін, включаючи статті та навчально-методичні посібники, видані українською та англійською мовами.
Наукова діяльність
Травень 2005 року – захистила кандидатську дисертацію на тему: “Повітряний моніторинг пилку алергенних рослин урбанізованої екосистеми на прикладі м. Вінниці” у спеціалізованій Вченій Раді Д 76.051.05 університету ім. Федьковича (м. Чернівці) за спеціальністю «Екологія». Це була перша захищена дисертація з напрямку «Аеробіологія» в Україні.
Червень 2008 року – здобула грант для молодих науковців та брала участь у щорічному конгресі EAACI у Барселоні (Іспанія)
Жовтень 2008 року – стажувалась за науковим напрямком «Аеробіологія» у Франції (університет №1 м. Бордо)
Лютий 2009 року – створила аеробіологічну науково-дослідну групу при Вінницькому національному медичному університеті
Липень 2009 – взяла участь в якості тренера в курсі з аеробіології «Гармонізація ідентифікації пилку», що був організований Імунологічним Інститутом Нової Англії (IRINE, США, Массачусетс) і відбувся в Києві, Україна, а також у Краснодарі, Росія.
Жовтень 2009 року – стажувалась у медичному університеті м. Відень (Австрія), де вивчала основи та принципи роботи Європейської Аероалергенної Мережі (European Aeroallergen Network, EAN);
2010 рік – провідний дослідник та консультант з аеробіології у клінічному дослідженні американської фармкомпанії з розробки антигістамінних препаратів для лікування сезонної алергії до пилку амброзії. Дослідження проводилось у Києві, Вінниці, Одесі, Сімферополі, Полтаві, Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі.
З 2010 року на постійній основі беру участь у щорічному конгресі EAACI у якості спікера та/або головуючої IRINE Symposium, а також презентую результати власних досліджень на інших сесіях конгресу (постерних та усних). З того часу відвідала конгреси у Лондоні (Велика Британія), Стамбулі (Туреччина), Мілані (Італія), Гельсінкі (Фінляндія), Барселоні (Іспанія), Відні (Австрія), Мюнхені (Німеччина), Лісабоні (Португалія).
У 2010-2018 роках виступала з доповідями з наукового напрямку «Аеробіологія» та була співголовою постерних та пленарних секцій на локальних Європейських наукових конференціях, що проходили у Відні (Австрія), Кракові (Польща), Берліні (Німеччина), Мілані (Італія), Ліоні (Франція), Пармі (Італія), Бодрумі (Туреччина);
У 2012-2013 роках очолювала оргкомітет 11 Європейського курсу з основ аеробіології (11th European Course on Basic Aerobiology, 11th ECBA), який проходив на базі ВНМУ 4-11 липня 2013 року. У роботі курсу брали участь 30 представників 17 країн світу, у тому числі – президенти Світового та Європейського аеробіологічних товариств. Курс у Вінниці вперше за його 20-річну історію пройшов за межами адміністративної Європи;
2012-2016 роки – була науковим керівником науково-дослідної роботи «Аеробіологічний моніторинг як підґрунтя розробки алергопрогнозів для профілактики сезонної алергії у населення», номер державної реєстрації: 0112U003477
Лютий 2013 року – наукова школа «SILAM Winter School” на базі Фінського метеорологічного інституту. Вивчала засади роботи системи SILAM, яка передбачає прогнозування розповсюдження пилку алергенних рослин та профілактику полінозів у Європі.
Березень 2015 року – успішно захистила докторську дисертацію «Наукове обґрунтування системи моніторингу, прогнозування та профілактики впливу алергенних чинників біологічного походження на стан здоров’я міського населення України» на базі ДУ «Інститут гігієни та медичної екології ім. Марзєєва», м. Київ і отримала науковий ступінь доктора біологічних наук за спеціальністю «Гігієна та професійна патологія».
2016-2018 роки – провідний дослідник аеробіологічної частини клінічного дослідження, яке виконувалось на замовлення українського офісу американської фармкомпанії у Вінниці, Києві, Харкові, Кривому Розі, щодо визначення концентрацій пилку повітряних алергенів.
Листопад 2017-травень 2018 року – виконувала науковий проект «Запобігання сезонної алергії та контроль за повітряними алергенами» в Університеті Тальси (The Tulsa University), штат Оклахома, США, за підтримки Фонда імені Фулбрайта в Україні.
З 2018 року – відповідальна за виконання Європейської наукової програми AutoPollen у ВНМУ.
Жовтень 2018 року – очолила навчально-науково-дослідну лабораторію вивчення алергенних факторів довкілля ВНМУ;
Наразі маю більше 240 наукових та навчально-методичних публікацій. З них близько 100 – за кордоном, у наукових виданнях Європи та США.
Під моїм керівництвом захищено 2 кандидатські дисертації в Україні, наразі здійснюю наукове керівництво пошукачів та аспірантів у ВНМУ.
Наукове рецензування
З 2019 року – офіційний рецензент робіт, що подаються на конкурс програм Фонду імені Фулбрайта в Україні.
2017 рік – зовнішній рецензент PhD-дисертації Максиміліана Кменти (Maximilian Kmenta), Віденський медичний університет.
З 2015 року – рецензент статей у журналах “Acta Agrobotanica”, “Aerobiologia” та “Science of Total Environment”, що входять до наукометричних баз даних “Scopus” та “Web Of Science”.
Громадська діяльність:
З 2001 року по теперішній час – член Європейської Академії алергії та клінічної імунології (European Academy of Allergy and Clinical Immunology, EAACI),
з 2008 року – член Європейського Аеробіологічного товариства (European Aerobiology Society, EAS),
З 2009 року – представник Європейської Аероалергенної Мережі (European Aeroallergen Network www.polleninfo.org) в Україні;
З квітня 2011 року і по теперішній час створюю безкоштовні щотижневі алергопрогнози для українців, які мають сезонну алергію. Прогнози розповсюджуються через українську сторінку Європейської Аероалергенної Мережі https://www.polleninfo.org/UA/ua.html та через сайт allergy.org.ua .
З 2012 року – президент Асоціації Аеробіологів України (ААБУ).
З 2012 року – член Правління Європейського Аеробіологічного товариства (EAS)
З 2019 року – член Світової Аеробіологічної Асоціації (IAA)
З 2019 року – член Європейського Амброзійного Товариства (ERS)
Нагороди:
У 2011 та 2015 рр. отримувала нагороду за найкращу постерну презентацію на конгресах EAACI у Стамбулі та Барселоні.
Серпень 2017 року – отримала відзнаку Вінницької обласної ради «Людина року» у номінації «Діяч науки».
Томашевська Юлія Олександрівна
доцент, к.фарм.н.
З 2007 р. працювала на посаді асистента кафедри фармації. У 2013 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Експериментальне вивчення фармакологічної дії комбінованого рослинного засобу «Фітовенол»» за спеціальністю «14.03.05-фармакологія».
З 2014 по теперішній час - доцент кафедри фармації. За період роботи проводила лекційні, практичні та семінарські заняття з предметів «Технологія ліків: АТЛ», «Виробнича практика з аптечної технології лікарських засобів», «Пропедевтична практика з аптечної технології лікарських засобів», та курсів за вибором «Теоретичні основи технології лікарських форм», «Фармако-технологічні аспекти розробки лікарських засобів», «Біофармацевтичні аспекти косметології та естетичної медицини» та ін. для студентів І–VI курсів фармацевтичного факультету денної та заочної форми навчання. Виконує обов'язки заступника завідувача кафедри з навчально-виховної роботи (завуча). Є членом робочої групи з ОПП «Фармація», методичної ради фармацевтичного факультету, Вченої ради стоматологічного та фармацевтичного факультетів університету. Керівник Навчально-наукового симуляційного центру практичної підготовки фармацевтів.
Ю. О. Томашевська є автором більше ніж 30 статей (в тому числі 7 статей у виданнях, що входять до наукометричних баз SCOPUS та/або Web of Science), 1 патента, 1 науково-методичних рекомендацій, більш ніж 100 навчально-методичних праць (в тому числі 5 навчально-методичних посібників українською та англійською мовами).
Тозюк Олена Юріївна
доцент, к.фарм.н.
За період роботи проводила лекційні, практичні та семінарські заняття з предметів «Технологія ліків: АТЛ», «Виробнича практика з аптечної технології лікарських засобів», «Пропедевтична практика з аптечної технології лікарських засобів», «Навчальна практика з технології ліків» «Технологія гомеопатичних лікарських засобів», та курсів за вибором «Теоретичні основи технології лікарських форм», «Фармако-технологічні аспекти розробки лікарських засобів», «Біофармацевтичні аспекти косметології та естетичної медицини», «Напрямки професійного розвитку фармацевта» та ін. для студентів І–V курсів фармацевтичного факультету денної та заочної форми навчання. Займаюсь післядипломною підготовкою фармацевтів.
У співавторстві з колективом кафедри розроблено та опубліковано 5 навчальних посібників, затверджених Вченою радою ВНМУ ім. М. І. Пирогова та 60 методичних рекомендацій.
Щорічно беру участь у розробці завдань та підготовці здобувачів до Всеукраїнської студентської олімпіади за фахом «Фармація». Займаюсь науковим керівництвом здобувачів вищої освіти та підготовкою до участі у науково-практичних заходах. Підготовлені мною здобувачі вищої освіти багаторазово займали призові місця на науково-практичній конференції «Перший крок в науку». Готую здобувачів до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Є розробником тестових завдань для поповнення бази ЄДКІ «КРОК-2».
У 2016 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидат фармацевтичних наук за темою «Пошук та вивчення речовин з актопротекторною дією серед нових похідних 5-R-тіо-тетразоло[1,5-с]хіназоліну (експериментальне дослідження) (спеціальність 14.03.05 – фармакологія. У 2018 р. присвоєно вчене звання доцента.
За період професійної діяльності опубліковано 55 наукових статей (у т. ч. 26 у журналах, включених до наукометричних баз Scopus та WOS), 1 патент на корисну модуль, 1 інформаційний лист та 80 тез доповідей. Беру участь у науково-практичних заходах в Україні та за кордоном.
Активно займаюся безперервним професійним удосконаленням: пройшла курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Методика інтерактивного навчання» (2,5 кредити ЄКТС), «Наукова комунікація у цифрову епоху» (3 кредита ЄКТС), «Наука повсякденного мислення» (2,6 кредитів ЄКТС), «Критичне мислення для освітян» (3 кредит ЄКТС), «Основи психолого-педагогічної майстерності» (2,0 кредити ЄКТС) «Цифрові інструменти Google для закладів вищої, фахової передвищої освіти» (1 кредит ЄКТС), цикл тренінгів ДНКП «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки Медицина і Фармація при МОЗ України» модуль 1 «Теоретичні основи тестології», модуль 2 «Основи конструювання якісного тесту».
Баліцька Олеся Павлівна
доцент, к.фарм.н.
В 2011 році захистила дисертацію на тему: «Фармакоекономічний аналіз гіпотензивних препаратів» за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація та здобула науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук. З 2016 року працювала на посаді доцента кафедри фармації. В 2018 році присвоєно вчене звання доцента.
Викладає предмети «Організація та економіка фармації», "Системи якості у фармації", «Вступ у фармацію", «Організація фармацевтичного забезпечення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій», «Фармацевтичне та медичне товарознавство», "Практика з ОЕФ" для вітчизняних та іноземних студентів I, II, ІV, V курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання українською та англійською мовами.
Щорічно готує студентів до участі у науковій конференції студентів та молодих вчених «Перший крок в науку» та до Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
У 2020 р. проходила курси підвищення кваліфікації у Національному фармацевтичному університеті за програмою «Інноваційні технології викладання».
Загальна кількість публікацій - 148, з них 92 наукових та 56 навчально-методичних, у тому числі 1 підручник та 1 монографія.
Балинська Марина Володимирівна
доцент, к.фарм.н.
Викладає предмети «Організація та економіка фармації», "Системи якості у фармації", «Вступ у фармацію", «Фармацевтичне та медичне товарознавство», "Практика з ОЕФ" для вітчизняних та іноземних студентів I, II, ІV, V курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання українською та англійською мовами. . Приймаю всі види підсумкового контролю з основних та вибіркових дисциплін.
З 2023 р. є екзаменатором Державної екзаменаційної комісії для прийому об’єктивного структурованого практичного іспиту у студентів денної та заочної форм навчання на фармацевтичному факультеті.
В 2018 році захистила дисертацію на тему : « Наукове обгрунтування фармакоекономічних підходів до лікування ентеритів вірусного походження у дітей за умов медичного страхування » за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація та здобула науковий ступінь кандидата фармацевтичних наук.
В квітні 2023 року пройшла курси підвищення кваліфікації «Методика інтерактивного навчання», Свідоцтво про підвищення кваліфікації ПП №04/0163-23, від 21 квітня 2023 при Інституті підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ, м. Харків.
Загальна кількість публікацій понад 50, опубліковані у вітчизняних та міжнародних рецензованих фахових виданнях а також у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science (3 публікації.)
Воронкіна Альона Сергіївна
доцент, к.фарм.н.
З 2010 р. по 2018 р. працювала на посаді асистента кафедри фармації.
У 2017 р. захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук у спец.раді Д 26.613.04 на тему "Розробка складу та технології м'яких лікарських засобів на основі глюкозаміну, метронідазолу та хоргексидину для стоматології" за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація. У 2018 р. обрана за конкурсом на посаду доцента кафедри фармації. У 2019 році отримала сертифікат Cambridge FCE, що підтверджує рівень володіння англійською мовою на рівні B2. У 2019 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри фармації. З 2010 до 2022 р. викладала предмети «Теоретичні основи технології лікарських форм», «Технологія ліків: Аптечна технологія ліків» та курси за вибором для здобувачів вищої освіти ІІ-V курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання українською та англійською мовами.
Проходила стажування у вищих навчальних закладах Польщі (2019 р.), Німеччини (2019, 2020, 2022-2023) та Швеції (2024). З 2020 р. - експерт Національного фонду досліджень України. У 2021 р. номінована на Медаль св. Пантелеймона регіональною радою Вінницької області в галузі "Наукові розробки в медицині". Має 289 друкованих праць: 97 - наукових (56 - статті, 41 - тези), з них 31 індексуються у наукометричних базах Scopus та WOS. h-index 13. Викладає Фармакологію та курси за вибором "Підготовка фармацевтичного представника", "Фармацевтичні аспекти токсикоманії і наркоманії", "Резистентність до лікарських засобів: механізми, профілактика, шляхи подолання" для здобувачів вищої освіти ІІІ курсу українською та англійською мовами.
Гуцол Вікторія Володимирівна
доцент, к.фарм.н.
У 2018 році закінчила курс навчання з німецької мови, що відповідає загальноприйнятому європейському стандарту В2.
У 2019 році пройшла закордонне стажування у Польщі. У 2023 році пройшла курси підвищення кваліфікації «Методика інтерактивного навчання», захистила роботу на тему: «Упровадження навчання при викладанні технології ліків: промислової технології ліків» 2024 році пройшла спеціалізацію за спеціальністю "Фармацевтична косметологія"
За період роботи проводила лекції, практичні і семінарські заняття, приймала перевідні іспити та об’єктивно структурований державний іспиту. Викладає предмети: «Технологія ліків: ПТЛ», «Технологія лікарських косметичних засобів», «Фармацевтична біотехнологія», «Практика з промислової технології фармацевтичних препаратів, «Засоби лікувальної косметики», «Технологія паковання у фармацевтичній галузі».
Вікторія Гуцол є співавтором 44 статей та тез доповідей (в т ч 5 статей у виданнях, що входять до наукометричних баз SCOPUS та/або Web of Science), 1 патента та 1 інформаційного листа , 25 навчально методичних розробок, 2 навчальних посібника.
Коваль Василь Миколайович
доцент, к.фарм.н.
Кременська Лілія Вікторівна
доцент, к.біол.н.
Криклива Світлана Дмитрівна
доцент, к.біол.н.
На викладацькій роботі з 1995 року. На кафедрі фармації - з 2002 року: спочатку на посаді асистента, потім старшого викладача, з 2008 і дотепер - на посаді доцента ЗВО. У 2004 році захистила дисертацію на тему: «Морфобіологічні особливості однорічних видів роду TRIFOLIUM L. в зв’язку з введенням у культуру в центральній частині Правобережного Лісостепу України»,
Спеціальність 03.00.05 - ботаніка. У 2011 р. присвоєне вчене звання доцента. Викладає предмет «Фармацевтична ботаніка» для студентів другого курсу фармацевтичного факультету. Має понад 40 наукових та навчально- методичних праць.
Семененко Оксана Миколаївна
доцент, к.мед.н.
В 2018 році проходила закордонне стажування на базі Економічного університету в Кракові (180 годин).
В 2023 році пройшла курси підвищення кваліфікації «Методика інтерактивного навчання» при Інституті підвищенння кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ, м. Харків.
В 2023 році пройшла курси підвищення кваліфікації «Сучасні технології оцінювання у системі вищої медичної освіти» при Одеському національному медичному університеті.
Викладає предмети: «Фармакологія», «Резистентність до лікарських засобів: механізми, профілактика, шляхи подолання», «Підготовка фармацевтичного представника», «Фармацевтичні аспекти токсикоманії та наркоманії» для здобувачів вищої освіти III курсу фармацевтичного факультету денної та заочної форм навчання.
Авторка 40 друкованих праць.
Войтенко Тетяна Іванівна
доцент, к.фарм.н.
Кудря Вікторія Вікторівна
доцент, к.фарм.н.
У 2020 році пройшла курси підвищення кваліфікації «Інноваційні технології викладання» при Інституті підвищення кваліфікації спеціалістів фармації. Захистила випускну роботу на тему: «Технологія дистанційного навчання при підготовці здобувачів вищої освіти».
В 2021 році проходила закордонне стажування в Будапешті на базі Інституту освіти та професійного розвитку (180 годин).
В 2021 році закінчила курс навчання з англійської мови, що відповідає загальноприйнятому європейському стандарту В2.
Викладає предмети: «Технологія ліків: Аптечна технологія ліків», «Пропедевтична практика з АТЛ», «Навчальна практика з ТЛ» та курси за вибором: «Теоретичні основи технології лікарських форм», «Фармацевтична термінологія та основи фармацевтичних розрахунків», «Основи законодавчого регулювання фармацевтичної промисловості»,
«Персоналізована фармація та косметологія», «Біофармацевтичні аспекти косметології та естетичної медицини», «Фармацевтична логістика: шлях лікарського препарату від виробника до споживача».
Крамар Ганна Іванівна
доцент, к.фарм.н.
У 2023 році обрана на посаду доцента ЗВО кафедри фармації. У 2024 р. присвоєно вчене звання доцента.
Викладає предмет «Технологія ліків:АТЛ» для іноземних та вітчизняних студентів III-V курсів фармацевтичного факультету денної та заочної форм навчання англійською, українською мовами.
Кількість публікацій 39, з них 31 наукових та 8 навчально-методичних, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних та міжнародних рецензованих фахових виданнях. Після захисту дисертації опубліковано 23 праць, з них 15 наукових та 8 навчально-методичного характеру, в тому числі після захисту дисертації опубліковано у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus, або Web of Science 2 праці.
Благун Оксана Дмитрівна
старший викладач
За період роботи проводила лекційні, практичні та семінарські заняття з циклу предметів організаційно-економічного напрямку: «Організація та економіка фармації», «Вступ у фармацію», курсів за вибором: «Державне регулювання та контроль у фармації», «Сучасні програми забезпечення населення лікарськими засобами», «Організація фармацевтичного забезпечення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій». Проводила для студентів I, IV, V курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання виробничу практику за спеціалізацією «Практика з організації та економіки фармації», та ознайомчу практику з організації та економіки фармації.
Наукові інтереси: організаційно-економічні обґрунтування забезпечення хворих лікарськими засобами, які підлягають реімбурсації, дослідження проблем фармацевтичного забезпечення сільського населення.
За час роботи пройшла курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників: «Використання безкоштовних онлайн-ресурсів для організації навчального процесу в дистанційній формі», «Методи активізації навчального процесу: сучасні тренди», «Психолого-педагогічна підготовка викладача», цикл тренінгів ДНКП «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки Медицина і Фармація при МОЗ України» модуль 1«Теоретичні основ тестології», модуль 2 «Основи конструювання якісного тесту». З 2022 року є куратором студентського наукового гуртка кафедри фармації. Приймала участь у підготовці студентів до Всеукраїнських студентських олімпіад, зайняті призові місця: Харків, 2017 р. – третє місце, Харків, 2018 р. – третє місце, Запоріжжя, 2019р. – перше місце. Займаюсь науковим керівництвом здобувачів вищої освіти та підготовкою до участі у науково-практичних заходах. Підготовлені мною здобувачі вищої освіти неодноразово займали призові місця на науково-практичній конференції «Перший крок в науку». Приймала участь у розробці тестових завдань для поповнення бази ЄДКІ «КРОК-2. За період професійної діяльності опубліковано 44 наукові праці: статті та тези доповідей, прийняла участь у розробці більше 40 навчально-методичних праць.
Гайдай Ольга Дорофеївна
старший викладач
З 2005 р. по 2013 р. працювала асистентом кафедри фармації ВНМУ ім. М.І. Пирогова за сумісництвом, з 2013 р. по 2016 р. – асистент кафедри фармації, а з 2016 р. по теперішній час - старший викладач кафедри фармації.
Викладає предмети «Організація та економіка фармації», "Системи якості у фармації", «Вступ у фармацію", «Організація фармацевтичного забезпечення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій», «Фармацевтичне та медичне товарознавство», "Практика з ОЕФ", «Ознайомча практика з організації та економіки фармації», для вітчизняних здобувачів вищої освіти I, II, ІV, V курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання українською мовою.
Щорічно приймає участь у розробці завдань та підготовці здобувачів вищої освіти до участі у Всеукраїнській олімпіаді за фахом «Фармація», а також бере участь в підготовці здобувачів вищої освіти до Студентського наукового гуртка та щорічної міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Перший крок в науку», де не одноразово студенти займали призові місця.
У 2016 році пройшла курси удосконалення цикл підвищення кваліфікації «Основи психолого – педагогічної підготовки викладачів», а у 2017 році - «Підвищення навчально – методичного рівня з питань дистанційної освіти».
У 2023 році пройшла підвищення кваліфікації за програмою «Психолого-педагогічна підготовка викладача». Захищено випускну роботу на тему: «Педагогічна культура та моральні якості викладача»
Свій практичний досвід вміло направляє на забезпечення освітнього процесу для здобувачів вищої освіти спеціальностей «фармація» та «фармація, промислова фармація» з організації фармацевтичного забезпечення населення.
Злагода Вікторія Сергіївна
старший викладач
Тацюк Анастасія Ігорівна
Роки роботи на кафедрі: 2018 - 2024
асистент
З 2009 – 2014 рр. навчалася в Київському національному лінгвістичному університеті та здобула кваліфікацію спеціаліста з англійської мови та літератури, філолога.
З березня 2013 року почала трудову кар’єру з посади фармацевта. У серпні 2013 року переведена на посаду провізора-інтерна, а в 2014 призначена на посаду заступника завідуючої аптекою. З 2015 – 2018 рр. працювала завідуючою аптеки.
Викладає предмети «Теоретичні основи технології лікарських форм», «Технологія ліків: модуль 1 Аптечна технологія ліків» для іноземних та вітчизняних студентів ІІ-ІV курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання українською, російською та англійською мовами.
Гордзієвська Неоніла Андріївна
Роки роботи на кафедрі: 2003 - 2024
старший викладач
Паламарчук Ольга Всеволодівна
Роки роботи на кафедрі: 2004 - 2024
доцент, к.біол.н.
Наразі – доцент кафедри фармації. Читаю лекції та веду практичні заняття з предметів: «Біологія з основами генетики» для студентів спеціальності «Фармація»; та «Медична біологія, паразитологія та генетика» для студентів спеціальності «Клінічна фармація» українською і російською мовами.
Зараз є керівником студентського наукового гуртка секції «Біологія», куратор академічних груп вітчизняних та іноземних студентів фармацевтичного факультету.
Артемчук Михайло Андрійович
Роки роботи на кафедрі: 2010 - 2024
доцент, к.мед.н.
Сергєєв Сергій Валерійович
Роки роботи на кафедрі: 2009 - 2024
доцент, к.мед.н.
Бондар Лідія Матвіївна
Роки роботи на кафедрі: 2006 - 2023
асистент
З 2006 працює на посаді асистента кафедри фармації Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова. Провізор вищої категорії зі спеціальності «Організація і управління фармацією». Викладає предмет «Медичне та фармацевтичне товарознавство» для студентів спеціальності «Фармація» та «Клінічна фармація» ІV-V курсів очної та заочної форм навчання українською та російською мовами.
Бобровська Олена Анатоліївна
Роки роботи на кафедрі: 2003 - 2023
заступник декана по денній формі навчання, доцент, к.біол.н.
Під час написання дисертації протягом з 2007рр. по 2011рр. на базі науково-дослідного центру ВНМУ ім. М.І. Пирогова, працювала над виконанням кандидатської дисертації на тему: «Особливості зв’язків антропометричних показників з параметрами центральної гемодинаміки у підлітків різних соматотипів» із спеціальності 14.03.01 – «нормальна анатомія», яку успішно захистила у спеціалізованій раді Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського в квітні 2011 р. й отримала диплом кандидата біологічних наук від 22.12.2011.р.
З 2011 року проводить лекційні та практичні заняття, а також консультації з фармацевтичної ботаніки, медичної та польової практики з фармацевтичної ботаніки, медичної біології з основами генетики, курсу за вибором «Клітинна біологія» та курсу за вибором «Вирощування лікарських рослин» для вітчизняних студентів I, ІІ курсів фармацевтичного факультету денної форми навчання спеціальностей «фармація», «клінічна фармація». Крім того проводила лекційні, практичні заняття та консультації з фармацевтичної ботаніки для студентів I, ІІ курсів заочної форми навчання.
У грудні 2017 р. призначена заступником декана по денній формі навчання. У липні 2018 р. отримала вчене звання доцента.
Кількість публікацій 65, з них 46 наукових та 19 навчально-методичних, у тому числі 1 патент України на корисну модель.
Після захисту дисертації опубліковано 49 праць, з них - 26 наукових та 19 навчально-методичного характеру, в т.ч. після захисту дисертації опубліковано у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus - 4, та Web of Science – 1. Приймала участь у 20 конференціях за профілем кафедри.
Григорук Юлія Миколаївна
Роки роботи на кафедрі: 2007 - 2022
доцент, к.фарм.н.
Поліщук Юлія Миколаївна
Роки роботи на кафедрі: 2012 - 2022
асистент
Германюк Тамара Андріївна
Роки роботи на кафедрі: 2006 - 2022
професор, д.мед.н.
Щерба Ірина Каримівна
Роки роботи на кафедрі: 2006 - 2022
доцент, к.біол.н.
За період роботи проводила лекції, практичні і семінарські заняття, приймала заліки, а також проводила консультації з «Біології з основами генетики», «Медичної паразитології та генетики» та з курсу за вибором «Сучасні проблеми молекулярної біології» для іноземних (англійською мовою) та вітчизняних студентів І-ІІ курсів фармацевтичного факультету денної і заочної форм навчання.
Івко Тетяна Іванівна
Роки роботи на кафедрі: 2011 - 2021
доцент, к. фарм. н.
Ковальська Лілія Володимирівна
Роки роботи на кафедрі: 2010 - 2021
асистент
Слюсар Оксана Андріївна
Роки роботи на кафедрі: 2003 - 2018
ст. викл.
Дзюбенко Сергій Петрович
Роки роботи на кафедрі: 2010 - 2014
асистент, к. фарм. н.
Болоховська Тетяна Олександрівна
Роки роботи на кафедрі: 2002 - 2012
доцент, к. біол. н.
Ковальчук Таміла Степанівна
Роки роботи на кафедрі: 2007 - 2010
доцент, к. фарм. н.
Новини
Заключне у 2024 календарному році засідання студентського наукового гуртка кафедри фармації відбулось 26 листопада 2024 року.
На засіданні заслухані доповіді здобувачів вищої освіти фармацевтичного факультету 3 та 5 курсів денної форми навчання (Дідківська Анна Олександрівна, Хорунжий Денис Сергійович, Солодун Аріна Іванівна, Гайдаш Яна Анатоліївна, Дегтярова Катерина Олександрівна).
Представлені результати досліджень, які стосуються проблем антибіотикорезистентності та принципів раціональної антибіотикотерапії, ролі провідних технологій у фармацевтичній галузі, оцінки доступності лікарських засобів за Урядовою програмою «Доступні ліки», розвитку та аналізу фармацевтичного ринку дерматологічних засобів.
Актуальні питання фармації завжди у фокусі досліджень здобувачів вищої освіти під керівництвом науково-педагогічних працівників нашої кафедри.
Дякуємо ЗСУ за таку можливість!
19 листопада 2024 року у залі засідань Вченої ради університету (фармацевтичний корпус) о 16год. 30хв. відбулась урочиста церемонія нагородження найталановитіших і найактивніших студентів у науковій сфері!
На заході були присутні викладачі і студентська спільнота ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Рада студентського наукового товариства ВНМУ ім. М.І. Пирогова нагородила:
- Дипломом Бідзілю Назарія Владиславовича, здобувача вищої освіти, учасника студентського наукового гуртка кафедри фармації;
- Подякою Парасунько Ольгу Вікторівну, старосту студентського наукового гуртка кафедри фармації.
28 жовтня 2024 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фармації.
На засіданні заслухали доповіді здобувачів вищої освіти, що навчаються на 2, 3, 4 та 5 курсах денної форми навчання.
На науковому гуртку були присутні науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація».
Під час доповідей детально обговорені актуальні питання щодо: сучасних напрямків лікування нейропатичного болю, застосування індикаторів для визначення забруднення повітря, тенденцій розвитку БАДів, розвитку косметології, а саме косметичних засобів, які містять в своєму складі гіалуронову кислоту, розвитку біотехнології – науки майбутнього.
Цікаві доповіді, грунтовні результати досліджень були представлені та обговорені учасниками наукового гуртка.
Такі зустрічі є надзвичайно важливими для формування професійних навичок у здобувачів вищої освіти кафедри фармації.
30 вересня 2024 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фармації.
На засіданні заслухали доповіді учасників гуртка, що навчаються на 2, 3 та 5 курсах фармацевтичного факультету.
1. Аналіз ринку назальних лікарських форм в Україні.
Доповідач: Файчук Ілона Анатоліївна, 202- а група, V курс, заочна форма навчання
Науковий керівник: к. мед. н., доц. Оксана Семененко
2. Укрпошта. Аптека.
Доповідач: Кузнєцова Маргарита Валеріївна, 51 група, ІV курс, денна форма навчання
Науковий керівник: ст викл. Вікторія Злагода
3. Біологічна цінність зернових суперфудів.
Доповідач: Колосова Анжела Костянтинівна, 54 група, ІІ курс, денна форма навчання
Наукові керівники: доц. Лілія Кременська, доц. Світлана Криклива
Липень 2024р.
Екскурсія у Навчальній аптеці мережі аптек «Подорожник» зав. кафедри фармації Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, професора, д.фарм.н. Олени Кривов’яз.
Радіємо співпраці.
Розвиваємо освіту та науку разом!
Згідно Наказу № 442 від 23.09.2024 року, від кафедри фармації кураторами призначені (зліва направо): к. біол. н., доцент Кременська Лілія Вікторівна, к. біол. н., доцент Криклива Світлана Дмитрівна, к. фарм. н., доцент Баліцька Олеся Павлівна, д. біол. н., професор Родінкова Вікторія Валеріївна, які 26 вересня 2024 року у ВНМУ ім. М. І. Пирогова взяли участь у зборах кураторів академічних груп студентів всіх факультетів.
18 квітня 2024 р. у ВНМУ ім. М.І. Пирогова відбулася важлива подія – ХХІ Студентська наукова конференція з міжнародною участю «Перший крок в науку - 2024», в рамках якої проведена секція на кафедрі фармації у змішаному форматі.
У засіданні взяло участь 114 учасників, із них 66 – он-лайн. Здобувачами вищої освіти було презентовано 14 наукових доповідей, в тому числі 3 стендові.
З вітальним словом до учасників конференції звернулася завідувач кафедри проф. Олена Кривов’яз, яка висловила безмежну вдячність Збройним Силам України та побажала всім учасникам успіхів та перемог!
Під час секційного засідання доповідачі поділилися результатами проведених досліджень за широким спектром фармацевтичних дисциплін, а саме: біології з основами генетики, фармацевтичної ботаніки, фармакології, технології ліків: аптечної технології ліків, організації та економіки фармації, технології ліків: промислової технології ліків.
Наукова конференція пройшла в умовах продуктивної наукової дискусії: здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники брали активну участь у обговоренні актуальних проблем фармації , задавали питання, висловлювали своє бачення з питань представлення наукових робіт.
За результатами голосування на секції «Фармація» присвоєно: перше місце – Качковській Катерині Максимівні, 53 група, V курс, друге місце – Лесько Максиму Тарасовичу, 53 група, 5 курс, третє місце – Бундизі Інні Олексіївні, 51 група, II курс та Іщенко Віті Олександрівні, 51 група, V курс; найкращу стендову доповідь підготувала Дідківська Анна Олександрівна, 54 група, II курс. Роботи призерів секції було присвячено вирішенню наукових проблем особливостей використання АФІ у технології косметичних кремів, фармакоекономічних дослідженнь відпуску, споживання, ефективності та безпеки лікарських засобів, досліджень ринку антисептичних засобів в Україні, фітосанітарного стану рослин Вінниччини.
Дипломи за II і III місця, а також кращу стендову доповідь було вручено наприкінці засідання завідувачем кафедри професором Оленою Кривов’яз.
Учасників конференції привітала також куратор студентського наукового гуртка старший викладач Оксана Благун, яка побажала їм нескінченної досконалості і майстерності, великих успіхів та перемог, гідних досягнень!
ХХІ Студентська наукова конференція з міжнародною участю «Перший крок в науку - 2024» на кафедрі фармації пройшла успішно.
Дякуємо учасникам конференції за змістовні доповіді та наукові дискусії.
Бажаємо подальших наукових звершень!
25 березня 2024 року відбулось чергове засідання студентськогонаукового гуртка кафедри фармації, яке проведено у змішаному форматі.На гуртку здобувачі вищої освіти мали можливість зустрітися ізстейкхолдерами – представниками роботодавців – завідувач відділу управлінняперсоналом ПП «Конекс» Севастьянова Тетяна Олександрівна та її заступникКухарина Тетяна Вікторівна. Захід було організовано з ініціативи та назапрошення гаранта ОПП «Фармація», завідувача кафедри фармаціїпроф. Кривов’яз Олени Вікторівни. Під час зустрічі здобувачам вищої освітибуло презентовано організаційну структуру компанії, її досягнення, особливостіпрацевлаштування, вимоги стосовно кандидатів на посади, окреслено можливіперспективи кар’єрного зростання в компанії. Студенти приймали активнуучасть у дискусії та отримали відповіді на усі поставлені запитання. Назавершення продуктивної дискусії Тетяна Олександрівна запросила майбутніхвипускників до співпраці у якості колег.Важливо зазначити, що налагодження плідних зв’язків із стейкхолдерами– одна з важливих задач адміністрації університету, до якої активнодолучається керівництво факультету та кафедри фармації, що реалізуєтьсяшляхом укладання з довгострокових угод про співпрацю (зокрема, напроведення практики). Саме на приватному підприємстві «Конекс» майбутніфармацевти мають можливість відвідати сучасний склад зі зберіганняфармацевтичної продукції, а також ознайомитись з виробництвом фіто-чаївТОВ «ФІТОСВІТ ЛТД», побачити як працює сучасне обладнання та дізнатисьпро сучасні вимоги виробництва.Крім того, на засіданні заслухали заплановані доповіді учасників гуртка,що навчаються на 1, 4 та 5 курсах фармацевтичного факультету денної тазаочної форми навчання. Доповіді були присвячені актуальним питаннямфармації.Особливістю функціонування гуртка є спільність наукових інтересіввикладачів та здобувачів вищої освіти. Він об´єднує велику кількістьентузіастів, які вивчають принципи, методи та прийоми ведення науковоїроботи.
Ще одна плідна зустріч відбулася!Дякуємо ЗСУ!Слава Україні!
27 лютого 2024 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фармації.
На засіданні заслухали доповіді учасників гуртка, що навчаються на 2, 3 та 5 курсах фармацевтичного факультету. Доповіді були присвячені актуальним питанням, а саме:
- особливостям використання рослинних олій у технології косметичних кремів;
- фенологічній активністі видів Poaceae в аспекті змін клімату;
- пероральним антикоагулянтам, їх ефективністі та безпеки застосування.
Доповіді отримали схвальні відгуки та жваве обговорення. За результатами представлених наукових робіт здобувачі вищої освіти оформляють публікації у вигляді наукових статей та тез. Участь та робота в СНГ суттєво полегшує ЗВО випускного курсу виконати, оформити та представити кваліфікаційну роботу до захисту.
Завідувач кафедри фармації, професор Олена Кривов’яз та доцент Василь Коваль, у своєму зверненні до студентів, ознайомили їх з організаційними питаннями щодо виконання кваліфікаційної роботи.
Студенти приймали активну участь у дискусії та отримали відповіді на усі поставлені запитання.
На фармацевтичному факультеті упродовж тривалого часу функціонує науковий гурток до якого залучена велика кількість здобувачів вищої освіти різних курсів денної та заочної форм навчання.
Головне завдання СНГ - це ознайомлення та обговорення актуальних особливостей наукової і дослідницької діяльності у фармації. З метою поглибити знання молодих фахівців раціонально застосовувати набуті знання, вміння і навички, навчити поєднувати професійну етику з фінансово – економічними та організаційними аспектами аптечного закладу.
30.01.2024 року на кафедрі фармації успішно відбулося чергове засідання наукового гуртка студентів-фармацевтів.
Під час засідання СНГ кафедри фармації розглянуті наступні напрямки:
- Наукове обґрунтування досліджень фармацевтичного ринку України.
- Дослідження фітосанітарного стану деревних насаджень на регіональному рівні.
- Дослідження щодо відпуску підконтрольних лікарських засобів за електронними рецептами.
- Дослідження перспективних напрямів роботи аптечних закладів.
30 січня о 13:05 буде проведена відкрита лекція доцента кафедри фармації ВНМУ імені М.І. Пирогова Крамар Ганни Іванівни на тему «Мазі» на платформі Microsoft Teams.
Посилання для входу в команду: https://teams.microsoft.com/l/channel/19%3aTcAO9OsQzzGDrY5E-bXsx1fD0qH3E-yw0jg7x50EZVQ1%40thread.tacv2/%25D0%2597%25D0%25B0%25D0%25B3%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258C%25D0%25BD%25D0%25B5?groupId=6b9860bb-bfe9-4006-951f-3676d14d3d2d&tenantId=7346d930-ca22-4336-8ec1-7d11541393e4
Запрошуються всі бажаючі!
Наукова діяльність
https://drive.google.com/file/d/1zZuHay_OJknWTo_zFcoFUcwObqXJ-6KP/view?usp=sharing
На кафедрі функціонує постійно діючий студентський науковий гурток
Науково-практична конференція "Фармінновації: від освітнього процесу до наукових досягнень"
З результатами наукової роботи науково-педагогічних працівників кафедри можна ознайомитись за посиланнями:
завідувач кафедри фармації, професор Кривов'яз Олена Вікторівна
https://orcid.org/0000-0001-5441-1903
Scopus ID: 57197800246
професор Родінкова Вікторія Валеріївна
http://orcid.org/0000-0003-0741-1104
Scopus ID: 56507457400
доцент Криклива Світлана Дмитрівна
https://orcid.org/0000-0002-6071-7957
Scopus ID:57208227494
доцент Томашевська Юлія Олександрівна
https://orcid.org/0000-0001-9708-1887
Scopus ID: 57219122630
доцент Коваль Василь Миколайович
https://orcid.org/0000-0001-9324-209X
Scopus ID:57197800810
доцент Баліцька Олеся Павлівна
https://orcid.org/0000-0003-0990-7146
Scopus ID:57197798738
Scopus ID: 57197792864
доцент Воронкіна Альона Сергіївна
WOS Researcher ID: C-2168-2018
Scopus ID: 57207890494
доцент Гуцол Вікторія Володимирівна
https://orcid.org/0000-0003-1477-2186
Scopus ID: 57205149693
доцент Кременська Лілія Вікторівна
https://orcid.org/0000-0001-8273-9498
Scopus ID:57201425756
доцент Кудря Вікторія Вікторівна
https://orcid.org/0000-0001-6613-8035
Scopus ID: 57218352378
доцент Войтенко Тетяна Іванівна
доцент Семененко Оксана Миколаївна
https://orcid.org/0000-0003-0524-4920
Scopus ID:
кандидат фармацевтичних наук, доцент Крамар Ганна Іванівна
https://orcid.org/0000-0001-5569-3965
Scopus ID: 57208491909
доцент Балинська Марина Володимирівна
https://orcid.org/0000-0003-0992-603X
https://www.webofscience.com/wos/author/record/LZG-4602-2025
https://orcid.org/0000-0001-9287-0430
старший викладач Гайдай Ольга Дорофіївна
старший викладач Злагода Вікторія Сергіївна
https://orcid.org/0000-0002-5206-3279
Працювали на кафедрі:
асистент Тацюк Анастасія Ігорівна
старший викладач Гордзієвська Неоніла Андріївна
доцент Паламарчук Ольга Всеволодівна
доцент Артемчук Михайло Андрійович
https://orcid.org/0000-0003-3680-8493
Scopus ID: 8951791400
доцент Сергєєв Сергій Валерійович
https://orcid.org/0000-0001-8384-1689
Scopus ID 57197805809
асистент Бондар Лідія Матвіївна
http://orcid.org/0000-0002-6268-1724
Scopus: 199196234
Scopus ID: 57197813533
https://orcid.org/0000-0003-2873-1473
Scopus ID: 57197800980
Scopus ID:
кандидат фармацевтичних наук, доцент Григорук Юлія Миколаївна
https://orcid.org/0000-0002-9298-5550
Scopus ID: 57208922693
Література, що видана кафедрою
Дисципліни кафедри
Виробнича практика за спеціалізацією "Практика з ОЕФ"
Навчальна практика з технології ліків
Організація та економіка фармації
Фармацевтичне та медичне товарознавство
Курси за вибором
Підготовка фармацевтичного представника
Сучасні проблеми молекулярної біології
Теоретичні основи технології лікарських форм
Контакти
вул. Пирогова, 56
м. Вінниця
Україна
21018
6-й поверх нового (фармацевтичного) корпусу
Електронна адреса
Телефон:
+38(0432)55-39-54
(лаборантська кафедри фармації)